• Ново
220v Mini cut out mini saw Митра отпи метал цветен метал пластмаса дърво мини-машина за рязане на мини-инструмент за триони

220v Mini cut out mini saw Митра отпи метал цветен метал пластмаса дърво мини-машина за рязане на мини-инструмент за триони

BGN 123.20

Сума
Налично за поръчка


Мини отсечени мини видов митра видов метал обоени метали пластика дрво Мини машина за сечење
Мини алатка пили
Сликата покажува
Забелешка : Доколку имате било какви прашања во врска со нашите производи, или она другото дали сакате да знаете , ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме.

Всичко за продукта

търговска марка:
LZHZXY
Номер На Модела:
НОВО
Стил:
Странично оттичане
Тип:
Банциг
Воспользуйся:
Малък мултифункционален пильный машина
Напрежение:
220-240V
с ръководство на английски:
ДА
Номер На Продукта:
FL1136

Подобни продукти в категория

5 бр. / лот 20 мм ZnSe фокус на обектива на лазер за CO2 лазер 63.5 мм фокусный / лазерен обектив за лазерно гравиране машина

Дијаметар 20mm Фокус должина 50.8 мм леќаДијаметар : 20mmФокусно Растојание : 50.8 mmАко има квалитет проблем во рок од еден месец, ние може да chage тоа за вас.Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 232.00

CE сертифицирани мотор на шпиндела рутер цпу AKM2030 за метал филируя за дърво, пластмаса, Акрил, алуминий, камък

AKM2030 CE потврдија cnc рутер вретено мотор за метал мелничката За Дрво, Пластика, Акрилик, АлуминиумДетали за AKM2030 cnc рутер вретено мотор за метал мелничкатаПараметар на AKM2030 cnc рутер вретено мотор за метал мелничкатаМодел2030Работна површина2000*3000*200mmТабела структуравакуум маса ( алуминиум Тслот табела за задолжително)Работна точностОд 0,05 mmRepositioning точноста0.03 mmПреносопрема и управување со пренос на X,Y;топката завртка tranmission за ZMax...

BGN 10400.00

никакъв данък в Русия! Струг с ЦПУ 3040 T-D300 4axis CNC carving гравиране машина с външен USB адаптер

CNC машина резба 3040 ТD300 4axis cnc рутер гравирање машина со USB100 Надворешен USB адаптер за DIYcnc рутер Технички ПараметриМашина Димензии: 660×570×450 ммРек материјал: 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина: 400 X300mmZОската Удар: 60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)Прифатливи материјални дебелина: ≤60mmЖелезнички тип: Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Вид на завртка: 1404 Двојно тема Трапезоидна ЗаврткаВретено мотор: НОВИ DC300 W / 12000r / min(Многу мал шум)Collet тип: ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и се вози: НОВИ двефаза хибрид повлекува мотор , 3А / ФАЗА,50 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина: 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето: <0.03 mmКомуникациски интерфејс: Паралелна порта (+ USB100 Надворешен USB адаптер )Софтвер Compatability: Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда код: G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина: 32kgРотација на Оската (4 Оска)Опис : Чак Големина : 50mm, автоцентрирање чакЦентар висина : H = 51mmСтегање дијаметар : 50mm или помалкуЗабавување на владата : синхрони тркала / појасЗабавување на односот : 4 : 1Stepper мотор : НОВИ 57 тип / 3АStepper Диск : T65оската дискПрецизноста на позиционирањето : 0.075 °Тежина : 4kgcnc гравирање мелење машина за Пакување листа : 1× CNC 3040 Гравирање машина1× Контрола кутија1× Паралелни порт кабел 25pin1× Моќ кабел1× алатница и алатки3× Оска моторс1× Ротација На Оската1× USB100 Надворешен USB адаптер1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)Купувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

BGN 1672.51

Бърза скорост на рязане 1325 metal laser cutting machine 4x8 фута metal laser кътър price

Брзо сечење брзина 1325 метални ласерски машина за сечење 4x8 нозе метални ласерски машина ценаметални ласерски машина за сечење на слики : Метал cutting ласерски глава : uttin280w метални ласерски цевка​метални ласерски машина за сечење опис : Item / МоделRDJ1325Работна површина1300 x 2500mmЛасерски моќ280w 300wЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

BGN 23200.00

CNC wood AKM2030 професионална мебели за спалня дървена машинното оборудване за малкия бизнес дървена фреза с ЦПУ

Поврзани со топла продажба cnc рутер машина : CNC дрво AKM2030 Професионални спалната соба мебел дрво машини опрема за мал бизнис дрво cnc рутерce сертификацијаcnc рутер 1325кина евтини cnc рутер машинаПараметар на Пневматски систем за cnc рутер 1325 НЕМА Опис Параметар 1 X,Y,Z,Б Работна Површина 2000x3000x200mm 2, Табела Големина 2550×3420mm 3 X,Y,Z Патуваат Прецизноста на Позиционирањето ±0.01 / 300мм 4 X,Y,Z Repositioning Точност : ±0.03 mm / 300мм 5 Табела Површината Вакуум и Т слот табела 6 Рамка Тешки Челични Цевки Структура 7 X, Y Структура во Решетката и Крило Вози 8 Z Структура Тајван TBI Топката Завртка 9 Max...

BGN 9840.00

Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти

Мултифункција табела saw WX572 сложувалка пила машина за сечење машински алаткимашини за 650 W домашни електрични алаткиСликата покажуваПроизвод параметри Номинална моќност : 650w Неоптоварување reciprocating фреквенција : 3000 пати / мин Максимална сечење длабочина : 40mm дрво, ПВЦ цевки 30мм, алуминиум 10мм, плочка 10мм, челик 3мм Машина големина : 400 * 430 * 315mm (L * W * H) Тежина : 6.7 kg Забелешка : Имајте на ум дека работата на машината на бучава е неизбежна, ве молиме обидете се да не влијае на користењето на соседите животната средина...

BGN 332.80

Високо напрежение трансформатор за захранване на Co2 лазер с мощност 40 W

40 W Co2 Laser Напојување високо напонски трансформатор.Вретено или Вретено комплет Купувачот : ве молиме оставете ја вашата email за инструкции.Превозот : Ако бесплатен превозот,јас ќе го избере најдобриот , брзо ,безбедно логистичка за вас, во различни земји, различни логистика.Сметка : Ако е потребно,јас ќе го испратам до вашиот email,па ве молиме да ми кажете на вашата email адреса.Русија клиенти : Ве молиме да ми кажете вашето име и презиме,име,презиме.Украина клиенти : Ако бесплатен превозот,поголемиот дел од стоката ќе бидат испратени од страна на 139express,www.139express.com ИЛИ Кина пост.Наплата : Ако можете да добиете на стоки не е она што го наредил, ЦЕЛОСНА исплата наплата.Данок и должност : Ако купувачот царинската бара даночни и должност, купувачот треба да ги сноси сите.Ако стоката се врати затоа што на купувачот одбие да плати за тоа, купувачотНе може да се добие било каква наплата од продавачот.По продажба : Секое барање или не знаат како да ги користат, ве молиме контактирајте ме наскоро,Ние ќе ви одговори што е можно поскоро...

BGN 48.00

1000 Mw 450Нм фокусиране син лазерен модул гравиране TTL Модул 1 W лазерна тръба лазерен модул диод

1000 mw сина, пурпурна ласерски глава ,1w 450nm diy ласерски машина делови ласерски диоди ласерски цевката за ладење вентилатор со TTL,фокус прилагодливи Бранова должина : 450 NM Моќ : 1 W Електрична струја : 3А влезен Напон : DC 12 V Работна температура : +10 ~+40 Возачот модул : TTL Може да се користи за резба, гравирање , не може да го намали дрво Ласерски фокус прилагодливиголемина : 33*33*65mm

BGN 76.80

4th aixs / 5th ос aixs с оста на въртене на патрона на челюстта 100mm 3 с таблицата за рутер цпу

4 aixs 5 оска На aixs со 100mm 3 вилица чак ротација на оската со маса за cnc рутерСпецификации 4 оска гравирање машина, 5 оска четвртата оска cid : 8 : 1 (57 две фаза 3А stepper мотор) петти оска за намалување на односот : 6 : 1 (57 две фаза 3А stepper мотор) Чак : 100mm 3jaw Маса големина : 100 MM * 125 MM Центар висина : 98 MM Димензии : Должина Ширина 440 MM * 150 MM* 160 MM * Тежина : 13 KG Објект единици и сликиПлаќање : Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress вебсајт, 100% безбедно плаќање на тука.ќе се направи исплата на Aliexpress компанија, и кога ќе го добиете производот, тие може да се пушти пари за да сопственикот на продавницата.Царинските Трошоци (Увоз Доход) ( Освен Русија ) : Плаќаат данок е должност на секој граѓанин, купувачот треба да ја преземе одговорноста на сите даноци.Ако купувачот одбие да го прими стоката, бидејќи на даночниот проблем, тие треба да се плати за сите товарни.(ако сте треба прогласи пониска вредност, ве молиме забелешка за нас.)Гаранција & Наплата : 1)ве Молиме внимателно ја испита сите елементи, веднаш кога у знак тоа...

BGN 808.00 851.02

Кътър лазер КНК 1300*2500мм, машина за рязане на лазер влакна 750В 1200В от неръждаема стомана

1300*2500 MM CNC Ласер Машина , 750 W 1200 W Влакна Ласерски Машина за Сечење за Нерѓосувачки ЧеликПараметри на 1300*2500 MM CNC Ласерски Машина Работна површина 1300*2500mm / 1500*3000mm опција Систем за Контрола Cypcut Ласерски глава LASERMECH Водич железнички Тајван HIWIN линеарна водич железнички 30мм Пренос Тајван YYC Опрема рек Електронски Компоненти француски Шнајдер Моторни Јапонски YASKAWA серво мотор Макс Сечење Брзина 35m / мин X оската максимална брзина 65m / мин Y оска максимална брзина 100 / min Z оската максимална брзина 30m / мин X оската max забрзување 1 G Y оска max забрзување 1 G Ладење Начин Вода за Ладење Мин линија ширина 0.1 mm Моќ Барања 380 V, 50 / 60 Hz, 16 A Континуирано Работно Време 24 Hoursстандардни делови од метален накит влакна ласерски машина за сечење Машина тело 1500*3000mm работна површина 1 сет Ласерски генератор Стандард 1 сет Вода чилер ладење ласер главата и генератор 1 наместите кутијата за Контрола Cypcut систем за контрола 1 постави Ласерско сечење на главата Авто следниве функција 1 постави Заштитна леќа стандард 1 компјутер Фокусот на леќата стандард 1 сет (2 парчиња)Потрошни делови на 1300*2500 MM CNC Ласерски МашинаИмеКористете животЦена(УСД)Предложи количинаЗаштитна леќа600 часа60 / pc5 компјутериФокусот на објективот600 часа650 / set2 поставуваМлазницата600 часа20 / pc10 компјутериПримена на 1300*2500 MM CNC Ласерски МашинаГлавно се користи за сечење јаглероден челик, силициум челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, титаниум алуминиумски, поцинкуван челичен лим, мариноване одбор, алуминиум цинк плоча, бакар и многу видови на метални материјали за сечење и така натаму.Кои се применуваат во лим обработка, авијација, spaceflight, електроника, електрични апарати, метрото делови, автомобили, машини, прецизност компоненти, бродови, металуршки опрема, лифт, апарати за домаќинство, подароци и занаети, со алатката за обработка, украс, рекламирање, метал странски обработка на разни производство преработувачките индустрии.Детали слики : Предности на 1300*2500 MM CNC Ласерски Машина1...

BGN 35040.00

1500W 3axis CNC Router USB Port MACH3 1.5 kw на вертикална ос 6090 CNC гравиране фреза за рязане

1500 W 6090 3 Оска CNC Рутер, USB Порта MACH3 1.5 kw Вретено Гравирање Мелење Машина за Сечење на НовиПакување Содржина : 1x Гравирање машина1x контролер кутија1x USB порт кабел1x Моќ кабел1x алатница и алатки3x Оска моторс1x ЦД на прирачник и MACH3 софтверСпецификација Модел Број CNC6090 ZA1500 W Машина Димензија 1250*900*640mm(L*W*H) Работната Маса 1150*720*20mm(L*W*T) Ефикасно Работат Патување 600mm(X)*900mm(Y)*110mm(Z) Max работапарче дебелина Помала или еднаква на 150mm Рамка Материјал Алуминиум Легура 6061 / 6063 Слајд Единица X оската Кол...

BGN 3422.00 3640.00

целият набор механични компоненти, огледала и лещи, за да инсталирате co2 лазерно рязане и гравиране на машината

целиот сет механички компоненти за инсталирање на co2 ласерско сечење и гравирање машина ласерски главаФункција : 1.X,Y редуктор е 1 : 3 (24teeth и 72teeth);2.ласерската глава и огледало месеци е за дијаметар 20mm co2 laser фокусот на објективот и дијаметар 25mm огледала;3.цевката носители се за на цевка со дијаметар од 50mm да 80mm;4...

BGN 488.00

Евтини пневматичен гравиране машина с ЦПУ за метал

Што е модел PMKB01?1 Десктоп означување машина ,со PC преку USB контролер, што се користи за погодно,пријателски софтверски интерфејс,многу лесен за употреба.2...

BGN 1927.00 2028.80

лазер CO2 споделя компоненти на цялата машина на главата лазер CO2, обектива на фокуса на лазер CO2 1бр + 3 огледала силиций PC htd3m-15mm времето колан

co2 ласерот делови co2 laser главата целата машина компоненти,1 парче co2 laser фокусот на објективот и 3 парчиња златен силикон огледалаПакување листаИме КоличинаКина Znse леќа 20mm 50.8 mm 1pcСиликон огледало 25мм 3pcsЛасерски цевка прилагодување 2pcПрвиот огледало група 1pcВториот огледало група 1pcЛасерско сечење на главата 1pcXоската лево синхрони круг Група 1pcXоската Право синхрони круг Група 1pcYоската преамбулата Тркала 2pcПо левата Yоската синхрони круг Група 1pcВеднаш по Yоската синхрони круг Група 1pcСтрана преку плоча 4pcЖелезнички затка 4pcБлизината switch заградата 2pcМоторни монтирање плоча 2pcМоторни синхрони круг 2pcЗатворена 3 M15mm појас 2pcОтворете 3 M15mm појас 10metersСликиМожете да ги инсталирате како оваа : Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 559.98

Cloudray S&a CW3000 индустриален чилър вода за CO2 лазерно гравиране и рязане на охлаждане 60 W 80 W лазерна тръба DG110V AG220V

Царина : Сите производи превозот од Кина може да предизвика тарифи Ве молиме да знаат добро за вашата земја увоз закони...

BGN 224.00

6012 фреза с ЦПУ завъртане на оста на струг с ЦПУ машина AKG6012 за извършване на занаятчийски подаръци, мебели

6012 Cnc рутер ротари оска цпу струг машина AKG6012 за Занает Подарок одлуки,МебелОпис На ПроизводотПараметар1 Име на Модел Cnc рутер ротари оска AKM6012 2 X Y Z работна површина 600*1200*150mm 3 Целата структура Висока кревет и Трошоците за железо структура 4 Табела површината Тслот табела со ПВЦ 5 Движење делови Тајван TBI Топката завртка пренос 6 Вретено 1.5 kw / 2.2 kw вода за ладење вретено 7 Вретеното брзина 24000 ВРТЕЖИ во минута 8 Вози Мотор Leadshine M860 возачот / Хибрид серво мотор HBS758 9 Max...

BGN 4958.40

Кръгова Плетене Машина Използва Сензор За Движение, Спиране На Пропастта Памучна Прежда

Кружно Плетење Машина Се Користи Памук Предиво Пауза Запре Сензор За ДвижењеСтр ayment1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 80.00

целият набор механични компоненти за инсталиране на CO2 лазерно рязане и гравиране с лазерна глава

целиот сет механички компоненти за инсталирање на co2 ласерско сечење и гравирање машина ласерски главаФункција : 1.X,Y редуктор е 1 : 3 (24teeth и 72teeth);2.ласерската глава и огледало месеци е за дијаметар 20mm co2 laser фокусот на објективот и дијаметар 25mm огледала;3.цевката носители се за на цевка со дијаметар од 50mm да 80mm;4...

BGN 304.00

Nema 23 Leadshine 5.8 A 3 фазно стъпков двигател 573S20 за CO2 лазерно гравиране и рязане

СпецификацијаЗаедничка ОценкаСпецификацијаЧекор Агол1.2°Големината На РамкатаNEMA 23Прецизноста На Позицијата± 5%Одржување На Вртежен Момент1.3 N·MDielectric Сила500 VAC 1 MinТековната / фаза5.8 НаОтпорност На Изолација100 MOhm (500 VDC)Должина76mm / 2.99"Класа На ИзолацијаБВратило Големина8mm / 0.315"Temp Пораст (Max)80 KБрој на Проводници6Радијална ИграMax.0.06 mm (Load 450g)Тежина0.75 kgAxial ИграMax.0.08 mm (Load 450g)Натпреварот Дискови3 DM580 / 3 DM683Производот За ТрофеиМеханички

BGN 64.00 67.20

Лазер 100w 1390 лазерно гравиране на CO2 лазерно гравиране 220V / 110v лазерен нож машина diy CNC гравиране машина

Ласерски 100w 1390 ласерско гравирање машина co2 laser гравирање машина 220v / 110v ласерски машина машина diy CNC гравирање машиналас er машина за сечењеItem / МоделRDJ1390Работна површина1300 x 900mmЛасерски моќ80 W / 100w / 150w / 180wЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

BGN 5040.00

CO2 лазерен гумен печат гравиране машина K40 LIHUIYU M Mother Control Panel Board Co2 лазерен гравьор нож САМ 3020 3040

K40 LIHUIYU М Мајка Одбор Co2 Laser Control Panel Engraver Машина Забелешка : листата е само со Control Panel ОдборСпецијално дизајнирани за Мини ласерски engraver 1 компјутер Li HUIYU Control Panel Одбор Испорака : да се САД, Русија од страна на EПакет, за да ги друга земја со препорачана пошта со следење на број...

BGN 31.00 46.38

DSP контролер A15 Multi-Spindle CNC controller A15E 3 ос offline USB motion control system

DSP контролер A15 МултиВретено CNC контролер A15 E 3 оска присутен USB движење контрола систем Пакет се вклучени : 1 x A15 S DSP Контролер 1 x 50 pin кабел 1 x USB кабел за податоци за Спецификација : 1...

BGN 896.00

speacial конструировал дървен нож дървена гравьор 3d работейки 1325 дървообработващ струг

Вие само треба да кажете ми кои се вашите детални работни барања од : Мојот Skype : acctek01Мојот whatsapp : +8613188937586Јас ќе го предложи најсоодветниот за конфигурација и машина за вас!!!speacial дизајниран дрво машина дрвени engraver 3d работни 1325 дрво машинаВистинска машина слика : Параметри на 1325 дрво машина : МоделAKM1325X Y Z Оската работна површина1300x2500x200mmТабелаТслот табелателотоТешки рамка телоМакс брзина се движат28000mm / минМакс брзина гравирање20000m / минМакс висина на материјалните200mmRepositioning Точноста0.03 mmРотари200mm дијаметар ротариКомандаG кодотСофтвер КомпатибилностType3 / Ucancame V9 / Artcam Софтвер и така натамуРаботен напон380 V / 220 V,50 HZ / 60 HZВретено моќ3kw вода за ладење вретеноВретеното брзина024000rpm / минСе вози типStepper мотор(серво мотор опционално)Систем за контролаMach3 контролен систем(DSP опција)Машина димензија1900x3200x1450mmПакет димензија2050x3500x1500mmТежина1300kgФакултативнаDSP справи / се резервоарот за вода / прашина колектор / вакуум масаПредности : 1.Усвојување на линеарен квадратен водич железнички која може да се прилагоди јаз и може да се промени патеката, животот може да биде не помалку од 10 години, комплетна изведба е најдобар...

BGN 10560.00

Lonati Goal GL 303 GL 304 трикотаж носочные изделия Плетене машина използвате Dail игла 0350240TA 0350240TB

Lonati Цел GL 303 GL 304 Трикотаж Плетење Машина се Користи Dail Игли 0350240 TA 0350240 TB 1000 Pcs / МногуПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 88.00