• Ново
CASTONG 300 градуса резултати при висока температура ръкавици арамидный материал висококачествени огнеупорни ръкавици анти-ошпаривающие защитни ръкавици

CASTONG 300 градуса резултати при висока температура ръкавици арамидный материал висококачествени огнеупорни ръкавици анти-ошпаривающие защитни ръкавици

BGN 28.78
BGN 23.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


CASTONG висока температура ракавици
Модел : NFFF35-33
Спецификации : Должина 45см; ширина 15cm
Боја : м бела
Пакување : 1 пар / торба
Структура : еден слој, зглобовите парче. Памук, плетени ткаенини со ниска температура влакна мрежа
Карактеристики : добра флексибилност, удобно и флексибилни, еколошки, може да се чисти
Температура : 3 00 °, максималната контакт температура 3 50 ° C
Карактеристики :
- дланка основна ткаенина за малку aramid ткаени ќебиња
- Температура 3 00 степени , Секој пат за 15-20 секунди, носат-отпорни, но по носењето мала количина на постоечкиот коса
- назад и основната ткаенина за двојно-layer памук тери крпа, топлинска изолација ефект, температурата на 200 степени,
Прифатлива, цена-ефикасен, нема видливи кружи по постоечкиот коса.
Се препорачува за употреба :
Кујната, пекарница, скара, индустриски рерна, индустриски тунелот печка, индустриски заварување, топење Метал, метал истиснување и така натаму
Руски клиенти, ве молиме имајте на ум,примачот ве Молиме, напишете целото име и презиме.шпедиција треба целосно име и презиме да го испрати пакетот.
Испорака :
кога ќе нарачате,ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест .Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 10 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји,кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки,брокерски такси,давачки и даноци за увоз во вашата земја.Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на deliery. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одби испорака.Превозот цена не вклучува било inport даноци,и купувачи се одговорни за царински давачки.
Се враќа :
Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме. Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина.Меѓутоа, купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови.Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија,купувачот ќе биде одговорен за такво оштетување или губење,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба.
Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите.
Гаранција & Одржување :
Ние нудиме на 1-месец слободна замена.Купувачите можат да поднесат барање за барање за замена во рок од 15 дена од вашиот приемот на производот.купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.
Ние исто така, обезбеди 6-месечно бесплатно одржување.Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за превозот за враќање.

Всичко за продукта

Цвят:
L
Номер На Модела:
огнеупорните ръкавици
Размер:
M/L/XL
Класификация:
Работни Ръкавици
търговска марка:
КАСТОНГ
Материал:
Двойка-арамидни
Модел:
НФФФ35-33
Характеристики:
защитна ръкавица

Подобни продукти в категория

Нови кухненски ръкавици Level 5 Food Grade Cut-Resistant Work Safety Gloves EN388 CE Approved Hand Protection S/M/L / XL Size

wyприклучокstartЖешка Стока$3.50 $6.99$4.56 $4.8$1.61 $1.69$3.17 $3.34$1.32 $1.39$2.37 $2.49$11.30 $11.9$1.62 $3.38wyприклучоккрајНови Кујнски Ракавици Ниво 5 Храна Одделение CutОтпорни Работа Безбедносни Ракавици EN388 CE Одобрено Рака Заштита S / M / L / XL Големина Оваа безбедносни ракавици е направен од висок квалитет на Dyneema, која Cutотпорни.Заштитни ракавици се дизајнирани за да се спречи намалување кога се работи со остар алатки,Важно е да се имаат заштита ракавица за одржување на безбедноста во вашата работа.Тоа може да го намали штетата со остри материјали како нож, dagger, триаголен scraper, стакло, камен, итн.Тоа може да се широко се користат за заштита на вашите раце кога ќе се направи храна сечење, glassing работа, обработка на метал, рударството и други работи.Со 5 одделение антисечење и храна одделение, тоа е многу корисна алатка за заштита на вашите раце кога се сече месо, риба и преработка на храна.Големина На Табелата : Големина S : погоден за дланка големина : 6.5 см7cmГолемина M : погоден за дланка големина : 7cm8.5 cmГолемина L : погоден за дланка големина : 8.5 cm9.5 cmГолемина L : погоден за дланка големина : 9.5 см10.5 смСосема Нов И Висок КвалитетСо супериорен против своите перформанси...

BGN 9.00 9.84

18 калибровочная флуоресценцията жълт цвят Hppe пяна Nirile на дланта е покрита със защитна ръкавица CE EN 388 Cut 3 устойчива работна ръкавица

Точка Бр : NJE872Флуоресценција Жолта Боја HPPE & Spandex Предиво Лесна Плетени Школка Нитрилна Дланка Натопена,Пена Заврши,CE EN388 3 одделение се Намали Отпорни Работа Ракавица.Карактеристики : 1,Направени со мешавина од најлон,fibreglass и HPPE за сигурен намали заштита ;2,Финомерач,лесна поврзана обезбедува висок степен на умешност и флексибилност;ергономски облик на природните облини на рака;3,Нитрилна дланка слој за супериорен зафат во мрсна услови;4,Нитрилна сенди заврши за да се задоволат различните барања...

BGN 700.80

ATD 740-850nm, Alaxandrite и диодни лазерни защитни очила Multi дължина на вълната Laser Safety Glasses

Сега нашите производи линија вклучувајќи ги, Ласерски Безбедност Очила, IPL Безбедност Очила, Ласерски Безбедност Прозорец, Натриум Светлина Очила итн., Ние ќе одиме на водечките работ на ласерски безбедност и задржи истражувањето и развојот и секогаш...

BGN 70.38

5/10/15/25 бр. / UE противогаз защитно фолио 6885 респиратор, капак на обектива се използва за 3 м 6800 пылезащитная маска

5 / 10 / 15 / 25 компјутери / пакет Гас Маска со Заштитен филм 6885 РЕСПИРАТОРНИТЕ ПОКЛОПЕЦ на ЛЕЌИТЕ се КОРИСТИ За 3 М 6800 Прашина МаскаКарактеристики : 100% Сосема НовВисок КвалитетСе користи за 3 М 6800Пакетот Вклучува : 5pcs 6885Напомена : Ние ќе брод објектот со Песната Број.Брод Она Што ЦелПревозот и Предавање на Сите предмети ќе се прегледуваат пред пакување...

BGN 12.78

Нови предпазни очила IPL IPL-3 (190-2000nm) CE

IPL безбедност очилаOLYIPL3Спецификација : 1 заштита бранова должина : 1902000nm2.О.D : 4+,3.CE заверена4 У Л Т 65%5 Единиците на локалната самоуправа како бренд на OLYTEC.Единиците на локалната ipl ласерски чаши направени од КОМПЈУТЕР со ласерски absober материјали кои ги исполнуваат сите барања на стандардот EN207 : 1998+A1 : 2002 година,исто така е сертифицирана со CE...

BGN 54.40

Защитни очила IPL защитни очила лазер 200-1400nm защитни очила, лазерни защитни очила лазер

Сега нашите производи линија вклучувајќи ги, Ласерски Безбедност Очила, IPL Безбедност Очила, Ласерски Безбедност Прозорец, Натриум Светлина Очила итн., Ние ќе одиме на водечките работ на ласерски безбедност и задржи истражувањето и развојот и секогаш...

BGN 62.38

NMSAFETY мъжки ръкавици top cutting outdoor self defense arm guard високо качество ножевая ръкавица устойчива на гумата защитно защитна ръкавица

1 NMSAFETY Сечење Отворено Самоодбрана на Арм да се Заштитат Од Стакло Нож Исечете Челик Ракавици Ткаенината Cutотпорни Заштитна Безбедност Ракавица.2...

BGN 10.00 12.72

Отразяваща жилетка отразяваща жилетка за безопасност трикотажная плат основи, с PVC светоотражающей лента за затваряне на облекло с висока видимост

Име на производ : рефлексивни вест Материјал : плетење искриват плетење ткаенина Боја : црвена, жолта, сина рефлективни : бела ПВЦ рефлексивни лента Големина : еден број Затворање : патент

BGN 160.00

Е-стрелба защита на ушите слушалки лов ушни съединители камуфлаж тактическа слушалки за защита на слуха слушалки за лов

Карактеристики : 9 X Подобрување на Слухот со добар квалитет.Се обезбедува заштита од врева над 82 d B.4 ветер отпорни,висока фреквенција,стерео.Микрофони за прецизно звук directionality.2 независна контрола на јачина на звук knob.Поместена, telescoping headband се прилагодува за удобно, не се лизга одговара.Железо газа покритие за микрофони.Ниска Енергија Earmuff, powered by 2 "ААА" батерии.(Не Се Вклучени)Бучава Намалување на Рејтинг NRR 25d BНови Повеќенаменски Catcher Клип обезбеди лесен начин да се остане во чекор со вашите earmuffs или други предмети кога не е во употреба...

BGN 64.00 113.58

2018 нов CCGK 10 чифта / лот латексови ръкавици водоустойчив дебели гумени ръкавици за работа на почистване анти-киселина и алкални антикорозионна

Нашата атрактивна : (1) Висок квалитет и прифатлива цена(2) Ние може да ви даде најдобри цената врз основа на еднакви услови во Кина(3) Ние се многу сериозни и професионални продавачи,ве уверам дека ние можеме да имаме многу совршен соработка(4) Ние сме подготвени да се изгради заеднички придобивки и долгорочни деловни односи со сите клиенти.Задоволството На КлиентитеВе молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето.Плаќање1...

BGN 44.00 52.80

Нова Работно Облекло С Качулка Тела На Мъже, Жени С Дълъг Ръкав Тела Светоотражающая Ивица Техника, Машина За Заваряване На Работния Екип

Answer : ___________________________ Note : Pls имајте на ум дека оваа цена е само вклучувајќи еден компјутер облека, не два компјутери cothes.Големина на Информациски(Единица : cm / kg)ГолеминаВисина / cmТежина / кгПоловината / cm / S / 16015516042476674 / M / 16516316850607480 / L / 17016817357677884 / XL / 7517317667778490 / XXL / 18017618077859094 / XXXL / 185181185859294100 / 4 XL / 190186190879598104 / 5 XL / / / / ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.39 инч,1 инч=2.54 см ве Молиме овозможи 13 CM разлики поради прирачник за мерење...

BGN 58.00 69.38

Мъжки работни ръкавици латекс Anti-Cutting Latex Security Protection Носете Safety Workers Welding Moto Garden Gloves Drive Gloves 2012

Производ Вовед : Материјали : Латекс / ПамукЛагер : ПамукБоја : Жолта Латекс со Сива Памучна ШколкаГолемина На : Големи / 9Производ Перформанси : Возачот Ракавици, Мотоцикл Ракавици, Скијачки Ракавици, Топли Ракавици, Латекс ракавици, Гумени Ракавици, НајлонШколка е мека и удобна, кога се носат на рака, Гума може да се спречи лизгава носатотпор, погоден за ракување,градинарството, велосипедизам возење заштита,сечење,итн

BGN 34.00 57.42

Защитни очила лазер 2940nm O. D 4 + CE квалифицираните от вида 5, регулируема рамка

Овој Ласерски безбедност очила е дизајниран да ги апсорбира посебен ласерски бран да се обезбеди безбедна работна состојба на нашите сопствени...

BGN 59.20