• Ново
Принтер хранене 6 цвята за печат бонбони лате кофеэ /мм / шоколад ETK

Принтер хранене 6 цвята за печат бонбони лате кофеэ /мм / шоколад ETK

BGN 2864.00
BGN 2721.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


Вовед :
Ова е храна за печатење дигитално flatbed печатач со масло за јадење мастило може да печатење на сите видови на храна, како што се coffeee, торта, чоколадо, млеко и сл.Секој објект може да се печатат како единствена еден со шарени photoes .
Со новите индустриски дизајн, сите производството на стандардизирани, машина структура врз основа на нерѓосувачки челик кој може да се вклопат за храна печатење опрема .
Целосна автоматска работа, без човечка интервенција.
Пакет ќе вклучени следниве ставки за да ги брод заедно :
◆Еден сет машина.
◆Еден сет празни континуирано мастило снабдување систем .
◆CD ( Вклучени се и на англиски јазик прирачник , возачот).
◆моќ кабел ,USB кабел ,Посебно syring.
Карактеристики :
◆Outlook на flatbed печатач со нерѓосувачки челик . Новиот дизајн се намалува влијанието врз животната средина на опрема што може да биде достојна за стандарди на храна, производство, пријателски кориснички дизајн го прави работењето полесно.
◆Некој објект висина може да биде до 15cm . Дека тоа ќе одговара за клиентите да печатите различни видови храна .
◆Платформа пренос : се Применува на синхрони појас се вози на Epson печати ја главата , што значи печатење главата се движи обезбедува печатење на храна која стои на платформата повеќе стабилен и нема да waggle ,поради платформа е motionless.
◆Одлична по продажба на услуги, одржување решение со целосна палета на додатоци.
Примена Опсег :
Тоа може да печатење на сите видови на храна, како што се coffeee, торта, чоколадо, млеко и сл.
Параметри :
Технологија На Печатење
6-боја напредни Micro Piezo инкџет технологија
Минималната количина на капки :
1.5 picoliter на 90 / по боја инкџет дупка малку * 6 = 540 боја спреј дупки
Резолуција На Печатење
Корисник може да се одреди До 5760 x 1440 dpi
Димензии на печатење
Корисник може да се одреди до A4 : 210mm*300мм
Брзината На Печатење
A4 на колор фотографии сите модел 55 секунди вистински epson веб-сајт ќе преовладува
Печати Висина
150mm
Приспособување на висина на дршката
тоа ќе преку една нагоре/надолу копче за да ја прилагодите
Тип На Мастило
6 Бои : Цијан. Магента. Жолта. Црна. Светлината Цијан, магента Светлина
Бела модел : CMYK LC LM / CMYK+втората светска војна
Мастило Кертриџ
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Мастило Потрошувачка
10 мл на МЕТРИ печатени област, 6 x 100 ml покрие 700-1000 во шолја кафе
Печатење софтвер
RIP софтвер, Photoshop、Core1 DARW、Illustrator
Автоматско чистење млазницата метод
користење на компјутер автоматско чистење на функцијата "печатач својства - одржување - чистење млазницата"
Напојување
AC220/110 v + 10, 50 hz ~ 60 hz, Моќта на 35 w или помалку
Интерфејс
USB universal serial bus (USB) Hi-speed USB2.0
Оперативни Системи
Windows® 2000, XP, Windows Vista™, Win7 ,Win8
7 Macintosh® OS X 10.2.8, 10.3.9, 10.4.11, 10.5.x и 10.6.x
Температурата На Работа
0 ° до 35 ° (50 ° до 95 ° F)
Оперативен Влажност
20% до 80%
Печатач Димензии
Големина : 600*480*420mm Тежина : 28kgs
Пакет димензии
Големина : 69*57*50cm Тежина : 42kgs
Пакетот вклучува
Печатач,CISS,Возачот CD ,USB кабел, power кабел,инструкции

Всичко за продукта

Скорост На Цветен Печат:
64сек. на печат на формат А4
търговска марка:
ЗИНГИМАЙТ
Номер На Модела:
Inter-jet210D5

Подобни продукти в категория

1бр MKS TFT-WIFI APP 3D принтер безжичен рутер ESP8266 WIFI модул за дистанционно управление за MKS TFT сензорен екран

1 PC МКС TFTWIFI APP 3 D Печатач Безжичен Рутер ESP8266 WIFI Модул Далечински Управувач За МКС TFT Екран на ДопирОваа wifi модул е формирана и развиена од страна на Makerbase тим, кој е способен на високо пренос стапка и стабилност ...

BGN 13.00 15.36

Funssor 10 бр Nema 17 стъпков двигател гумени амортисьори закрепване на гумени амортисьори вибрации стъпков мотор

Funssor 10 компјутери Nema 17 Stepper Моторни Гума Апсорбери Месеци Гума Stepper Моторни Вибрации АпсорбериНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

BGN 29.00 30.38

BIQU 3D printer parts BLTouch Auto Bed Изравняване Sensor / to be a Premium 3D Printer kossel

Добредојдовте на BIQU ПродавницаИме на производ : BLTouch Авто Кревет Израмнување СензорЖици : 3 Pin : Браун( , GND) Црвена(+5 V) Портокалова(контрола сигнал)2 Pin : Црна(, GND) Бела(Zmin)Спецификација : Напон : 5 VАктуелни : 15m AМаксимална(Врв) Тековна : 300m AСлучај Материјал : Polycarbonat(PC)Случај Боја : Бела SemitransparentКабел Должина : 150mmPCB & Лемење : Ro HS, Доведе Слободни (Pb Бесплатно)BLTouch Авто Кревет Израмнување Сензор : 1 buc

BGN 76.80

Funssor алуминиева сплав определяне на бар за повтарящите 2 3D принтер MK8 екструдер бар определяне на hotend бар алуминиева сплав, метален бар планина

Ова е за Makerbot Replicator 2 3 D печатач еден екструдерНие сме во потрага напред за натамошно продолжување на пријатен бизнис врска...

BGN 20.00 20.78

Ultimaker 2 GO master 3D printer parts timing belts pack/kit назъбен ремък GT2 430 *4 назъбен ремък GT2 200 *2

Име : Ultimaker 2 времето појас за полнење Големина : GT 2 Ширина : 6.5 mm Материјал : Гума + стаклени влакна Опсег на Примена : Ultimaker 2 се ОДИ на Пакет : 1...

BGN 44.00 46.38

На 200 метра от 20 цвята набор от 3D дръжка конец PLA 1.75 мм пластмаса, каучук печатни материали за 3 D принтер Дръжка за презареждане на Brithday подарък

200 Метри 20 Боја Поставете 3 D Пенкало со Вжарено PLA 1.75 mm Пластика Гума Печатење Материјал За 3 D Печатач Пенкало Refills Brithday ПодарокКарактеристики : Оригиналниот сосема нов и висок квалитет...

BGN 26.00 37.70

inventor SSI520-28B01-M SSI520-28B01-S 3d-принтер висока такса LCD такса T-CON connect board

ОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ НИЕ МОЖЕ ДА ВИ ПОКАЖЕ СЛИКИТЕ ЗА ТЕСТИРАЊЕЦелосно тестирани, Гаранција дена : 60 деновиОДБОРИТЕ СЕ КОРИСТАТ И ТЕСТИРАНИ СИТЕ ПРЕДМЕТИ ЌЕ БИДАТ ТЕСТИРАНИ...

BGN 110.00

1бр MKS TFT-WIFI APP 3D принтер безжичен рутер ESP8266 WIFI модул за дистанционно управление за MKS TFT сензорен екран

1 PC МКС TFTWIFI APP 3 D Печатач Безжичен Рутер ESP8266 WIFI Модул Далечински Управувач За МКС TFT Екран на ДопирОваа wifi модул е формирана и развиена од страна на Makerbase тим, кој е способен на високо пренос стапка и стабилност ...

BGN 14.00 15.36

SWMAKER 1 комплект NEMA17/NEMA23 stepper motor Makerslide BELT REDUCTION KIT Z Axis Motor за направи си САМ Shapeoko X-carve CNC и 3D-принтер

Вклучува : GT280 T времето појасGT220 T алуминиум макара за stepper мотор(5mm / 6.35 mm / 8мм се достапни)GT220 T алуминиум макара, 8mm создаденFlanged имајќи 8ммZоската моторни плоча Слика

BGN 30.00 31.98

Горещо! UM2 Ultimaker 2 Extended + плъзгащи доколкото Block Injection Slider с графитовой медни облицовки (без времето колан)на едро

Опис На Производот : Тип На : 4x со шприц Лизгачот4x Графит бакар Ракав(8 *11*30)4x Лизгачки Блок ПролетТип Б : 4x со шприц Лизгачот4x Графит бакар ракав (8*11*30)4x Лизгачки Блок Пролет4x Времето Појас GT2 610mm2x Времето Појас GT2 200mm

BGN 15.98

Нов 12шт Коссель мини Зародиш робот Делта 3D принтер основните завършва самосмазывающиеся основните завършва SA4P / K лагери сферични плъзгащи лагери

12pcs / многу Kossel Мини Rostock Робот Делта 3 D Печатач Род Завршува Самоподмачкување на Род Завршува Лежишта Сферични Обичен Лежишта Опис : Оваа прачки завршува се направени од не ' рѓосувачки челик, потрајни, постои челик топката во внатрешноста, која може да се прилагоди слободно за различни насоки...

BGN 23.00 27.01

Добра обратна връзка, 12шт NSK LM8UU 8 мм на линеен лагер сачмен лагер втулка на cnc части на 3D принтера RepRap Prusa Мендел Безплатна доставка

Предмети Опис •Модел # : LM8 UU NSK •Материјал : јаглероден челик •Имајќи редови : 4 •Надворешен Дијаметар : 15mm •Внатрешна Diamter : 8mm •Ширина : 24mm Пакет Листата : 12 x LM8 UU 8мм Линеарни Лагери

BGN 29.00 31.68

Reprap Химера 2 In 2 Out-Dual Extrusion For направи си САМ 3D printer Hotend kit multi-extrusion hotend kit dual head dual kit 1.75 мм

Можете да ги добиете сите работи шоу на сликавклучува : 2*Heat Break 1*Heatsink (Со embeded bowden спојка вклучени и опремени) 2*Грејач Блок 2*0.4 mm Млазницата 2*топлина кертриџ 12 V,40 W 2*NTC thermistor 104 GT 3010 mm ВентилаторВнимание : Ако ви треба 24 V напон, ве молиме да ни оставите порака, кога ќе цел, или ние ќе испратиме 12 V за вас.

BGN 46.00 47.98

Silent Step Stick Protector Stepper Motor Drives Away Grain Filter TMC2100 Jutter Elimination For 3D Printer Parts

Молчи Чекор Стап Заштитник Stepper Motor Drives Далеку Жито Филтер TMC2100 Jutter Елиминација На 3 D Печатач Делови​тоа може да се заштити Скапоцени возачите, особено TMC2100Пакетот вклучува : тивок чекор стап заштитник

BGN 4.00 5.10