• Ново
Радост Неделя Еднорог В Гората Кръст Бод Модели Сватбена Ръкоделие Бродерия Настройки На Преброяване Кръст Бод Начинаещ

Радост Неделя Еднорог В Гората Кръст Бод Модели Сватбена Ръкоделие Бродерия Настройки На Преброяване Кръст Бод Начинаещ

BGN 101.12
BGN 52.00 -49 %

Сума
Налично за поръчка


6081811130100144 ТОПЛА ПРОДАЖБА US $ 28.50 /set US $ 17.80 /set US $ 10.30 /set US $ 14.20 /set US $ 23.20 /set US $ 31.70 /set US $ 21.53 /парче US $ 9.80 /set
Радост Недела Еднорог Во Шумата Крстот Бод Модели Свадба Везана Везови Печат Смета Крстот Бод Почетник
Бренд : Радост Недела
Предмет Бр. : D718
Име : Еднорог Во Шума
OEM/ODM/OBM/OSM се достапни
Спецификација : 14 CT
Големина : 59×72 CM
Спецификација : 11 CT
Големина : 75×91 CM
Бода : 98000
Боја : 58
Содржи : ткаенина,конци,игли,шема, инструкции и пакет
Примена : дома декорација, децата, образованието, уметноста колекција, подарок-давање, забава
Answer : ___________________________ Note :
1. Ова е DIY колекции, треба да везови себе
2. (14 CT)ве Молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.
3. (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
4.Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
5. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
6. Слики и опис се само за референца, ве молиме во вид преовладува.
Фабриката за директна продажба
Фабриката официјалната продавница со нашата фабрика Qualifiedfor вашиот најголемиот Дел наредби.
Силна дизајн способност
Повеќе од 6000 крстот бод дизајни досега
Повеќе од 30 нови дизајни секој месец
Се прилагодите дизајни на располагање
Научна тема пресметка
Да се ослободи од индустријата тежок проблем недостаток.
Обезбеди 30% до 300% повеќе од теми за секој проект.
Квалитетот и цената однапред
Висок квалитет со фабрика цена, Нашите клиенти сигурно ќе уживаат највисок оценување на работата.
Уникатна технологија на печатени ткаенини
Навистина се исполнат целта на dispensable табелата читање.
Материјалот е еколошки не-токсични
Производи' материјал е еколошки не-токсични, кои имаат SGS тест извештај.
Зедницата однапред
Производителот може да понуди подобра по продажба на заштита и технологија поддршка.
Игла Kungfu крстот бод фабрика основана во 2007 година, кој се наоѓа во Liuzhou град, Guangxi провинција, Кина, е професионална крстот бод производителот.Со core технологијата, фабрика специјалност во дизајн, развој, производство, продажба и маркетинг. Со цел да се обезбеди висок квалитет на производи,решенија врз основа на потребите на клиентите и servise.

Всичко за продукта

Кръст бод плат CT номер:
14-каратный подсчитанный продукт, 14-каратный щампа продукт, 11-каратный подсчитанный продукт, 11-каратный щампа продукт
Стил:
Европа
търговска марка:
Весела Неделя
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Вид На Модела:
Домашни любимци
Външната Опаковка:
Чанта PVC
14CT:
59*72 cm
11CT:
75*91 cm
Позиция№.:
D718
Продукти:
комплекти за бродерия на кръстат бод
Плат:
Също качество сгущает плат
Клони :
Достатъчно направления
Игла:
Златен гоблен
Модел:
Ясна картина
Инструкция:
Проста инструкция
Следпродажбено обслужване:
Aftersales фабрика

Подобни продукти в категория

The Run of the Country Cross Stitch Комплекти 11CT Printed 14CT Cross Stitch Set САМ Cross-stitch Брои бродерия ръкоделие

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Испратена на Земјата се Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 17.44

Вечна любов Коледа хармонично семейство ще процъфтяват (3) (бамбуковое издание) екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 10.00 15.68

NKF 14CT 11CT подсчитанный и щампа Snowscape Winter Cross Stitch Needlepoint направи си сам комплект за декорация на дома F025 (1) (2)/F178

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 16.00 32.00

JoySunday cross stitch комплекти ръкоделие древна красотата на женската фигура портрет 14CT11CT памук живопис подарък изкуството на Едро сделка

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

BGN 12.00 22.34

Бродерия счетным кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC color САМ Arts Собственоръчно Decor - направете пауза

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Земете пауза Од : М&W Ecommerce, Inc...

BGN 34.00 42.22

5th Lighthouse (4) Patterns Брои Кръст Бод 11CT 14CT Cross Stitch Set търговия на Едро с декорации кръстат бод

Светилникот (4) Модели Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT Крстот Бод Поставете Големо Сценографијата Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Опис : Answer : ___________________________ Note : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 12.00 23.52

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслена живопис-есен селска къща

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Есен Farmhouse Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 89.00 111.49

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-русалка с Чайкой

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Сирена со Seagull Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 71.00 88.61

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини - далии

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Dahlias Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 90.00 113.09

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, ВАЗа

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, вазнаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 170 X226 бодаБои : 4 0 боиПроизводот број : cs460Големина на слика : 39 X51 CM, 11 CT30 X40 CM, 14 CTПлатно големина : 49 X61 CM, 11 CT40 X50 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 22.00 38.06

Joy Сънди R515(2) 14CT 11CT подсчитанный и щампа начало декор млада двойка в лунна светлина бродерия на кръстат бод

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 36.00 71.20

Замък в морето се изчислява, отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT комплекти за бродерия бод, комплекти за бродерия ръкоделието, домашен декор

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Замокот во морето,смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 17.00 21.76

Вечна любов Коледа Южна чифлик екологичен памук кръстат бод щампован 11CT и 14CT печатни нови акции продава магазин

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 15.00 25.28

Радост неделя R561 Безплатна доставка 14CT 11CT смята и щампован декорация на дома жена и глинен съд с бродерия на кръстат бод комплекти

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 18.00 35.89

Joy Сънди R141 R239 R471(2) R618 щампа и подсчитанный начало декор Китайска сватба кръст Бод бродирани мотиви САМ Kit

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 10.00 19.95

Вечна любов Коледа хармонично семейство ще процъфтяват(10) (съвършенство) екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод 11CT

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 11.00 18.69

Малък гаф (3) комплекти за бродерия бод 11CT печатни 14CT кръстат бод, определени САМ китайски кръст Бод смята бродерия ръкоделие

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Малку плови(3) Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 19.36

Радост неделя великденски яйца кръст Бод Кант мотиви направи си САМ коледна украса китайски кръстат бод живопис, ръкоделие бродерия

Радост недела Велигденски Јајца Крстот Бод Ивица Модели DIY Божиќ Украси Кинески Крстот Бод Сликарство Везана ВезовиБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 13.00 26.40

Ръкоделие за бродерия САМ DMC високо качество-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 карата маслена живопис-семейство леопард

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Леопард Семејство Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 56.00 69.41

Удобен фасадата на дома gargen САМ DMC ръчна работа ръкоделие кръст Бод набор от кръст Бод комплекти на кръстат бод смята

Топ Одделение,Со Висок КвалитетКвалитетот е ист како и DMC.На сите им се допаѓа.14КАРАТНО и 11ct14ct е празно платно,11ct е отпечатен платно14ct : крпа големина : 44*58cmголемина на слика за : 34* 48cm11ct крпа големина : 56*73cmголемина на слика 46*63cmт hreads : памукрамка : не се вклучуваат рамкакомплет вклучува : конци,игли,цртежи,платно

BGN 27.00 48.00

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Деко Lady

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Деко Дама Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 89.00 111.49