• Ново
YobangSecurity Wireless GSM SMS Senior Telecare Home Security Alarm System SOS Wireless PIR Door Smoke Detector за грижи за възрастните хора

YobangSecurity Wireless GSM SMS Senior Telecare Home Security Alarm System SOS Wireless PIR Door Smoke Detector за грижи за възрастните хора

BGN 121.44
BGN 111.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка

GSM Високи Telecare Безжични GSM SMS Home Безбедност Аларм Систем со LCD Дисплеј СОС Повик за Стари лица за Нега на мобилен Телефон Контрола
GSM Четири-бенд 850/900/1800/1900 MHz овозможува K4 да работат одлично во светот. LCD може да се прикаже моменталното време, што сензор активиран, и моменталната внатрешна температура. Тоа може да бира и да испратите SMS порака до 6 претходно броеви додека : Падне, Притисни СОС Копчето, нели стана кревет во време, јаглерод моноксид течење, или упад. Тоа не е само GSM аларм систем, но, исто така, виш telecare систем. Корисниците може да се јавите во Рака/Престој операција бесплатно, и плус различни безжични детектори за заштита на средства.
Опис :
На K4 GSM Аларм и СОС Повик опрема LCD, поддржува температура висок/низок сигнализација, тоа не е само аларм систем, но, исто така, виш telecare систем.
Кога се користи како GSM Аларм систем, корисниците може да се јавите во Рака/Престој соработка со бесплатно бесплатно, и плус различни безжични детектори за заштита на средства.
LCD може да се прикаже моменталното време, што сензор активиран, и моменталната внатрешна температура.
Кога се користи како виш telecare систем, тоа може да се користи како GSM Итен повик систем, и може да бира и да испратите SMS порака до 6 претходно броеви додека : Падне, Притисни СОС Копчето, нели стана кревет во време, јаглерод моноксид течење, или упад.
Во овој период на стареење тренд е многу сериозна во сите земји, и многу од постарите живеат сами.
Тие имаат потреба од итна помош понекогаш, исто така, се загрижени за смрт, додека спијат или да падне и никој не го знае тоа.
Спецификации :
Модел : K4-13
GSM Фреквенција : Quad-band 850/900/1800/1900 MHz
Радио Фреквенција : 433.92 MHz за сензори
Max. Што Се Зачувани На Телефонот Бр. : 6 телефонски броеви за аларм SMS & повик
Резервната Батерија : 3.7 V/900m AH Li-ion батерија
Комплет Материјал : ABS пластика
3)Притисни за да го повикате надвор за разговор;
4) Висок квалитет на говорна комуникација;
5)Прифати 17 безжична детектори,3 далечински контроли;
6)Можат да испратат СМС Сигнализација или dial 6 претходно броеви;
7)ги Поддржува Остане/Далеку со бесплатно бесплатно повик;
8)ги Поддржува Влезот, лице место, итн., вкупно 10 зона видови;
10)Висока/ниска температура може да испратите SMS порака за предупредување;
11)Вградени полнење резервната батерија;
12)Надворешна сила важи и за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА сигнализација по СМС;
Пакет Листата :
1 * GSM Аларм Panel
4 * безжичен сензор за на врата
2* безжичен сензор пир
3* далечински контролер
1* детектор на чад
1* жица сирената

Всичко за продукта

търговска марка:
Yobang Security
Клавиатура Парола:
No
Вид На Поставяне На Охрана:
АПП
силата на:
12V 1A
Видеоинтерфейс:
No
Дисплей:
ДА
Зона Брой:
10
Комуникационен Интерфейс:
Безжичен
Номер На Модела:
ЛИЦЕНЗА за свободна документация-K414
Тип На Сигнала На Алармата:
SMS
Размер:
13*13*2.7cm
Изход Номер:
6
Конфигурация На Комплекта:
Датчик За Врата / Прозорец
Зона Сторожевого Куче:
4 Безжични Контролни Зони
Запознаване С Цифрите:
3 телефонни номера-лесно се пишат
Зона 24 часа:
3 безжични 24 часови зони
таймер:
4 таймер за напомняне на възрастните хора да приемат лекарства навреме
Честота GSM:
Quan-band
Безжична Честота:
433.92 Mhz
SIM карта:
Поддръжка на SIM-карти, 3V

Подобни продукти в категория

TBD-13L2 Спешно LED Mini Lightbar / DC12 или 24V Amber Warning Lightbar / Magnetic bracket led mini мигащи lightbar

Опис На Производот 1 Напон : 12 V / 24 V DC ( ве молиме да ми кажете Напон ) со пура полесни 2 Моќност : 40 W 3 Извори на светло : 10 модули LED(4 парчиња / модул, 10 модули ; 40 PCS Gen III1 Watt вечера LED)...

BGN 319.98

GSM 3G/4G S150 gsm street light relay control switch, автоматичен контролер на система за домашно алармата

1.Безжичен далечински контролер работа од страна на GSM Quadband Мрежа2.Осветлување / Пумпа / Generator / Мотор / Вентил Далечински контролер се префрлите3.Безжични GSM Switch 2 / 4 / 8 NC / НЕМА Сув Контакт Влезови & 2 Реле ИзлезиGSM SMS Контролер и Аларм погоден за : 1.Безбедност Аларм Систем апликации;2.Надзор и следење на алармни системи;3.Автоматски мониторинг систем;4.Вендинг Машинибезбедност за заштита;5.Пумпни Станици, Тенкови, Масло или Вода нивоа;6.Згради и Недвижен Имот;7.Временските Станици;8.Реката Следење и Контрола на Поплави;9.Нафта и гасоводи;10.Заштита од корозија11.Температури, вода истекување на апликации;12.Wellheads, брод, возилото;13.Заштеда на енергија, уличните светилки систем за контрола;14.Вентил контроли;15.Трансформатор станици;16.Беспилотни машина простории;17.Контрола соба апликација;18.Автоматизација на Системот, M2 M;19.GSM Пристап на Системот за Контрола, GSM Портата Настроената, итн.Спецификации : GSM Фреквенција : Default 900 / 1800 / 1900 MHz, Факултативна 850 / 1900 / 1800 / 1900 MHzАдаптер : DC 12 V / 1.5 АМоќта на струјата : Max : 500m A Тип : 50m ASIM Картичка : Поддршка на 3 V SIM КартичкаGSM Антена : 50 Ω SMA Антенски интерфејс,Сериски : USB ПортВлез Тип : ДО 8, сув контакт, КООРДИНАТОР,НЕ,EOLS130 : 2Излез Тип на : 2 Реле,сув контакт, 240 VAC / 3А .Димензија : Dxšxv 153x86x28mmBackupМоќ : 3.7 V 1200 MAh LIION батеријаТемпература : 20°C ~ +60 °CВлажност : Релативна влажност 20~95% (кондензација бесплатно)Нето Тежина : 320gСтандарден Пакет листата : >>GSM SMS Контролер * 1>>AC / DC адаптер за Напојување * 1 (12 V 1.5 А),велика БРИТАНИЈА / ЕУ / САД / AU type приклучете се на располагање>>CD (Pc програмерска алатка) * 1>>GSM Антена * 1>>Пакет Големина : W190*D140*H60mm>>Бруто Тежина : 1.0 KgИспорака1...

BGN 205.00 216.00

Безплатна доставка (5 бр./лот)5 бутон на дистанционното на ключа гумена тампон за Volvo S60, S80 XC70 XC90 ключ

Бесплатен превозот (5pcs / многу)5 Копчето на далечинскиот клуч Гумена Подлога За Volvo S60 S80 XC70 XC90 копчеОваа Гумена Подлога одговара volvo 5 копчето на далечинскиот клуч,Убаво Цена за промет на големо!1...

BGN 24.48

2 бр. / лот Water Alarm Sensor Leakage Откриване на Detector for Focus GSM PSTN Alarm ST-IVB, ST-VGT, ST-IIIGW, ST-IIIB (868 Mhz)

868 MHz Вода Потоп Детектор на Истекување MD230 R Работа за Фокус TCP IP Мрежа GSM Аларм Систем STVGT, STIVB, STIIIB и STVВовед : На отпорност на MD230 R безжична вода детектор промени по сонда electrode immerses во вода, поплави влезниот сигнал е засилена, обликувани и во споредба преку посветена на чип, outputting сув контакт или високониски сигнал е само дали постои вода на локацијата на испраќачот, и пренесување на информации преку безжична repeater.Структурата е дизајниран од страна на целосна интеграција запечатување материјал,кој гарантира висока сигурност на производот.Овој производ има карактеристики на висока сигурност, антимешање, висока чувствителност, брз одговор, лесно да го инсталирате, и така натаму, тоа се однесува на места на комуникација базната станица, прецизност машина соба, библиотека,магацин, како и други места кои треба аларм кога постои вода.Карактеристики : 1.Безжична пренесување на далечина (отворен простор) : повеќе од 180m2.Код : 28малку ID, 8битна функција кодот3.Оперативен напон : 3 V4.Тековната потрошувачка : статична состојба ≤5µA емисија тековната ≤15m A5.Аларм За Излез : N...

BGN 37.00 40.61

Yobang Сигурност Wireless wifi / GSM аларми и охранителни системи за сигурност на дома на безжичния сигнал 900/1800 / 1900 Mhz

Wifi+GSM+GPRS Безбедност Аларм СистемСТАН за Далечинска КонтролаДо 100 складирање локации за учење на remotes и безжични детектори.>>Секојдневно Работење Именки : Арм : Сет за безбедност задача(јас.e.Антиburglar),Направи домаќин во алармирање државата,исто така познат како Вооружување ,Сигнализација или Подигнување.Се назначи security guard мисија(јас.e Анти burglar),поставете аларм домаќин во наguard статус,исто така, повика Вооружување,Сигнализација или Моќ...

BGN 248.00 270.08

galo Outdoor door window gate skylights фотоволтаични 4 лъчева 10 м Детекторбарьерные сензори двойка

Ова е 4 греди 10mизвестување:ова е за полнење на жичен 4 зрак 10m, Wierless 2beams модул е 1527,4beams модул е 2262,ако ви треба конекција за друг аларм,мора да konw овие,или прашајте го продавачот.жичен&безжична, Ако ви треба 10m,20м,30m,40m,60m или повеќе далечни,ве молиме contant продавачот,различни цени.ПрегледОсновни Детали Место на Потекло : Шенжен, Кина Бренд Име : GALO боја : црна Употреба : Лични, дом,канцеларија,продавница,прозорец,врата,домашна градина и така натаму напон : 3.3 v Број на инфрацрвени зраци : 2 / 4 греди безжична frequence : 433mhz Должина : 71cm Безжична мултиинфрацрвен зрак корелација , аларм, инфрацрвена ограда, завеса инфрацрвениот детекторОпис : 1...

BGN 40.00

Chuango GT-126 wireless grass break детектор Sound sensor 315 mhz за сот G3 G5 A11 Security

Chuango GT126 безжична трева пауза детектор на Звучен сензор 315mhz за G3 G5 A11 Безбедност burglar Аларм СистемСо вграден, висока прецизност микрофон, GT126 pinpoints стаклокршење инциденти и ги лажни аларми со софистицирани процесирање на сигналот...

BGN 49.00 57.60

Безплатна доставка EAS am 58 khz мека издател, EAS залепваща издател 5000шт

фреквенција : 58khzспецификации : 45.21×10.67 mmG W : 3.5 килограмиctn големина : 27×20×11cmпакет : 5000pcs / цтн.со баркодотУслуги на клиентите Треба да имате било какви прашања,ве Молиме да се чувствуваат слободни да ја пратите email на нас...

BGN 294.00 320.00

IP65 автоматични врати сигурен инфрачервен сензор/люлка / плъзгащи / гаражни врати и врати за сигурност на инфрачервени фотоелементи

IP65 автоматски портата безбедно Инфраред сензор / замав / лизгачки / гаража врата и вратата на безбедноста инфраред photocellsОвој сензор не inclued на мало пакување, ако треба, ве молиме leaved порака кога ќе го поставите цел,, благодарение : )1.Инсталирање на секој пар на спротивни позиции.Потоа, тука еинфраред простор помеѓу овие две детектор делови...

BGN 20.80

Yobang Security Пет Motion Sensor Pet Immune PIR Сензор Motion Detector Alarm Pet Immunity PIR Motion Detector for alarm

Овој Безжичен Милениче ПИР можат да работат со YB103 / YB104 / V8 аларм панел од нашата продавница,но, не можеме да бидете сигурни дали тоа може да се работи со друг аларм во пазарот,ако сакате да ред оваа точка да се работи со друг систем,ве молиме да испратите некои слики или веб линк на системот за нас да се провери тоа првиот,ви благодариме!!!Краток Вовед : Тоа е интелигентна безжична пасивни инфрацрвениот детектор со dualелемент ПИР сензор за појавување на advanced micro потрошувачка на енергија технологија на обработка...

BGN 21.00 22.80

Безжична Добре Дошли Обаждане Поддръжка На Безжичен Датчик За Тревога

1 Работен Напон : AC 100240 V2 Работат На Струјата : 3 Безжичен Пренос Фреквенција : 433 MHz4 Безжичен Пренос на Далечина : 150 метри (во отворени подрачја)5...

BGN 38.00 40.00

Room escape prop real life adventure digital knob letter version Panel display right letters to unlock Takagism game jxkj1987

За демо видео, ве молиме да се одржи на вториот.Име на производ : Дигитални knobголеми букви верзијаКраток вовед Авантуристи ќе најдете 4 бела панели во собата...

BGN 158.00 158.40

Kerui W2 WiFi GSM PSTN RFID домашна алармена охранителна система Индикация за ниско ниво на зареждане на батерията цветен TFT дисплей ISO Android App

2018 KERUI W2 Wi Fi GSM PSTN RFID на 2,4 инчен TFT Колор Дисплејот Дома Burglar Аларм СистемВоведОвој аларм систем е на висококрај PSTN / GSM / WIFI аларм со стабилен и сигурен перформанси и се однесува 2.4инчен TFT екран во боја и допрете тастатура со вграден моќен ПРОЦЕСОР господар и одлична работа искуство...

BGN 257.00 316.78

APP дистанционно управление, GSM аларма с 5 датчика 5 вратата контакт CS85-FE

Добредојдовте на употреба LCD / GSM интелигентни глас антикражба аларм систем, во комбинација со напредни GSM дигитален сигнал и мрежна технологија + периферните уреди со покажувач на откривање технологија, кога домаќин во тврдина, натрапникот упад, околните сензори веднаш испратен на безжичниот сигнал да се каже домаќин детектор, домаќин Веднаш автоматско гласовни повици или текстуални пораки да ја извести полицијата и инцидентот сајт за да го заштити имотот од се повредени, е широко се користат во домови, фабрики, училишта, продавници, погодност продавници, финансиски канцеларии, вили, станбени и други места треба заштита...

BGN 266.00 280.00

2 бр. / лот кабелен сензор за движение PIR детектор за GSM PSTN домашна аларма

2 парчиња / многу Жичен ПИР Сензор за Движење Детектор За GSM PSTN Home Безбедност Аларм СистемPS : Овој Жичен ПИР сензор за движење може да работи со повеќето домашен алармен систем со жичана одбрана зона функција на ebay.Ако вашиот аларм систем може да не работат со звучници сензор,молам, не цел.Ви благодариме.Карактеристики : Сензор : Ниско ниво на бучава,со голема чувствителност,dual елемент,ПИР сензор.Пулсот се Брои(Чувствителност) : Две нивоа на авто пулсот процесирање на сигналот,1~3 зрнеста или 2~6 пулсот изборТемпературна Компензација : АвтоматскиStarup Време : 60 Секунди по растатДетектор на ветер : 0.2~7 M / SecЛеќи на камерата : Втората генерација fresnel милениче имунитет леќаБела Светлина Имунитет : ДаПокриеност : 12m x 1100Зони : 9+5+5+3=22Инсталација Висина : 1.1~3.1 m прилагодливиАлармот Индикација : Зелена LED contant светлина 3 секунди (може да биде исклучен)Аларм за излез : Н...

BGN 19.00 20.78

Безжичен PIR инфрачервен сензор детектор за анти-кражба алармена охранителна система с 2 елемента дистанционни управления дистанционно управление

Безжична ПИР Инфраред Сензор за Движење Детектор на АнтиКражба Дома Аларм Системи за Безбедност Со 2 парчиња Далечински КонтролориОпис : се Заштити и да се одврати натрапниците и во вашиот дом и канцеларија со овој безжичен далечински управувач сензор за движење аларм...

BGN 21.07

50 бр. / лот EAS anti-theft stop lock за търговец на дребно на дисплея security hook stem&peg stop lock+1 бр. магнитни ключове деташера

Напомена : 1 ние ќе брод од вашата нарачка во рок од 13 работни дена Време на испорака за DHL : 4~7 работни дена / Post Mail : 14~25 работни дена...

BGN 81.00 84.80