• Ново
Yobang Security-Умен дом сот PIR инфрачервена Стробоскопическая Сирена WIFI GSM Alarmsystem Sistema De Alarma GSM

Yobang Security-Умен дом сот PIR инфрачервена Стробоскопическая Сирена WIFI GSM Alarmsystem Sistema De Alarma GSM

BGN 251.20
BGN 229.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка


започнете
Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм Систем
СТАН за Далечинска Контрола
До 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.

>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас.e.Анти-burglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување.Се назначи security guard мисија(јас.e Анти burglar),поставете аларм домаќин во на-guard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ. Се држат за Рака : Во случај да корисникот е дома,само поставување предупредување за влез/излез или периметар,исто така, се нарекува дома сигнализација. Разоружа : се Повлече безбедност задача(јас.e.Анти-burglar),исто така наречен повлече сигнализација или исклучување. Активирањето : Под Рака државата ,детектор ќе го открие некој или од врата на врата ќе се отвори ,за тоа wwill активирањето на детектори и да се направи аларми. Излезот го одложи : по поставувањето на домаќинот да биде РАКА на државата,со цел да се избегнат одлуки на аларми за корисници оставајќи и полагање на Рака зони,одложување на времето на алармот. Влез губеа : Кога корисниците се врати и да го положат на Арм зони,домаќин не ќе може веднаш да се направи аларми,тоа ќе им овозможи на корисниците да се разоружа домаќин со некое време,домаќин ќе направи аларми ако времето од над разоружа. Аларм : Кога домаќин креирај аларм акција,acousto-оптички сигнал на аларм се јавува,домаќин ќе испрати СМС порака на претходно поставената мобилен телефон ,бирање (тековниот корисник на телефонски број,се создаде притисни за мобилен телефон СТАН.или испратете аларм информации за внатрешната безбедност центар.
>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign. *Главниот интерфејс лентата за статус,датум/clock индикација,прилично очигледно аларм домаќин статус. *Изградена-во моќни перформанси на ПРОЦЕСОРОТ господар врз основа на 32-битна Cortex-М3 јадро. *Врз основа на u COS-III оперативен систем.со мултитаскинг дизајн,одлична корисничка операција exprience. *WIFI/GSM//GPRS интранет аларм систем,поддршка на различни аларм канали.како APP push/SMS/глас следење/интранет центар и др. за да се обезбеди алармот перформанси стабилен и сигурен. *Поддршка SMS рака/разоружа и глас рака/разоружа. *Поддршка до 100 учење /складирање локација за далечинска контрола,RFID картички и безжични детектор. *Поддршка на многу за одбрана зони ,како што се врата ,СОС,спална соба,прозорец,балкон,периметар,чад,гас,јаглерод моноксид,вода, протекување.итн. *Поддршка на главната моќ malfunciton ,резервната моќност недостаток,подесувате аларм и други продолжен аларм. *Поддршка на влез/излез зона,затворен зона,периметар зона,24-часовна зона итн. *До 5 групи претходно наместен алармот телефонски броеви ,SMS on/off и dial/исклучување може да се постави соодветно. *Поддршка на надворешниот безжични сирената. *Поддршка на мерењето рака и да се разоружа. *Може да се сместат и да се распрашува секојдневно работење евиденција и аларм евиденција. *GSM Мрежа часовник синхронизација,за да се обезбеди точни часовникот ,како и поддршка за земјата поставување на временската зона.

Всичко за продукта

Цвят:
Штепсельная вилица ЕС, штепсельная вилица САЩ, штепсельная вилица АС, штепсельная вилица Великобритания
Зона Брой:
Подкрепа за 100 безжични сензори
Комуникационен Интерфейс:
Безжичен
Клавиатура Парола:
ДА
силата на:
DC 5V(източник на захранване стандартен интерфейс micro USB)
търговска марка:
Yobang Security
Вид На Поставяне На Охрана:
АПП
Видеоинтерфейс:
ДА
Номер На Модела:
YB103
Конфигурация На Комплекта:
Вратата Сензор
Тип На Сигнала На Алармата:
Управление на приложения, GPRS, SMS
Дисплей:
ДА
Използването на:
Врата, система за домашно сигурност на SMS-сигнал
Тип:
Wi Fi GSM аларма
Характеристика:
се управлява от някъде
Честота:
433 Mhz
Честота GSM:
900/1800/850/1900 Mhz
с функцията wifi:
ДА

Подобни продукти в категория

Алармената Сирена Рог открит група за домашна система за защита на сигурността на GSM аларма DC 12V силен звук на сирената

100% сосема нов и висок квалитет на ES626 Мал Аларм Јазик Рог Сирената за Безбедност ви Благодариме за вашиот предлог на прво место! Вие сте добредојдени на нашиот продавница...

BGN 2.38

galo Outdoor door window gate skylights фотоволтаични 4 лъчева 10 м Детекторбарьерные сензори двойка

Ова е 4 греди 10mизвестување:ова е за полнење на жичен 4 зрак 10m, Wierless 2beams модул е 1527,4beams модул е 2262,ако ви треба конекција за друг аларм,мора да konw овие,или прашајте го продавачот.жичен&безжична, Ако ви треба 10m,20м,30m,40m,60m или повеќе далечни,ве молиме contant продавачот,различни цени.ПрегледОсновни Детали Место на Потекло : Шенжен, Кина Бренд Име : GALO боја : црна Употреба : Лични, дом,канцеларија,продавница,прозорец,врата,домашна градина и така натаму напон : 3.3 v Број на инфрацрвени зраци : 2 / 4 греди безжична frequence : 433mhz Должина : 71cm Безжична мултиинфрацрвен зрак корелација , аларм, инфрацрвена ограда, завеса инфрацрвениот детекторОпис : 1...

BGN 40.00

KERUI Mini Wired Siren Horn For Wireless Home Alarm Security System 120 dB глас на сирена

KERUI Мини Звучници Сирената За Безжична Домашна Аларм Систем за Безбедност 120 d BВо 120dbs, ова сирената не само што ќе го предупреди соседите на упадот, но се плашиш далеку од burglar право надвор од вашиот дом!Оваа пирсинг, plugin сирената може да се вклучи во вашиот тастатурата / Конзола.Таа работи со вашиот систем, одговор на сигнали од предупредени Тастатурата / Конзола.Не натрапникот ќе се врткаат околу кога една од овие сирени звучи!Звукот на ветер : 120d BЗвучната фрекфенција : 3.8 KH2+10%Пренесува брзина : 3 H2 зголемување или discrease 10%1 x Жичен СиренатаТоа може да работи со сите аларм систем во нашата KERUI официјалната продавница

BGN 6.00 6.38

Room escape prop real life adventure digital knob letter version Panel display right letters to unlock Takagism game jxkj1987

За демо видео, ве молиме да се одржи на вториот.Име на производ : Дигитални knobголеми букви верзијаКраток вовед Авантуристи ќе најдете 4 бела панели во собата...

BGN 158.00 158.40

Kerui W2 WiFi GSM PSTN RFID домашна алармена охранителна система Индикация за ниско ниво на зареждане на батерията цветен TFT дисплей ISO Android App

2018 KERUI W2 Wi Fi GSM PSTN RFID на 2,4 инчен TFT Колор Дисплејот Дома Burglar Аларм СистемВоведОвој аларм систем е на висококрај PSTN / GSM / WIFI аларм со стабилен и сигурен перформанси и се однесува 2.4инчен TFT екран во боја и допрете тастатура со вграден моќен ПРОЦЕСОР господар и одлична работа искуство...

BGN 257.00 316.78

SmartYIBA Wireless Wifi Аларма-дистанционно наблюдение на GSM-SMS RFID комуникационна сот външна слънчева енергия Сирена IP камера

Smart YIBA Smart Безжична Домашна Аларм Систем WIFI GSM, GPRS Burglar Безбедност Аларм Систем Со Видео IP Камера ПИР Сензор за ДвижењеЗАБЕЛЕШКА : Овој аларм панел поддршка англиски,руски,шпански,германски,полски, Франција,италијански, Кинески Слободни Switchable.но, има само на англиски јазик прирачник книга.>>Опис на производот : *на 2,4 инчен TFT екран,концизен кориснички интерфејс и мени навестување disign...

BGN 448.00 492.16

IP65 автоматични врати сигурен инфрачервен сензор/люлка / плъзгащи / гаражни врати и врати за сигурност на инфрачервени фотоелементи

IP65 автоматски портата безбедно Инфраред сензор / замав / лизгачки / гаража врата и вратата на безбедноста инфраред photocellsОвој сензор не inclued на мало пакување, ако треба, ве молиме leaved порака кога ќе го поставите цел,, благодарение : )1.Инсталирање на секој пар на спротивни позиции.Потоа, тука еинфраред простор помеѓу овие две детектор делови...

BGN 20.80

Търговия на едро стелажи дисплей за мобилен телефон на притежателите на мобилни изложби за дисплея на сляпо магазин Samsung

Трговија на големо Мобилен Телефон Дисплеј Стои Мобилни Изложба Носители за Samsung продавница Лажна ЕкранотСпецификација : Големина : 80*46*50mm Материјал : ABS+PS Апликација : Мобилен телефон продавница или супермаркет за безбедност на екранот, или било која друга слична големина производи екранот во изложбена сала и продавница.Пакување Детали : 100pcs Мобилен Телефон Носител на една многуИмаме две големина за Мобилен Телефон и Таблет КОМПЈУТЕР, ако сакате да го нарачате Таблет КОМПЈУТЕР стојат заедно, pls кликнете подолу на слика на цел.ЗАБЕЛЕШКИ : 1...

BGN 281.60

Chuango GT-126 wireless grass break детектор Sound sensor 315 mhz за сот G3 G5 A11 Security

Chuango GT126 безжична трева пауза детектор на Звучен сензор 315mhz за G3 G5 A11 Безбедност burglar Аларм СистемСо вграден, висока прецизност микрофон, GT126 pinpoints стаклокршење инциденти и ги лажни аларми со софистицирани процесирање на сигналот...

BGN 49.00 57.60

4 порта Android, iOS мобилен телефон, сот мобилен телефон магазин на имобилайзер устройство с акрил притежатели на

Добредојдовте во мојата продавница ,многу го цениме за поддршка на нас Ќе се потрудиме да ви послужи...

BGN 119.00 124.80

Безжичен PIR инфрачервен сензор детектор за анти-кражба алармена охранителна система с 2 елемента дистанционни управления дистанционно управление

Безжична ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор на АнтиКражба Дома Аларм Системи за Безбедност Со 2 парчиња Далечински КонтролориОпис : се Заштити и да се одврати натрапниците и во вашиот дом и канцеларија со овој безжичен далечински управувач сензор за движење аларм...

BGN 21.07

Yobang Сигурност Wireless wifi / GSM аларми и охранителни системи за сигурност на дома на безжичния сигнал 900/1800 / 1900 Mhz

Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас.e.Антиburglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување.Се назначи security guard мисија(јас.e Анти burglar),поставете аларм домаќин во наguard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ...

BGN 248.00 270.08

Gzgmet Wired Window / Door / Cabinet / Drawer Sensor for Motion Sensor Alarm Panel with Тел Zone

7673697808699813 Натпревар Аларм Домаќин парче жичен прозорец / врата / кабинетот / фиока сензор за движење на сензорот аларм панел со жица зонаОпис : метали shield антиоган ABS поврзување на владата : Н...

BGN 14.24

50 бр. / лот EAS anti-theft stop lock за търговец на дребно на дисплея security hook stem&peg stop lock+1 бр. магнитни ключове деташера

Напомена : 1 ние ќе брод од вашата нарачка во рок од 13 работни дена Време на испорака за DHL : 4~7 работни дена / Post Mail : 14~25 работни дена...

BGN 81.00 84.80

Dempsey Amber Led Square Warning Surface Mount Light/Led Lights Traffic Police motorcycle Light / DC12V Or 24v(TBD-B10S2)

Опис На Производот 1 Напон : DC12 V / 24 V DC(ве молиме да ми кажете Напон) 2 Моќност : 20 W 3 Извори на светло : 268 компјутери Висока светла Led диоди( 2 парчиња ЛЕД модули, 134 LEDs секој модул)...

BGN 175.97

5xipad security tablet stand display holder samsung Tablet bracket with alarm for charging Ipad дребно exhibiton 7 and 10

Пакување листа5x Ipad безбедност стојат таблета екранот носителот samsung таблета заградата со аларм за полнење на Ipad мало exhibiton 7" и 10"Опција 1 : 1...

BGN 343.00 424.00

Безплатна доставка (5 бр./лот)5 бутон на дистанционното на ключа гумена тампон за Volvo S60, S80 XC70 XC90 ключ

Бесплатен превозот (5pcs / многу)5 Копчето на далечинскиот клуч Гумена Подлога За Volvo S60 S80 XC70 XC90 копчеОваа Гумена Подлога одговара volvo 5 копчето на далечинскиот клуч,Убаво Цена за промет на големо!1...

BGN 24.48

2 бр. / лот кабелен сензор за движение PIR детектор за GSM PSTN домашна аларма

2 парчиња / многу Жичен ПИР Сензор за Движење Детектор За GSM PSTN Home Безбедност Аларм СистемPS : Овој Жичен ПИР сензор за движење може да работи со повеќето домашен алармен систем со жичана одбрана зона функција на ebay.Ако вашиот аларм систем може да не работат со звучници сензор,молам, не цел.Ви благодариме.Карактеристики : Сензор : Ниско ниво на бучава,со голема чувствителност,dual елемент,ПИР сензор.Пулсот се Брои(Чувствителност) : Две нивоа на авто пулсот процесирање на сигналот,1~3 зрнеста или 2~6 пулсот изборТемпературна Компензација : АвтоматскиStarup Време : 60 Секунди по растатДетектор на ветер : 0.2~7 M / SecЛеќи на камерата : Втората генерација fresnel милениче имунитет леќаБела Светлина Имунитет : ДаПокриеност : 12m x 1100Зони : 9+5+5+3=22Инсталација Висина : 1.1~3.1 m прилагодливиАлармот Индикација : Зелена LED contant светлина 3 секунди (може да биде исклучен)Аларм за излез : Н...

BGN 19.00 20.78

Безжична Добре Дошли Обаждане Поддръжка На Безжичен Датчик За Тревога

1 Работен Напон : AC 100240 V2 Работат На Струјата : 3 Безжичен Пренос Фреквенција : 433 MHz4 Безжичен Пренос на Далечина : 150 метри (во отворени подрачја)5...

BGN 38.00 40.00

Нов CC308 + Anti-Spy RF Signal Bug Detector Mini Wireless Camera Hidden Lens Wave Radio Signal GSM Device Finder, лазерен детектор

CC308 Безжична FNR Целосна фреквенција Детектор на Радио Бран Сигнал Откривање на GSM Уред Пронаоѓач Ласерски Леќи RF Сигнал ДетекторКарактеристики на производот : Повеќе начини да се открие скриени леќиБезжична фреквенција откривање може да се открие безжична леќиМожете да ги најдете сите видови на леќи преку истакнување црвенаОткривање фреквентен опсег може да стигне до 1mhz6.5 GHzМоже ефикасно откривање на безжични кабелот на камератаБезжична откривање на голем број на инструкциите : звучни знаци, вибрации облини, LED индикатор светлосни знациМоже да се поврзат слушалки, откривање во повеќе суптилен начинБезжична индикаторот за јачина на сигналот, брзиот позиционирање сигнал изворОткривање на осетливост може да се прилагодиВградена литиум батерија...

BGN 18.00 23.98

KERUI безжичен магазин Добре дошли входна врата камбанен звън интелигентен звънец с бутон завеси инфрачервен детектор на движение на вратата, аларма

KERUI Безжична Продавница Продавница Добредојдовте Вратата за Влез Свири Smart Вратата Со Копче Завеси Инфрацрвениот Детектор на Движење Вратата, АлармОваа Сплит Добредојдовте Аларм за усвојување на напредни безжични transceiver технологија, силна microcomputer систем за контрола, енергијазаштеда на дизајн, квалитет на гласот технологија на обработка се интегрираат со 32 песни...

BGN 16.00 19.98

2017 нов GSM Начало на клавиатурата на сот 99 безжични и 7 жични зони бял дим

Опис На ПроизводотСпецификации : 1 Главниот Панел Напојување : 12 V DC / 1 A Безжична растојание : 100150m(во отворен простор), 30m(во вратата) Резервната батерија : Литиум батерија 7.4 V Температура : 20°C до 55°C Quad Band GSM Фреквенција : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz Примање на фреквенција : 315 / 433 MHz За Контрола На Опсег : 33'49' Зачувајте Телефонски Број : 6 броеви на телефони, 2 SMS броеви Димензија : 180x135x30 mm2...

BGN 153.00 187.18