Discount-luxuries.news - механично оборудване

Discount-luxuries.news - механично оборудване

Discount-luxuries.news - механично оборудване

CDJ2D 10-16mm Миниый пневматичен цилиндър с двойно действие двойно стил Clevis повече видове линк към формата

BGN 13.00 13.23-2 %

Не можеме да испратите сите линкови поради премногу спецификација на производот,Па само преку форма број да го замени нив, ве молиме погледнете во форма кога ќе одберете бараните спецификации.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со насПроизвод Објект : CDJ2 D 1016mm Удар од 15200mm Мини Пневматски Цилиндри двонасочни Двојно clevis стилСоздаден големина : 10мм 16mmУдар : 10мм 15mm 20mm 30мм 40mm 50mm 60mm 75mm 100mm 125mm 150mm 175mm 200mmБелешки : ова е BSP и Метрички навој не NPTМакс preesure : 1.5 MPaАмбиент и течност температура : 10~60°CКлипот брзина : 50750mm / SВнимание:Ако треба и другите видови на цилиндар,ве Молиме контактирајте со нас и ние ќе ви понуди повеќе опции.

Високо качество на Midi Size G3 / 4 Festo Type Air Units OF Filter-3/4-MIDI в наличност

BGN 17.92

Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи Сите наши производи се 100% сосема новПроверете Кај Нас Дали U Може Да Добиете Попуст.Спецификација : Фесто тип FRL КомбинацијаОУ серија филтер за воздух+регулаторот+lubricatorOFR серија филтер за воздух+модераторНА серија филтер за воздухИЛИ серија на воздухот регулаторотОЛ серија воздух lubricatorВоздухот извор третманЛесно да се одржува и да работат, долг работен векЕксплозивна Притисок : 1.5 MPaМакс...

Безплатна доставка на 10 бр. / лот двоен лост 16 мм Диаметър 20 мм ход на въздушния цилиндър TN16-20

BGN 220.80

Спецификации : Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи Сите наши производи се 100% сосема нов.Dual Лост 16mm Понесе 20mm Удар Воздух Цилиндар TN1620Двојно Род Метал Пневматски Цилиндри TN1630TN1640 Двојно Лост 16mm Понесе 40mm Удар Воздух ЦилиндарОпис : Име На ПроизводВоздух ЦилиндарМоделTN1620Акција ТипДвојно ДејствоТечностВоздухСоздаден16mmМозочен удар20mmMax.Притиснете0.7 MPaЗавртка Дупка4mm (Прибл.)Вкупната Големина9 x 5.4 x 2.1 см / 3,5" x 2.1" x 0.83"(LWT)МатеријалМеталБојаСребрен Тон, ЦрнаНето Тежина244gПакет Содржина1 x Воздух ЦилиндарОпис : · Широко се користи во пневматски машини и некои индустриски области, како и за печатење индустрија, автоматска контрола индустрија, итн.· Dualклипот род обезбедува висок степен на антисвиок и се јават на ригидност на цилиндар, обезбедувајќи одлична услуга живот и да се ориентирани перформанси.· Притисни лост дизајн за лесно да го користите.

Безплатна доставка на 2 бр. / лот пневматичен въздушен филтър регулатор намаляване на Valve с манометром AFR-2000

BGN 80.00

Пневматски Филтер за Воздух Модератор Намалување на Вентил AFR2000Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи...

Безплатна доставка на 2 бр. / Лот3 / 8 резби BR 3000 източник на въздуха лечение на газ пневматичен регулатор

BGN 80.00

BR 3000 Воздухот Извор Третман Гас Пневматски РегулаторВе молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи...

Безплатна доставка на 2 бр. / Lot единица за обработка на източник на въздух пневматичен Гресьорка AC-2000

BGN 112.00

Воздухот Извор Третман Единица Пневматски Lubricator AC2000Ве молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи...

24pcs-блок ръководните перваза HGH20CA HIWIN истински линия

BGN 827.20

Ако имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да контактирате со нас,Ние се осигура на сите ваши прашања ќе го добијат нашето внимание одговор.1.Купувачите можат да добие линеарна водич 1015 дена за испорака по ред се платени...

Безплатна доставка 100шт MPm DIN43650B разпределителните скоростна Led с винт и шайба за 4V210-08 за променливо напрежение

BGN 160.00

Спецификации : МОДЕЛDIN 43650 B (AC Напон)Серпентина Делница КутијаПРИКЛУЧОКОТ МЕТРИ ДАЛЕЧИНА11mmПРИКЛУЧОКОТ НОГА ТИП2+1 GND, 3+1 GNDЗАШТИТА КЛАСАIP65(IEC 60529)РАБОТЕН НАПОНAC НапонНОМИНАЛНА CURRRENT10 AОТПОРОТ≤5mΩMAX...

Безплатна доставка на 2 бр. / лот Bfc2000 регулируем източник на налягане на въздуха на единица за обработка на

BGN 121.60

BFC2000 Прилагодливи Притисок на Воздухот Извор Третман ЕдиницаВе молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи...

1 въздушен филтър с автоматично източване метален корпус модел AF5000-10Г

BGN 24.00

Спецификација : Обезбедено притисок Отпор1.5 MPa(15kgf / cm⊃2;)Најголем Работен Притисок1.0 MPa(10kgf / cm⊃2;)Амбиент и Течност Температура560 C* Филтер Прецизност25 µmСад МатеријалПоликарбонатЗаштитна МаскаAF10002000(Не е Достапно)МоделСпецификацииДодатоциИсцедете ФункцијаАвто Мозоци Модел* Номинална Проток(L / min)Порт Големина(G)Сад Капацитет(CM⊃3;)Тежина(kg)ЗаградатаAF1000M5110М540.07Прирачник На МозоциAF2000017501 / 8150.19B240AF200001 DAF2000021 / 4AF200002 DAF30000215001 / 4200.29B340а...

Безплатна доставка на 2 бр./лот BC3000 3 в 1 пневматичен въздушен филтър регулатор Гресьорка

BGN 128.00

П.Н.Е.2000 Пневматски Воздухот Извор Третман Единица w Регулаторот Мерач BC3000 3 Во 1 Пневматски Филтер за Воздух Модератор Lubricator П.Н.Е.4000 Прилагодливи Притисок на Воздухот Извор Третман ЕдиницаВе молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи...

Безплатна доставка на 2 бр. / много високо качество 1/2 батерия BL-4000 регулируемо налягане на въздух пневматични Гресьорка BL4000

BGN 80.00

BL4000 Прилагодливи Притисок на Воздухот Пневматски LubricatorВе молиме имајте предвид дека ние сме продажба на фабрика директни производи...

3/8 въздушен филтър с автоматично източване метален корпус модел AF3000-03D

BGN 15.04

Спецификација : Обезбедено притисок Отпор1.5 MPa(15kgf / cm⊃2;)Најголем Работен Притисок1.0 MPa(10kgf / cm⊃2;)Амбиент и Течност Температура560 C* Филтер Прецизност25 µmСад МатеријалПоликарбонатЗаштитна МаскаAF10002000(Не е Достапно)МоделСпецификацииДодатоциИсцедете ФункцијаАвто Мозоци Модел* Номинална Проток(L / min)Порт Големина(G)Сад Капацитет(CM⊃3;)Тежина(kg)ЗаградатаAF1000M5110М540.07Прирачник На МозоциAF2000017501 / 8150.19B240AF200001 DAF2000021 / 4AF200002 DAF30000215001 / 4200.29B340а...

Черен 15 метра 49,2 фута 5.5 Mm OD 4 мм ID 0,75 мм и дебелина на стената ПУ въздушен маркуч тръба

BGN 31.00 36.61-15 %

Црна 15 Meters 49.2 ft 5.5 мм OD 4mm ID 0.75 мм Дебелина на Ѕид СТП Воздух Цевка Цевка Опис Превозот и Плаќање Врати Друг Термин & ВниманиеСпецификација : Име на Производ Полиуретан Воздух Цевка Материјал Полиуретан(СТП) надворешен Дијаметар 5.5 мм / 0.21" Внатре Дијаметар 4mm / 0.16" Дебелина на Ѕид 0.75 мм / 0.029" Вкупна Должина 15 МИЛИОНИ / 49.2 Ft Боја Црна Тежина 682g Пакет Содржина 1 x Полиуретан Воздух ЦевкаОпис : 5.5 мм OD, 4mm ID и 0.75 мм дебелина на ѕид, 15 метар Должина...

6 бр. / лот 10 Mm до 10 Mm OD тръба L-образна Push In лакът пневматичен Push In Fitting

BGN 9.28

Greensky Техника Набавка на Воздухот Пневматски "L "Облик Притисни во Лактот Конектор, Пластични Фитинзи Брзо МонтирањеОвој Модел Технички Податоци, како што Следува Модел : PV10 Конектор Тип : 10мм10мм (0.4" 0.4") Дизајн : L Облик, 2Начин им Помогнам во, 2 Начини Течност Тип : Ер / Вакуум Оперативен Притисок : 0~10.2 kgf / cm2 (0~1.0 Mpa) Негативен Притисок : 750mmhg (10 Torr) Температурата на работа Опсег : 20 Степен целзиусови степени~120 целзиусови Степени Одговара За Tube Материјал : СТП / Најлон ,Полиуретан Брзо Монтирање Материјал : PBT Пластични Брзо Монтирање Боја : Бела Пакет Содржина : 6pcs Брз ФитинзиКарактеристики на Брз ФитинзиДизајниран за Полиуретан или Најлон цевки...