• Ново
1000 Mw 450Нм фокусиране син лазерен модул гравиране TTL Модул 1 W лазерна тръба лазерен модул диод

1000 Mw 450Нм фокусиране син лазерен модул гравиране TTL Модул 1 W лазерна тръба лазерен модул диод

BGN 76.80

Сума
Налично за поръчка


1000 mw сина, пурпурна ласерски глава ,1w 450nm diy ласерски машина делови ласерски диоди ласерски цевката за ладење вентилатор со TTL,фокус прилагодливи Бранова должина : 450 NM Моќ : 1 W Електрична струја : 3А влезен Напон : DC 12 V Работна температура : +10 ~+40 Возачот модул : TTL Може да се користи за резба, гравирање , не може да го намали дрво Ласерски фокус прилагодливи
големина : 33*33*65mm

Всичко за продукта

Номер На Модела:
1000 Mw

Подобни продукти в категория

лазер CO2 споделя компоненти на цялата машина на главата лазер CO2, обектива на фокуса на лазер CO2 1бр + 3 огледала силиций PC htd3m-15mm времето колан

co2 ласерот делови co2 laser главата целата машина компоненти,1 парче co2 laser фокусот на објективот и 3 парчиња златен силикон огледалаПакување листаИме КоличинаКина Znse леќа 20mm 50.8 mm 1pcСиликон огледало 25мм 3pcsЛасерски цевка прилагодување 2pcПрвиот огледало група 1pcВториот огледало група 1pcЛасерско сечење на главата 1pcXоската лево синхрони круг Група 1pcXоската Право синхрони круг Група 1pcYоската преамбулата Тркала 2pcПо левата Yоската синхрони круг Група 1pcВеднаш по Yоската синхрони круг Група 1pcСтрана преку плоча 4pcЖелезнички затка 4pcБлизината switch заградата 2pcМоторни монтирање плоча 2pcМоторни синхрони круг 2pcЗатворена 3 M15mm појас 2pcОтворете 3 M15mm појас 10metersСликиМожете да ги инсталирате како оваа : Превозот ве Молиме отворете пакет и да провери доколку има некои оштетувања пред да го потпише, ако постојат некои штета , ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш, Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди.Плаќање Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето на Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 559.98

Cloudray S&a CW3000 индустриален чилър вода за CO2 лазерно гравиране и рязане на охлаждане 60 W 80 W лазерна тръба DG110V AG220V

Царина : Сите производи превозот од Кина може да предизвика тарифи Ве молиме да знаат добро за вашата земја увоз закони...

BGN 224.00

Nema 23 Leadshine 5.8 A 3 фазно стъпков двигател 573S20 за CO2 лазерно гравиране и рязане

СпецификацијаЗаедничка ОценкаСпецификацијаЧекор Агол1.2°Големината На РамкатаNEMA 23Прецизноста На Позицијата± 5%Одржување На Вртежен Момент1.3 N·MDielectric Сила500 VAC 1 MinТековната / фаза5.8 НаОтпорност На Изолација100 MOhm (500 VDC)Должина76mm / 2.99"Класа На ИзолацијаБВратило Големина8mm / 0.315"Temp Пораст (Max)80 KБрој на Проводници6Радијална ИграMax.0.06 mm (Load 450g)Тежина0.75 kgAxial ИграMax.0.08 mm (Load 450g)Натпреварот Дискови3 DM580 / 3 DM683Производот За ТрофеиМеханички

BGN 64.00 67.20

4th aixs / 5th ос aixs с оста на въртене на патрона на челюстта 100mm 3 с таблицата за рутер цпу

4 aixs 5 оска На aixs со 100mm 3 вилица чак ротација на оската со маса за cnc рутерСпецификации 4 оска гравирање машина, 5 оска четвртата оска cid : 8 : 1 (57 две фаза 3А stepper мотор) петти оска за намалување на односот : 6 : 1 (57 две фаза 3А stepper мотор) Чак : 100mm 3jaw Маса големина : 100 MM * 125 MM Центар висина : 98 MM Димензии : Должина Ширина 440 MM * 150 MM* 160 MM * Тежина : 13 KG Објект единици и сликиПлаќање : Плаќањето е Зачувам и Alipay Во Aliexpress вебсајт, 100% безбедно плаќање на тука.ќе се направи исплата на Aliexpress компанија, и кога ќе го добиете производот, тие може да се пушти пари за да сопственикот на продавницата.Царинските Трошоци (Увоз Доход) ( Освен Русија ) : Плаќаат данок е должност на секој граѓанин, купувачот треба да ја преземе одговорноста на сите даноци.Ако купувачот одбие да го прими стоката, бидејќи на даночниот проблем, тие треба да се плати за сите товарни.(ако сте треба прогласи пониска вредност, ве молиме забелешка за нас.)Гаранција & Наплата : 1)ве Молиме внимателно ја испита сите елементи, веднаш кога у знак тоа...

BGN 808.00 851.02

Handheld въздушно преносима машина за етикетиране на Сондата специалните училища за штемпелевать VIN номера на мотора

Рачен Пренослив Пневматски Точка Pin Означување на Машина за Печат Моторни ВИН БроевиШто е модел PMKG01?1.Пневматски модел,треба воздухот се вози за работа;со 7"LCD контролер, што нема потреба од дополнителни КОМПЈУТЕР ;2.Дарежлив : 80x 40mm означување на прозорецот е задоволување на барањата на повеќето апликации.(За поголеми означување области на рачни единици видите PMKE02 и PMKE03)Способен за означување на сите видови на метални или nonmetal материјали до 60 HRC3.Точка Peen означување на опремата, е постојан, непосреден дел означување на процесот на користење на pin карбидда алинеја обележување на површината за да формираат точки линии, логоа и 2 D Податоци Матрица бар кодови.

BGN 2079.00 2188.80

DSP контролер A15 Multi-Spindle CNC controller A15E 3 ос offline USB motion control system

DSP контролер A15 МултиВретено CNC контролер A15 E 3 оска присутен USB движење контрола систем Пакет се вклучени : 1 x A15 S DSP Контролер 1 x 50 pin кабел 1 x USB кабел за податоци за Спецификација : 1...

BGN 896.00

Висококачествен чугун материал маса, пейка скоба винт скоба за заключване дървообработващи маса скоба дървена тела стяга менгеме

Висок Квалитет леано железо Материјал Табела Клупата Менгеме Завртка Менгеме Заклучување на Дрво ТабелаМенгеме Дрвени тела менгеме на назад СтегањеЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : Дрвени тела менгеме на назадМатеријал : леано железоСтегање ширина : 150mmСтегање дебелина : 115mmСтегање длабочина : 50mmПакување големина : 33 * 30 * 8cmТежина : 4 KGЗабелешка : не се вклучени рачки и штици, правење на вашиот сопствен

BGN 47.07

Голям размер 1626 (1325 1530 1535) CE, FDA, ISO standard co2 textile laser кътър, co2 laser rubber cutting machine for sale

Голема големина 1626(1325 1530 1535) CE ФДУ ISO стандард co2 текстилни ласер машина, co2 laser гума машина за сечење за продажбаco2 ласерот гума машина за сечење за продажба на Техничките параметри1)ЛасерскитипСтакло Запечатени CO2 laser цевка, водата за ладење2)Ласерски цевка на моќ60w / 80w3)Работна површина1600 x2600mm4)Макс брзина се движат060,000 mm / мин5)Макс сечење брзина030,000 mm / мин6)Ласерски излез контрола1100% софтвер поставување7)Локација прецизностпомалку од 0.01 mm8)Највисок скенирањепрецизност : 2500 DPI9)Оперативентемпература : 045 целзиусови степени10)Оперативен влажност5 95%11)Минимална обликувањето карактерАнглиски 1.0 х 1.0 mm, Кинески 2.0x2.0mm12)Графички формат поддржанBMP, PLT, ЛИНИЈА, DXF, и ПИ13)Возење системstepper мотор (серво за опција)14)Ладење на чекањеводаладење и систем за заштита на15)Помошната опремаАуспухфанови, воздухиздувни цевки, пумпа за вода, воздух пумпа16)Контролирање на софтверDSP систем за контрола, AWC контролер17)Компатибилен СофтверTAJIMA , Corel Draw, Auto CAD, Photoshop18)ФункцијаDual ласерски раководител, Авто хранење функцијакарактеристики и детали на co2 laser гума машина за сечење за продажба1)...

BGN 13680.00

Евтини пневматичен гравиране машина с ЦПУ за метал

Што е модел PMKB01?1 Десктоп означување машина ,со PC преку USB контролер, што се користи за погодно,пријателски софтверски интерфејс,многу лесен за употреба.2...

BGN 1927.00 2028.80

Нов T6-1 алуминиев миниатюрна настолна машина с висока прецизност DC 24V 7000RPM прорезна машина направи си САМ циркуляр прецизна дърводелски трион

T6 Алуминиум минијатурни табела saw висока прецизност 24 V DC 7000 RPM машина за сечење DIY модел пили прецизност столарија пилаПакување Листа1 X DIY Мини Табела SawОва е само мини табела saw,тоа вклучува backer притисни владетел, одбивни вежба чак и триаголник владетел.Без напојување и не го виде ножот.Модел : T6 Multifuctional Мини Табела SawСребрена Напојување : DC 1224 V Оптоварување слободни Брзина : 7000 RPM Максимална Сечење Дебелина : 29mm / 1.14 инчен Табела Saw Големина : 240 X 200 130mm X Нето Тежина : 5.2 kgПревозот 1...

BGN 126.40

2 * 56 мм, сплав висока честота на гравиране стилус; Безплатна доставка

Пневматски означување pin (вклучувајќи пролет, Опрстени, перо , pin капак)Пневматски означување pin предности : а.Висока цврстина, ниска цена, и издржливб.Pin совет можат да бидат полирани,в.Тоа е многу економичен потрошен на пневматски означување на машинаг.длабоко означување и тесен одбележување е поддржаноПримена : Автомобилот, лакот на мотоцикл, автомобил рамка ,автомобилската шасија, мотор, машински дел, машински алатки,метална цевка, опрема, пумпа тело, вентил, разни цврстина производи од пластични маси, хардверски дел, Аеронаутика, Електроника,војна и лесна индустрија за означување на челик, железо, бакар, алуминиум и пластични делови и разни nameplate означувањеПараметри : Pin покрие Материјал : Алуминиум (изборен боја), бакар, железо ценаПеро материјал : вечера тешко легураПеро цврстина : 93 HRA (68 HRC)По повод одбележувањето материјал цврстина : ≤ 60 HRA (HRC30)По повод одбележувањето Предмети : пластика, железо, бакар, алуминиум и други металиПо повод одбележувањето длабочина : 0.1 mm5mmПеро дијаметар : Φ2, Φ2.5, Φ3, Φ4, Φ5, Φ6, Φ8 ( прилагодено поддржани)Тема големина : M18, M24, M26, M27, M32 (прилагодено поддржани), конец теренот 1mmПеро должина : 30мм, 42mm, 45mm, 53mm, 56mm, 60mm, 75мм, 76mm, 110mm (прилагодено поддржани)Перо глава дијаметар : 10.7 милиметри, 12.8 мм, 16mm, 17.2 mm (прилагодено поддржани)Воздушниот Притисок : 0.30 .6 paКако да се избере Пневматски означување pin?(1) За перо големина на : а.Φ2, Φ2.5 : погоден за алуминиум итн...

BGN 320.00 336.80

Машина за етикетиране на лазерни влакна 10W машини за етикетиране на Логоса

Опис на производот Главните Карактеристики на AK10 F логото означување на машина1 Висок квалитет на ласерски пат погоден за деликатна означување...

BGN 7520.00

1бр пръстен гравьор злато и сребро гривна конци на машина DIY пръстен вътрешно дупка гравиране печат оборудване

Прстен Engraver Злато и сребро алка резба машина DIY Прстен Внатрешниот дупка гравирање и печатење опрема се поврзете со компјутерНапојување барања : AC220 V 5060 hz (според барањето може да се менува за да AC110 V)Електрична енергија : 75 wОпрема големина : 380 mm * 180 mm * 230 mmНето тежина : 8.5 kgНа фонтот висина : англиски Броеви 0.530 мм / Кинески Фонт 30 mmРезба надворешниот прстен дијаметар : 1580mmРезба внатрешниот прстен дијаметар : 1560 mmСликата покажува :

BGN 1888.00

Добра съвместимост на CO2 лазерен източник на енергия 150 W Високо напрежение 220 v / 50 Hz за лазерна тръба CNC гравиране рязане standalone, маркировъчна машина

Добра Компатибилност CO2 Laser Напојување 150 W Висок Напон 220 VAC / 50 Hz за Ласерски Цевка CNC Гравирање Сечење Означување на МашинаКарактеристики :1.моќ компатибилност е добра, може да се применат за да се голем број на 60 W, 50 W, 40 W ласерски цевка.2...

BGN 452.00 502.40

CNC wood AKM2030 професионална мебели за спалня дървена машинното оборудване за малкия бизнес дървена фреза с ЦПУ

Поврзани со топла продажба cnc рутер машина : CNC дрво AKM2030 Професионални спалната соба мебел дрво машини опрема за мал бизнис дрво cnc рутерce сертификацијаcnc рутер 1325кина евтини cnc рутер машинаПараметар на Пневматски систем за cnc рутер 1325 НЕМА Опис Параметар 1 X,Y,Z,Б Работна Површина 2000x3000x200mm 2, Табела Големина 2550×3420mm 3 X,Y,Z Патуваат Прецизноста на Позиционирањето ±0.01 / 300мм 4 X,Y,Z Repositioning Точност : ±0.03 mm / 300мм 5 Табела Површината Вакуум и Т слот табела 6 Рамка Тешки Челични Цевки Структура 7 X, Y Структура во Решетката и Крило Вози 8 Z Структура Тајван TBI Топката Завртка 9 Max...

BGN 9840.00

1212 Acctek High Speed 1212 вакуум маса свд фреза с ЦПУ дървообработване

1212 Acctek Голема Брзина 1212 Вакуум Маса Ballscrew CNC Рутер ДрвоСпецификации на CNC Рутер ДрвоCNC Рутер Дрво1) 1.5 kw вода за ладење вретено2) TBI топката завртка та3) Подобра услуга4) CEТехнички параметри на CNC Рутер ДрвоМоделAKG1212 CNC Рутер ДрвоРаботна Површина1200×1200×150mmВретено Мотор1.5 KW вода за ладење вретено ( 2.2 KW вретено е опционално)Работен РежимLeadshine возачиСистем За КонтролаMach3 контролирање на системот( DSP е опционално)Вози Механизамx,y оска z оската Тајван TBI топката заврткаТабела ПовршинаVaccum / Tслот extrusionsРамкацелосно челична конструкцијаДвижење Прецизноста На Позиционирањето± 0.03 / 300ммRepositioning Точноста± 0.05 mmМакс Брзина На Движење50,000 mm / минМакс Брзина Гравирање30,000 mm / минРотирачка Брзина на Вретеното2,4000 вртежи во минутаZоска прилагодувањеАвто Z потекло алатка сензорДиктира ФорматGкод, *.u00, *.mmg, *.pltОперативен Напон3phase 380vСофтверОригиналниот Artcut софтверПакување Големина1850*1800*1680 MMСистем За ПодмачкувањеМасло за подмачкување системНето тежина / Бруто Тежина400kg / 450kgМашински делови на Машини CNC РутерCNC Рутер Дрво ПримерокДруги машиниКомпанијата ИнформацииПакување & ИспоракаИсто така постојат и некои опционални делови на машината како што се воздухот за ладење вретено,вакуум маса,вакуум пумпа,ротари и така натаму.Ако треба,ние може да се прилагоди на вашите барања.Нашите предности како што следува : 1.Висок квалитет и конкурентна цена .2.увезени додатоци во странство .3.Линија на производство проток4.Имаат професионален инженер.5.24 часа онлајн услуга .6.Ако се направи голема цел,може да ви даде попуст(вклучуваат некои подароци)7.Можете слободно да ја посетите нашата фабрика или можеби имаат патување во Jinan градКонтакт со нас на : M s ...

BGN 5040.00

Безплатна доставка пирография дръжка спойка железен инструмент с 5 бр пирография железни накрайници за кожата дърво тиква занаяти изкуство DIY инструмент

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Бесплатен превозот pyrography пенкало лемење железо алатка со 5 компјутери pyrography железо совети за Кожа дрво gourd занаети Уметност DIY алатка Опис : совршен Pyrography воведна алатка за да се Woodburning Доаѓа со 5 различни Woodburning точка Топлина shield им помага на заштита на вашите прсти и ги задржи кул најдобриот дел е, ова пенкало може да се користи со сите видови на дрво Карактеристики : Тоа е со НАС круг приклучок...

BGN 15.98

целият набор механични компоненти, огледала и лещи, за да инсталирате co2 лазерно рязане и гравиране на машината

целиот сет механички компоненти за инсталирање на co2 ласерско сечење и гравирање машина ласерски главаФункција : 1.X,Y редуктор е 1 : 3 (24teeth и 72teeth);2.ласерската глава и огледало месеци е за дијаметар 20mm co2 laser фокусот на објективот и дијаметар 25mm огледала;3.цевката носители се за на цевка со дијаметар од 50mm да 80mm;4...

BGN 488.00

Кътър лазер КНК 1300*2500мм, машина за рязане на лазер влакна 750В 1200В от неръждаема стомана

1300*2500 MM CNC Ласер Машина , 750 W 1200 W Влакна Ласерски Машина за Сечење за Нерѓосувачки ЧеликПараметри на 1300*2500 MM CNC Ласерски Машина Работна површина 1300*2500mm / 1500*3000mm опција Систем за Контрола Cypcut Ласерски глава LASERMECH Водич железнички Тајван HIWIN линеарна водич железнички 30мм Пренос Тајван YYC Опрема рек Електронски Компоненти француски Шнајдер Моторни Јапонски YASKAWA серво мотор Макс Сечење Брзина 35m / мин X оската максимална брзина 65m / мин Y оска максимална брзина 100 / min Z оската максимална брзина 30m / мин X оската max забрзување 1 G Y оска max забрзување 1 G Ладење Начин Вода за Ладење Мин линија ширина 0.1 mm Моќ Барања 380 V, 50 / 60 Hz, 16 A Континуирано Работно Време 24 Hoursстандардни делови од метален накит влакна ласерски машина за сечење Машина тело 1500*3000mm работна површина 1 сет Ласерски генератор Стандард 1 сет Вода чилер ладење ласер главата и генератор 1 наместите кутијата за Контрола Cypcut систем за контрола 1 постави Ласерско сечење на главата Авто следниве функција 1 постави Заштитна леќа стандард 1 компјутер Фокусот на леќата стандард 1 сет (2 парчиња)Потрошни делови на 1300*2500 MM CNC Ласерски МашинаИмеКористете животЦена(УСД)Предложи количинаЗаштитна леќа600 часа60 / pc5 компјутериФокусот на објективот600 часа650 / set2 поставуваМлазницата600 часа20 / pc10 компјутериПримена на 1300*2500 MM CNC Ласерски МашинаГлавно се користи за сечење јаглероден челик, силициум челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, титаниум алуминиумски, поцинкуван челичен лим, мариноване одбор, алуминиум цинк плоча, бакар и многу видови на метални материјали за сечење и така натаму.Кои се применуваат во лим обработка, авијација, spaceflight, електроника, електрични апарати, метрото делови, автомобили, машини, прецизност компоненти, бродови, металуршки опрема, лифт, апарати за домаќинство, подароци и занаети, со алатката за обработка, украс, рекламирање, метал странски обработка на разни производство преработувачките индустрии.Детали слики : Предности на 1300*2500 MM CNC Ласерски Машина1...

BGN 35040.00

мухъл филировальной машини с цпу ic за iphone 6s/6s+/7/7+

ic cnc фреза калап за iphone 6s / 6s+ / 7 / 7+Купувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

BGN 507.20

Мултифункционална маса трион WX572 jigsaw chainsaw cutting machine sawing tools дървообработване 650 W битови електроинструменти

Мултифункција табела saw WX572 сложувалка пила машина за сечење машински алаткимашини за 650 W домашни електрични алаткиСликата покажуваПроизвод параметри Номинална моќност : 650w Неоптоварување reciprocating фреквенција : 3000 пати / мин Максимална сечење длабочина : 40mm дрво, ПВЦ цевки 30мм, алуминиум 10мм, плочка 10мм, челик 3мм Машина големина : 400 * 430 * 315mm (L * W * H) Тежина : 6.7 kg Забелешка : Имајте на ум дека работата на машината на бучава е неизбежна, ве молиме обидете се да не влијае на користењето на соседите животната средина...

BGN 332.80

целият набор механични компоненти за инсталиране на CO2 лазерно рязане и гравиране с лазерна глава

целиот сет механички компоненти за инсталирање на co2 ласерско сечење и гравирање машина ласерски главаФункција : 1.X,Y редуктор е 1 : 3 (24teeth и 72teeth);2.ласерската глава и огледало месеци е за дијаметар 20mm co2 laser фокусот на објективот и дијаметар 25mm огледала;3.цевката носители се за на цевка со дијаметар од 50mm да 80mm;4...

BGN 304.00

безплатна доставка 3.0 kw шпиндела motor 105 мм вретено тела

Производ параметри1 105mm плоштадот вретено се стега, вретено месеци, фрлија алуминиум, sandblasted ѕидот, ѕидот е многу мазна, тежина околу 1,5 кг.2 Вретено менгеме завртка дупка во средината, која не стиска до другата страна на вретено завртка дупки за монтажа погодност хуманизирано дизајн (со средината завртка нежно еден, добра собранието вретено)...

BGN 94.38