Discount-luxuries.news - играчки с дистанционно управление

Discount-luxuries.news - играчки с дистанционно управление

Discount-luxuries.news - играчки с дистанционно управление

Огромен мащаб Skyflight LX Twin 70 ЕФР MIG29 ARF PNP RC самолет пилотажный W / Motor сервомашинки ESC без батерии

BGN 680.00

Зошто купи LX RC Модел Авион?LX RC модел е познат по своите одлични скала изглед на вистински авиони, но неговиот летачки перформанси бара вашите одлични летање вештини...

Mato 1/16 Тигър Tank метални буксирные окови с винтове MT072

BGN 17.58

Mato 1 / 16 Тигар Резервоар Метал Забавува Окови Со Завртки MT072Мојот драг пријател , имам сите додатоци на Mato резервоарот, ако сакате ништо за тоа, контактирајте со мене, ве молам.

EBOYU (TM) Syma X8HW + 2 елемента 2000mAh батерия 4-канален 6-ос жироскоп 360-градусова 3D, Wifi FPV RC Drone RTF Quadcopter

BGN 240.00 272.30-12 %

EBOYU(TM) Syma X8 HW + 2 парчиња 2000m Ah Батеријата 4 Канал 6 Оската Жиро 360Степен 3 D Wifi FPV РК Летало RTF QuadcopterОбјектот Модел : X8 HWИме на производ : Реално време антенски QuadcopterВреме на полнење : За 180mins (зелено светло ќе светлината на полнењето, и откако целосно наполнета, зелено светло исклучи.)Летање време : Повеќе од 7 минутиЛетање растојание : Повеќе од 50 метри X8 HW димензии : 50 x 50 x 19cm (L*W*H)Пакет големина : 74 x 35 x 12.2 cm(L*W*H)X8 HW батерија : 7.4 V / 2000m AhКамера : 0.2 ПРАТЕНИК (Фотографија : 640*480p, Видео : 640*480p .Снимање на видео течно рок од 30 метри, синхронизирани на екранот на телефонот )Функции : Напред / назад, Свртете лево / десно, Sideward лет, 360Степен Ротирачкото, Камера, Горе / долу, Видео / ФотографијаФункција : Високи се Одржи на владата може да се постави на висина...

4шт Таро наклонена резба Основната задвижваща скоростна 121T за T-Rex 450 PRO DFC 450L 480

BGN 7.98

4 Pcs 121 T Коса Тема Главните Диск Опрема СинаСпецификација 100% Сосема Нов! Нов стил висока јачина 121 заб Мо 0.6 спирален главниот слушне за 450 големина helis...

Метален държач ръкохватка остриета кормилно витло Gartt 500 за хеликоптер Align Trex 500

BGN 17.00 17.57-3 %

CNC Метална Опашка Роторот Зафат во Собата За Trex 500 ХеликоптерСпецификација 100% Сосема Нов! Материјал : CNC Метална Боја : Црна Користат За Трекс 500 RC Хеликоптер Пакет Содржина 1 x 500 Метална Опашка Роторот Зафат Сет

CNC Metal сияещ вид на багажника и двойна метална пружина на съединителя възли за части на двигатели 1/5 HPI Baja

BGN 38.38

CNC Метал зрачи тип на решетката и Двојно метал пролет спојки собранието за 1 / 5 hpi baja мотори деловиОбјектот Слики : Плаќање : 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Jx Серво/PDI-HV6214MG / 15 кг въртящ момент метална волана механизъм цифров стандарт

BGN 43.17

Карактеристики : висока сексуална голем вртежен момент дигитални стандард за управување опрема висока прецизност опрема, изработени во Тајван CNC алуминиум школка двојно топката имајќиДетални спецификации : Мртви зони : 2 mu sМаксималниот пулс ширина : 9002100 ни (погоден за далечинска контрола)Максималниот Агол : 120 °Работен напон : DC4.8 V до 8.4 VМотор : coreБрзината (v) : 0.18 ДИК / 60 °Брзината (V) 7.4 : 0.16 ДИК / 60 °Torsion (6 v) : 12.8 кг...

Гайки за закрепване на метален навес за хеликоптер Trex 450 500

BGN 6.00 6.37-6 %

Метал Крошна Монтажа Ореви за Trex 450 500 ХеликоптерСпецификација 100% Сосема Нов! Материјал : Метал & Гума се Користи За Трекс 450 / 500 RC Хеликоптер Пакет Содржина 1 Pair x Хеликоптер Крошна Монтажа Ореви

Superior Hobby Jx PDI-6221MG-180 градуса 20 кг 180 ъгъл на висока инжекция метална скоростна цифров стандарт серво робот

BGN 24.00 25.58-6 %

Вовед Тип : PDI6221 MG180°ФУНКЦИЈА : 180 Агол 20 кг дигитални серво Високи перформанси дигитални стандард серво Со висока прецизност Тајван изработени од алуминиум брзини со тешко anodizing CNC алуминиум средината Shel Двојна топката лежиштаСПЕЦИФИКАЦИИ : Макс Агол : 180°Пулс ширина : 5002500µs=180°Мртвите бенд : 2µs 1520µs / 330hzОперативен Брзина (4.8 V) : 0.18 дик / 60°Оперативен Брзина (6 V) : 0.16 дик / 60°Кабина вртежен момент (4.8 V) : 17.25 кг.см (239.55 мл / во)Кабина вртежен момент (6 V) : 20.32 кг.см (281.89 мл / во)Димензии : 40.5 X20.2 X38mm / 1.59 X0.80 X49 воТежина : 62 g (2.18 мл)Конектор Жица Должина : JR 265 mm (10.43 во)Имајќи : 2 BB

ДРЕБОЛИЯ Bluetooth/WiFi Control Smart Робот Tank Car е съвместим с Arduino UNO Motor Drive САМ RC Toy Metal Caterpillar шаси

BGN 147.30

Службен вики : вики.doit.сумUNODoit Bluetooth Wi Fi Автомобил, е дизајниран врз основа на Arduino УНО Р3 развој одбор, и го користите паметна резервоарот автомобил развиена од страна на Arduino IDE...

Горещо Нов 2 двойки 2030 1.5 мм Дупка 2 инча 3 диска витлото Triblade Bullnose Предложение за двигателя 1102 1104 1105

BGN 2.00

Ние прифаќаме OEM наредби, ако имате посебни барање за објектот или други предмети што треба да се произведе,ве молиме слободно контактирајте со нас,ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра понуда, а служи~~~Топла Нови 2 Пар 2030 1.5 mm Дупка 2 Инчен 3Ножеви Пропелер Triblade Bullnose Реквизит За 1102 1104 1105 МоторПакет се Вклучени : 2 x Г.С...

Електрически колектор пълзяща пръстен 2/4/6 канал 2A дупка пълзяща пръстен с диаметър на отвора. 5 Mm диаметър 22 мм завъртане / карданные плъзгащи се халки

BGN 17.00 17.04-0 %

Електрични Колекционер се Лизга Прстен 2 / 4 / 6 Канал 2 A Дупка Slipring со Дупка Кол 5мм Од Дијаметар 22mm Turnable / Gimbal Лизга прстени Карактеристики : Модел : SRT0052206 A / 12 A Out Кол...

Align T-REX 600PRO Head Linkage Топка Assembly H60224 Trex 600 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 25.42

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●Користете за ТРЕКС 600 E ПРО。●Челик топката делови е направен од крути нерѓосувачки челик, карактеристики носатотпор, и антиoxidization...

HSP Buggy Parts 06022 предна/задна куче кост 86 мм*2P за 1/10 RC Car Baja Off Road Hobby Buggy WARHEAD XSTR STORMER

BGN 7.97

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 06022Дел Име : Предна / Задна DogboneСодржи : 2Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : ЕЛЕКТРИЧЕН ПОГОН VIHICLES(94107 / 94107 про),НИТРО НАПОЈУВА VIHICLES(94105 / 94106),и така натаму.

Align T-REX 500 Bearing (MR128 / 684ZZ) H50099 Trex 500 резервни части Безплатна доставка с проследяване

BGN 31.98

Сите наши бесплатен превозот предмети ќе биде транспортирана со следење на број, можете да ги пратите онлајн!●Користете за ТРЕКС 500.●Користете за 500 вртежен момент Цевка Вози Собранието.●Имајќи MR128 x 4(MR128)●Имајќи 684 ZZ x 2(Φ4xΦ9x4mm)

06043 носеща ступица управление (L/R ) резервни части HSP за кола модел 1/10 R / C 06043

BGN 8.00 8.80-9 %

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 06043Дел Име : Истражувачки Центар Превозникот (L / R)Содржи : 2Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : NITRO НАПОЈУВА VIHICLES(94155 / 94166),и така натаму.

1 бр. алуминиев Гъвкав вал скоба T Тип на оста на закрепване на витлото на опашката мост скоби притежателя на горивната да се нагрява накрайника за RC бензиновата лод?

BGN 30.27

1 PCS Алуминиум Флексибилни Вратило Заградата Т Тип на Оска Планината Пропелер Опашка Оска Загради Носителот со Гориво Млазницата за РК Бензин Метанол ЧамциСпецификација : Бензин танкер 80 MM Твратило заградатаТтип на рамка должина : 80 MMH максимална : 70 MMВратило дупка : 6.35 MM (1 / 4 ')Сите CNC рафинирани од, поставување на млазницата, лесно да се додаде масло за подмачкување.Материјал : 6061 тешко алуминиум.Пакет : 1 PCS x вратило Заградата

ISDT BG-8S цветен дисплей двойна подкрепа BattGO Smart Battery Проверка за LiHv LiPo LiFe NiMH NiCd Pb Battery RC Battery Tool

BGN 51.25

i SDT BG8 S Боја на Дисплејот Двојно Поддршка Batt GO Smart Батеријата Тајна за Li Hv Li Po Живот Ni MH Ni Cd Pb Батеријата РК Батеријата Алатка260.000 лица боја покажува видливи под силна сончева светлина...

CNC-4 дупки на 30,5 Cc двигател (внос на въглехидрати и свещи)(TS-H85184)+Безплатна доставка!!!

BGN 562.00 591.84-5 %

Детален Опис На Производот4 дупка 30.5 CC мотор За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили4 дупка 30.5 CC мотор За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : 4 дупка 30.5 CC мотор За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!боја 1 : титаниумбоја 2 : сребро.боја 3 : портокал

Baja Metal Parts, CNC-детайлите на двигателя-метална турбина-черен, син, сребрист(TS-H95153)+Безплатна доставка!!!

BGN 19.04

Детален Опис На ПроизводотCNC Мотор делови, метал турбина За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобилиCNC Мотор делови, метал турбина За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : CNC Мотор делови, метал турбина за 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!боја 1 : Сребро.боја 2 : Синабоја 3 : Црна

Полагане на коляно корпуса за RC лодки (TS-H1845)+Безплатна доставка!!!

BGN 14.08

Детален Опис На ПроизводотЗаптивка на чудак случај За РК Брод1.Одговара за рк бродЗаптивка на чудак случај За РК Бродза рк бродСпецификација : Заптивка на чудак случај За РК БродЗа нас : Нашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

5T гуми с джанти комплект за 1/5 HPI Baja 5T части (TS-H85044), търговия на Едро и дребно+Безплатна доставка!!!

BGN 276.00

Детален Опис На Производот5 T Offroad Тркала Поставени За 1 / 5 HPI Baja 5 T Деловиза 1 / 5 рк автомобили5 T Offroad Тркала Поставени За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиМатеријал : Гума&НајлонКарактеристики : 5 T Offroad Тркала Поставени За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Задната преграда за 1/5 HPI Baja 5b части (TS-H66103) +Безплатна доставка!!!

BGN 15.00 16.10-7 %

Детален Опис На ПроизводотЗадните Bulkhead За 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиЗадните Bulkhead За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : Задните Bulkhead За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Заден корпус за монтиране на Светлината/L за 1/5 HPI Baja 5SC части(TS-H112021)+Безплатна доставка!!!

BGN 12.96

Детален Опис На ПроизводотЗадниот дел на Телото Планината Fixer / L За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобилиЗадниот дел на Телото Планината Fixer / L За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : Задниот дел на Телото Планината Fixer / L За 1 / 5 HPI Baja 5 SC ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

5T найлон страничната броня плоча на подкрепа за набиране на персонал за 1/5 HPI Baja 5T части(TS-H85140)+Безплатна доставка!!!

BGN 56.00 59.30-6 %

Детален Опис На Производот5 T Најлон Страна Браник Плоча Поддршка во Собата За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиОдговара за 1 / 5 рк автомобили5 T Најлон Страна Браник Плоча Поддршка во Собата За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : 5 T Најлон Страна Браник Плоча Поддршка во Собата За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

5B Front Super Star Wheel For Front Knobby Tire For 1/5 Baja 5B (TS-H66179) на едро и в търговията на дребно

BGN 40.00 42.48-6 %

Детален Опис На Производот5 B пред супер ѕвезда тркала за нова пред трнлив гуми За 1 / 5 Baja 5 B (ТH66179) трговија на големо и на мало за 1 / 5 рк автомобили5 B пред супер ѕвезда тркала за нова пред трнлив гуми За 1 / 5 Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : 5 B пред супер ѕвезда тркала за нова пред трнлив гуми За 1 / 5 Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

5T Highway-road Wheel Set For 1/5 HPI Baja 5T Parts(TS-H85096), търговия на Едро и дребно+Безплатна доставка!

BGN 296.00 311.82-5 %

Детален Опис На Производот5 T Автопатпатот Тркала Поставени За 1 / 5 HPI Baja 5 T Деловиза 1 / 5 рк автомобили5 T Автопатпатот Тркала Поставени За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиМатеријал : Гума&НајлонКарактеристики : 5 T Автопатпатот Тркала Поставени За 1 / 5 HPI Baja 5 T ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!

Детайли въздушен филтър за 1/5 HPI Baja 5B Parts(TS-H66082)+Безплатна доставка!!!

BGN 11.00 11.76-6 %

Детален Опис На ПроизводотФилтер за воздух Делови За 1 / 5 HPI Baja 5 B Деловиза 1 / 5 рк автомобилиФилтер за воздух Делови За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиМатеријали : НајлонКарактеристики : Филтер за воздух Делови За 1 / 5 HPI Baja 5 B ДеловиЗа насНашата компанија е специјализирана во производство на 1 / 5 РК автомобили & додатоци коисе широко поздравено од страна на клиенти од целиот свет.Ние ги повеќето од нашите калапи за РК додатоци како што се тркала и да се исцрпицевки, и имаат работилници да се соберат нашите автомобили.Ние имаме богато искуство во нудиме OEM услуги.Ние си имаме свој агент и изложбен салон во Германија.Се надевам дека се повеќе и повеќе пријатели да се приклучат на нашата Топ Брзина РК Светот и да уживате во сите!