• Ново
Нова батерия за Clevo C4500 C4500BAT-6 6-87-c480s-4P4 серия 11.1 v 4400mah 6cell

Нова батерия за Clevo C4500 C4500BAT-6 6-87-c480s-4P4 серия 11.1 v 4400mah 6cell

BGN 29.74
BGN 28.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка


Опис :
Батерија Тип : Li-ion
Напон : 11.1 V
Капацитет : 4400m Ah
Тип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)
Состојба : Нова, 24 месеци гаранција!Сертифицирани од страна CE & Rohs !!
Lptop батеријата за Clevo C4500 BAT-6 C4500 BAT6 B4100 M C4500 C4500 BAT6 B4105 B5100 M B5130 M W150 Серија W240 C W240 HU W250 H
Компатибилен оригинална Батерија Код : за CLEVO SAGER Schenker my SN : C4500 BAT-6 C4500 BA T6 C4500 BAT6
за CLEVO : B4100 M Серија B4105 Серија B5100 M Серија B5130 M Серија B7110 Серија B7130 Серија C4100 Серија C4500 Серија C4500 Q Серија C5100 Q Серија C5105 Серија C5500 Q Серија C5500 QC Серија C5505 Серија C5505 C Серија W150 Серија W150 DAQ Серија W150 ER Серија W150 ERQ Серија W150 HM Серија W150 HN Серија W150 HNM Серија W150 HNQ Серија W150 HR Серија W150 HRM Серија W150 HRQ Серија W170 ER Серија W170 HN Серија W170 HR Серија W240 EU Серија W24 AEU Серија W24 AHU Серија W24 BHU Серија W240 BU Серија W240 C Серија W240 CU Серија W240 EUQ Серија W240 H Серија W240 HU Серија W25 ACU Серија W25 AEF Серија W25 AES Серија W25 AEN Серија W25 AEU Серија W250 Серија W250 ES Серија W250 EUQ Серија W250 H Серија W250 HU Серија W250 HUQ Серија W251 Серија W251 B Серија W251 BUQ Серија W251 BWQ Серија W251 C Серија W251 CUQ Серија W251 EFQ Серија W251 EG Серија W251 EQ Серија W251 EUQ Серија W251 H Серија W251 HNQ Серија W251 HPQ Серија W251 HSQ Серија W251 HU Серија W251 HUQ Серија W270 Серија W270 BUQ Серија W270 EGQ Серија W270 ELQ Серија W270 ES Серија W270 EUQ Серија W270 H Серија W270 HNQ Серија W270 HPQ Серија W270 HSQ Серија W270 HUQ Серија W271 Серија W271 BUQ Серија W271 CZQ Серија W271 EFQ Серија W271 EGQ Серија W271 ELQ Серија W271 EUQ Серија За SAGER : NP2240 Серија NP2252 Серија NP3260 Серија NP3265 Серија NP5125 Серија NP5135 Серија NP5160 Серија NP5165 Серија NP5175 Серија NP6165 Серија NP6175 Серија NP7130 Серија За Schenker my SN : XESIA E500 Серија XESIA E500 Влез Серија XESIA E510 Серија XESIA E510 Влез Серија XMG A500 Серија
XMG A501 Серија XMG A502 Серија XMG A700 Серија XMG A701 Серија
XMG A702 Серија

Всичко за продукта

Номер На Модела:
C4500 C4500 C4500Q W150 W150DAQ W150HNM W150HNQ 6 клетъчна батерия
Пакет:
ДА
търговска марка:
HSW
Капацитет На Батерията:
>5001 ма
Напрежение На Батерията:
11.1 В/10.8V
Тип:
Литиево-Йонна
Съвместим Марка:
Някак страхотно
Цвят:
Черен
Тип:
Литиево-йонна,в наличност
МОДЕЛ НА БАТЕРИЯТА :
C4500 C4500 C4500Q W150 W150DAQ W150HNM W150HNQ
Състояние:
Работи като оригинални резервни части, 100% OEM
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Сертификати:
CE, FCC, RHOS
Пълна Мощност:
4400mAh
Статут На Продукти:
Склад

Подобни продукти в категория

Руска клавиатура за HP Pavilion G71 Compaq CQ71 BG Black Laptop keyboard MP-07F13SU-920 V116646BS1

Нов лаптоп RU РУСКАТА Тастатура.Целосна гаранција за квалитет,100% проверка пред пратката.Компатибилен со : Руската тастатура RU изгледотза HP Павилјон G71 Compaq CQ71 ЦрнаПревозникот ИмеПроценето Време во ТранзитСледење На Услугата48 денаDHL48 денаFEDEX48 денаUPSот48 денаТНТ1020 денаEMSПост Воздух Mail1595 ден ( Тоа може да потрае подолгоза време на празникот сезони)ХОНГКОНГ ПОСТ КИНА ПОСТГаранцијаВе молиме, ве молиме контактирајте со нас befor ќе брод на стоките, Во некои од нашето минато случаи тврди дефекти се, всушност, се должи на несоодветна метод на користење и некои други причини што може да биде решен со нашата техничка поддршка.7 Дена Замена ГаранцијаВо рок од 7 дена од датумот на вашето приемот на купените item / s, Ако има било каков квалитет проблем, Ние ќе ги замени со нови една за вас, откако се добие item / s што бродот назад.Превозот ценаВие плаќате за цената на превозот се врати на објект за нас и ние се плати за испраќање назад поправа или заменува точка за вас.

BGN 20.96

Четырехцветные пера Vinyl стикер за лаптоп стикер за лаптоп стикер за направи си САМ Macbook Pro Air 11 13 15-инчов лаптоп кожа

Производ Функција : (1) Прашинадоказ, Водадоказ, Маслодоказ,Супертенок.(2) Прецизностсечење, Совршено се вклопуваат, Рачно изработени.(3) Лесно се отстрануваат без остатоци лево.(4) Висок квалитет на винил материјал...

BGN 11.00 14.38

MOSISO Ликра Soft Laptop Sleeve 13 13.3-инчов чанта за лаптоп чанта за Macbook Air 13 Retina Pro 13 HP / Dell / Surface чанти за преносими компютри

MOSISO водоотпорен Lycra Лаптоп Ракав Покрие СлучајКомпатибилен Со : Повеќето 12.9 / 13 / 3.3 инчен Лаптоп / Лаптоп / КомпјутерКарактеристики : * Внатрешни Димензии : 12.99 x 0.79 x 9.45 инчи (L x W x H); Надворешни Димензии : 13.78 x 0.79 x 10.04 инчи (L x W x H).* Погоден за Macbook Air 13, Про 13, i' Подлога Про 12.9 (2015 Модел) и најпопуларните 1313.3 инчен лаптоп компјутери / Лаптопи / Ultrabooks;Гаранција &Одржување : 1...

BGN 23.65

SSEA търговия на Едро с нов лаптоп ПРОЦЕСОР вентилатор за охлаждане за Positivo Сим-2450m 2560m MF60070V1-C140-A99

Нови и не се користи, 3 месеци ГаранцијаСекој ПРОЦЕСОР Вентилаторот за Ладење е тестирано пред превозот и 100% работиПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

BGN 17.00 17.41

Клавиатура за лаптоп Acer Aspire 5730 5930 6920 4730 Series US Layout White

Објектот Спецификација : Нова За Acer Стремат 4710 5920 4520 5520 НИ Тастатура СиваБоја : сиваРаспоред : САДСостојба : НоваКомпатибилни Модели : Компатибилен Броеви : PK1301 K0100, 9 J.N5982.61 D, NSKH361 D, ПРАТЕНИК 07 A 23 U4XXX,NSKH3 V1 D,V072146 AS1, К 010536 A 1, ПРАТЕНИК 07 A 23 U4442, 002 07 A 23 L A01, PK1301 K0200, NSKH3 E01НИ, ПРАТЕНИК 07 A 23 U4XXX, AEZD1 R00110, KB.INT00.036, ПРАТЕНИК 07 A 23 U4442, 904 T 907 C 1 D7350 AFDCV300Компатибилни Модели : За Acer Стремат 4210 серијаЗа Acer Стремат 4220 серијаЗа Acer Стремат 4310 серијаЗа Acer Стремат 4315 серијаЗа Acer Стремат 4320 серијаЗа Acer Стремат 4510 серијаЗа Acer Стремат 4520 серија (AS45205582)За Acer Стремат 4710 серијаЗа Acer Стремат 4720 серијаЗа Acer Стремат 4720, 4720 G, 4720 ZGЗа Acer Стремат 4910 серијаЗа Acer Стремат 4920 серијаЗа Acer Стремат 5310 серијаЗа Acer Стремат 5315 серија (AS53152142, AS53152191, AS53152940)За Acer Стремат 5320 серијаЗа Acer Стремат 5520 серија (AS55205908, AS55205912, 55205912)За Acer Стремат 5710 5710 G 5710 Z 5710 ZGЗа Acer Стремат 5715 серијаЗа Acer Стремат 5720 Серија5720 5720 G 5720 Z 5720 ZGAS57204230, AS57204662За Acer Стремат 5910 серијаЗа Acer Стремат 5920 серија (AS59206582, AS59206661)За Acer Стремат 5930 серијаЗа Acer Стремат 6920 серијаЗа Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 29.62

KingSener японски мобилен нов A41n1611 лаптоп, батерия за ASUS ROG GL553 GL553VD GL553VE GL553VW серия A41LK5H A41LP4Q 14.4 V, 48WH

Купи Белешки : Секој батеријата има свој модел на името(или дел број,P / N), можете да ги најдете на вашата оригинална батерија...

BGN 54.00 63.97

Нова истинска клавиатура Dell Latitude E5540 ND8V6 US

Објектот Спецификација : Нова За Dell Latitude E5540 Серија НАС Тастатура Црна без trackpoint Непозадинско осветлувањеОбјектот Спецификации : Боја : црна, без trackpoint, непозадинско осветлувањеРаспоред : САДСостојба : НоваКомпатибилни Модели : Го Замени Дел Броеви:ND8 V6 0 ND8 V6 PK130 WR1 A00 NSKLEBUC 04 RNXY 4 RNXYКомпатибилни Модели : За Dell Latitude E5540За Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 30.05

SSEA напълно нова клавиатура на лаптоп Dell Inspiron N4010 14R N4010 N4020 N4030

Опис На Производот : НИ стандард90 дена Гаранција и Боја како слика шоуСосема Нов и не се користи,ве молиме да конкурираат со довербаСите производи биле тестирани пред поштенски и Во добра состојба.Најдобра замена за стариот или оштетени Тастатура

BGN 24.00 24.88

19 2.1 A 40 W 3.0*1.0 мм адаптер, зарядно за Samsung NP530U3B NP535U3C лаптоп адаптер

19 V 2.1 НА 40 W 3.0*1.0 mm AC Адаптер Моќ Конектор За Samsung NP530 U3 B NP535 U3 C адаптер за лаптопКвалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ А++)Ве молиме проверете ја фотографијата детали пред да го купат, се осигура тоа одговара на вашиот лаптоп / лаптоп.Спецификации : Сосема Нов.Гаранција : 36 Месеци.Влез : 100240 V, 5060 Hz (за светот употреба)Излез : 19 V / 2.1 AКонектор Големина : 3.0 mm х 1.0 mmУпотреба : Лаптоп AC Адаптер, ве Молиме бидете сигурни дека аутпутот и конекторот е она што ви треба ,ви благодариме !Гаранција : 36 Месеци.Пакет Се Вклучени : 1 x 19 V 2.1 НА 40 W 3.0*1.0 mm AC Адаптер Моќ Конектор За Samsung NP530 U3 B NP535 U3 C адаптер за лаптопAC кабел не е вклучително и, доколку ви треба .Ве молиме проверете го овој линк за AC кабел : http : / / www.aliexpress.com / store / product / WholesaleACPowerCordcableForlaptopadapterleadAdapterUSEUUKAUPlugAll / 1830550_32562866558.htmlКарактеристики На Производот : Во Текот Напон Заштита...

BGN 15.00 23.28

JIGU A31-X401 A32-X401 A41-X401 A42-X401 батерия за лаптоп Asus F301 F401 F501 S301 S401 S501 X301 X401 X501

Оваа A31X401 батеријата е компатибилна со следниве дел броеви : За ASA31X401 A32X401 A41X401 A42X401 Оваа A31X401 батеријата е компатибилна со следниве модели : За ASF301 Серија F501 A Серија S401 A1 Серија X301 U Серија F301 A Серија F501 A1 Серија S401 U Серија X401 Серија F301 A1 Серија F501 U Серија S501 Серија X401 A Серија F301 U Серија S301 Серија S501 A Серија X401 A1 Серија F401 Серија S301 A Серија S501 A1 Серија X401 U Серија F401 A Серија S301 A1 Серија S501 U Серија X501 Серија F401 A1 Серија S301 U Серија X301 Серија X501 A Серија F401 U Серија S401 Серија X301 A Серија X501 A1 Серија F501 Серија S401 A Серија X301 A1 Серија X501 U Серија

BGN 36.00 36.42

HRH Adobe Premiere Pro CC Hotkey Function Shortcut Силиконова капачка на клавиатурата кожата на клавиатурата за Macbook Pro13 15Touch Bar A1706/A1707

Кратенка Силикони Keyoard Покритие За Macbook Pro 13.3 15.4 со Допир БарОпис : 1 HRH 100% Сосема Нов Кратенки жешки копчиња Силикони Тастатура Маска,да се подобри и забрза вашиот работен тек2...

BGN 9.58

SSEA нова американска за Toshiba Satellite L800 L805 L830 L835 L840 L845 C800 C840 C845 P840 P845 M840 лаптоп, черна клавиатура

Опис На Производот : Писмо : АнглискиРаспоред : САД90 дена Гаранција и Боја како слика шоуСосема Нов и не се користи,ве молиме да конкурираат со довербаСекој Производ е тестиран пред превозот и 100% работи.Најдобра замена за стариот или оштетени ТастатураПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

BGN 24.00 25.58

LMDTK нов 6-елементен батерията на вашия лаптоп MSI A5000 A6000 A6200 A6203 A6205 A7200 серията на I-L74 I-L75 Безплатна доставка

Изберете нашите причини? 1 Ние продаваат сите производи кои се во добар квалитет ,тие се 100% сосема нов...

BGN 26.00 28.77

SSEA Нова руска BG клавиатура за Acer Aspire 5336 5410 5536 5536G 5738 5740 5742 7735 7551 5738g 5810 5810T 5252 5742G 5742Z

90 дена ГаранцијаСосема Нов и не се користи,ве молиме да конкурираат со довербаСекој Производ е тестиран пред превозот и 100% работи.Најдобра замена за стариот или оштетени ТастатураПревозот : 1 Ние можеме да брод на светот.2 Бесплатен Превозот од Кина Пост Воздух Mail, Нормално 1230 дена да пристигне општи земји.3 Постојат, исто така, EMS,UPSот, DHL со 38 дена да пристигнат за опција...

BGN 22.00 22.91

САЩ нова клавиатура за лаптоп ASUS F5 f5r е F5MX50VL X50SL X50V X50N X50M X50C английска подредба

СТЕ имале подобро да се споредат слик wtih вашиот оригиналот,ви благодарам Превозот : 1.Бесплатен Превозот од Пост Воздух Mail, Нормално 1550 дена да бидат испорачани.Брод од страна на објавите се можни на задоцнување, ако треба итно, ве молиме изберете да брод од страна на курирската служба DHL или UPS...

BGN 30.40

Apexway 4400mAh подмяна на батерия за лаптоп Dell Studio 1535 1536 1537 1555 1557 1558 WU946 KM958 PP33L PP39L KM965 MT264

Почитувани клиентиНашата продавница продава видови на батерии, се отвори oversea склад воРусија , сад , Велика Британија и Австралија , а може да превоз за повеќето земји во светот...

BGN 22.62

Жълт бомба Vinyl стикер за лаптоп стикер за лаптоп стикер за направи си САМ Macbook Pro Air 11 13 15-инчов лаптоп кожа

Производ Функција : (1) Прашинадоказ, Водадоказ, Маслодоказ,Супертенок.(2) Прецизностсечење, Совршено се вклопуваат, Рачно изработени.(3) Лесно се отстрануваат без остатоци лево.(4) Висок квалитет на винил материјал...

BGN 11.00 14.38

Батерията на лаптопа JIGU 23GL1GA0F-8A 63GL51028-AA L50-3S4000-C1L1 L51-4S2000-C1L1 за FUJITSU за Amilo F / PA 1510 за UNIWILL L50

Опис : Батерија Тип : LiionНапон : 11.1 V / V 10.8Капацитетот на батеријата : 4400m AhПолн Капацитет : 4400m AhТип На Производ : Замена На Батеријата (100% Сосема Нов)Состојба : 100% Сосема Нов, 24 месеци гаранција! Сертифицирани од страна CE & RohsФотографииЗа Fujitsu L503 S4400S1 S5 лаптоп батерии може да го замени следните дел број : за FUJITSU 23 GL1 GA0 F8 A 63 GL51028АА 3 S4400G1 L304 23 GL2 G0 G08 A L503 S4000 C1 L1 3 S4400XXXX04 23 GL2 GA008 A L503 S4000C1 S1 63 GL510281 A 23 GL2 GF004АL503 S4000C1 S2 63 GL510288 A 23 GL2 GF10GA L503 S4000S1 P3 L514 S2200G1 B1 3 S4000C1 S304 L503s4400G1 P3 L514 S2200G1 L3 3 S4000G1 P304 L503 S4400S1 S5 L514 S2200S1 L3 3 S4000G1 S204 L514 S2000C1 L1 L514 S2200S1 P3 3 S4000S1 P304 L514 S2000G1 L1 L514 S2200S1 S5 3 S4000S1 S304 ЗА UNIWILL 23 GL1 GF0 F8 A L503 S4400C1 S5 L503 S4000SIS3 805 N00045 UWL506 WPUNL50 / 3 ЗА ДОАЃАЊЕТО 63GL510281 A L513 S4400G1 L3 L513 S4400C1 L3 L513 S4000C1 L1 L513 S4400G1 P3 L513 S4400C1 S5 L513 S4000C1 S3 L513 S4400S1 L3 L514 S2200C1 L3 L513 S4000G1 L1 L513 S4400S1 S5 L514 S2200G1 B1 L513 S4000G1 L3 L514 S2000G1 L1 L514 S2200S1 S5 L513 S4000S1 P3 ЗА FUJITSU 3 S4400G1 S504 L503 S4000C1 L1 4 S2200S1 S504 4 S2000G1 S204 L504 S2200C1 L3 L504 S2200S1 S5 4 S2000S1 S304 L504 S2200C1 S5 L503 S4400S1 S5 лаптоп батеријата е компатибилна со следниве модели : ЗА FUJITSU за Amilo F / PA 1510 Серија за Amilo Пи 1506 Серија за Amilo PA150 за Amilo Li 1818 за Amilo Пи 2512 за Amilo Пи 1505 за Amilo Li 1820 за Amilo Пи 2515 за Amilo Пи 2540 за Amilo Па 1510 за Amilo Пи 2530 за Amilo PI2515 за Amilo Па 2510 ЗА UNIWILL L50 серија L51 RI L51 AIx L50 II0 L51 RIx L51 II L50 II5 L53 RI0 L51 IIx L50 RI0 L55 II9 L70 II0 L51 AI L56 RI L75 II8 ЗА ДОАЃАЊЕТО 1115 C 8115 7204 6301 8117 7208 7109 A 8215p 8111 7109 B 9515 ERT2250 7113 9617 K300 ЗА MAXDATA Еко 4500 A Еко 4500 IW Еко 4500 IAnswer : ___________________________ Note : Пред ставање на ред, ве молиме бидете сигурни дека моделот ќе купите одговара за вашиот лаптоп или лаптоп...

BGN 25.41

Клавиатура с подсветка за IBM / Lenovo Z400 Z400N 25205849 MP-11K93US-6867 25210667 MP-12J3

Објектот Спецификација : Нова За IBM / Lenovo Ideapad P400 Z400 Z400 N Z400 T Z400 A НИ Тастатура Со позадинско осветлувањеОбјектот Спецификации : Боја : ЦрнаРаспоред : САДСостојба : нова, со позадинско осветлувањеКомпатибилни Модели : Компатибилен Броеви : 25205849 MP11 K93 NSKBCUBC 25210667 MP12 J3MP12 J33 USJ6861 T3 F1 BНИ 9 Z.N7 GBC.U01 PK130 SW1 B00 PK130 SW2 B00Компатибилни Модели : За IBM / Lenovo Ideapad P400 Z400 Z400 N Z400 T Z400 AЗа Плаќање 1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 42.11

Новата клавиатура Us English Layout за лаптоп Toshiba Satellite U840 U840W U845 U845W U940 U800 U900 U920 U925 Z830 Z835 U845T

Руските Купувачи,ве Молиме Забелешка : ве Молиме пополнете во примачот име и презиме во ред поради новата политика на руската обичаи, во спротивно, најверојатно нема да добиете пакет конечно.Ние не сме одговорни за nondelivery предизвикани од кои клиентот не обезбеди доволно информации.Важно : Ве молиме проверете т тој стоки лицето на поштарот,доколку стоката се проблем, да одбие да ја прифати.и контактирајте со нас.ви благодариме.Компатибилен Со : Новиот американски англиски Распоред на Тастатура за Toshiba Satellite U840 U840 W U845 U845 W U940 U800 U900 U920 U925 Z830 Z835 U845 T ЛаптопРаспоред : EnglishНов висок квалитет на тастатура100% компатибилен производителЕквивалент Замена ДелСекој тастатура е тестиран пред превозот и се 100% работи.Нашата слика може да се зголеми,ве Молиме проверете на сликата пред да ја ПОНУДАТА! Ве молиме бидете сигурни да проверите со вашиот лаптоп компатибилност пред да нарачате овој производ,ако не сте сигурни,ве молиме контактирајте со нас,и ние ќе го провериме тоа за вас.Замени погрешни,испукана,скршени тастатура,ако имате било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас, прво,ви благодариме1.Сите предмети се испраќаат надвор рок од 48 часа по исплата е расчисти.2.Предмети ќе бидат испратени по пошта, Тоа обично трае 1325 работни дена(за 35days.) за вашата цел е да пристигне во нормален САД / Канада / Европа и 1530 дена(за 40days) на други земји.3.Ние ќе го испрати предметот и изјави пониска вредност за превозот цел само...

BGN 22.22