• Ново
2017 кухи дантела фалшиви мъниста на яката декоративен пуловер ретро дъното на Кристали, мъниста нов стил на изкуството, прост, див памук яката на ризата

2017 кухи дантела фалшиви мъниста на яката декоративен пуловер ретро дъното на Кристали, мъниста нов стил на изкуството, прост, див памук яката на ризата

BGN 9.58
BGN 9.00 -6 %

Сума
Налично за поръчка


Врат Должина : 46cm
Јака Должина : 6cm
Рамо : 36cm
Пред Должина : 30cm
Назад Должина : 30cm

Всичко за продукта

Размер:
One Size
Пол:
Жени
Стил:
Модни модели
Вид На Модела:
Твърд
Номер На Модела:
ЧЕНГЕ-00
Украса:
Диаманти
търговска марка:
Валедис
Дължината На Дрехата:
Кратък
Яка:
Отложной яка
Материал:
Памук, Полиестер
Тип Тъкани:
Вязаный
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Стил Ръкави:
Редовен

Подобни продукти в категория

2017 дойде нова есенна блуза дамски голям размер лейси риза дамска риза с дълъг ръкав, тънка риза мода дъното на върховете D116 30

$10.99 $ 8.13 $7.97 $ 6.69 $11.99 $ 10.67 $9.35 $ 7.85 $11.70 $ 8.66 $9.69 $ 8.53 $13.50 $ 7.83 $13.88 $ 9.99 $11.69 $ 9.12 $14.99 $ 10.34 $7.79 $ 7.09 $15.77 $ 11.04Азија Големина Должина Биста Ракав Рамо Половината ЕДИНИЦА CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН M 56.5 22.26 8286 32.3133.88 56.5 22.26 40 15.76 72 28.37 L 57.5 22.66 8690 33.8835.46 57.5 22.66 41 16.15 76 29.94 XL 58.5 23.05 9094 35.4637.04 58.5 23.05 42 16.55 80 31.52 2 XL 59.5 23.44 9498 37.0438.61 59.5 23.44 43 16.94 84 33.10 3 XL 60.5 23.84 98102 38.6140.19 60.5 23.84 44 17.34 88 34.67 4 XL 61.5 24.23 102106 40.1941.76 61.5 24.23 45 17.73 92 36.25 5 XL 62.5 24.63 106110 41.7643.34 62.5 24.63 46 18.12 96 37.82Answer : ___________________________ Note : 1.Мерка грешка во рок од 24cm е нормално2.Ова е Азија големина, тоа е обично помали од Европа е големина, ве молиме проверете над детални мерења да се избере правилната големина пред да нарачате.3...

BGN 18.00 20.29

Дамски блузи и блузи, риза шифон лятото на 2018 дамска блуза работно облекло OL офис риза лук бели ризи с волани женски

Карактеристики Стил Лабава Тенок Нормално Слаби Дебелина Дебели Нормално Тенка Перспектива Мекост Супер Меки Нормално Тешко Еластичност Без Малку Нормални СуперГолемина Биста Рамо должина на Ракав Должина CM CM CM CM S 90 38 46 55 M 94 39 47 56 L 98 40 48 57 XL 102 41 49 58 XXL 106 42 50 59 Сите tiled прирачник за мерење,поради различни мерни методи, Може да се има 13 см грешка.Земете напомена : табела го покажува надвор параметри на врвовите...

BGN 18.00 30.69

SPARSHINE 2017 Navy Устни Print дамски блузи с дълъг ръкав дамски офис блуза, риза ежедневни пуговица надолу Blusa Camisa Feminina

ГолеминаДолжинаБистаРамоSLeeveПоловината S 62.5 CM 24.375" 88 CM 34.32" 37 CM 14.43" 59 CM 23.01" 81 CM 31.59" М 64 CM 24.96" 92 CM 35.88" 38 CM 14.82" 60 CM 23.4" 85 CM 33.15" L 65.5 CM 25.545" 96 CM 37.44" 39 CM 15.21" 61 CM 23.79" 89 CM 34.71" XL 67 CM 26.13" 100 CM 39" 40 CM 15.6" 62 CM 24.18" 93 CM 36.27" XXL 68.5 CM 26.715" 105 CM 40.95" 41.5 CM 16.185" 63 CM 24.57" 98 CM 38.22" 3 XL 70 CM 27.3" 110 CM 42.9" 43 CM 16.77" 64 CM 24.96" 102 CM 39.78" 4 XL 71.5 CM 27.885" 115 CM 44.85" 44.5 CM 17.355" 65 CM 25.35" 107 CM 41.73" 5 XL 73 CM 28.47" 120 CM 46.8" 46 CM 17.94" 66 CM 25.74" 112 CM 43.68"

BGN 13.00 19.66

Плюс размер 2017 Дамска мода летен стил с къс ръкав OL официално тялото риза бутон дамска блуза работно облекло бяло червено синьо S-XXXL

Големина На Табелата : Плочка Мерење Димензија ( Единица мерка : СМ)Големина на Рамо Биста Половината Должина на Ракав S 34 82 66 57+17 24 М 35 86 70 58+17 25 L 36 90 74 59+17 26 XL 37 94 80 60 +17 27 XXL 38 98 84 61 +17 28 XXXL 38 102 88 62+17 28(1cm=0.3937 инчи) [ 23cm неточноста е нормално ]Ве молиме Проверете мерењето пред да нарачате , ви благодариме! @[email protected]

BGN 22.00 31.02

Пролет Лято Жени С Дълъг Ръкав Ежедневни Блузи Риза Горещи Продажба Размера На Тялото Върховете Blusas Roupas Femininas Camisas

До 2015 Нова Пролет Зима Обичните Жени Долг Ракав Блузи Кошула Топла Продажба Плус Големина Тело Блузи Blusas Roupas Femininas Camisas 2015 бесплатен превозот Облека Должина : Редовни Ракав Стил : Редовни Шаблон Тип : Цврста Стил : Неврзан Материјал Тип : broadcloth Јака : OВратот Материјал : Памук , Rayon ,Полиестер Ракав Должина : Целосна Боја : 16 бои, црвена,црна,жолта,сина,зелена,роза,розова,виолетова,кафе Големина на табелата(1cm=0.39 инчи)Вовед : Единица : cm 1in=2.54 см Грешка : 2cmПоради посебни ткаат со памук, материјалот е полн со еластичност и одговара за многу тело regardles на масти или тенка...

BGN 10.00 11.18

2018 Пролет жени синьо небе памук раирана риза мъжки High Street яка блуза, плюс размер S-3XL

ГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАS рамо 37cm биста 88cm половината 78cm ракав 61cm должина 61cmМ рамо 38cm биста 92cm половината 82cm ракав 62cm должина 62cmL рамо 39cm биста 96cm половината 86cm ракав 63cm должина 63cmXL рамо 40cm биста 100cm половината 90cm ракав 64cm должина 65cm2 XL рамо 41cm биста 104cm половината 94cm ракав 65cm должина 65cm3 XL рамо 42cm биста 108cm половината 98cm ракав 66cm должина 66cm

BGN 39.97

Черно-Бяла Женска Реколта Готическата Steampunk Блуза Елегантната Принцеса На Империята На Кралската Лолита Талия Стягам Ризи Потници

Црна / Бела Женска Гроздобер Готски Steampunk Издувам Ракав Блуза Елегантна Принцеза Империја Кралската Лолита Половината Чипка Кошула Блузи100% Сосема НовПакетот вклучува : 1pc блузаБоја : Црна / БелаМонтажни JabotГолемина : S / M / L / XL / XXL(Други предмети во слики не се опфатени!)Ова би можело да биде најдобар Подарок за вашето семејство или вашите пријатели.Бидејќи на различни производство серии, може да има отстапување од 2~3cm.Ве молиме имајте предвид дека, поради ограничувања во фотографија и неизбежна разлики во monitor settings, бои се прикажани во фотографијата не може да одговараат 100% на оние во објекти себе.

BGN 45.18

GUYUNYI Ladies Batwing Sleeve шарени свободна блуза Пролет стягам ежедневни блузи, ризи, блузи памук, лен дълги блузи Y174

Мерење cm конверзија инчи : 1 cm = 0.3937 Инчен S : Биста : 126 cm ; Ракав Должина : 43 cm ; Должина : 80 см М : Биста : 130 cm ; Ракав Должина : 44 cm ; Должина : 81 см, L : Биста : 134 см ; Ракав Должина : 45 cm ; Должина : 82 cm XL : Биста : 138 cm ; Ракав Должина : 46 cm ; Должина : 83 cm Забелешка : Прирачник за мерење лесно може да води до 13 см грешки.Можете да ги пратите на вашиот парцела на следниве вебсајт со користење на вашиот следење на number : www.17track.net / en (Копирани на пребарувачот за да ја отворите) 1.Ако сте задоволни со нашите производи и услуги,ве молиме оставете ги вашите postive повратни информации и 5 ѕвезди...

BGN 22.00 36.26

Ежедневни дамски потник за лятото дамите с дълъг ръкав многоцветен принт ресни пискюл кимоно, украсени с жилетка открит фронт плажно облекло

[Сервис и Гаранција] Ние се обезбеди 100% Задоволство По продажба на Услуги ! Нашата најдобра услуга ви обезбеди со најголема сатисфакција со нашите производи...

BGN 20.00 34.11

Жените шифоновая блуза 2017 Ново Лято плътен цвят случайни свободни Половината ръкав потник Дамски елегантни тънки ризи Blusas плюс размер AB267

Answer : ___________________________ Note : 1 Поради разликата помеѓу набљудувачите и светла боја можеби малку различни од реалниот...

BGN 14.00 28.19

1854 ризата femme жилетка Реколта клетчатая риза жени с дълъг ръкав свободни асиметрични памук бельо Moda mujer Camisas femininas

Answer : ___________________________ Note : Внимание : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 25.00 29.70

Есен-зима лейси блуза, риза тънък жени лейси риза блузи на една кука с дълъг ръкав, бродерия на кашмир дебела лейси риза

Plz следат табелата да изберете големина Големина Биста Рамо Половината Ракав Должина CM CM CM CM CM S 82 35 74 55 58 M 86 36 78 56 59 L 90 37 82 57 60 XL 94 38 86 58 61 2 XL 98 39 90 59 62 3 XL 102 40 94 60 63 Навестување за изборот на соодветна големина : Користете слична облека да се споредат со големина.Оваа големина е Азија големина, малку помал од Европска големина, ве молиме имајте во предвид!Ве молиме овозможи 1 3cm разлики поради прирачник за мерење!!

BGN 29.00 33.66

Цветен принт шифоновая блуза жени сладък папийонка с дълъг ръкав мода ежедневни шифоновая риза върховете плюс размер blusas градинска облекло

Големина Должина(cm) Биста(cm) Половината(cm) Рамо(cm) Ракав(cm) S 55 86 36 57 М 56 90 37 58 L 57 94 38 59 XL 58 98 39 60 2 XL 59 102 40 61 3 XL Една ГолеминаAnswer : ___________________________ Note : Драг пријател , Ова е Азија Големина ,Сите големина се мери во cm ,Азија големина се малку помали од Европска големина и Американски големина.Pls проверете ја големината на маса пред да ја купите ,можете да мерите на облека што обично се носат и избирајте внимателно.ако не сте сигурни големината ,pls се чувствуваат слободни да контакт со нас .Answer : ___________________________ Note : Ние гарантираме стил е иста како што е опишано,но може да не се исти како перформанси на различни органи.Можете да се облекуваат вашиот сопствен стил,и ве молиме изберете ја вашата точна големина според големината табела сериозно.ви благодариме Услуга : Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден,Доколку вие не го добивате нашиот одговор,ве молиме љубезно повторно испратени тоа...

BGN 34.11