• Ново
Финикс играе с пионом кръстат бод комплект цвете 18ct 14ct 11ct граф печатни платно шиене на бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие

Финикс играе с пионом кръстат бод комплект цвете 18ct 14ct 11ct граф печатни платно шиене на бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие

BGN 44.78
BGN 22.00 -51 %

Сума
Налично за поръчка


Крстот бод комплет, треба вез со себе
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за било која тежина, ние гарантираме за вашиот успех*^_^* 18ct Платно Големина : 74x28cm големина на Слика : 70x24cm 14ct Платно Големина : 99x38cm големина на Слика : 90x30cm 11ct Платно Големина : 127x48cm големина на Слика : 114x39cm
Вклучуваат :
Смета или печатени платно x1 Памук конец x 1set (30% повеќе отколку што е потребно) Игла x2 хартија скицата x1set (За многу едноставна слика, хартија скицата не е вклучена за печатени платно верзија)
Купувачот се покаже :

Всичко за продукта

Кръст бод плат CT номер:
14ct отпечатък платно, 11ct отпечатък платно, 14ct печат на платно, 11ct на платното за печат
Рамка:
No
Вид На Модела:
Цвете
Стил:
Европа
търговска марка:
DREAMCREATE
Материал:
100% памук
Воспользуйся:
Модел
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Тип:
Пакет

Подобни продукти в категория

Joy Сънди R515(2) 14CT 11CT подсчитанный и щампа начало декор млада двойка в лунна светлина бродерия на кръстат бод

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 36.00 71.20

5th Lighthouse (4) Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set търговия на Едро с декорации кръстат бод

Светилникот (4) Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Сценографијата Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Опис : Answer : ___________________________ Note : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 12.00 23.52

NKF 14CT 11CT подсчитанный и щампа Snowscape Winter Cross Stitch Needlepoint направи си сам комплект за декорация на дома F025 (1) (2)/F178

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 16.00 32.00

Парижката кула Брои кръстат бод 11CT печатни 14CT набор от DIY китайски памук, Бродерия Бод комплект бродерия ръкоделие

Париз кула Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 10.00 11.49

Радост неделя R561 Безплатна доставка 14CT 11CT смята и щампован декорация на дома жена и глинен съд с бродерия на кръстат бод комплекти

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 18.00 35.89

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Деко Lady

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Деко Дама Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 89.00 111.49

Ръкоделие, САМ DMC кръстат бод, комплекти за пълен комплекти за бродерия, будизъм богинята Гуаньинь печатни кръстат бод, боя за декорация на стените

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаCanva Големина : околу 92*72cmМрежа : 273*360Целосна везови*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

BGN 46.00 92.77

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Lady With Jewels

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Дама Со Накит Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 94.00 117.38

Маритим църква, подсчитанные отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT комплекти за бродерия бод, комплекти за бродерия ръкоделието, домашен декор

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче крајбрежје црква, смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 17.00 19.07

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини - Art Deco Лейди 3

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Деко Дама 3 Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 82.00 102.59

The Run of the Country Cross Stitch Комплекти 11CT Printed 14CT Cross Stitch Set САМ Cross-stitch Брои бродерия ръкоделие

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Испратена на Земјата се Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 17.44

Joy Сънди R536 Free Shipping 14CT 11CT Брои and Stamped Home Decor The Queen Of The Peacock Embroidery Cross Stitch комплекти

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 35.00 69.09

85*56 см ръкоделие, САМ кръстат бод, комплект за бродиране, света гора птица паун отпечатване на шаблон за бродерия бод животни декор бои

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаОпис На ПроизводотКрпа Големина : околу 88*57cmМрежа : 330*202*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

BGN 27.00 54.34

Вечна любов Коледа хармонично семейство ще процъфтяват (3) (бамбуковое издание) екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 10.00 15.68

Бродерия счетным кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC color САМ Arts Собственоръчно Decor - направете пауза

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Земете пауза Од : М&W Ecommerce, Inc...

BGN 34.00 42.22

JOY SUNDAY, ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст, комплекти за бродерия комплект пеперуда гора декорация на дома брои кръст-шевни

Т тој Големина е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 9.00 17.33

Радост Неделя Еднорог В Гората Кръст Бод Модели Сватбена Ръкоделие Бродерия Настройки На Преброяване Кръст Бод Начинаещ

6081811130100144 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост Недела Еднорог Во Шумата Крстот Бод Модели Свадба Везана Везови Печат Смета Крстот Бод ПочетникБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 52.00 101.12

Радост неделя жена под ябълката насчитала 11 карата и 14 карата платно DMC китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

6081811130100138 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост недела Жената Под јаболкницата Смета 11 CT и 14 CT Платно DMC Кинески Крстот Бод Поставува Везови ВезанаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 32.00 62.88

Ръкоделие за бродерия САМ DMC високо качество-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 карата маслена живопис-семейство леопард

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Леопард Семејство Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 56.00 69.41