• Ново
3 бр. / компл. нова мека водопоглощающая опесъчаване гъба размер 70 * 100*26 мм размер на 100# 180# 320#, за сух и влажен шлифоване абразивно блок

3 бр. / компл. нова мека водопоглощающая опесъчаване гъба размер 70 * 100*26 мм размер на 100 180 320, за сух и влажен шлифоване абразивно блок

BGN 9.06
BGN 5.00 -45 %

Сума
Налично за поръчка


3 Pcs/постави Нови Меки апсорпција на Вода Пескарење Сунѓерот големина 70*100*26mm ронки 100# 180# 320# за Сува & влажно Мелење Абразивни Блок Карактеристики :
100% сосема нов и висок квантитет. Висок квалитет emery крпа, чакал нема да исчезнат, може да се користи постојано, еквиваленти на многу парчиња на обичните sandpapers. Тоа е сунѓерот структура внатре во тоа, особено погоден за лак и лак делови. Тоа може да се закачите на кружен лак површината, можат ефикасно да се избегне појава на не рунда предизвикани од обичните sandpaper. Тоа може да го апсорбира вода, погоден за површината мелење, може да се задржи мелење со вода многу долго. Тоа може да го замени водата sandpaper, мека, или суво крцкање или влажно мелење, може да се чисти, може да се користи.
Спецификации :
Објектот Материјал Димензија (L*W*T) Грануларност 001 сунѓерот+emery крпа 70mm*100mm*26mm 100# 002 сунѓерот+emery крпа 70mm*100mm*26mm 180# 003 сунѓерот+emery крпа 70mm*100mm*26mm 320#
Пакет Се Вклучени :
3 Pcs/set сунѓерот sandpaper полирање алатка

Всичко за продукта

търговска марка:
КИЛРОНЛ
Тип:
За опесъчаване гъба
Направи си Сам пособия:
Коментари
Номер На Модела:
15050075
is_customized:
Yes
Размер:
70*100*26mm
Материал:
Спондж и наждачная плат
Брой:
3Pcs / set
обяснение:
100# 180# 320#

Подобни продукти в категория

Бормашина DREMEL специален локатор, професионална дърворезба, шлайфане и полиране намира рог за бормашини Dremel ротационен аксесоари

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Се користи за одредување вежба малку, мелење машина, и други...

BGN 3.00 3.84

DIATOOL No. 4 6 мм, права машина за камък вакуумно запояване диамантени фрезери 12.7 мм джолан за профил на ръба

Предмет : Вакуум brazed дијамант рутер битови за камен, 12.7 мм месо тело за работ профил (No 4) Спецификација : Diameter XThickness Xshank XLength,ве молиме да видите на фотографијата...

BGN 9.00 10.40

Diamond circle степен JLI 125*10*32*8 мм 180 прорезна гальванический пильный диск за шлайфане диск, размер на 400 ротационен инструмент бормашина

Карактеристики : Применливи за Полирање легура на ножот, поправка Работи златна меч главата Погоден за преносни мелница...

BGN 21.00 32.19

Диаметър 100 отвор 20 мм Пылающая чаша diamond шлайфане форма на кръг купа диамантени абразивни кръг за волфрамов карбид твърда сплав E024

Име Дијамант мелење тркала Материјал Дијамант Дијаметар 100mm или прилагодено Дупка diamete(d) 20mm или прилагодено Дијамант Ронки D64 (230 / 270) или прилагодено за Користење и За волфрамкарбид,тешко легура мелење Вкупната количина 1 парче / многу Пакет цртан филмЗабелешка : користете течност за ладење додека сечење.За повеќе Следниве елементи може да се допаѓа Ние ќе ПРОИЗВОДСТВО на абразивни алатки посебно за вас...

BGN 211.00 211.20

DIATOOL No. 1 Директен машина за камък вакуум запоени диамантени фрезери 12,7 мм джолан за профил на ръба

Предмет : Вакуум brazed дијамант рутер битови за камен 12.7 мм месо тело за работ профил (No 1)Спецификација : Max Diameter XThickness Xshank XLength,ве молиме видете ја сликата.Дијамант ронки : #60Примена : За камен работ профилирање / сечење, мермер & гранит , кварц камен, вештачки каменФункција : Нови Вакуум Brazed Technic обезбеди многу подобри перформансиБрзо сечење & долг животКористете влажна или сува.Вода или на други ладење агент се препорачува за подолг живот на бит.Повеќе други модели се достапни, кликнете на следниве слики

BGN 9.00 10.88

100шт 1/2 80Grit мелница хартиени шлифовъчни ленти барабани с 1/8 оправкой за завъртане на абразивни инструменти

HG0012952Спецификација : Бренд новиМатеријал : цврсти месинг со нерѓосувачки челик пролетБоја : како на сликата покажуваМесо тело Големина : прибл...

BGN 4.00 6.58

1 комплект 3 бр монтирани точков алуминиев оксид абразивни шлифовъчни камък на колелото на 6 мм джолан

3 Парче Монтирани Точка ПрилагодетеМатеријал : Пинк Алуминиум ОксидГлавата Големина : 50x25mm, 38x10mm, 30x7mm (дијаметар x височина)Месо тело Должина : 30ммКруг месо тело со Дијаметар : 6mmПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 3 Мелење Камен

BGN 20.32

20 броя 25x4mm монтира точка розов алуминиев оксид абразивни шлифовъчни камък колело 3 мм джолан

20 Парчиња Мелење КаменМатеријал : Пинк Алуминиум ОксидГлавата Големина : 25x4mm (дијаметар x височина)Круг месо тело со Дијаметар : 3ммМесо тело Должина : 32милиметриПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 20 Мелење Камен

BGN 21.76

100 броя 3 цирконий 577F Roloc шлайфане абразивен диск быстросменный диск заваряване на твърди метали полиране заглаждане P40-120

Доаѓаат со 1 парче слободен 6mm месо тело Пескарење ПодлогаМатеријал : 3 M 577 F абразивни платноГолемина : 3" ( исто Така, може да се прилагоди, ве молиме не двоумете се да ме контактирате )Општи ронки големина : P40 / 60 / 80 / 120 ( Не ги поддржуваат микс, ве Молиме имајте во предвид ронки големина кога го стави на ред, ви благодарам ! )Примена : Идеален за супер тешко метали и легури површината мелење.Ве молиме за 2" !!!ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ПОСЕТАТА !LПаладин е професионална и познатиот снабдувач на Абразиви и Мелење алатки се наоѓа во Dongguan, Guangdong...

BGN 82.88

2 част 85mm*6mm инсталирали колелото на абразивни четки тел полируя за шлицев компютърно цифрово управляеми шлайфмашини Deburring

2 парче 85*6mm Вратило Монтирани Рамен Абразивни Жица Четка P80Функција : 1.Производи со висока цврстина, висока точка на топење, хемиска отпорност, силен отпор;2...

BGN 9.00 11.18

40 парчета 114*139 мм кука и контур гъба шкурка дървообработваща опесъчаване гъба

Големина : 114*139 mmРонки големина : 240#, 320#, 400#, 600#, 800#, 1000#, 1200# (Опционално, поддршка микс )Опис : Овој објект е со супер флексибилни,Погодна за секој неправилна геометриска криви површината пескарење,Сува & влажни amphibio

BGN 60.64

20 бр 4x10mm монтира точка син алуминиев оксид абразивни шлифовъчни камък малко 3 мм джолан

20 Парчиња Мелење КаменМатеријал : Сина Алуминиум ОксидГлавата Големина : 4x10mm (дијаметар x височина)Круг месо тело со Дијаметар : 3ммМесо тело Должина : 30ммПогоден за дрво, камен и метал е мелење, полирање, резба и чистење.Пакетот вклучува : 20 Мелење Камен

BGN 17.28

2.38-3.0 мм, пневматични умира мелница дерогиране насърчаване на продажбите компютърно цифрово управляеми шлайфмашини, машини въздуха дръжки и без печалба

2.383.0 mm Пневматски мелница Без оптоварување брзина : 72000rpm Воздух Црева : 1.6 м Работа притисок : 90 PSI Просек Воздух Потрошувачка : 0.2 cbmЗабелешка : Масло не може да се испрати за безбедност прашање.Корисникот внимание : 1.Прв пат да работат на тоа, потребно е да се пополни посебен масло за пневматски алатки за полагање иако воздухот црево2...

BGN 61.76

6шт генитални углеродистые стоманени ротационен боракс абразивни инструменти за дърворезба формата на бижута 009 014 018 023 за Dremel инструменти аксесоари

wyприклучокstartЖешка Стока$17.85 $беа 25,5$59.40 $84.86$28.69 $47.81$10.50 $14$40.25 $57.5$45.49 $64.99wyприклучоккрајdianxiaobao_1dianxiaobao_2 6pc Посочи Јаглероден Челик Ротари Burs Абразивни средства За Резба Форма Накит 009# 014# 018# 023# За Dremel Алатки ДодатоциСпецификација : Големина : 009=0.9 милиметри 014=1.4 mm 018=1.8 mm 023=2.3 mm форма : Точка месо тело : 2.35 mmПакет : 6pcs Челик Ротари Bursdianxiaobao_3dianxiaobao_4

BGN 10.00 14.38

DIATOOL 2pcs CNC Taper Ball-end Кътър 12-4 / 100mm Carving Tooling вакуум запоени диамантени гравиране бита за гранит, мрамор и камък

Предмет : 2 PK CNC Vaccum Brazed Дијамант гравирање битови 124 / 100mm , коси топкакрај машина Количина : 2 парчиња Спецификација : Коси или Конус тип со топката крај(124mm) работен должина 100mm Топката крај, месо тело 12 MM, Вкупната должина 150mmПримена : За гранит & мермер, ѕидарија, керамички плочи, тули..Функција : 58times работен век од electroplated дијамант битови...

BGN 85.00 103.20

10шт 1/8 6 мм волфрам карбид ротационен нож заусенец набор CNC гравиране бита инструмент

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : волфрам карбид Боја : како што е прикажано на сл Карактеристики : 1.Волфрам Карбид машина Ротари Брус Поставите CNC Гравирање Малку 2.Тип : Ротари Брус 3.Висок ефикасноста на производството 4.Долг животен век 5.Лесен за употреба , безбеден и сигуренОпис : месо тело со дијаметар : 3мм (За 1 / 8") Сечење на работ дијаметар : 6mm Вкупна должина : 4050мм Количина : 10pcs Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 15.00 16.30