• Ново
20m K тип на екрана термо-двойка проводник на термодвойка тел 2*0.7 mm компенсиране на тел външна кожата от неръждаема стомана за сензор

20m K тип на екрана термо-двойка проводник на термодвойка тел 2*0.7 mm компенсиране на тел външна кожата от неръждаема стомана за сензор

BGN 44.61
BGN 41.00 -8 %

Сума
Налично за поръчка

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink/waterblock/бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потреба
Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 20 МИЛИОНИ К Тип Shield ТЕРМО-НЕКОЛКУ ЖИЦА Thermocouple Жица 2*0.7 мм компензираат Жица Надворешниот Кожата е од не ' Рѓосувачки Челик за Сензорот
(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )
Име на производ : Thermocouple КАБЕЛ
Тип : тип K E J
Челичното јадро дијаметар : 2 * 0.4 или 0.5
Количина : 100 m/ролна
Одличен квалитет, а заварување глава може да се примени директно на инструментот за мерење температура
Температура : 73 ℃ ~ 782 ℃
Материјали за изолација : внатре е fiberglass, надвор е од не ' Рѓосувачки челик ткаени метал оклопна
Челичното јадро материјал : ni - cr легура/никел силициум легура
Знамето, црвено, за позитивен/сино за негативни.
Плаќање & Касата
Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
ЗАЧУВАМ ќе се одржи на плаќање, се додека не добиете вашата цел со задоволство.
Превозот
1.Ние брод вашата нарачка во рок од 2-7 дена по расчисти исплата.
2.Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена. Некои оддалечени области може да трае подолго од 20 работни дена.
3.Ако не примите објект по истекот на 30 дена, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се истражуваат и да се реши испорака проблем.
Превозот Метод на Следење на Превозникот Проценува Испорака Забелешка Економија Превозот Сингапур Пост на Yes 8~20 работни дена Понекогаш може да трае повеќе денови за да стигнат до поради неизвесна причина. Препорачана Превозот на курирската служба DHL, Fedex, UPS-от, ТНТ.. Yes 3~5 работни дена ЕМС Yes 5~10 работни дена Понекогаш може да трае повеќе денови за да стигнат до поради неизвесна причина.
Обичај
1. Цената што ја платиле за објектот исклучува било царина. Нашата продавница не рамо било давачки во земјата на дестинација.
2. Ние обично знак на стоката како вашата потреба на profomal/комерцијална фактура и ние се обидува да им помогне да се намали или избегне било GST или V. А Т или други Увозни даноци, но ние не може да гарантира нема даночни давачки, како што е, зависи од вашата Земја на Увоз Политика.
3. Ако вашиот детали адреса припаѓа на далечинскиот управувач област регионот, се изразуваат трошоците ќе бидат повеќе од висок стандард.
4. Може да се применат тарифи ако испораката е одбиено и испрати назад до нашата Канцеларија.
Враќање & Наплата
1.Само неисправни производи ќе бидат понудени на берза.
2.Неисправни производи мора да се врати во рок од 30 дена од денот ќе го стави вашиот налог.
3.Тоа може да потрае до 7 работни дена да го разгледа вашите врати откако ќе го добиете вашиот производ.Се врати превозот ќе биде платен од страна на Купувачот.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање
4.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
Тип на тел за термодвойки кабели 2*0.7 мм термо -- двойки на екрана компенсати
Материал:
Смес
is_customized:
Yes
търговска марка:
MoreSunsDIY
Теория:
Сензор На Съпротива
Изход:
Цифров Сензор
Тип:
Биосенсор
Използването на:
Сензор За Температура

Подобни продукти в категория

2SC2560

Добредојдовте во нашите продавници! Ако купите голем број на повеќе или имате било какви прашања, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро! НАПЛАТА & ВРАЌАЊЕ : Ние нудиме гаранција за сите објекти кои што се продаваат...

BGN 24.72

RT8210B RT8210BGQW (5 бр./лот) Безплатна доставка QFN-32 чисто нов оригинален чип и IC

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка"Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Треба Чип, Мислам Дека Можеме Да Долгорочна Соработка, Имаме Добар Квалитет На Чипови.Ве молам Верувај Ми, јас сум во Потрага Напред За долготрајни Односи На Соработка...

BGN 12.00 12.90

IT8887HE AXS AXA (10 бр./лот) Безплатна доставка QFP-128 чисто нов оригинален чип и чип

Купи Повеќе Делови Се користи "Додади во кошничка" Ние Ќе се Направи Попуст За Вас.Мојот Пријател, Ако Треба Чип, Мислам Дека Можеме Да Долгорочна Соработка, Имаме Добар Квалитет На Чипови.Ве молам Верувај Ми, јас сум во Потрага Напред За долготрајни Односи На Соработка...

BGN 59.00 61.89

Безплатна доставка на 10 бр. / лот TDA7372A TDA7372 7372 power IC 4-канален (Quad) Клас AB 15-Многоваттное най-доброто качество.

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltd Бесплатен превозот 10pcs / многу TDA7372 A TDA7372 7372 Засилувач IC 4Канал (Quad) Класа AB 15Multiwatt Најдобар квалитет.Гаранција1. 90days' гаранција...

BGN 20.00 24.00

Безплатна доставка 74LS163AN 74LS163 HM514170AJ7 HT12D HT-12Г ice3br0665j ICL7106 IR2156PBF IR2235P ISD1420P ISD1720PY ISO124P DIP

Почитувани Купувачи : Ако не се најде вашите делови во нашата продавница или Aliexpress Ве молиме контактирајте со нас за истрага ,ние може да го цитирам и созд линк за вас...

BGN 14.00 14.32

TSB41AB1PHP TSB41AB1 TQFP64

Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството Интерфејс Возачи, Примачи, Трансиверите Серија Тип Transceiver Број на Возачи / Примачи 2 / 2 Протокол IEEE 1394 Напон Понудата 3 V ~ 3.6 V Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај 48TQFP Изложени Подлога Снабдувач Уред Пакет 48HTQFP (7x7)

BGN 45.25

Безплатна доставка на 10 бр./лот IRLML2502TRPBF IRLML2502 2502 SOT-23

Категорија Дискретни полупроводнички законот за Производи Семејство FETs Една Серија HEXFET® FET Тип MOSFET NКанал, Метал Оксид FET Функција Логика на Ниво на Портата Потрошувачка на Изворот на Напон (Vdss) 20 V Тековната Континуирана Потрошувачка (Id) @ 25° C 4.2 Rds На (Макс) @ Id, Vgs 45 m Ohm @ 4.2 A, 4.5 V Vgs(та) (Макс) @ Id 1.2 V @ 250µA Врата за Полнење (Qg) @ Vgs 12n C @ 5 V Текст Capacitance (Ciss) @ Vds 740p F @ 15 V Моќ Max 1.25 W Монтажа Тип на Површината Планината Пакет / Случај ДА2363, SC59, SOT233 Снабдувач Уред Пакет Micro3™ / SOT23

BGN 23.68

Безплатна доставка на 10 бр. / лот TC58DVG3S0ETA00 TSOP48 IC-добро качество.

Добредојдовте на YT Електроника компоненти co.,ltdБесплатен Превозот 10pcs / многу TC58 DVG3 S0 ETA00 TSOP48 IC најдобар квалитет.2. Ако објектот е неисправен по приемот, тој треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под реsaleable состојба)3. Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето...

BGN 59.00 72.00

чисто Нов MS5540 5540CM MS5540CM модул барометър MINITURE SENSOR MS5540 CM

100% Нов MS5540 5540 CM MS5540 CM МОДУЛ БАРОМЕТАР MINITURE СЕНЗОР (MS5540CM) Категорија Сензори, Transducers Семејство Притисок Серија Притисок Тип Апсолутна Оперативен Притисок 10 ~ 1100 mbar Порта Големина Излез Дигитален Точност Напон Снабдување 2.2 V ~ 3.6 V Престанок Стил PCB Температурата на работа 40°C ~ 85°C Пакет / Случај 6.2 x 6.4 милиметри Модул

BGN 14.00 14.43

Безплатна доставка SMD CD32 CD43 CD54 CD75 Power Inductor асорти комплект 4.7 ъ - Ъ- 330UH 28valuesx5pcs=140pcs Power Inductors Pack

Опис На ПроизводотВредност листата : SMD Моќ Inductor CD32 4.7 УХ Марк 4 R7SMD Моќ Inductor CD32 33 UH Марк 330SMD Моќ Inductor CD32 22 UH Марк 220SMD Моќ Inductor CD32 10 UH Одбележи 100SMD Моќ Inductor CD32 100 UH Марк 101SMD Моќ Inductor CD43 47 UH Марк 470SMD Моќ Inductor CD43 470 UH Марк 471SMD Моќ Inductor CD43 4.7 УХ Марк 4 R7SMD Моќ Inductor CD43 33 UH Марк 330SMD Моќ Inductor CD43 22 UH Марк 220SMD Моќ Inductor CD43 220 UH Марк 221SMD Моќ Inductor CD43 10 UH Одбележи 100SMD Моќ Inductor CD43 100 UH Марк 101SMD Моќ Inductor CD54 47 UH Марк 470SMD Моќ Inductor CD54 470 UH Марк 471SMD Моќ Inductor CD54 4.7 УХ Марк 4 R7SMD Моќ Inductor CD54 33 UH Марк 330SMD Моќ Inductor CD54 22 UH Марк 220SMD Моќ Inductor CD54 220 UH Марк 221SMD Моќ Inductor CD54 10 UH Одбележи 100SMD Моќ Inductor CD54 100 UH Марк 101SMD Моќ Inductor CD75 47 UH Марк 470SMD Моќ Inductor CD75 4.7 УХ Марк 4 R7SMD Моќ Inductor CD75 33 UH Марк 330SMD Моќ Inductor CD75 330 UH Марк 331SMD Моќ Inductor CD75 22 UH Марк 220SMD Моќ Inductor CD75 10 UH Одбележи 100SMD Моќ Inductor CD75 100 UH Марк 101Бесплатен Превозот SMD CD32 CD43 CD54 CD75 Моќ Inductor Избрани за Полнење 4.7 УХ 330 UH 28valuesx5pcs=140pcs Моќ Inductors ПакетДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас1.FEEBACK : •Ние ТОПЛО ги цениме вашите позитивни повратни информации и нашиот систем ќе го остави позитивни повратни информации за вас, откако се заврши трансакцијата.•Ние го цениме нашите клиенти, така што ако имате проблем ,ве МОЛИМЕ да се ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ и НЕ ДВОУМЕТЕ се ДА НИ ДАДЕ ПРСТЕН ИЛИ КОНТАКТИРАЈТЕ не ПРЕКУ еМАИЛ IMMEDIATEDLY, ние сме секогаш таму за да понудат помош.2.ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО : Повеќето предмети се испраќаат од страна на поштенски воздухопловната услуга во рамките на следните 24 часа по примиле исплата...

BGN 17.28

1pcs SCT-013-000 неинвазивен Сплит-жило трансформатор на ток сензор ac 100A САМ Starter Kit

1pcs Неинвазивни SplitCore Тековната Трансформатор AC тековната сензор 100 A SCT013000Спецификации : Отворање големина : 13mmx13mmНелинеарност 3%(10%120% номинална влезниот тековната)1.5 м водечките жица,3.5 3 главниот приклучок стандарден излез.Две форма на излезна струја, напон (напонот на излез изграденаво примерокот отпорник).Основни материјал : феритниМеханичка сила : отворање и затворање на време, не помалку од 1000 пати (20 CБезбедност индикатори : Dielectric сила 6000 V AC / 1minСе сретне UL94V0 пламен retardant својстваОперативен Температура : 25 C ~ +70 CАпликации : за AC мотори, опрема за осветлување, воздушни компресории други тековни мерење,следење и заштита.Пакетот вклучува : 1 x SplitCore Тековната Трансформатор SCT013000

BGN 9.00 12.24

20pcs U0301for iPhone 5S 6 6plus 6s 6s-fix plus repair blue screen display IC 4pins

Опис на производотНие нудиме најдобра цена и квалитет за увозниците целиот свет .Ние се специјализираат воелектронски компоненти и мобилен телефон замена на делови над 10 години...

BGN 23.76

На 5 метра 40 Way 40P плосък цветен Модел на лента тел 40 Pin

1.27 мм Растојание Теренот 40 Начин 40 Pin Dupont Рамна Боја на Виножито Лента за Кабелски Инсталации Жица Заробени Диригент За PCB DIYОпис100% Сосема НовБоја : ВиножитоДруги Виножито Лента Кабел Линк :

BGN 23.20