• Ново
Радост неделя великденски яйца кръст Бод Кант мотиви направи си САМ коледна украса китайски кръстат бод живопис, ръкоделие бродерия

Радост неделя великденски яйца кръст Бод Кант мотиви направи си САМ коледна украса китайски кръстат бод живопис, ръкоделие бродерия

BGN 26.40
BGN 13.00 -51 %

Сума
Налично за поръчка


Радост недела Велигденски Јајца Крстот Бод Ивица Модели DIY Божиќ Украси Кинески Крстот Бод Сликарство Везана Везови
Бренд : Радост Недела
Предмет Бр. : J249
Име : Велигденски Јајца
OEM/ODM/OBM/OSM се достапни
Спецификација : 14 CT
Големина : 32×42
Спецификација : 11 CT
Големина : 41×53
Бода : 17877
Боја : 29
Содржи : ткаенина,конци,игли,шема, инструкции и пакет
Примена : дома декорација, децата, образованието, уметноста колекција, подарок-давање, забава
Answer : ___________________________ Note :
1. Ова е DIY колекции, треба да везови себе
2. (14 CT)ве Молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.
3. (11 CT) ве Молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод, 2 насоки теми за назад бод.
4.Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата, инаку печатени дел ќе биде збришан.
5. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, се направи тоа се исуши, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
6. Слики и опис се само за референца, ве молиме во вид преовладува.
Фабриката за директна продажба
Фабриката официјалната продавница со нашата фабрика Qualifiedfor вашиот најголемиот Дел наредби.
Силна дизајн способност
Повеќе од 6000 крстот бод дизајни досега
Повеќе од 30 нови дизајни секој месец
Се прилагодите дизајни на располагање
Научна тема пресметка
Да се ослободи од индустријата тежок проблем недостаток.
Обезбеди 30% до 300% повеќе од теми за секој проект.
Квалитетот и цената однапред
Висок квалитет со фабрика цена, Нашите клиенти сигурно ќе уживаат највисок оценување на работата.
Уникатна технологија на печатени ткаенини
Навистина се исполнат целта на dispensable табелата читање.
Материјалот е еколошки не-токсични
Производи' материјал е еколошки не-токсични, кои имаат SGS тест извештај.
Зедницата однапред
Производителот може да понуди подобра по продажба на заштита и технологија поддршка.
Игла Kungfu крстот бод фабрика основана во 2007 година, кој се наоѓа во Liuzhou град, Guangxi провинција, Кина, е професионална крстот бод производителот.Со core технологијата, фабрика специјалност во дизајн, развој, производство, продажба и маркетинг. Со цел да се обезбеди висок квалитет на производи,решенија врз основа на потребите на клиентите и servise.

Всичко за продукта

Кръст бод плат CT номер:
14-каратный подсчитанный продукт, 14-каратный щампа продукт, 11-каратный подсчитанный продукт, 11-каратный щампа продукт
търговска марка:
Весела Неделя
Воспользуйся:
Модел
Материал:
100% памук
Стил:
Европа
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Вид На Модела:
Натюрморт
Външната Опаковка:
Чанта PVC
14CT:
32*42сантиметър
11CT:
41*53см
Позиция№.:
J249
Продукти:
комплекти за бродерия на кръстат бод
Плат:
Също качество сгущает плат
Клони :
Достатъчно направления
Игла:
Златен гоблен
Модел:
Ясна картина
Инструкция:
Проста инструкция
Следпродажбено обслужване:
Aftersales фабрика

Подобни продукти в категория

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини - Art Deco Лейди 3

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Деко Дама 3 Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 82.00 102.59

Божур с благословии (3) изчислено върху платно DMC 14CT кръстат бод комплекти, ръкоделие бродерия, за да определя САМ занаяти, ForHome декор

Peony Со Благослов(3) Смета на платно DMC 14 CT Крстот Бод колекции,везана вез За Сетови,DIY Занаети,For Home ОркестаротГолемина : 44 cm*45см (14 CT)56cm*57cm (11 CT)Бренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

BGN 16.00 29.84

NKF 14CT 11CT подсчитанный и щампа Snowscape Winter Cross Stitch Needlepoint направи си сам комплект за декорация на дома F025 (1) (2)/F178

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 16.00 32.00

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, ВАЗа

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, вазнаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 170 X226 бодаБои : 4 0 боиПроизводот број : cs460Големина на слика : 39 X51 CM, 11 CT30 X40 CM, 14 CTПлатно големина : 49 X61 CM, 11 CT40 X50 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 22.00 38.06

Замък в морето се изчислява, отпечатани върху плата DMC 14CT 11CT комплекти за бродерия бод, комплекти за бродерия ръкоделието, домашен декор

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Замокот во морето,смета отпечатена на платно DMC 14 CT 11 CT Крстот Бод колекции,везови везана Групи, Дома ДекорПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 17.00 21.76

Joy Сънди R141 R239 R471(2) R618 щампа и подсчитанный начало декор Китайска сватба кръст Бод бродирани мотиви САМ Kit

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 10.00 19.95

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини - далии

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Dahlias Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 90.00 113.09

The Run of the Country Cross Stitch Комплекти 11CT Printed 14CT Cross Stitch Set САМ Cross-stitch Брои бродерия ръкоделие

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Испратена на Земјата се Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 17.44

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Lady With Jewels

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Дама Со Накит Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 94.00 117.38

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслена живопис-есен селска къща

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Есен Farmhouse Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 89.00 111.49

Ръкоделие за бродерия САМ DMC високо качество-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 карата маслена живопис-изгубен бод

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Изгубени Бод Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 90.00 112.58

Есенни и зимни пейзажи печатни платно DMC подсчитанные китайски комплекти на кръстат бод печатни набор от кръстат бод бродерия ръкоделие

11417741059708969 Топла продажба парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче САД $ 19.20 / парче Есен и Зима сценографијата Печатени Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крстбод поставите Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 9.00 14.46

Вечна любов Коледа хармонично семейство ще процъфтяват (3) (бамбуковое издание) екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 10.00 15.68

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, Супермен

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, СуперменБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 129 X154 бодаБои : 9 боиПроизводот број : cs458Големина на слика : 29 X35 CM, 11 CT23 X28 CM, 14 CTПлатно големина : 39 X45 CM, 11 CT33 X38 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 18.00 30.16