Discount-luxuries.news - игли като изкуство и занаяти

Discount-luxuries.news - игли като изкуство и занаяти

Discount-luxuries.news - игли като изкуство и занаяти

2017 САМ Диамантена бродерия, любимец Куче Папильон малки домашни любимци,5diamond живопис, Бродерия Бод, 3D, Diamond мозайка, ръкоделие, Коледа

BGN 13.00 19.20-32 %

2017 DIY Дијамант Везови,Животински Куче Papillon Мали домашни миленици,5 Diamond Сликарство,Крстот Бод,3 D Дијамант Мозаик,Везана,БожиќДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!~~~~~~~~~~ Вашата поддршка е секогаш нашата мотивација!!!Ве молиме да ни испратите порака ако имаш било истрага,ви благодариме! Она што е DIY дијамант сликарство? Дијамант сликарство е нов популарни производи...

3D диамантена бродерия животни диамантена живопис пъстра птица ръкоделие квадратна смола бормашина кръст Бод начало декор мозайка

BGN 7.00 13.04-46 %

3 D дијамант Везови животни Дијамант Сликарство цветен птица Везана плоштадот Смола Вежба КрстБод Дома Декор Мозаик тинг Cros s Бод Дијамант Мозаик Дијамант Везови 12 Стил за Убава Симпатична Шарени Птици Дијамант Сликарство Големина : 20*25cm,25*30cm,30*40cm 40*50cm 50*60смВе молиме кликнете на повеќе за производот sГолемини на располагање : ве Молиме изберете Материјал : Памук и Квадрат дијамант употреба : diy дијамант слика ; дијамант везови слика; Ставки вклучени : 1...

Стандартен набор от игла форма плочи и фуражни кучета за промишлени Одноигольных машини 147150LGW +149057

BGN 4.00 4.10-2 %

ИНДУСТРИСКИ ШИЕЊЕ СТАНДАРДНА ИГЛА ПЛОЧА & ФИДЕР ПОСТАВИТЕ Опис : СОСЕМА НОВ СЕТ НА СТАНДАРДНИ ФИТИНГ ИГЛА ПЛОЧА И ФИДЕР ЗА ИНДУСТРИСКИ ЕДНА ИГЛА ЗА ШИЕЊЕ МАШИНИ.Овој сет се состои од игла плоча #147150 LGW и се хранат куче #149057...

SHUOSI направи си САМ 3D Диамантена бродерия 5D диамантена живопис диамантена мозайка любимец прасе ръкоделие занаяти коледен декор Y1031

BGN 13.00 16.80-23 %

добредојдовте на нашата продавницаНАШИОТ сите производи се фабрички директна продажбаИзберете шаблон Тип : / / / / / Продавница Име : SHUOSIСлика категорија : Сценско Полн Круг ДијамантГолемина, може да се прифати custom sizeГолемина на слика : 25x20cm.35x30cm.50x40cm.60x50cm

CHPDIY, колела, диамантена живопис кръст Бод, домашни любимци, карикатура Лъв и мозайка ръчно изработени, кристали и живопис, направи си Сам, Диамантена бродерия

BGN 25.00 41.20-39 %

Платно Големина (слика + празно) : за 40x60 CM,50x70cm, 60x80cm (можеби 13 CM грешка) Големина на Слика : Околу 30 x50cm,40x60cm,50x70cm (можеби 12 CM грешка)Ставете дијамант позиција : ЦелоснаОва е целосна Рубикова коцка дијамант сликарствоПакување : КутијаПакет содржина : Платно Дијамант Алатка за полнењеАлатки : пинцети, Молив; Пластични Плочи; глинаОна што е магијата коцка дијаманти? 2.5 mm кружни смола дијамант нови, боја е богата, има 16 делови, одлична glossiness! Комбинација на кружни дијамант плоштадот дијамант форма и текстура...

Диамант живопис кръстат бод сам 5d Диамант бродерия снимки на красивата жена на очите Диамант смола, Кристали, бродерии HL139

BGN 7.00 8.00-12 %

дијамант сликарство крстот бод diy 5d дијамант извезени слики Убава жена очи Дијамант смола кристали везови HL139 Опис на Производот Porduct име : Полн плоштад дијамант Сликарство Функција : тоа е целосна дијамант вез Материјал : Нова генерација на Плоштадот Смола Дијамант со 447 DMC Бои Пакување : Навива пакување за сите големини;) Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар Процес : Нова технологија, Забава за декорација се користи, подароци, направете го тоа со една те сакам : ) Техника : Дијамант Везови Шаблон Тип : Diy Дијамант Сликарство Стил : Дома Декор Завршување : Недовршени,ќе Треба рачно изработени Материјал на Дијамант : кристал Детали : Делумно дијамант со слика колекции внатрешни детали : Смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча Сите големина може да се прилагоди ...

CHPDIY, колела, диамантена живопис, Бродерия Бод, домашни любимци, ръчно рисувани лосове, кристали плочки, декоративна живопис, направи си Сам, Диамантена бродерия

BGN 28.00 46.72-40 %

Платно Големина (слика + празно) : за 90x40 CM,120x55cm, 150x70cm (можеби 13 CM грешка) Големина на Слика : За 20x30cm x3,30x45cm x3,40x60cm x3 (можеби 12 CM грешка)Ставете дијамант позиција : ЦелоснаОва е целосна Рубикова коцка дијамант сликарствоПакување : Торба или Кутија ( Различни големини, кутија ќе бидат различни)Пакет содржина : Платно,Дијамант,Алатка за полнењеАлатки : пинцети, Молив; Пластични Плочи; глинаЗА ПАКУВАЊЕОпис ГолеминаОна што е магијата коцка дијаманти? 2.5 mm кружни смола дијамант нови, боја е богата, има 16 делови, одлична glossiness! Комбинација на кружни дијамант плоштадот дијамант форма и текстура...

Ново Ръкоделие Диамантена Живопис Красив Сняг Зимен Пейзаж Диамантена Бродерия Всичко Е Квадратно Тренировка Планински Кристал, Мозайка Панел

BGN 6.00 9.81-39 %

Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот производ не содржи рамка!Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија...

480m 0.5 Mm 500D кожена шевна вощеная конец Polyster за ремонт на обувки занаяти

BGN 6.00 7.52-20 %

480m 0.5 mm 500 D Кожа Шиење Восок Тема Polyster За Занает Поправка на ЧевлиФункција : Може да се користи за да се шие било тешки материјал ,leathercraft , DIY итн., Поправка на чевли, purses и багаж себе си во еден кадар, шатори, ранци, вреќи за спиење, и tarps како нови , општа домаќинство, saddles & harnesses , атлетска опрема ,авто блузи , тапацир,плови и така натаму ....

Диамант живопис къща пейзаж 5D пълен квадрат смола Диамант бродерия планински кристал пейзаж ръкоделие занаят САМ хоби

BGN 7.00 11.12-37 %

Продавница Име : ЈИ Вежба рачно изработени Продавница Porduct : Нова генерација DIY дијамант сликарствоБренд Име : Примена : Home / Хотел / Ofice Декорација & Подарок.Дијамант Тип : 100% Круг & Плоштадот Дијамант.Дијамант Сликарство Големина : Сите големина во нашата продавница обично значи Големина на Слика.Предметите Вклучуваат : Комплетна Вежба,Платно,Фах,Точка Дијамант Вежба Пенкало,Лепак,А4,Кутија / Хартија Пакет.Топло Совети : 1...

Пълен квадратен Диамант 5D САМ Диамант живопис Candy House кръст Бод планински кристал, мозайка, живопис декор подарък D1494

BGN 7.00 10.56-34 %

Добредојдовте наПродавница име : Функција : Полн Плоштад / Круг дијамант сликарствоПримена : home / хотел / канцеларија декорација & подарокБоја Количина : 2045 БоиЗа Вежба : 100% Полн плоштад / круг вежбаМатеријал : Плоштадот / Круг Смола ДијамантГолемина на слика : Секоја големина може да се прилагодиЗа Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка Платно Пакет : Навивам , Избегне НабориПакет Вклучуваат : Комплетна вежба дијамант , печатен текстил, алаткиСовети : Ние ви Препорачуваме Да Избор Големи Димензии Да се Направи Ред, Како и Големината На Дијаманти Е Околу 2,5 мм, Па Фото Големина на Повеќе Големи, Ефектот Ќе Биде многу Подобро.Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас,Ние може да се направи според вашите побарувачката големина.DIY дијамант сликарство карактеристики : 1...

Диамантена бродерия мозайка катедралата декорация на дома си Сам диамантена живопис вградени живопис кръст бод декорация на стени

BGN 8.00 9.50-16 %

1 : Поради ограничувањето на мерење, вистинската големина сигурно ќе имате некои мали грешки (помалку од 2cm)...

REALSHINING ръкоделие очила котката лежи на дивана, чете книга Диамант живопис мозайка Диамант бродерия начало декор FS1241

BGN 9.00 12.64-29 %

Нашата Идеја : Ние сме професионални домаќинство продавницата на Aliexpress за пет години Ние ви препорачуваме можете да додадете "Омилен магазин" и "Wish list" што е повеќе погоден за вашата следна посета.Бренд име : Примена : Home / хотел / канцеларија декорација & подарокДијамант тип : 3 D Полн Плоштад ДијамантЗа дијамант количина : Со 20% поголема количина на дијамант, апсолутна доволноДијаметарот на дијаманти : 2,5 mmAnswer : ___________________________ Note : Ние сите дијамант сликарство колекции не вклучуваат надвор рамка bordeИме на производ : REALSHINING Везана Очила Мачка Лежи На Троседот Читање книга Дијамант Слика Мозаик Дијамант Везови Дома Декор FS1241Големина 1 : 20x25cmГолемина на 2 : 24x30cmГолемина 3 : 30x40cmГолемина 4 : 40x50cmГолемина 5 : 45x60cmГолемина 6 : 50x65cmГолемина 7 : 55x70cmДефиниција слика : База : Увезената Нафта Платно со Јасни Симболи.Производството чекори : 01...

Пълен кв. / през цялата градина 5D Диамант живопис вила Диамант кръст Бод ръкоделие САМ през цялата планински кристал декор H864

BGN 7.00 9.20-24 %

Ве молиме да ни испратите порака ако имаш било истрага,ви благодариме!употреба : diy дијамант слика ; дијамант везови слика; Ставки вклучени : 1...

Сензор игла 1/8*13N за шевни машини заключване Multi-игла SIRUBA VC008 1/4-1/8-1/8-1/8-1/4 E9113 D9113 P9113D M9113 L9113

BGN 152.00

1 / 8*13 N игла мерач за SIRUBA VC008 Мултиигла блокирам машина за шиењеигла plate E9113 : Еден е Микс игла мерач 1 / 41 / 81 / 81 / 81 / 4 и Б is1 / 8 игла мерач(2 стил може да го изберете) се хранат куче D9113 presser нога P9113 D игла менгеме M9113looper носителот L9113retainer носителот R9113

Двуглазая игла дубликат част за плетене на иглата машина Brother KR588 KR710 KR830 KR850 Home САМ Занаятите пуловер шевни инструменти аксесоар

BGN 2.00 2.56-22 %

Опис : Бренд НовиДвоенОчиТрансфер ИглаОбјектот Специфики : Тип На : Машини За ПлетењеЦелата Должина : 9.1 cm(1cm=0.39 Инчи)Погоден Модел : KR588, KR710, KR830, KR838, KR850(Брат)SRP50, SRP60(Пејач / СреброReed)Одговара на сите(Тојота)Овој ДвоенОчиТрансфер Игла Ribber само одговара за употреба во 4.5 мм (5.6 Колосек) Стандардни Машини за Плетење.Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење...

. Snow Hawk,5d Diamond живопис Full Square/Round пробийте Pictures Of Кристал Diamond Embroidery Sale Mosaic Pictures By Numbers

BGN 8.00 12.88-38 %

За слика Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување : Боја Кутија / Кеса Димензии : ако сакате други големини,ве молиме контактирајте со нас,ние може да го прилагодите Кликнете на сликата подолу за да го изберете custom фотоЗабелешка Нашите дијамант сликарство се полуготови, не вклучуваат рамка...

Нов 5d сам Диамант живопис пълен бормашина смола огън или вода Диамант живопис кръстат бод комплекти кристал мозайка на изкуството за домашен декор

BGN 15.00 15.68-4 %

Нови 5d diy дијамант сликарство целосна вежба смола оган или вода дијамант сликарство Крстот Бод колекции Кристал мозаик уметност дома декор Почитувани DIY ентузијасти! Дијамант сликарство производи има декоративен, забавни, колективно и добри образовни значење, не само што може да се забавуваат исто така, може да биде претставен како подарок за другите,тоа е еден вид на популарна уметност, култура, Ние ви нудиме целосно нов вид на "Дијамант вез" или како што е наречена "Дијамант мозаик" и " Дијамант сликарство ".За да се создаде слика, вие не треба да се биде уметник! Само изберете го поставите на нашиот производ и да се создаде тоа! Изработка на дијаманти сликарство ви помага да го намалите стресот, развивање на активна размислување, па затоа е препорачливо да се вклучи и создавање на ремекдела и вашите деца! Ова е многу возбудлив и интересен процесотАко се прашувате како да го направите тоа, можете да прочитате повеќе детали и знаат како да ја завршат дијамант слика од себе си.●Име на производ : DIY дијамант сликарство●Функција : Круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши, тоа е полна дијамант везови●Материјал : Круг Смола Дијамант●Дијамант тип : Рубикова Коцка Круг Дијамант●Пакување : Боја Кутија / Торба●Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба , Dinning Соба , Бања , Бања , Кујна , Студија , Дом , Канцеларија , Хотел , Ресторан и Бар●Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант .За Фото ОбичајТоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др...

5d САМ диамантена живопис кръст Бод синьото небе, езеро, планина, ръкоделие 5D диамантена мозайка Диамантена бродерия живопис кристали

BGN 9.00 15.42-42 %

5d DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод сино небо,Езеро,планина,Везана 5 D Дијамант Мозаик Дијамант Везови Сликарство Rhinestones Големина : 20x25cm 25x30cm 30x40cm 40x50 cm 45 x60cm 50x65cm 55x70cm 60x80cmИмеDiy дијамант сликарствоМатеријалПамук и смола дијамантСтавки вклучени1...

Направи си САМ 5D Диамант бродерия, кристали диамантена мозайка картината воал жена Диамант живопис портрет на кръстат бод комплекти декор

BGN 8.00 11.63-31 %

За Дијамант СликарствоДијамант сликарство е нов популарни производи тоа се повеќе убави она што ќе го видите на сликата, многу светол и неверојатни...

Повърхността на планетата е Диамант живопис кръстат бод комплекти за пълен квадратен бормашина платно планински кристал Diamond мозайка Луната стая стикер за стена

BGN 11.00 20.29-46 %

Површината на Планетата Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Полн Плоштад Вежба Платно Кристал Дијамант Мозаик Месечината Соба Ѕид Налепница Големина на Слика : 20x25,25x30,30x40,40x50,50x60,60x75cm Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting emborideryРубикова Коцка дијамант Сликарство Функција ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полн Плоштад дијамант вез Материјал : Нова генерација Смола Дијамант со 477 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и БарDIY Дијамант сликарство производството чекори a...

Пшины 3d САМ Диамант живопис Делфин кръстат бод Диамант бродерия животни мозайка пълен кръг кристал декорация на дома F434

BGN 15.00 25.30-41 %

Повеќе стилови за вашиот изберете : Декорација Детали : Canvas Size(големина на слика+бела назад големина) : 45*80см / 55*100cm / 65*120cm / 70*150cm (можеби 2 CM грешка)Големина на слика : 35*70cm / 45*90cm / 55*110cm / 60*140cm (можеби 2 CM грешка)Ние гарантираме за соодветен број на Смола Круг rhinestones / Плоштад вежба , Овој производ не содржи рамкиСтавете Опсег : Целосна дијамант ( целата слика треба да го залепите кристал )За боја : Поради светлина, различни компјутерски монитор,можеби бојата на фото преземено малку се разликува од вистинскиот објект.Ве молиме погледнете го стоки, всушност, се примени .На следете ги сликите се само за вашиот референца.Ви благодариме за вашето разбирање.Комплет вклучува : платно, доволно rhinestones, збир на алатки, сакате да имате среќен шопинг, ви благодариме! Слики Детали : Pshiny 3d DIY дијамант сликарство делфин крстот бод дијамант везови животни мозаик ПОЛН Круг кристал Дома декорација F434 Големина детали : Кристал детали : Како да го користите : Како да се заштитат платно по завршена : Како да пакување : Превозот и Плаќање и Повратни информации : Плаќање : Зачувам е нашиот препорачува метод на плаќање.За Превозот : 1...

5d Сам диамантена мозайка Диамантена бродерия Коледен подарък модерна диамантена живопис кон Снимки на животните начало декор коледен подарък

BGN 22.00 22.08-0 %

5d Diy Дијамант Мозаик Дијамант Везови Божиќ Подарок Модерна Дијамант СликарствоКоњ На Животните Слики Дома Декор Нова Година ПодароциИме : D : D iamond крстот бод сликарство Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Стил : Како слик Големини : околу 40*60см / 60*86cm Материјал : Памук и кристално дијамант Карактеристики : 5 D DIY Дијамант Сликарство Ставки вклучени : 1...

ZOOYA Диамант бродерия 5D САМ Диамант живопис Коледа дете мечка Диамант живопис кръстат бод планински кристал, бижута CJ731

BGN 8.00 12.16-34 %

Внимание : Нашата Дијамант Сликарство Е Без Рамка,И Тоа Не Е Готов Слика, Што Треба Да Заврши Себе.Име на производ : Нова генерација DIY дијамант paiting Рубикова Коцка дијамант Сликарство Крстот БодБренд : ZOOYA Дијамант ВезовиБоја Количина : 1045 Бои.Функција : Круг дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е 100% фу ќе дијамант везовиМатеријал : Нова генерација Круг Смола Дупчење со 477 DMC БоиУпотреба : Почетна / Хотел / Канцеларија Декорација,Уникатен ПодарокЗа рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи РамкаПлатно Пакет : Навивам , Избегне НабориПакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки.ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики.И овој одличен квалитет Дијамант сликарство е без рамка за да се задржи надолу превозот цена,Ако сакате други големина,ве молиме контактирајте со нас.

Направи си сам 5d Диамант живопис китара подарък кръстат бод Диамант бродерия кристали мозайка ръчно изработени стикери стена Начало стикер

BGN 11.00 19.76-44 %

Diy 5d Дијамант Сликарство Гитара Подарок Крстот Бод Дијамант Везови rhinestones Мозаик рачно изработени Ѕид Налепници Дома decal sГолемина на Слика : 20x20,25x25,30x30,40x40,50x50,60x60cm Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting emborideryРубикова Коцка дијамант Сликарство Функција ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полн Плоштад дијамант вез Материјал : Нова генерација Смола Дијамант со 477 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и БарDIY Дијамант сликарство производството чекори a...

9шт! Плетене на стан цветето Маргаритка шаблон производител на Игли за инструменти вълна една кука цвете ръкоделие комплект за шиене инструмент

BGN 14.34

1set = 9pcs Плетење Loom Цвет Daisy Шема Создателот Плетење алатки Волнени Капчиња Цвет Алатка Комплет за Шиење ДодатоциКарактеристики : 1.100% сосема нов и висок квалитет.2.Сет на фантастичен и корисни плетење алатка .3.Идеален за плетење убави цвеќиња и модели .4.Одлична текстура и лесни, но сепак многу компактен и издржливи .5.Лесно и смешни сет да направи посебни волна предиво украси.6...

Направи си сам Диамант живопис кръстат бод хол Диамант бродерия плодове 5D пълен квадратен Диамант ръкоделие Masic живопис Капитали гърне

BGN 8.00 9.23-13 %

Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Livingroom Дијамант Везови Овошје 5 D Полн Плоштад Дијамант Везана Masic Сликарство Zijin тенџереБренд : Петар ренКрстот бод држава : Недовршени,ќе Треба рачно изработениИме : Полн плоштад дијамант мозаик сликарствоПакување метод : навивамДијамант Боја : 3045 БоиДали рамка : Не ,n o имаат рамка во собатаПогоден за : за автомобил,дом,троседот,кревет,стол,канцеларија.Материјали на дијамант : смола плоштадот дијамантПодарок За : Пријателите,семејството,роденден,празник,се пресели во нов домМозаик ефект на сликавнатрешните деталиСе препорачува причинаЗа ДијамантиСе препорачува причина : 1.100% сосема нов2.Ефтин (извор фабрика)3.Реална слика (задоволат побарувачката)4.Разни модели (заокружување)5.Време на испорака (57 дена)За ПакувањеA : меур торба за пакување ефект show (Големина≤30x40cm) Б : Боја кутија за пакување ефект show (Szie>30x40cm)Опис : Различни големини за секоја слика, така што на различни кутии или торби меур.Постојат два вида на дијаманти : 1 , точка 9 ; 2 , дел 13 .Постојат 447 бои ...