Discount-luxuries.news - видеоигри

Discount-luxuries.news - видеоигри

Discount-luxuries.news - видеоигри

PCI Express 1X USB To Mini PCI Express, висококачествен адаптер Mini Pci-e

BGN 20.80

Добредојдовте на нашата продавница ! : )2017 Топла Продажба PCI express 1 X и да USB мини pci express, Висок Квалитет Мини pcie адаптерКарактеристикиPCI Express™ Мини Картичка Електромеханички Спецификација Ревизија 1.0PCI Express база 1.1 Спецификација (До 2.5 Gpbs)USB Спецификација, Ослободување 2.0 HiSpeed (До 480 Mbps)Систем За Управување Со Автобус (SMBus) Спецификација, Верзија 1.1PCI Express Картичка Електромеханички (CEM) 1.1 СпецификацијаНапојување : 3.3 V (За PCIe Слот, од МиниPCIe слот), 5 V (За USB, од ФЛОПИ 4 pin), 12 V (За PCIe, од ФЛОПИ 4pin)FFC Кабел : Ширина 18.5 mm, Дебелина 0.1 mmдојде со 3 FFC кабел, должина : 1pc 10cms ,1pc 20cms.1pc 30cmsАпликацииОваа картичка се користи за PCIE видео картичка или PCIe 1 X уред во лаптоп мини pcie слот.За Wellcore Technology Co.,Ltd : Нашата компанија има воспоставено развој на нов производ центар за да се исполнат барањата на нашите ОЕМ клиенти...

Безплатна доставка на компоненти BUX48 BUX48A

BGN 24.00 25.41-6 %

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

Безплатна доставка 2MBI400U4H-120 IGBT

BGN 115.00 121.41-5 %

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

Безплатна доставка BSM400GA170 BSM400GA170DLC IGBT

BGN 115.00 121.41-5 %

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет, ве Молиме контактирајте со насСите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата зачувамАко не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.1...

10 бр./лот 1.8 м удължителен кабел на контролера за Sega Saturn джойстик Gamepad

BGN 56.00 60.53-7 %

ПромоцииДобредојдовте да ја посетите нашата продавница, ве молиме изберете јазик, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас! Добредојдовте на најголемиот дел цел, квалитетот е загарантирана, цената има предности!Поврзани Производи Производ Слика10pcs / многу 1.8 M Контролер Продолжување Кабел за Сега Сатурн Gamepad ЏојстикОпис На Производот100% сосема нов Висок квалитет на Кабел legth : околу 1.8 M Боја : црнаПакување На Содржина10pcs × КабелПлаќањеAli Express поддржува Виза, Мастеркард, Маестро Дебитна Картичка, Western Union, и преведување преку банките...

50 бр./лот IPA60R580P 60r580p TK13N60D K13N60D KIA20N50A 2SD2141 D2141 TO220F TO-220F

BGN 38.00 40.32-6 %

Гаранција 1 година гаранција 2, Ако објектот е неисправен на денот на приемот, тој е должен во рок од седум дена од денот на приемот на нови размена (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети кога состојба во државата повторно да се продава)...

6pcs Home Full Cleaning Tools Brush Kit за Дайсън DC34 DC35 DC44 DC50 DC56 DC58 DC24 V6 и V8 прахосмукачки алергия набор от инструменти Ac

BGN 38.00 43.18-12 %

Висок Квалитет на 6 во 1 Дома Целосно Чистење Алатката Четка за Полнење За Dyson правосмукалки Алергија алатка за полнењеОпис : Одговара Модел : DC16,DC24 Животно, DC24 Мулти Кат, DC34, DC34 Реновиран, DC35, DC35, DC35 Животно, DC35 Ексклузивни, DC35 Потекло Exlusive, DC44 Животно, DC44 Животно, DC44 Животинско Fuchsia, DC44 Животинско Вкупно Чисти, DC44 Ексклузивни, DC44 Ексклузивни, DC59 Животно, DC59 Животинско Заврши, DC59 Животинско Ексклузивни, DC59 Животинско Ексклузивни, DC59 Животинско V6, DC59 Motorhead, за Dyson Тешко DC56, за Dyson V6 Животно, за Dyson V6 Животно, за Dyson V6 Животните,за Dyson V6 Motorhead,за Dyson V6 Motorhead Ексклузивни, за Dyson V6 Motorhead Ексклузивни,за Dyson V6 Motorhead Ексклузивни, V6 Животинско Екстра Што е вклучена : 1x Flexi Пукнатина Прашина Четка Алатка 1x Mattress Алатка Четка 1x Soft прашина четка Алатка 1x Stiff наежвам четка Алатка 1x Wide Млазницата Четка Алатка 1x32mm (1 1 / 4in) конектор адаптер Објект карактеристики : Материјал : ABS Главната Боја : Темно Сива боја Објект големина (приближно) : како на сликата шоу

Безжичен геймпад за PS3 Android Телефон/PC / TV Box джойстик 2.4 G Безжичен джойстик гейм контролер за Xiaomi OTG смартфон

BGN 14.00 19.18-27 %

Безжична Gamepad За Android Телефон / PC / ТВ Кутија Џојстик 2.4 G Joypad Игра Контролер За PS3Производство Опис 1 2.4 G безжична gamepad, не Bluetooth...

5шт оригинални мини-телевизор преносима игрова конзола HDMI изход семейна игрална конзола за вграден 600 мини игри без повторение

BGN 236.00 248.00-5 %

Оригиналното Мини ТВ Рачни игра конзола HDMI Излез Семејство игра конзола Вграден 600 игри мини Не се ПовториОпис на производот: Супер мини големина : 13cm*10см*4.5 cm 600 различни изграденаво NES игри...

10,2 TFT LCD дисплей AT102TN03V. 9 800x480 10,2-инчов TFT LCD екран

BGN 113.90

10.2" AT102 TN03 800 X480 LCD Екран : Display Mode TN, Нормално Бела, TransmissiveРезолуција 800(RGB)×480Преглед На Големина 235 × 145.8×6.3(H×В×Д)Приказна Површина 222× 132.4 (H×V)Осветленоста 250 cd / m2 (Typ.)Контраст Размер 300 : 1 (Typ.) (TM)Агол На Гледање 65 / 65 / 45 / 65 На (Typ.)(CR≥10) [Лево / Десно / Горе / Долу]Сигнал Интерфејс TTL (1 ch, 6 / 8bit) + SPI , FPC , 60 игличкиСветлото WLEDВлезен Напон 3.3 V (Typ.)1× 10.2 инчен AT102 TN03 800 X480 LCD Екран

RGB MDA CGA EGA To VGA Converter, за промишлено LCD монитор GBS8219

BGN 304.00

RGB, MDA,CGA,EGA VGA КОНВЕРТОРGBS8219 широко се користи во SIMATIC S5 6 AV 12420 AB 10 RGB следи repare или да го замени CGA СледењеЗамена EGA Следи Замена Монохроматски MDA Следи Замена, Мицубиши CNC Мониторизамена индустриски следи замена num 760 надгледување на замена и сл.ОПИС на Име на Производ ВИДЕО ИГРА КОНВЕРТОР Модел Не GBS8219 Сигнал VGA да CGA,CVBS,SVIDEO CONVERTER ПРИМЕНА : широко се користат во SIMATIC S5 6 AV12420 AB10 RGB следи repare или да го замени,CGA Следи Замена,EGA Следи Замена,Монохроматски MDA Следи Замена, Мицубиши CNC Следи замена, индустриски следи замена,num 760 следи замена итнПакет : 1× Нови RGB MDA CGA EGA VGA КОНВЕРТОР XVGA КУТИЈА

Игри, видео конвертор CGA ,EGA YUV на VGA сигнал 2vga изход GBS8220

BGN 46.11

Опис : КАРАКТЕРИСТИКИ Го поддржува CGA / EGA / YUV сигнал на текст. Го поддржува VGA излез 640*480,800*600,1024*768,1360*768 CGA / EGA сигнал auto scan (15 K,24 K,31 K) YUV сигнал auto scan (480i,576i,720i,1080i,480p,576p,720p,1080p) Кинески и англиски јазик на OSD. Го поддржува позицијата на контрола & зум контрола. Точно дигитална 24битен A / D конвертор за вистински 16.7 милиони бои конверзија. Ги поддржува сите VGA монитор (CRT、LCD、ПДП、ПРОЕКТОТ...)СПЕЦИФИКАЦИИМоќностDC5 V 2 A + / 0.5 vP7 или P9Влезниот сигналCGA / EGA14.516.5 К23.5беа 25,5 К30.532.5 КAuto scanP3 или P11 или P10RGBHV30.532.5 КAuto scanP10 или P11VGA30.532.5 КAuto scanP10 или P11Ypbpr480p,576p,720p,1080pAuto scanP2Ycbcr480i,576i,720i,1080iAuto scanP2Повратен сигналVGA640*480,800*6001024*768,1360*768P4 и P12Корисничка контролаТекст Префрлување, Image Zoom, Слика Позиција,Излезна Резолуција ,РGB се здобијат со прилагоди.На Копчето За МениRGБ VRДимензии115*105*20mmМЕНИ ЗА КОНТРОЛА НА "MENU" отвори OSD мени, и внесете. "ДО" и се зголеми. "DOWN / AUTO" и да се намали.Притиснете го ова копче за : auto scan CGA / EGA сигналПритиснете на ова копче над 5 секунди и порака : ресетирање на системот** (оваа операција е валиден кога ќе ја отворите OSD мени) "ШВ" switch влезниот сигнал, Ypbpr / RGBS / RGBHV.** (оваа операција е валиден кога ќе ја отворите OSD мени) "Менгеме сп" & "Стега" немојте да се прилагоди на ова копче, освен на монитор има црна ставка или слика на забите. За повеќе функции контрола, ве молиме погледнете на OSD да работат.Најчесто поставувани ПРАШАЊАНема сигнал за што следатве молиме проверете влез и излез кабли, осигурајте се дека сите кабли се поврзуваат...

VGA+AV+OSD Tft VGA Driver Board HCR-N1 V2 +7inch Tft Lcd модул с висока разделителна способност 800x480 AT070TN92 за автомобил на видеорегистратора

BGN 101.84

ОПИС на ЕДИНИЦА Производ Името 7" TFT LCD Модул Модел Не AT070 TN92 800 Пиксели RGB (H) X 480 (V) пиксели Преглед Димензија 164.90 x 100 x 5.70 mm Активната Област 154.08*85.92 mm mm Пиксели Теренот 0.0642(H) X 0.1790(V) mm Светлото Бела LED Конектор 50pin 0.5 теренот mm Оперативни Temp 20 до 70 C Складирање Temp 30 до 80 CHCRN1 V2 VGA Возачот Одбор е дизајн за дигитални TFT LCD.Applicaitons : Тоа е широко се користи за Индустриска Контрола, Видео спогодба, Инструменти и метри, Медицинска Опрема, Сигурност и заштита за Контрола На возилото Екранот, Банкарски Систем, ПОС Машина и сл.Пакет : 1× Нови 7inch tft AT070 TN921× Нови VGA+AV Возачот одбор

5,6-инчов Tft LCD дисплей LCM AT056TN53 V. 1 резолюция 640x480 с висока яркост, Led подсветка 350cd/m2

BGN 85.10

ОПИС на ЕДИНИЦА Производ Име 5.6" TFT LCD Модул Модел Не AT056 TN53 640 Пиксели RGB (H) X 480 (V) пиксели Преглед Димензија 126.5 X 100 X 5.7 mm Дисплеј Област 112.896(H) X 84.672(v) mm Пиксели Теренот 0.0588(H) X 0.1764(V) mm Светлото Бела LED Конектор 40pin 0.5 теренот mm Потрошувачка на Енергија 4.8 да 5.2 (B / L Систем) V Потрошувачка на Енергија 380 (LCD Панел) Мр Оперативни Temp 20 до 70 Складирање Temp 30 до 805.6 инчен tft lcd модул1...

CGA+EGA+RGB To VGA Video GAME Converter Board 1 VGA Output Game Convert GBS8200

BGN 37.18

Опис : КАРАКТЕРИСТИКИ Го поддржува CGA / EGA / YUV сигнал на текст. Го поддржува VGA излез 640*480,800*600,1024*768,1360*768 CGA / EGA сигнал auto scan (15 K,24 K,31 K) YUV сигнал auto scan (480i,576i,720i,1080i,480p,576p,720p,1080p) Кинески и англиски јазик на OSD. Го поддржува позицијата на контрола & зум контрола. Точно дигитална 24битен A / D конвертор за вистински 16.7 милиони бои конверзија. Ги поддржува сите VGA монитор (CRT、LCD、ПДП、ПРОЕКТОТ...)СПЕЦИФИКАЦИИМоќностDC5 V 2 A + / 0.5 vP7 или P9Влезниот сигналCGA / EGA14.516.5 К23.5беа 25,5 К30.532.5 КAuto scanP3 или P11 или P10RGBHV30.532.5 КAuto scanP10 или P11VGA30.532.5 КAuto scanP10 или P11Ypbpr480p,576p,720p,1080pAuto scanP2Ycbcr480i,576i,720i,1080iAuto scanP2Повратен сигналVGA640*480,800*6001024*768,1360*768P4 и P12Корисничка контролаТекст Префрлување, Image Zoom, Слика Позиција,Излезна Резолуција ,РGB се здобијат со прилагоди.На Копчето За МениRGБ VRДимензии115*105*20mmМЕНИ ЗА КОНТРОЛА НА "MENU" отвори OSD мени, и внесете. "ДО" и се зголеми. "DOWN / AUTO" и да се намали.Притиснете го ова копче за : auto scan CGA / EGA сигналПритиснете на ова копче над 5 секунди и порака : ресетирање на системот** (оваа операција е валиден кога ќе ја отворите OSD мени) "ШВ" switch влезниот сигнал, Ypbpr / RGBS / RGBHV.** (оваа операција е валиден кога ќе ја отворите OSD мени) "Менгеме сп" & "Стега" немојте да се прилагоди на ова копче, освен на монитор има црна ставка или слика на забите. За повеќе функции контрола, ве молиме погледнете на OSD да работат.Најчесто поставувани ПРАШАЊАНема сигнал за што следатве молиме проверете влез и излез кабли, осигурајте се дека сите кабли се поврзуваат...

7 TFT LCD дисплей AT070TN90 е съвместим с AT070TN92 800x480 дебелина 5 мм

BGN 34.37

7" AT070 TN90 800 X480 LCD Екран : Display Mode TN, Нормално Бела, TransmissiveРезолуција 800 RGB)×480Преглед На Големина 165.2 × 96.62×5.7 (H×В×Д)Приказна Површина 154.08 × 85.92 (H×V)Осветленоста 250 cd / m2 (Typ.)Контраст Размер 500 : 1 (Typ.) (TM)Агол На Гледање 70 / 70 / 60 / 70 На (Typ.)(CR≥10) [Лево / Десно / Горе / Долу]Сигнал Интерфејс Паралелно RGB (1 ch, 8битни) , 50 пина , FPCСветлото WLEDВлезен Напон 3.3 V (Typ.)1× 7inch AT070 TN90 800 X480 LCD Екран

7 дебелина 3 мм дисплей LCM AT070TN90 800x480 TFT LCD как AT070TN92 AT070TN93

BGN 47.09

7" AT070 TN90 800 X480 LCD Екран : Display Mode TN, Нормално Бела, TransmissiveРезолуција 800 RGB)×480Преглед На Големина 165.2 × 96.62×5.7 (H×В×Д)Приказна Површина 154.08 × 85.92 (H×V)Осветленоста 250 cd / m2 (Typ.)Контраст Размер 500 : 1 (Typ.) (TM)Агол На Гледање 70 / 70 / 60 / 70 На (Typ.)(CR≥10) [Лево / Десно / Горе / Долу]Сигнал Интерфејс Паралелно RGB (1 ch, 8битни) , 50 пина , FPCСветлото WLEDВлезен Напон 3.3 V (Typ.)1× 7inch AT070 TN90 800 X480 LCD Екран 3мм thinckness

А контролер VGA AV OSD LCD+5.6 Inch AT056TN52V. 3 640x480 LCD Sc're'En

BGN 104.88

LCD Контролер Одбор : ​VGA AV LCD Одбор Работи за 50 Pin TTL LCD ЕкранТекст Адаптер : 12 Vdc Повеќе од 1 A.Дојде Во Standby Модел Кога Не Влезниот СигналStandby МоделВидео Внесување : VGA AVOSD : Brightness Разлика од Авто Јазик И Така НатамуЈазик : Англиски Француски Германски На Шпански, Италијански И Така НатамуОдбор Големина : 110mm x 85mm x 10мм5.6" AT056 TN52 V3 640 X480 LCD Екран : Display Mode TN, Нормално Бела, TransmissiveРезолуција 640 RGB)×480Преглед На Големина 126.5 ×100×6 (H×В×Д)Приказна Површина 112.9 × 84.7 (H×V)Осветленост 200 cd / m2 (Typ.)Контраст Размер 500 : 1 (Typ.) (TM)Агол На Гледање 70 / 70 / 50 / 70 На (Typ.)(CR≥10) [Лево / Десно / Горе / Долу]Сигнал Интерфејс Паралелно RGB (1 ch, 8битни) , 50 пина , FPCСветлото WLEDВлезен Напон 3.3 V (Typ.)Пакување листа : 1× VGA AV LCD Контролер Одбор KYVV1 N21× 5.6 инчен AT056 TN52 640 X480 LCD Екран1× Кабел За Напојување1× VGA Кабел1× AV Кабел1× Тастатура Со Кабел

VGA LCD такса контролер KYV-N2 V2+7 800x600 A070SN02 LCD екран

BGN 110.08

LCD Контролер Одбор : ​VGA LCD Одбор Работи за 60 Pin TTL LCD ЕкранТекст Адаптер : 12 Vdc Повеќе од 1 A.Дојде Во Standby Модел Кога Не Влезниот СигналStandby МоделВидео Внесување : VGAOSD : Brightness Разлика од Авто Јазик И Така НатамуЈазик : Англиски Француски Германски На Шпански, Италијански И Така НатамуОдбор Големина : 110mm x 85mm x 10мм7" A070 SN02 800 X600 LCD Екран : Display Mode TN, Нормално Бела, TransmissiveРезолуција 800 ( RGB)×600Преглед На Големина 143.6 × 108.2×3(H×В×Д)Приказна Површина 141.6× 106.2 (H×V)Осветленоста 250 cd / m2 (Typ.)Контраст Размер 500 : 1 (Typ.) (TM)Агол На Гледање 70 / 70 / 50 / 60 На (Typ.)(CR≥10) [Лево / Десно / Горе / Долу]Сигнал Интерфејс TTL (1 ch, 6 / 8bit) + SPI , FPC , 60 игличкиСветлото WLEDВлезен Напон 3.3 V (Typ.)Пакување листа : 1× VGA LCD Контролер Одбор KYVN2 V21× 7inch A070 SN02 800 X600 LCD Екран1× Кабел За Напојување1× VGA Кабел1× Тастатура Со КабелСпецификација Downlo ад

Безплатна доставка 1pcs 12v 5a 60w Ac To Dc Adapter Power Adapter Desktop C8 AC 5. 5x2.1mm 0.9 M DC захранващия кабел на трансформатор

BGN 36.00 38.38-6 %

Бесплатен превозот 1pcs 12v 5a 60w ac да dc адаптер за напојување Адаптер Десктоп C8 AC 5.5x2.1mm 1m DC кабел за Напојување трансформатор.Карактеристики : 1...

Безплатна доставка 1бр Ac Dc 12v 0.7 A захранващ адаптер 700ma EU Input 100 240v Ac 5. 5x2.1mm 0.9 M DC захранващия кабел на трансформатор

BGN 20.00 20.78-4 %

Бесплатен превозот 1pcs ac dc 12v 0.7 еден адаптер 700ma ЕУ за влез 100 240v ac 5.5x2.1mm 1m DC кабел за Напојување трансформатор.Карактеристики : 1...

A Ausuky OD 6.0 Toslink оптичен кабел цифров аудио оптичен PS II / PSIII / HDVD кабел 1M -25

BGN 5.00 6.34-21 %

OD 6.0 Toslink Оптички Влакна Кабел Дигитален Аудио Оптички PS II / PSIII / HDVD Кабелот 1 MКарактеристики100% Сосема нов.Апликации : Мини Диск, CD, DVD, DAT, MP4, BLUERAY, XBOX, PS3, PS4, ЗВУЧНИЦИ, ЗВУК БАР со целосно збогатен и детални квалитет на звукот.Компатибилен : ADAT, Dolby Digital, сите DTS уреди со Toslink приемник, DAW, Про Аудио КартичкиСпецификацииБоја : ЦрнаДолжина : Околу 1 милионКонектор школка : Алуминиум / Златна (Не Ниска Цена Пластика)Слабеењето : ≤на 0,2 d B / mНаведнуваат радиус : 5 X core дијаметарПакет се вклучени1 x Оптички Влакна КабелПлаќање Опис1.Ние прифаќаме сите средства на плаќање aliexpress одобрени.2.Ние ќе пишува пониска вредност на пакетот за да се избегне производство на тарифите...

6 броя кръгли тип 60 мм осветени бутон осветени кръгъл бутон с микропереключателем за аркада игрален автомат,

BGN 11.52

60 mm запалени push buttonМонтажа дупка : 24 MMКопчето оди со LED светло и microswitchВе молиме изберете боја со оставање на порака...