Discount-luxuries.news - електрическо оборудване и консумативи

Discount-luxuries.news - електрическо оборудване и консумативи

Discount-luxuries.news - електрическо оборудване и консумативи

Десет 10-4812

BGN 65.10

Гаранција1. Една година гаранција.2. Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба).3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

V23086-C2002-a403 реле 10-пинов авто чип, автомобилни с чип

BGN 8.64

Ве молиме имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори Ве молиме изберете пожелно еден & остави порака кога ќе се провери од Superioritypecify кои modle што би сакале!!!!Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги...

Плоска лампа 2 X5x7 червен и зелен двоен цветен лампион 2 * 5 * 7 трехфутовый мъгла има Led подсветка светоизлучающего крушка

BGN 17.98

Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи u0026 услуги Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни...

100шт разнообразни бърз бърз удар стъклена тръба предпазител комплект комплект с кутия 5x20mm 0.2 A-15A

BGN 5.00 7.89-37 %

BI0002561Спецификација : Бренд новиТип : стакло осигурачАктуелни : 0.2 A15 AМодели : 0.2 A, 0.5 A, 1 A, 2А, 3А, 5 A, 6 A, 8 A, 10 A, 15 AГолемина : околу 5 x 20mmБоја : како на сликата покажуваКоличина : 100pcsОперативниот принцип : кога коло неуспех или абнормални, со зголемувањето на тековниот, како и зголемување на струја во колото може да го оштетат уредот и скапоцени некои важни компоненти, или дури и горење на коло, исто така може да предизвика пожар...

41AA1600E Компресор модул Dunhan Bush Compressor Protector напълно замества д-протектор на двигателя INT369R

BGN 320.00

41 AA Компресор заштита модул(Замена на INT369 R )PTC Поддршка на употребата на Thermistors да се спречи моторни прегревање .Функционална описМоже да се поврзуваат во паралела 3 Група PTC Сензор на текст откривање, ако следење на секој сет на влезни PTC Отпор надминува одговор акција, моторни заштита реле ослободување , се Постигнат целите на заштита ...

3ua 55, Jrs2-45/Z термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TF45

BGN 8.08

Име : Термички релеМодел : 3 UA54Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

Водоустойчив ключ таймер AC 220V-240V цифров св Програмируеми с предавателна доказателства за времето

BGN 12.00 12.80-6 %

***** Опис : ***** дигитални програмабилни неделно 220 V 16 A тајмер префрлатеТехнички параметриМоделCn101 AПолно Работно Време Опсег1 Min168 HoursНоминална Напон12±10% VAC 50 / 60 HZКонтактирајте Со Капацитет16 A 220 V Внатрешна батерија 1.2 V / 40m A(акумулатори)Димензии60x 60x32mmЕлектричната енергија меморија60 денаЕлектрични Живот10 7 патиМеханички Живот10 7 патиРаботат Температура10~+40°CПрограмабилни17times / недела или денминимален интервал1 минутаИнсталација метод : завртки, приклучок за поврзувањеКопче Копче : 1.часовник, тајмер, ден, h+(поставување на часови), m+(поставување на минути), прирачник заобиколува, го ресетирате;Совети : 2.Пред започнувањето на програмата, тајмерот треба да биде обвинет за најмалку 5 минути како inbuild батеријата може да биде без батерија3.Пред поставување на програмата, притиснете го копчето за скролување копче за ресетирање, да се расчисти запаметат податоци за нови инструкции;4.По програмата се направени, ве молиме внесете го тајмерот за да го приклучокот...

AC 220V H3y-2 H3y забавяне таймер, реле за време 0-60 секунди 60s 60sec 220VAC & Base

BGN 11.00 12.00-8 %

***** Опис : *****AC напон 220 V H3 Y2 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 060 Втор 60тите години 60sec 220 VAC & База Време : 5sec Контрола Напон : 220 VAC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

DC 24V H3Y-2 H3y таймер забавяне на реле време 0-60 секунди 60s 60sec 24VDC & Base

BGN 11.00 12.00-8 %

***** Опис : *****24 V DC H3 Y2 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 060 Втор 60тите години 60sec 24 VDC & База Време : 60sec Контрола Напон : 24 VDC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

Безплатна доставка реле, Ac напрежение SAVP2225 25A модул за регулиране напрежението на 2-10v или 4-20 Ma SSR

BGN 22.16

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0220vacТековната raitings : 25 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

SA34060D 60A трифазно твердотельное реле за постоянен ток в променлив SSR, входно напрежение 4-32VDC, изходното напрежение на 40-530VAC, 60A

BGN 49.39

Оптоварување напон : 40530 VACМакс Оптоварување тековната : 60 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 100msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

100шт 8-пинов електрически релета с общо предназначение гнездо 14F-2Z-A2 завод директно 10A 300VAC високо качество

BGN 32.00

1 номинална напон : 300 VAC2 Номинална струја : 10 A3 8 pin реле префрлате4 2 NO+2 NC5 Изолација напон : =3 KV6 Чашката материјал : пламен retardancePA66+GF(V1 / V0)7...

Добро качество, безплатна доставка регулатор вольтагер SAVP22100D 2-10VDC или 4-20 Ma регулиране на напрежението мухъл

BGN 34.88

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0220vacТековната raitings : 100 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

Твердотельное реле SSR40DA 40A, еднофазно Ssr FOTEK

BGN 9.00 9.12-1 %

***** Опис : *****Бренд Нови Цврста Состојба Реле РБС40 DA 40 A / 250 V 332 VDC / 24380 VACВлезен напон : 332 VDCИзлезен напон : 24380 VACИзлезна струја : 40 AНа напон : ≤1 VЕднократна Време : ≤10msИсклучување на Струја на истекување : ≤2m A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

Термично реле за претоварване 3UA 60/JRS2-135 подходящ за контактора Ac 3TF50/3TF51

BGN 30.32

Име : Термички релеМодел : 3 UA60Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

110V AC Coil Power Relay MY2NJ HH52P-L 8PIN 5A с основание гнезда PYF08A

BGN 8.00

***** Опис : *****AC 110 V Серпентина Моќ Реле MY2 NJ HH52 PL 8 PIN 5 A Со PYF08 A Штекер База Контрола Volt возраст : 110 VAC Контакт оптоварување : 5 A Работи Индикација : LED светилка Контакт : Сребро Електронски Контакт***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

3ua 58, Jrs2-80/Z термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TF46 / 3TF47/3TF48/3TF49

BGN 60.80

Име : Термички релеМодел : 3 UA58Апликацијата 3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

Нов тежкотоварни DC 24V 200 ампера главен Контактор соленоид безплатна доставка

BGN 79.15

НОВИ Тешки 24 V DC 200 Amp главниот Контактор Електромагнетниот бесплатен превозотZJW200 D : Еден Пол,Единствен Фрли,Номинална струја : 200 A,Калеми : 12 V да 80 VСпецификација : Номинална Струја : 200 AНапон : се Движи од 12 V да 80 VAnswer : ___________________________ Note : други спецификации може да се прилагоди на различните потреби.Животната средина состојба : Амбиентална температура : 25 o C ~+40 o CAlbiude опсег : 0~2000mMax.релативна влажност : 90% под 25 о CВибрации : 10~50 Hz,10m / s 2Моќ напон флуктуација : 0.7~1.1 UeДолжност : 8h континуирано

Добро качество на SA366300D 10A-300A 90-660VAC DC-AC твердотельное трифазни релета SSR релеен модул безплатна доставка

BGN 183.22

Оптоварување напон : 90660 VACМакс Оптоварување тековната : 300 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 10msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

10A SSR, вход 3-32V DC изход 40-480VAC монофазен Ssr твердотельное реле Безплатна доставка

BGN 16.69

Оптоварување напон : 40480 VACМакс Оптоварување струја : 10 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 332 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 100msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

DC 24V 5A H3Y-4 H3y таймер забавяне на реле време 0-5 секунди 5s 5sec 24VDC & Base

BGN 11.00 12.00-8 %

***** Опис : *****24 V DC 5 A H3 Y4 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 05 Вториот 5s 5sec 24 VDC & База Контрола Напон : 24 VDC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

3ua 52 / JRS2-25 термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TB42/3TB43/3TF42/3TF43

BGN 5.55

Име : Термички релеМодел : 3 UA52Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

AC 110V 5A H3Y-4 H3y таймер забавяне на реле време 0-5 секунди 5s 5sec 110VAC & база

BGN 11.00 12.00-8 %

***** Опис : *****AC 110 V 5 A H3 Y4 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 05 Вториот 5s 5sec 110 VAC & База Контрола Напон : 110 VDC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

AC 110V 5A H3Y-4 H3y таймер забавяне на реле време 0-60 секунди 60s 60sec 110VAC & база

BGN 11.00 12.00-8 %

***** Опис : *****AC 110 V 5 A H3 Y4 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 060 Втор 60тите години 60sec 110 VAC & База Контрола Напон : 110 VAC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

3ua 62 / JRS2-180 термично реле за претоварване подходящ за контактора Ac 3TF50/3TF51/ 3TF52 /3TF53

BGN 30.32

Име : Термички релеМодел : 3 UA62Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

3ua 50/JRS2-12.5 термично реле за претоварване подходящ за 3tb40/3TB41/3TF40 / 3TF41contactor

BGN 5.55

Име : Термички релеМодел : 3 UA50Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

SAVP3860D 2-10VDC или 4-20mAadjust напрежение мухъл твердотельное реле регулатор на съпротива напрежение

BGN 30.16

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0380vacТековната raitings : 40 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

Безплатна доставка чисто нов оригинален реле 10 бр. / лот HUIKE реле на сигнал HKV6-DC12V HKV6-12V 5PIN 20A 12V T78

BGN 14.08

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...