• Ново
Cawanerl H7 55W Auto Canbus Балластная крушка HID Xenon Kit AC Car Light фарове за Land Rover Freelander 2004-2005

Cawanerl H7 55W Auto Canbus Балластная крушка HID Xenon Kit AC Car Light фарове за Land Rover Freelander 2004-2005

BGN 154.38
BGN 94.00 -39 %

Сума
Налично за поръчка

55 W Canbus HID Xenon КОМПЛЕТ AC за fllowing автомобил модел : HID XENON ПОЛНЕЊЕ Функција : -Сила : 55 W -Работен напон : 9-16 V AC -Работна Температура : -40~150 степен. -Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисока, на lumens е помал.) -Индустриски квалитетен водоотпорен и shockproof -Апликација : Автомобил светла ниска зрак-Внимание : ве Молиме бидете сигурни дека сијалица големина во вашиот резервни фарови пред купување за да се осигура правилна fitment. Температура на бојата(како на слика покажаа) : 3000 K - Златно Жолта 4300 K - Топло Бела 6000 K - Бела 8000 K - Светло Сина боја / Бела Сина На ксенон светлина комплет вклучува : 2 x 55 W AC Canbus(анти грешка) Придушници 2 x 55 W AC HID Xenon Светилки 1 x Мало кутија ( како на слика покажаа ) Потребно жици (Некои автомобили можат да бидат треба сијалицата во држачот,пакетот не се вклучени) Зошто ќе треба да се купи Canbus(Анти грешка) баласт ? Canbus баласт, исто така, повика анти грешка баласт, кои имаат EMC функција.Бидејќи некои автомобили имаат патен компјутер и протокол,на пример : Европскиот и Американскиот модели, кога ќе го измени или да го замени својата светилка,на нова светлина мора да бидат во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,во спротивно тоа ќе се меша патен компјутер,како и табла,пак сигнал светлина,автомобил стерео звучници. Кога ние го замени xenon светлина,canbus баласт може да се задржи во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,па светлина нема да се меша својствени на опрема на возилото. Нашите canbus (за грешка) баласт карактеристики : -Тип : Canbus (за грешка) баласт AC -Материјал : Алуминиум-Излезна Моќ : 55 W. -Работен напон : AC 9-16 V -Текст start на струјата : 6.5 А-Текст Низок Напон Заштита : 7.0 V±0.5 V. -Текст Висок Напон Заштита : 16.0 V±0.5 V. -Фрекфенција : 250±10%HZ. -Излезен Напон : 85 V. -Размена на инстант Startup Напон : ≥23 KV AC. -Работна Ефикасност : >90%. -Работна Температура : -40~150 степен. -Тежина : 319g секој баласт (во нормален,тежината е повисока,квалитетот е подобар) -гаранција : 24 месеци. -Излез Краток Спој Заштита : Автоматски ќе престане да работи во рамките 2s кои се отвораат коло. -Излез на Отворено Коло Заштита : Start-up континуирано, напојување работи постојано. -Quick Start : 60% прозрачна флукс во рок од 1-3s, 80% во рок од 4-10-ти,100% во рок од 1minute. -Водоотпорен и shockproof : Индустриски квалитетен водоотпорен и shockproof Нашите Ксенон hid сијалица карактеристики : 1. Нашите hid xenon светилки имаат повеќето стандардни цевка притисок, никогаш не треперење се должи на помалку од xenon цевка притисок. 2. Секој од Нашите hid xenon светилки се stickly прегледано преку меѓународниот стандард на цевка притисок и спектар. Па можете да се чувствуваат слободни да се купуваат и користат нашите hid xenon светилки за сите автомобили. -Излезна моќ : 55 W -Тековни : 3.2 Една +/- 5% -Работен напон : AC 9-16 V -Макс. започнете напон : 23 KV -Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисока, на lumens е помал.) -Ултра долго траење : Над 5000 часа -Работна Температура : -40~150 степен. -Ефикасност : повеќе од 99.3% -Квалитет гаранција : 24 месеци -Креативно Размислување : Создадена преку светлината производство искуство од сите индустрија.

Всичко за продукта

Цветна Температура:
3000K златисто-жълто, 4300K топло бяло, 6000K Бяло, 8000k светло син
Мощност:
55W
търговска марка:
cawanerl
Сертифициране На Входящи Тестове:
CC
Фрилендер Година:
2005,2004
Тип Елемент:
В Събирането На Прожекторите
Тегло На Продукта:
1kg
За Марки Автомобили / Модели:
Land Rover
Името На Модела:
H7
специални характеристики:
Водоустойчивые, Противоударные, Високи Люмены,Липса На Грешки, Антиржавейной
Вид На Материала:
Алуминий + пластмаса
Модел Land Rover:
Фриландер
Диаметъра На Продукта:
3inch
Обектив:
не inclusive
Източник На Светлина:
ксенонова лампа
Вид Ксенонова Лампа:
Единична Ксенон Светлини
Тип Лампа С Нажежаема Жичка.:
H7
Тип Елемент:
фаровете за къси светлини
Напрежение:
12V
Модел автомобил:
За Land Rover Freelander 2004-2005
Люмены:
3600lm

Подобни продукти в категория

Rockeybright 2X led светлини лампа притежателя адаптер за контакта за Ford Focus 2 h7 led лампа адаптер за контакт на притежателите на хонорар

Rockeybright 2 X led фарови светилки Носителот Адаптер Приклучоци за Форд Фокус 2 h7 led сијалица адаптер приклучок носители retainerСпецификацијаПредмет Тип : h7 предводена од штекер носителот адаптер retainer база конвертор конектор задржување на клипотСветилка тип : H7 led глава светлина светилка светилкиМодели На Автомобили : За Ford FocusНапон : dc 12vЖивотен век : >5000hrsИнсталација : Нема потреба од изменаАко не сте сигурни дали овој производ е компатибилен со вашиот возило, само popup хауба и споредете го овој производ со акции headlamp штекер...

BGN 9.60

1 X 12V LED багажная лампа вътрешен купол светлина багажника на колата светлина, отделение за VW Golf Mk4 Mk5 Mk6 Mk7 Plus Jetta, Passat CC

1 x 12 V LED Багаж Светилка за Внатрешни работи Купола Светлина Автомобил Трупот Преграда Светло За "ФОЛКСВАГЕН" Голф Mk4 Mk5 Mk6 Mk7 Плус Jetta Passat CCПакет : Вклучувајќи 1 buc led светилкиФУНКЦИЈА : Директна замена за ОЕМ жолтеникаво boot / багажникот светло Клипови директно во, без завртки или модификација е потребно Вграден оптоварување отпорници за да се избегне OBC грешка Помала потрошувачка на енергија, но повеќе светлина излез 18СМД Led диоди за многу подобра видливост КОМПАТИБИЛНОСТ ЛИСТА : Генерално погодна за "Фолксваген" модели : Пред купување ве молиме проверете ја вашата оригинална светилка! за Новата Буба / Буба А5 за 20042015 Caddy (Typ : 2 K) за 2004 Campmob за 20062013 Eos за 19982002 Голф Mk4 за 20032009 Голф Mk5 за 2004 Голф Плус за 20092012 Golf Mk6 за 2012 Golf Mk7 за 20062013 Jetta за 20052010 Passat B6 за 2009 година Passat CC за 20102014 Passat B7 за 20092013 Scirocco за 20112013 Sharan за 20072016 (1 Генерација) Tiguan за 20032010 Touran за 20032013 Touareg за 20032014 Транспортерот T5 Компатибилен Забелешки : 1...

BGN 10.00 11.04

1 чифт странично огледало за обратно виждане мигач лампа ретранслатор за HONDA CRV 2012-2014

1 Пар Rearview Страна Огледало Пак Јачина на Светилка Repeater за ХОНДА CRV 20122014Тоа е нов производ,ОЕМ за вашиот автомобил.Пред да нарачате, ве молиме проверете делови број, Слика и автомобил модел внимателно.Начин На Плаќање : Ќе имаат 24 часа да ги уплатата за вашата нарачка.Откако примивме ќе исплата, ќе го подготвите вашиот стоки наскоро.Ние ќе превозот надвор стоката во рок од 24 часа, освен викенд, одмор и посебни околности.Ако имате било какви прашања, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас...

BGN 65.00 70.37

DWCX 4e0807682ab решетка предна дясна поставяне на бронята противотуманная фаровете решетка защитна мрежа за Audi A8 S8 QUATTRO D3 2006 2007 2008

4 E0 807 682 Црна Решетка Пред Право Вметнете Браник Магла Светлина Решетката Заштитна Мрежа за Audi A8 S8 QUATTRO Д3, 20062008Состојба : 100% нови Боја : црна Производителот Дел Број : 4 E0 807 682 АД 01 C , 4 E0807682 AD Осветленост Дел Број : 4 E0 807 682 AB 3 FZ , 4 E0807682 AB Друг Дел Број : 4 E0 807 682 AD / AB Објект се вклучени : пред десната страна решетката вметнете x 1 Компатибилен : за 20062008 Audi A8 / S8 Д3за 20062008 Audi A8 QUATTRO Д3(не одговара за Cabriolet Модел) Забелешка : 1) Ова Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински.2) Погодни за автомобили со предни светла за магла само.3) Возило верзија има разлика во различни региони, ве Молиме да се измери големината пред да купите.Функција : 1) Материјал : високо квалитетна ABS пластика.2) Според фабричките спецификации.3) Совршен натпревар за оригиналниот автомобил.4) Лесен за инсталација.5) Стабилни карактеристики, висока сигурност.6) Дава вашето возило чиста и елегантен стил.

BGN 40.00 52.78

MAXGTRS 2x T20 W21W 7440 30W LED 6SMD CREE Чип Car LED Back-Up обратната мигач DRL крушки Бял Амбър Червен

2x 30 W T20 7440 Кри Led Чип со Леќа W21 W Автомобил Кочница Обратно Пак Сигнал Светлина Автомобил Извор на Светло Жолто / Црвени / Бели Карактеристики : LED : КРИ Чип Led Моќ : 5 W / 1pc LedLed Количина : 30 W : 6pcs Lumens : Бела : 760 LM ±50m A Црвена / Жолта : 520 LM ±50m AНапон : DC928 VБоја : 6000 K Белата / Red / ЖолтаУпотреба : Светло За МаглаЗабелешка Ако сте со користење на овие LED светилки за да го замените Пак Сигнал blinker светлина, Опашка кочница Стоп светло, Паркинг / Дење Работи Светлина светилки drl или Копија Обратна светлина; во зависност од вашето возило електрично коло, можеби ќе треба да додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер / грешка трепка или дефект проблем...

BGN 20.00 28.48

Юли King LED дневни светлини DRL с капак противотуманной фарове, led калъф противотуманной фарове за Ford Focus 2007~2014 замяна 1:1

СуперСветли LED дневни работи светла светилки drl со магла светилка покритие, LED магла светилка случај за Форд Фокус 2007~2014 година 1 : 1 за замена , брза испорака!Во Кина, овој модел е погоден случај за Фокус 2014 Класичен премногу.Пл се провери вашиот автомобил Магла Светилка покрие тип исто како на Денот, светлата за пред вашата цел .Кутијата за контрола и пристаништето може да се ажурира!Производ карактеристикиБоја Температура Опсег : 60006700 KЕнергија : единствен 1 WНоминална оперативни струја : помалку than150m AМоменталната стабилност : помалку од + 2m A (24 часа)Осветленост : 7090 LM (лево и десно строги симетрична )Боја : БелаLED текст индикатори Номинална влезниот напон : 12 V БАТЕРИЈА Номинална Влезниот Струја : 0.8 На 1,2 А (во зависност од стилот и одлучи) Номинална моќност : 58 W температурата на работа 40 ~ 50 степен Температура на Чување 50 ~ 80 степен на Заштита карактеристики : обратна поларитетот заштита, отворено коло заштита...

BGN 95.98

Marloo 2 крака Off Road ATV / Car LED Light Bar теглене на кабели, 12 напрежение-40 Ампера реле за ВКЛЮЧВАНЕ / ИЗКЛЮЧВАНЕ ключ за на работа led светлина бар лампи

Marloo 2 Нога Off Road АТВ / Автомобил LED Светло Бар Жици се Подигнат 12 Напон 40 Amp Реле ЗА вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ За LED Работа Светлина Лента СветилкаРокер switch водоотпорен IP56Широк универзалност, лесна инсталацијаПогодно за контрола на светлаМаксимална wattage : 300 WЛесна Инсталација,Безбедност СигуренЕден жици се подигнат или Еден LED светло, жици се подигнат е основен додаток за LED светла.Инсталацијата може да се заврши во рок од 30min, многу лесно, дури и за почетници.По жици процесот, можете слободно да го вклучите / исклучите светлата со едноставно притиснете на прекинувачот.

BGN 25.00 28.00

HB5 9007 100 W халогенна лампа супер Бяла Светлина противотуманная автомобилна лампа дневни светлини DRL Auto Head Light 5000K 12V

9007 HB5 100 W Халоген Сијалица Супер Бела Светла за Магла Автомобил светилка Дење Работи светилки drl Авто Главата Светлина 5000 K 12 VНа халоген светилка може да се управува на повисока температура отколку на стандардниот гасисполнет светилка на слични моќ на работа и живот, за производство на светлина на повисоко прозрачна ефикасност и температура на бојата.100% Сосема нов, со ВРВЕН квалитет, лесно да се инсталира.Сијалица Тип : Халоген СијалицаСветлината боја : БелаПриклучок Тип : 9007 / HB5Напон : 12 V самоMax моќност : 100 WТемпература на бојата : 5000 KЖивотниот век : 1500 часаПовеќе Попуст :

BGN 16.00 20.75

2 елемента LED Car Light за VW Caddy 2004 2005 2006 2007 2008 9 LED DRL дневни ходова светлина, фарове за мъгла фарове за мъгла

Висок Квалитет на Автомобил LED Магла Светло за Магла Светилка За "ФОЛКСВАГЕН" Caddy 2004 2005 2006 2007 2008 За "ФОЛКСВАГЕН" Touran 2003 2004 2005 Состојба : Нова Резервни Магла Светлината Led Светилки Леќа Материјал : Стакло Домување Материјал : ABS Напон : 12 V Напојување : 55 W Пакет : 1 x Левата Страна+1 x Десната Страна Забелешка : ве Молиме Проверете ја Вашата Магла Светилка за Да се ОбезбедиНие прифаќаме Alipay И Paypal исплати само...

BGN 39.81

2017 нов дизайн на супер ярък автомобил Автомобил H1 led светлини 6000 До Бяло 72 W 8000LM H1 LED Head мъгла управление на лампата, всички в един

Извести : Ние нудиме висок квалитет на производот , И ова е трговија на големо цена за вас , Ако ви треба повеќе рефус количество ,Како што 3000 / 5000 / 10000 или повеќе квантитет , ве Молиме контактирајте не за понатамошни цена , БлагодарениеСпецификации : Тип : H1Напон : DC1130 VLED Type : Флип ЧипТемпература на бојата : 6000 K6500 KWattage : 36 W по сијалица / 72 W по парЛумен : 4000 LM по сијалица / 8000 LM по пар Водоотпорен : IP67Животен Век : Повеќе од 30.000 часаФлип чип : Подобро зракфокусирање,повисока осветленост 6063 интегрирани топлина дисипација : Добро преносот на топлината ефект,брзо топлина дисипација,нема да прекинува Исклучување на високобрзината на вентилаторот : Високабрзина, турбо вентилаторот за ладење,долг животен век Воbulit возач без мешање : го Блокира електромагнетни пречки,јасно радио приемот Забелешка : Ако светилки не може да се избегне грешка за вашиот автомобил,ве молиме додадете отпорници за нив дополнително,ви благодариме! Пакетот Вклучува : 1 Сет H1 72 W 8000 LM Автомобил LED СветлаПревозотНие ќе брод на светот.Ние ќе брод објектот на вашиот aliexpress потврдена адреса , Па ве молиме да бидете сигурни дека вашата адреса за е точно пред да плаќаат.Објектот ќе биде предаден во рок од 1 работен ден од денот кога уплата.Повеќето објект е испраќање од Кина користење на пост воздухопловната , Стигнат до повеќето земји во рок од 1025 работни дена , Ако цел износ надминува 69 и земја воСАД / Канада / велика БРИТАНИЈА / AU / Израел / Норвешка / Франција / руски / Германија / Украина / Саудиска Арабија , Ние ќе брод брза испорака и обично трае околу 515 дена ,Excepting виша Сила фактори , Така што, ако превозот се земе многу повеќе од тоа нормално дена , ве Молиме контактирајте со нас прво , Ние ќе се реши за вас задоволни .ПлаќањеНие прифаќаме сите плаќања направени на alipay, Целиот предмет ќе се прават вредност околу 8 Па ќе да не плаќаат никакви даноци.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата Alipay.Ве молиме оставете белешка во aliexpress порака ако имаш било какви посебни барање.Враќање политикиЗадоволството на клиентите е наш врвен приоритет.Предмети, ве молиме вратете го во рок од 30 дена за замена или парите Назад откако ќе се примени предмети.Пред да се врати било објектот , ве Молиме контактирајте со нас, прво ,ви Благодариме!Ако не го примените вашиот предмет на време , ве Молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош од страна на "Aliexpress" , Ние ќе одговор какошто е можно поскоро ...

BGN 61.00 120.30

FSYLX 10шт H7 HID Bi-xenon фарове за мъгла мъжки към женски конектора за кабел H7 hid ксенонови фарове конектор адаптери теглене на кабели

10pcs H7 КРИЕШЕ Bixenon светлата за магла машки да се женски конектор кабел H7 hid xenon светла штекер Bixenon Адаптери жица темпераментКарактеристики : 1...

BGN 40.00

Нов OEM! 7316217 за BMW F07 GT F10 F11 с блок за управление поворотником ECU чип 63 11 7 316 217 ОЕМ модул за водача фарове

Опис1 Напон : 12 V2 Погоден за BMW 20112013 5 GT F18F10GT Со помош на сигнал 3 Тип : Нови 4.ОЕМ број : 63117316217 Поврзани со Производот : 1...

BGN 125.00 173.68

Slim LED Light Bar 38-Инчов LED Bar 108W Combo Driving Light водоустойчив за камион с висока проходимост 4x4 Military Mining Boating Farming

Тенок LED Светло Бар 38 Инчен LED Лента 108 W Комбо Возење Светлина Водоотпорен за Offroad Камион 4x4 Воена Рударство Пловењето Земјоделство Моќ:108 W (36pcs * 3 W висок интензитет ВРEE LED диоди)...

BGN 104.43

SUNKIA High Bright Car LED Far Conversion Kit All-in-one H4 Hi/Lo Beam Driving Lamps 12v-24v 72W 9200LM фарове лампи

Спецификација : 1) Моќност : 72 W / Set 2) Прозрачна : 9200 LM / Set 3) животниот век : 30000hours 4) Работна температура : 40 C~ + 105 C 5) Боја температура : 6000 K 6) Влезен Напон : DC 1224 V 7) инсталации : Висока температураотпорни, висок напонотпорни 8 ) Излезна Моќност : 72 W / Set (36 W / сијалица x 2) Карактеристики : Plug & play, Нема потреба да се намали на жици,нема потреба придушници, но Не CanbФункција.Ниска Потрошувачка на Енергија, долготрајни.200% посветла од вашите акции Халоген фарови.Низок Напон Заштита, Висока прецизност за Постојан Струја Возачот Чип.Изградена во IC Коло (Тековна Регулаторот)го Спречува LED Штета Од Напонски Варијации & Шила.До 30.000 Часа животен Век...

BGN 70.00 87.01