• Ново
Дълголетие кран (5) бор дълголетие кръстат бод набор от китайски граф печат 18ct 14ct 11ct комплект бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие

Дълголетие кран (5) бор дълголетие кръстат бод набор от китайски граф печат 18ct 14ct 11ct комплект бродерия направи си САМ ръчно изработени ръкоделие

BGN 56.00
BGN 28.00 -50 %

Сума
Налично за поръчка


Крстот бод комплет, треба шиење со себе
7 верзии се достапни : available :
18ct (16ct, 25ct, 28ct, 32ct) 2 стои тема unprinted платно , значи бело платно( НЕ печатени), embroider со 2 (1) стои тема. Посебна верзија, на помала мрежа. Иста цена како 14ct, ве молиме контактирајте со нас ако сакате
14ct 2 стои тема unprinted платно , значи 14ct бело платно( НЕ печатени), embroider со 2 стои тема.
11ct 3 стои тема unprinted платно , значи 11ct бело платно( НЕ печатени), embroider со 3 стои тема. Стандардна верзија.
11ct 4 стои тема unprinted платно , значи 11ct бело платно( НЕ печатени), embroider со 4 стои тема. Специјална верзија, повеќе конец, заврши сликата изгледа повеќе полна и густа.
14ct 2 стои тема печатени платно , значи 14ct бела печатени платно, embroider со 2 стои тема.
11ct 3 стои тема печатени платно , значи 11ct парична казна печатени платно, embroider со 3 стои тема. Стандардна верзија. Ова е најпопуларниот верзија.
11ct 4 стои тема печатени платно , значи 11ct парична казна печатени платно, embroider со 4 стои тема. Специјална верзија, повеќе конец, заврши сликата изгледа повеќе полна и густа.
14 Платно Големина : 101x55cm;
11 Платно Големина : 127x67cm
Една нишка на хартиена подлога треба да биде поделена на 6 стои
Вклучува : платно, конец, игла, хартија скицата
Производ фото :
14ct бела 2 нишка
11ct печати 3 нишка

Всичко за продукта

Размер:
unprinted canvas, printed canvas
Кръст бод плат CT номер:
14ct 2 струва дърворезба, 11ct 3 струва дърворезба, 11ct 4 на стойност резба
търговска марка:
DREAMCREATE
Стил:
китайски стил
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Външната Опаковка:
хартиена торбичка
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Вид На Модела:
Домашни любимци

Подобни продукти в категория

Парижката кула Брои кръстат бод 11CT печатни 14CT набор от DIY китайски памук, Бродерия Бод комплект бродерия ръкоделие

Париз кула Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 10.00 11.49

Вечна любов Коледа Южна чифлик екологичен памук кръстат бод щампован 11CT и 14CT печатни нови акции продава магазин

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 15.00 25.28

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини - Art Deco Лейди 3

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Деко Дама 3 Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 82.00 102.59

Ръкоделие за бродерия САМ DMC високо качество-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 карата маслена живопис-семейство леопард

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Леопард Семејство Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 56.00 69.41

Ръкоделие, САМ DMC кръстат бод, комплекти за пълен комплекти за бродерия, будизъм богинята Гуаньинь печатни кръстат бод, боя за декорация на стените

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаCanva Големина : околу 92*72cmМрежа : 273*360Целосна везови*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

BGN 46.00 92.77

Радост неделя R551 Безплатна доставка 14CT 11CT смята и щампован декорация на дома очарованието на пролетта кръст Бод комплекти за бродерия

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 29.00 57.28

Божур с благословии (3) изчислено върху платно DMC 14CT кръстат бод комплекти, ръкоделие бродерия, за да определя САМ занаяти, ForHome декор

Peony Со Благослов(3) Смета на платно DMC 14 CT Крстот Бод колекции,везана вез За Сетови,DIY Занаети,For Home ОркестаротГолемина : 44 cm*45см (14 CT)56cm*57cm (11 CT)Бренд Име : Радост НеделаEmbroidering Платно : Белата бојаМатеријал : 100% Памук14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Бело Платно14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод 14 CT Печатени Шема11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Бело Платно11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод. 11 CT Печатени ШемаПакување Содржи : Embroidering Игли *2Embroidering Теми *ДоволноEmbroidering Скицата *1Вез Крпа *1Крстот Бод Настава*1(Не надвор рамка)Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод...

BGN 16.00 29.84

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, ВАЗа

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, вазнаБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 170 X226 бодаБои : 4 0 боиПроизводот број : cs460Големина на слика : 39 X51 CM, 11 CT30 X40 CM, 14 CTПлатно големина : 49 X61 CM, 11 CT40 X50 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 22.00 38.06

Joy Сънди R141 R239 R471(2) R618 щампа и подсчитанный начало декор Китайска сватба кръст Бод бродирани мотиви САМ Kit

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 10.00 19.95

JoySunday cross stitch комплекти ръкоделие древна красотата на женската фигура портрет 14CT11CT памук живопис подарък изкуството на Едро сделка

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

BGN 12.00 22.34

Joy Сънди R515(2) 14CT 11CT подсчитанный и щампа начало декор млада двойка в лунна светлина бродерия на кръстат бод

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 36.00 71.20

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, Супермен

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, СуперменБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 129 X154 бодаБои : 9 боиПроизводот број : cs458Големина на слика : 29 X35 CM, 11 CT23 X28 CM, 14 CTПлатно големина : 39 X45 CM, 11 CT33 X38 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

BGN 18.00 30.16

NKF 14CT 11CT подсчитанный и щампа Snowscape Winter Cross Stitch Needlepoint направи си сам комплект за декорация на дома F025 (1) (2)/F178

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...

BGN 16.00 32.00

Малък гаф (3) комплекти за бродерия бод 11CT печатни 14CT кръстат бод, определени САМ китайски кръст Бод смята бродерия ръкоделие

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Малку плови(3) Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 19.36

Ръкоделие за бродерия САМ DMC високо качество-подсчитанные комплекти на кръстат бод 14 карата маслена живопис-изгубен бод

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Изгубени Бод Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 90.00 112.58

Радост неделя кръстат бод комплекти Здрач чуждестранни DMC14CT11CT памучен плат хол ресторант хотел живопис завод на едро

Answer : ___________________________ Note : 1 (14 CT) ве молиме да не го користите 2 насоки теми за целосна бод, 1 насоки тема за назад бод.2...

BGN 16.00 30.30

Радост неделя жена под ябълката насчитала 11 карата и 14 карата платно DMC китайски комплекти за бродерия на кръстат бод ръкоделие

6081811130100138 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост недела Жената Под јаболкницата Смета 11 CT и 14 CT Платно DMC Кинески Крстот Бод Поставува Везови ВезанаБренд : Радост НеделаПредмет Бр...

BGN 32.00 62.88

JOY SUNDAY, ръкоделие, САМ DMC Бод Кръст, комплекти за бродерия комплект пеперуда гора декорация на дома брои кръст-шевни

Т тој Големина е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

BGN 9.00 17.33

The Run of the Country Cross Stitch Комплекти 11CT Printed 14CT Cross Stitch Set САМ Cross-stitch Брои бродерия ръкоделие

1930330101523407 Топла Продаде парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче Испратена на Земјата се Смета Крстот Бод 11 CT Печатени 14 CT DMC Крстот Бод Поставите DIY Кинески Памук Крстбод Комплет Везови ВезанаПредност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби...

BGN 15.00 17.44

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-русалка с Чайкой

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Сирена со Seagull Од : М&W Ecommerce, Inc ...

BGN 71.00 88.61