Discount-luxuries.news - компютърни компоненти

Discount-luxuries.news - компютърни компоненти

Discount-luxuries.news - компютърни компоненти

5 бр. лот Gdstime 2Wire 220V 135mm 135mmx38mm сачмен лагер промишлен вентилатор за охлаждане Ac

BGN 128.94

МОЈОТ Драг пријател : ако сакате да го нарачате голема количина, ве молиме контактирајте ме за да добиете попуст, ќе се обиде да ги задоволи вашата целна цена...

PLA08015S12HH 12V 0.35 A 75mm 42*42*42 милиметра 4Pin 4Wire VGA вентилатор за EVGA GTX660ti GTX670 GTX680 на вентилатора за охлаждане на видео карта

BGN 23.00 23.98-4 %

PLA08015 S12 HH 12 V 0.35 НА 75mm 42*42*42mm 4 Pin 4 Wire За EVGA GTX660ti GTX670 GTX680 Графичка Картичка Вентилаторот за ЛадењеНапомена : 1.Кога ќе изберете изразат испорака ,системот цената не е вклучен далечинскиот областа на превозот надомест.ако вашата адреса е оддалечена област,треба да се обрне повеќе или ние превозот ЕМС...

Дънната платка на лаптопа SHELI / дънна платка за Dell Vostro 1450 V1450 3D87F 0D87F CN-0D87F за процесора на Intel за интегрирана графична карта

BGN 120.00 127.49-6 %

лаптоп Плоча / плоча за dell vostro 1450 v1450 3 D87 F 0 D87 F CN0 D87 F за intel процесор за интегрирана графичка картичка 100% тестирани Целосноние се направи следново заложби за нашите производи : 1...

Нов екран за вход и изход на задния панел на дънната платка за X58M MS-7953 MS-7593 VER1. просто пазете задния панел подходящ дефлектором входно-изходни Безплатна доставка

BGN 20.00 20.82-4 %

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

SHELI Original X556UJ дънна платка на лаптоп за X556U X556UV ASUS X556UV X556UB X556UR X556UF X556UJ дънна платка I5-6200U тестван

BGN 387.20

Услуга време : од понеделник до сабота,9 : 00 СУМ 19 : 00 ЧАСОТ (Пекинг време,Посебни празници excepted.)X556 UJ лаптоп плоча За X556 U X556 UV ASX556 UV X556 UB X556 UR X556 UF X556 UJ Плоча I56200 U тестирани1.Ве молиме внимателно да се провери плоча модел треба пред да ја купите...

SHELI оригиналната дънна платка на лаптоп е подходящ за Lenovo G50-80 дънна платка ACLU3/ACLU4 NM-A361 I3 ПРОЦЕСОР 2GB видео карта тествана

BGN 217.00 228.80-5 %

Услуга време : од понеделник до сабота,9 : 00 СУМ 19 : 00 ЧАСОТ (Пекинг време,Посебни празници excepted.)оригиналниот Лаптоп Плоча Одговара За Леново G5080 Плоча ACLU3 / ACLU4 NMA361 I3 ПРОЦЕСОР 2 GB графичка картичка 100% тестирано1.Ве молиме внимателно да се провери плоча модел треба пред да ја купите...

PCI-E 6pin Input DC-ATX-250W 24pin Power Supply Модул Swithc Pico PSU Car Auto Mini ITX High DC-ATX Power Module ITX Z1

BGN 24.96

******************************************************Повеќе детали : DC 12 V 250 W 24 Pin Пико ATX Switch ПСУ Автомобил Авто за МиниITX Висока Напојување на Модулот************************************************Текст : PCIE 6pin 12 VИзлез ATX : Max 250 WСтандард 24pin ATX Моќ КонекторИзглед, големина : 55*35*13mmPCB големина : 55*22mmДолжина : PCIE 6pin 300мм 16 AWG ;4pin IDE Женски 240mm 18 AWG;15pin SATA 240mm 18 AWG;ПРОЦЕСОРОТ 4pin 240mm 18 AWG;4pin IDE да 15pin SATA 100mm;Примена : МИНИ компјутер, компјутер, ПОС машина, digital set top box, ITX случај, итн., мрежата на серверот, реклама машина, банката терминал.Пакет Вклучувајќи : Добар пакет6pin 12 V 250 W напојување (со кабел)

HOLYTIME за Acer 4552 4250 4253 4749 4552G 4739 4739Z 4339 нов вентилатор за охлаждане на процесора AB7305HX-ED3 лаптоп радиатори вентилатор за охлаждане

BGN 12.00 12.46-4 %

ЗА Acer 4552 4250 4253 4749 4552 G 4739 4739 Z 4339 Оригинални и Нови ПРОЦЕСОРОТ вентилаторот за Ладење AB7305 HXED3 Лаптоп Радијатори Вентилаторот за ЛадењеДетали За ПроизводотСостојба : Акции,Сосема новПрименлив Модел : За ACER 4552 4250 4253 4749 4552 G 4739 4739 Z 4339 лаптопДел Број : AB7305 HXED3Струја : 3 пинаНапојување : DC 5 V 0.5 AГаранција : 45 денаВнимание : На истиот тип на лаптоп фан може да има неколку производители, ве молиме да не разбираат дека на навивачите во нашата продавница не е оригинална, бидејќи тие не се исто производителот !Главниот вентилатор фабричките : DELTA / SUNON / FORCECON / ADDA / PanasonicAVC / SANYO / NMB / Nidec / ebmpapstАко ти е гајле производителите фабрика , ве молиме да се поврзете со нас да се назначи maufacturer.Производот Се ПокажеМојата компанија Има толку многу лаптоп делови во Парк.Ако имате било какви потреби.контактирајте со нас слободно ве МолимеПревозот начин и време1) Ние ќе брод предмети во рок од 48 часа по вашата исплата е расчисти...

Външен порт USB3. 0 Power ESATA Port вътрешен USB 3.0 9pin USB Header PCIe Карта с конектор за захранване 15pin SATA

BGN 25.41

Компатибилен со PCIe 1x,4x,8x,16x Интерфејс 2 x USB 3.0 Порт за поддршка на трансфер брзина до 5 Gbps ( 1 надворешна + 1 внатрешни ) 1 x Pe SATA / USB 2.0 Комбо Порта ( Надворешен ) Низок Профил заградата да се вклопи HTPC или тенок PC случај USB 3.0 : Поддршка на Windows 8 UASP Без возач потребни за Windows 8 ( не се инсталира драјверот во Windows 8 ) Целосно во согласност со PCI Express База Спецификација Ревизија 2.0 Една коловозна лента (x1) PCI Express Автопат Стапки До 4.8 Gbps во Согласност со Universal Serial BСпецификација Ревизија 1.0 Целосно компатибилни со USB2.0 , USB 1.1 Трансфер го Оценувате : 5 Gbps 480 Mbps, 12 Mbps NEC u PD720202 Чипсет Изграденаво SATA Моќ Конектор Pe SATA : Ова 2 порти можат да бидат поврзани како e SATA, Pe SATA, или USB 2.0...

10шт алуминиев радиатор 35x35x14mm радиатор, охлаждане на плача за електронния чип IC LED компютър с теплопроводящей лента

BGN 22.00 24.30-9 %

[xlmodel][производи][43164] Ние се Погоди Ќе Ви се допадне .. Опис на ПроизводотБренд Име : CooltexСостојба : 100% НовиМатеријал : Алуминиум 6063T5Боја : ЦрнаЗавршувањето на : Црна елоксираниExteral Големина : 35x35x14mmПакет : 10pcs / многуОваа heatsink со Топлинска проводници за двострано лента ...

Нов екран за вход и изход на задната табела на дънната платка, за да GA-H61M-DS2 GA-H81M-S1 просто щит на задната табела на подходящ отражател, входно-изходни Безплатна достав

BGN 17.00 18.34-7 %

Reminderit : ова не е плоча , исто I / O shield задната плочаНие продаваме сите плоча IO shield задната плоча, ако модел имате потреба да контактирате со нас, може да мало или големо , ви благодариме!

GZEELE нов лаптоп процесор вентилатор за охлаждане на ASUS Eee PC 1215 1215N VX6 1215CT 1215B 1215T лаптоп процесор Cooler 4 Pin

BGN 11.00 16.00-31 %

*Имајте на ум 1 : ве Молиме внимателно проверете ако вашата ОРИГИНАЛНА објект изгледа иста на нашиот Производ Слика ФОТО зема во вид пред да купите.Ако вашата оригинална / стариот објект не изгледа иста како и нашата слика да покажува, тоа значи дека нашите ставка може да не бидат компатибилни со вашиот.*Имајте на ум 2 : CPU Вентилатор на сликата е едно парче со предната и задната страна, а не 2 парчиња.*Забелешка 3 : Не Стариот и ЛАЖНИ...

(2 елемента) 85 гр Stars CPU Теплопроводная Силиконовата смазка паста лепило LED Light силиконов каучук

BGN 52.80

детали за производот(2 ПАРЧИЊА) 85g Ѕвезди ПРОЦЕСОРОТ Термички Проводници Силикон Маснотии Нанесете Лепак LED Светло Силиконската ГумаПроизвод вовед : Термички проводници лепило (бела паста телото);Коефициент на топлинска спроводливост > 0.671 W / m.к;Кршење сила 1.5 MPAПовршината лекување на време 10 min / 25Поле на примена : Со голема сила,Брзина лепак ефект,Се применува за силна директно обврзувачки на различни компоненти, led диоди и радијатор, итн.)Пакување спецификација : 85 g / a,Вакуум торба за пакување добра воздух стегање, изолација палто воздух, да се зголеми за да заштедите време.Производ перформанси : За термичка спроводливост и добра изолацијакомпонента РТВ силикони, производот има добра спроводливост, со употреба на пошироката температура опсег (60 ~ 200°c ), на краток рок може да биде 300°c висока температура отпорни...

Оригинален автентичен Ezcap 218 Tape To PC Old Cassette To MP3 Format Converter Audio Recorder Capture Can Be Walkman Музикален Плейър

BGN 31.92

Опис : 1 Едноставно кажано во касета лента, поврзете го на КОМПЈУТЕР и користете го испорачаниот софтвер да се конвертира целиот лента во MP3 формат 2...

Нов вентилатор за охлаждане FORCECON DFS551205ML0T F90Q за LENOVO Y560 Y560A Y560P DFS551205ML0T F90Q

BGN 43.20

СТЕ имале подобро да се споредат слик wtih вашиот оригиналот,ви благодарам Превозот : 1.Бесплатен Превозот од Пост Воздух Mail, Нормално 1550 дена да бидат испорачани.Брод од страна на објавите се можни на задоцнување, ако треба итно, ве молиме изберете да брод од страна на курирската служба DHL или UPS...

NMB 9225 12V 9cm 3610KL-04W-B49 сървър инвертор компютър осови вентилатори за охлаждане на процесора

BGN 25.00 28.78-13 %

Бренд : NMBМодел : 3610kl04wb49Големина : 90 * 90 * 25 MMНапон : 12 VАктуелни : 0.28 НаБрзина : 3000 RPMСтруење : 35.3 CFM 1.0 кубни метри / минутаПритисок : 32.3 paБучава : 31 DBAТемпературата ; 20 ~ 75 °Живот ; 50.000 часаNW : 95 G

Високо качество на CM108 USB Drive Free Sound Card преносим компютър, външен модул звукова карта нова

BGN 5.00 6.45-22 %

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Чип модели : CM108 надворешни кристал Излез Текст : 3.5 mm зелена џек за слушалки, 3.5 мм микрофон приклучок USB интерфејс, plug and play, наместо на традиционалните звучни картичка (компјутер звучна картичка е скршен, може да биде директна замена) на Аналогни аудио сигнали може да биде излез директно да се вози слушалки или звучници напојува Без возачи во WIN2000, WINXP, WIN3003 систем Големина : Види слика Бр Мало Пакети Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Emacro СЕРВО TUDC24Z4C-090 DC 24V 0.08 A 1.8 W 60x60x25mm сървър квадратен фен

BGN 36.99

СЕРВОБрој на модел : TUDC24 Z4 C090Напон Тековната Доведе Големина24 V DC 0.08 НА 1.8 W 2жица 2pin 60x60x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...

Emacro Y. S. TECH FD128025LB DC 12V 0.10 A 80x80x25mm сървър квадратен фен

BGN 56.00 61.04-8 %

Y S ТЕХНИКАБрој на модел : FD128025 LBНапон Тековната Доведе ГолеминаDC 12 V 0.10 2жица 80x80x25mmОбјектот Состојба : КористеноГаранција : Два Месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading)...

SUNON GB1245PKV1-8AY, 11.F.X.GN DC 12V 0.5 W 3-проводный вентилатор вентилатор сървър 45x45x20mm

BGN 29.00 31.28-7 %

SUNONБрој на модел : GB1245 PKV18 AY, 11.С.Х.GN Напон / Ampere / Доведе / Големина DC 12 V 0.5 W 3жица 3pin 45x45x20mm Објект Состојба : Користено Гаранција : Два месеци ГаранцијаПревозот : Опис не напиши нова фан, обично деведесет проценти нови(retreading) ...