• Ново
LED Контролер 12V 24V 8A 3Channels 24A RF Wireless Touch Single Color CT RGB LED Strip Light Remote Controller

LED Контролер 12V 24V 8A 3Channels 24A RF Wireless Touch Single Color CT RGB LED Strip Light Remote Controller

BGN 43.18
BGN 33.00 -24 %

Сума
Налично за поръчка


LED Контролер 12 V 24 V 8 A 3 Channels 24 A Безжични RF Допир Единствена Боја на КТ RGB LED Лента Светлина Далечински Контролер
Карактеристики На Производот:
MJJC-SZ600-ДОПИР/CT/ЗАТЕМНЕТЕ ја донесува напредни микро единица за контрола, тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН. На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлина и така натаму, тоа има многу предности како што се допир далечинска контрола, лесно поврзување и едноставност за користење. Во меѓувреме, можете да ја прилагодите јасноста на боите, статични боја избори и разни динамички промени во светлосни ефекти преку безжична допир со далечински управувач. И според реалната потреба на клиентите, тоа може да се врши jumpy се менува, постепено се менува, stroboflash и други ефекти од промените.
Особено, MJJC-SZ600-ДОПИР дизајниран со Синхронизација функција. Тоа е погодно да се користи RJ45 конектори за поврзување на повеќе контролори заедно, и да се постигне синхронизација функција на илјадници метри led ленти.
Технички Параметри:
MJJC-SZ600-RGB - За RGB LED Лента Работна температура -20-60 ℃ напон 12 V~24 V 0utput 3 канали Поврзување на владата заеднички анодна Надворешна димензија L91*W88*H24 mm Пакување големина L106*W106*H66 mm Нето тежина 300g Бруто тежина 320g Излез сива 256 нивоа ( RGB секој ) Излез тековната Излез напојување 12 V Фреквенција на RF далечински управувач 433.9 MHz
Далечински :
Усвојува RF допир контрола, со една боја прстен и 5 функцијата на копчињата. Име на копче Настава Забелешки ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ ON или OFF во секое време Pause за да ја Паузирате или да Продолжите со Режим На чекање ќе оди на следното, кога ќе допрете го копчето секој пат 9 начини на работа во вкупниот број. Брзина/Осветленост + Брзина/Светлината ќе додадете, кога ќе допрете го копчето секој пат Брзина за динамички режими, Осветленост за статичка режими. Брзина/Brightness - за Брзина/Осветленост ќе ги одземе, кога ќе допрете го копчето секој пат Брзина за динамички режими, Осветленост за статичка режими. Боја Прстен Допир било која боја кој сакате
9 Различни Режими како што следува : Нема Модели Забелешки 1 Статични црв бела Светлина е прилагодлив, брзина е unadjustable 2 Статични кул бело 3 Бела здив Брзина е прилагодлив, светлината е unadjustable 4 Седум-боја jumpy менување 5 Седум-боја се изедначи 6 Седум-боја исчезнат 7 R/Б crossfade 8 B/G crossfade 9 G/R крстот исчезнат

MJJC-SZ600-ЗАТЕМНЕТЕ - За Единствена Боја на LED Лента Работна температура -20-60 ℃ напон 12 V~24 V 0utput 3 канали Поврзување на владата заеднички анодна Надворешна димензија L91*W88*H24 mm Пакување големина L106*W106*H66 mm Нето тежина 300g Бруто тежина 320g Излез сива 256 нивоа ( RGB секој ) Излез тековната Излез напојување 12 V Фреквенција на RF далечински управувач 433.9 MHz
MJJC-SZ600-RGB - За КТ(светска војна+Г.С.) Двојна Боја LED Лента
Работна температура -20-60 ℃ напон 12 V~24 V 0utput 3 канали Поврзување на владата заеднички анодна Надворешна димензија L91*W88*H24 mm Пакување големина L106*W106*H66 mm Нето тежина 300g Бруто тежина 320g Излез сива 256 нивоа ( RGB секој ) Излезна струја Излезна моќност 12 V Фреквенција на RF далечински управувач 433.

Всичко за продукта

Брой Бутони:
Led контролер за синхронизация
Цвят:
RGB, регулатори, CT
Тип Елемент:
RGB контролер
Източник На Захранване:
DC
Дистанционно Разстояние:
20-30м
Контролиран Метод:
rf led контролер
документ:
CE, RoHS, EMC, LVD, CCC
Гаранция:
2 години
Напрежение:
12-24V
Номер На Модела:
rgb контролер
Материал:
Метални
Характеристики:
сензорен led контролер
Приложими Светлини:
светлина Led подложки
търговска марка:
MJJC
Честотата на вибрациите:
433.92 Mhz
Начин На Свързване:
общ анод
Мощност:
12V
Максимална Мощност На Натоварване:
12V
Продажба На Точка 1:
Достатъчно 24а, а не фалшиви 24А
Точка На Продажба 2:
Цветна опаковка за търговия на дребно
Продажба На Точка 3:
Тъч Дистанционно Управление
Продажба На Точка 4:
Тя може да се контролира чрез бариера
Продажба На Точка 5:
Безжични радиочестотни контролер
Използва Се За:
RGB/CT/Single Color LED Strip Light

Подобни продукти в категория

Нов 1000Л IBC до 15 мм 1/2 резервоар за вода с маркуч на двора на адаптер за монтаж с ключ горещо нов

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Пластични Боја : Црна Овој производ може да се користи како брз контакт прекинувач,што е за IBC тон вентил...

BGN 5.00 6.80

10шт 10W High Power led студено бяло / неутрален / топло бял / син / кралско синьо LED 3000k 10000k 20000k 30000k

10pcs 10w Висока Моќност предводена Кул бело / Неутрален / Топло Бела / Сино / Кралска Сина LED 3000k 10000k 20000k 30000kСпецификации : Temp Бојата : 30003500k / 40004500k / 60006500k / 1000015000k / 2000025000k / 3000035000kDC Напред Напон : 1012 VDC Напред Тековната : 9001000m AСветлосен Интензитет : 9001000 LMАгол На Гледање : 120°Доведе Лемење Temp : 260°C за 5 секундиИнтензивно Светла Зрак Агол : 120 степени Животниот век Време : > 50.000 часа

BGN 9.00 9.28

20 групи на JST ZH 1.5 мм, 5-пинов щепсел с тел 10 см / 15 см/20 см и штекерным конектор

50 Поставува JST ZH 1.5 mm 5Пински Женски Конектор Приклучок со Жица 10см / 15cm / 20cm и Машки Конектор​Пакетот вклучува : ZH 1.5 5Пински Женски Конектор со жица x 20 компјутериZH 1.5 5Пински Машки Конектори x 20 компјутериКабел должина : 100mm / 150mm / 20 0mmЖица : 28 AWG

BGN 7.68

5шт или 50шт / UE микро 2.0 конектор USB конектор за зареждане на телефона се използва за телефон OPPO R9 / R9 plus

2 ПАРЧИЊА50 PCS / ПАКЕТ Micro USB конектор за полнење телефон се користи за телефонот OPPO R9 / R9 ПЛУСПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ100% производителот,100% висок квалитет !За ЕкспресВо нашата продавница ние поддршка подолу превозот начиниКина пост воздух mail >2050days испорака.Некои земји не се појави можете да побарате од нас онлајн доколку се поддржани...

BGN 3.00 3.20

1000 броя PLCC-6 SMD 5050 SMD 3-чипове Бяло 6000-6500K 10000mcd led лампи ленти на светлина

1000 компјутери PLCC6 SMD 5050 3ЧИПОВИ Бела 60006500 K 10000mcd LED Сијалица Лента Светлина Опис : PLCC6(5050), ПРЕДВОДЕНА НапредНапон(V) Доминантнабранова должина(mm)КMCD Обратнаструја(u A) 50% МоќАгол (сте) Ако=20m A Ако=20m A Ако=20m A Vr=5 V Мин Typ Мин Typ Мин Typ Max Црвено 2.8 3.0 620 630 5000 6000 10 120140 Жолта 2.8 3.0 580 590 6000 7000 10 120140 Портокал / Amber 2.83.0515 520 5500 6500 10 120140 Зелена 3.2 3.4 520 530 7000 9000 10 120140 Сина 3.2 3.4 460 465 6000 7000 10 120140 Бела 3.2 3.4 5000 6500 8000 10000 10 120140 Топло Бела 3.2 3.4 3000 3500 7000 9000 10 120140 Розова 3 3.2 X=0.35Y=0.37 6500 70 00 10 120140Примена : Автомобилската : светлото на семафорот и да се префрлате Оптички показател показател и backlighting во телефонски и факс Рамен осветлување на LCD, се префрлат и Симбол на Светлината цевка апликација за Општа употреба Пакет се вклучени : 1000 PCS SMD 5050 Бела LED

BGN 20.00 31.98

10 комплекта 12pin автомобилни съединители правоъгълен конектор кабели кабели с клеммой DJ7123-1.5-21 12P

Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

BGN 56.00 59.33

5 бр./лот BD239ATU TO-220 TRANS NPN 60V 2A TO220 BD239A

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За сите нарачки на клиентите, ние не се наплаќаат никакви доделување на надомест...

BGN 10.40

Led трансформатор за захранване LED Driver Switching AC 110V 220V to DC 24V LED Strip Adapter 12W 24W 36W 60W 100W 120W 180W

Влезен Напон : AC 110 V220 V±15% Излезен Напон : 24 V DC Моќност : 12 W ,24 W ,36 W, 60 W, 100 W, 120 W, 180 W Излезна Струја : 1А, 2А ,3А, 5 A, 8.3 А ,10 A ,15 A Нето Тежина : 205gram Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : 20~60 C Амбиентниот Влажност : 0~95% НеКондензација Безбедност Усогласеност со : FCC / CE / Rohs Изграденаво текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита PWM дизајн, бидете сигурни дека стабилност и висока ефикасност на напојување...

BGN 6.00 7.34

5 БР./ЛОТ AT83C24NDS-PRTUL AT83C24NDS-Z1TUL QFN28 AT83C24UL

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За сите нарачки на клиентите, ние не се наплаќаат никакви доделување на надомест...

BGN 12.80

10 комплекта Tyco 5 Пин DJ7052-1.2-21 женски мотоциклет електрически конектори фланец водоустойчив автоматично включете 1-1718806-1 / 4F0 973 705

Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Воздух Mail.UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

BGN 36.00 37.39

5 бр KSD301 превключвател за контрол на температурата термостат от 150 градуса по Целзий N. C.

Име на производ : Термостат на Температура Прекинувач ; Модел : KSD301 Акција Тип : Нормален Затвори (Н В.) Акција Температура : 150 целзиусови степени степен; Напон : 250 V 10 A Коло Отпор : 50 Mohm Изолација отпор : 100 Mohm Product Име : Термостат на Температура Прекинувач ; Модел : KSD301Акција Тип : Нормален Затвори (Н...

BGN 2.21

10шт 2 пинов тел съединители бързи електрически кабелни клеми за SMD 3528 smd 5050 5730 един-цветен led твърда Лента

ИзвестувањеСите наши производи се внимателно одбрани и тие се исти како на сликата која ќе ја видите на нашата продавница...

BGN 1.00 1.60

20 бр / компл. 3-пинов SPDT 1P2T Micro Slide Превключвател защелкивающийся барабанен плъзгаща се дръжка 4 мм W310

Опис : Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитет Едноставен за инсталација и употреба Лесно структура, мини тело, 3 терминали, вертикална рачка, 1 поле 2 позиција, лизгачки knob sctuator...

BGN 2.00 2.37