• Ново
1999-2002 автоматична макара изпарител климатик / жило за Daewoo / Chevrolet Matiz 9631485 EV 939633PFC

1999-2002 автоматична макара изпарител климатик / жило за Daewoo / Chevrolet Matiz 9631485 EV 939633PFC

BGN 62.40

Сума
Налично за поръчка


1999-2002 Авто клима уред Испарувачот серпентина/core за Daewoo/Chevrolet Matiz 9631485 EV 939633 PFC
Опис на производот : Автомобил Модел:Daewoo Matiz Weixing предмет : WXE0143 Година Модел : 1999-2002 ОЕМ Бр.:9631485 96340172 96314851 UAC : EV 939633 PFC
Слики што се покажа подолу :
Гуангжу weixing авто делови co.,ltd ,беше специјалист во авто ac монтирање над 20 години.Имаме над 1000 модел компресори.Сите компресори се фабрика директни снабдување со ниска цена и стабилен квалитет.Некои модел можеби не шоу онлајн,добредојдовте на истрага.
Внимание :
1. Да Драги Руски Купувачот :
Ве молиме напишете вашето Име и презиме за да бидете сигурни дека за да може да се deliveried успешна.
2. Да Драги Бразил Купувачот :
Ве молиме коментар CPF Број по плаќање во готово.
Ве молиме изберете ЕМС изразат така може да ви помогне да го расчисти царинската лесно.
3. Ќе прогласи ДОЛАРИ 50 на превозот фактура да помогне во намалување на царинската такса кога не добиле посебни барање од вас.
4. Локалните обичаи плаќање даноци или не се вклучени во производите цена.
5. Било какви сомнежи за резервни делови ве молиме контактирајте ме слободно пред цел. Ви благодарам многу за вашиот љубезно соработуваат. Купување забелешки : 1.Доста често се одредени возила може да има два различни делови за истата апликација за да се осигура дека вие сте добивање на точни дел за вашето возило ќе треба да ни ги испратите на дел броеви од оригиналниот дел се монтира на вашето возило. Ако ви треба помош за да бидете сигурни дека овој дел ќе се вклопи вашето возило, ве молиме испратете ни фотографија на вашите стари компресор , VIN и/или годината, се направи, моделот и големината на моторот на вашето возило, така што ќе може да го потврди тоа за вас. Ние, исто така, препорачуваме користење на компатибилност на табелата, со цел да бидете сигурни дека овој компресор ќе се вклопи вашето возило. 2.Кога сакате да уживате најкул ентериери во вашето возило, тогаш ќе треба да се провери работна состојба на климатизација систем. Главна компонента во AC систем кој е во споредба со срцето на човечкото тело, A/C компресор. Главната функција на А/В компресор е да се контролира и регулира протокот на ладилни целиот систем. Се наоѓа во предниот дел на системот, AC компресор е една од двете junctions кои се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Се работи во затворена јамка систем, AC компресор се базира на ладилни од испарувачот во низок притисок страна, облоги и турка на кондензаторот во висок притисок страна на системот. 3. Објектот на сликата може да биде малку различен од вистинскиот производ испратени. Тоа може да бара употреба на OE колектор како тоа е поголемиот дел од времето не се вклучени. Може исто така да треба да splice конекторот. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме не двоумете се да не контактирате директно. 4. За safty причина со авион експрес,компресор доаѓа без масло, Можете да додадете наведени масло за компресори. Ве молиме погледнете во вашите возила спецификации.
Повратни информации :
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу е многу важна за нас.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Инсталиране на климатика, компресора на климатика и съединител съединител
Тегло На Продукта:
6kg
Година:
1999-2002
Името На Модела:
WXE0143
търговска марка:
WNRLN
Модел автомобил:
daewoo matiz
Модел Година:
1999-2002
OEM #:
9631485/96340172/96314851 UAC
Автомобили:
Daewoo

Подобни продукти в категория

Лек 7075 алуминий M12x1. 5 джантата на колелото на иглата гайка за 1985-2005 Pontiac Grand Am удължена дължина отворен край

Купувачот треба да си дозволат тарифа, кога стоката се дојде до дестинацијата,на cusoms можат да го проверат тоа, сите такса за дозволи од страна на купувачот.Ќе добиете 20 Отвори Булбус Acorn алуминиум повлечи оревиТема Големина : M12x1.5Висина : 50mmШирок : 25mm60 Степен Седиште3 / 4" Хексадецимален ДискЛесна и ЦврстаВе молиме потврдете го spec погоре, за да се обезбеди fitment на вашиот автомобил...

BGN 43.02

10s11c автоматичен компресор ac адаптер за Toyota Hilux III пикап 2005 2006 2007 447160-1970 447160-2020 447180-8280 447260-8020 700510770

A / C 10 S11 C Авто AC Компресор За Toyota Hilux III PickUp 2005 2006 2007 4471601970 4471602020 4471808280 4472608020 700510770FUCTION : АВТОМОБИЛ A / C СИСТЕМСОСТОЈБА : ДОБРАКВАЛИТЕТ : СО ВИСОК КВАЛИТЕТАКЦИИ : ВО ПАРКДЕЛ БРОЈ : 4471601970447160202044718082804472608020883100 K110883100 K132883100k111883200 K080883200 K240AC51678700510770510770ACP869883100 K112883100 K113883100 K114КОМПРЕСОР ТИП : АВТОМОБИЛ A / C КомпресорГОДИНА : 20052007МАКАРА ДИЈАМЕТАР : 120 MMНАПОН : 12 VЖЛЕБОВИ : 7 PK / 7 GRПРИМЕНА : За Автомобил TOYOTA HILUX III Pickup 2.5 D4 D 2005 2006 2007За Автомобил TOYOTA HILUX III Pickup 2.5 D4 D 4 WD 2005 2006 2007За Автомобил TOYOTA HILUX III Pickup 3.0 D4 D 4 WD 2005За Автомобил TOYOTA HILUX III Pickup 3.0 D 2006За Автомобил TOYOTA HILUX III Pickup 3.0 D4 D 4 WD 2007Одвоиле од КОПНОТО,КИНАНајчесто поставувани ПРАШАЊАQ1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат?А : 1.Го изберат предмети што треба,а потоа Кликнете на botton"Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката"2.Pls наведете го редоследот на информациите и да ја потврдите нарачката .На пример : Изберете ur превозот начин ,Како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.3.Внесете страна на купувачот исплата,Изберете начин на плаќање.Плаќање термини како подолу...

BGN 230.40

5шт 6мм мотоциклет корпус обтекател винт за kawasaki zzr400 zx12r zx7r ninja 300 vn 1500 klx 16 15 14 13 12 10 09 08 07 06

Опис : Состојба : 100% Сосема новМатеријал : АлуминиумЗавршна Површина : Рек ПозлатаБоја : Портокалова, Сина, Зелена, Црвена, Сребрена, Црна,ЗлатоЗавртки се направени од високо квалитетен алуминиум кој е отпорен на корозија, многу е силен и има сјај, која ќе трае.Погодни За : Универзална одговара за Сите мото велосипедПакетот вклучува : 5 КОМПЈУТЕРИ 6 MM*20 MM Завртка Болт

BGN 6.03

MOTOBOTS 1000pcs Auto Bicycle Car Tire Valve Caps Tire Wheel Hexagonal Ventile Air Stems Cover 7-Color CA5486

Карактеристики : Трајни и фирма,елоксирани и правобложени заврши Одговара на повеќето возила во шоуто автомобил ниво изглед Светлина,лесен и удобен да го инсталирате...

BGN 185.00 268.80

Бежовата дясната вътрешна украса на сцепление дръжки панел врати за BMW E70 X5 E71 X6 3.0 4.4 4.8 L

Повлечете ја Врвката Право Шварц За 20072014 BMW E70 Х5 E71 X6 3.0 4.4 4.8 51416969404 ДЕТАЛИ за ПРОИЗВОДОТ Дел Број : 51416969404 Дел : Повлечете се Справи Позиции : Правото Други Имиња : Повлечете ја Врвката Панел Поддршка Заградата, Поддршка Повлече за Рака Право 514081 Опис : Со sunshade, беж...

BGN 36.80

Лек 7075 алуминий M12x1. 5 джантата на колелото съвет гайка за 2007-2009 Pontiac G5 удължена дължина отворен край

Купувачот треба да си дозволат тарифа, кога стоката се дојде до дестинацијата,на cusoms можат да го проверат тоа, сите такса за дозволи од страна на купувачот.Ќе добиете 20 Отвори Булбус Acorn алуминиум повлечи оревиТема Големина : M12x1.5Висина : 50mmШирок : 25mm60 Степен Седиште3 / 4" Хексадецимален ДискЛесна и ЦврстаВе молиме потврдете го spec погоре, за да се обезбеди fitment на вашиот автомобил...

BGN 43.02

Продажба на едро на 1000 бр./лот нов стандарт ATC ATO Blade Fuse 20A жълт автомобил с лодка безплатен кораб

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1000 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.НОВИ 1000 КОМПЈУТЕРИ АВТОМОБИЛСТВО АВТОМОБИЛИ FUSE КУТИЈА 20 AНа оваа аукција е за нов 1000pc автомобилската сечилото осигурач асортиман ,содржат најчесто се заменува осигурувачи во автомобили.Боја кодирани за лесна идентификација1000pcs 20ampИнформации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

BGN 72.00

EE support 12V 24V Car Standard Add a Circuit Fuse Tap Piggy Back Blade Holder Socket Sales XY01

Опис : БАНКОМАТ AddAОсигурач (Addколо)ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПРОИЗВОДОТСе врти една осигурач слот во две, додека обезбедување на заштита за двете колаОваа БАНКОМАТ AddAОсигурач е иста како Bussmann Б.К / HHHКористете се со БАНКОМАТОТ осигурувачи до 15 засилувачи...

BGN 5.00 9.22

Олекотена 7075 алуминиева гайка волочения рамки на колела M12x1.5 за 2004-2009 Mazda RX-8 extended length open end

Купувачот треба да си дозволат тарифа, кога стоката се дојде до дестинацијата,на cusoms можат да го проверат тоа, сите такса за дозволи од страна на купувачот.Ќе добиете 20 Отвори Булбус Acorn алуминиум повлечи оревиТема Големина : M12x1.5Висина : 50mmШирок : 25mm60 Степен Седиште3 / 4" Хексадецимален ДискЛесна и ЦврстаВе молиме потврдете го spec погоре, за да се обезбеди fitment на вашиот автомобил...

BGN 43.02

Разширителния вентил на климатика разширителния вентил, Metrix за Mercedes Benz W164 ML280 300 320 350 450 500 GL320 GL350 GL420 GL450 GL500 550

* Купување * Опис : 1, ве молиме email консултации услуги на клиентите,Ве молиме, напишете пред купувањеA : 17 цифри ВИН кодот C : производ слики.Б : името на авто деловиD : auto parts 11 цифри ОЕМ кодот2, бидејќи истите модели ќе бидат конфигурирани на мали разлики, соодветните функции и додатоци се исто така различни...

BGN 68.96

4шт ABS винт гайка на капака + Болт капак комплект универсален за автомобил, камион, мотоциклет сигурност лиценз plate frame монтажни винтове Болт

Забелешка : ве Молиме запомнете да остави порака за боја што треба, или ќе испрати randonly.4pcs Завртки Орев Капа + Гром Покрие Сет за Автомобил Камион Мотоцикл Безбедност Табличка РамкаБоја : Сребрена со завртки со бела капа за миење / Црна завртка капа со црна миењеМатеријал : ABS ПластикаВнатрешниот Дијаметар на Миење : 12mm (0.47 инчи)Погоден : за стандардна големина на лиценци плоча рамкаВе молиме имајте во предвид : 1) ве Молиме да се измери големината пред да купите.2) ве Молиме овозможи 12mm грешка поради прирачник за мерење.Пакет се вклучени : 4x Screw Капа4x Cap за Миење

BGN 2.00 2.40

Лек 7075 алуминиева джанта колела m12x1. 5 гайка за 1995-2009 Hyundai Accent extended length open end

Купувачот треба да си дозволат тарифа, кога стоката се дојде до дестинацијата,на cusoms можат да го проверат тоа, сите такса за дозволи од страна на купувачот.Ќе добиете 20 Отвори Булбус Acorn алуминиум повлечи оревиТема Големина : M12x1.5Висина : 50mmШирок : 25mm60 Степен Седиште3 / 4" Хексадецимален ДискЛесна и ЦврстаВе молиме потврдете го spec погоре, за да се обезбеди fitment на вашиот автомобил...

BGN 43.02

Gzhengtong Auto AC Parts UV Flashlight R134a R12 Car Fluorescent Oil Теч Glasses Automotive 14 LED Tool

Gzhengtong Авто AC Делови УВ Светло R134a R12 Автомобил Флуоресцентни Масло излегуваат во јавноста Очила Автомобилската 14 LED АлаткаОпис : Некои автомобили користите за долго време, некои делови е стареењето, така што тоа се случува пенетрација...

BGN 25.00 26.85

Мотоциклет обтекател болтове винт Moto кутия болтове за Honda CBR 1000 600 RR CBR1000RR CBR600RR CBR 600 F4i CBR1100XX 2004-2007

Опис На Производот : .состојба : 100% сосема нов · материјал тип : CNC Алуминиум · количина : 1set Бои : сребрена / gold / портокал / зелена / блу / црна / црвена · лесно да го инсталирате Fitment : За повеќето мотоцикл Пакет вклучуваат : Еден сет (Ние сме обезбедување на големо, ако ви треба големо ве молиме контактирајте со нас за да добиете најновите цена.) Забелешка : Ако ви треба друг модел, ве молиме кликнете Ние сме обезбедување на големо, ако ви треба големо ве молиме контактирајте со нас за да добиете најновите цена...

BGN 42.00 54.19

Ee support 10 X 12V Car Auto Standard Add a Circuit Fuse Tap Piggy Blade Holder Socket Plug XY01

Опис : БАНКОМАТ AddAОсигурач (Addколо)ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПРОИЗВОДОТСе врти една осигурач слот во две, додека обезбедување на заштита за двете колаОваа БАНКОМАТ AddAОсигурач е иста како Bussmann Б.К / HHHКористете се со БАНКОМАТОТ осигурувачи до 15 засилувачи...

BGN 17.00 34.82

(40 бр. / лот) болт на канали смазочно масло с медна шайба M16 за автомобили VW Buick Hyundai Kia, Toyota atv мотоциклет suzuki Part

Добредојдовте на Шангај DT Авто Резервни Делови Co.,Ltd.Производ : М16 Бакар МиењеПревозот Пакување : 40pcs / многуСпецификација : како фотографија покажаГолемина : OD 22mm / ID 16mm / THK 1.5 mmИспорака Тежина : 300gПримена : одговара за многу Автомобили, Кинески Скутери, повеќето Кинески скутери и мотоцикли.Повеќе објекти купување е добредојден, ќе добиете повеќе попуст и заштедите на превозот надомест...

BGN 14.38