• Ново
AKM2040D 2040 Italy HSD atc spindle cnc рутер, cnc wood machine, atc cnc machine

AKM2040D 2040 Italy HSD atc spindle cnc рутер, cnc wood machine, atc cnc machine

BGN 34400.00

Сума
Налично за поръчка


AKM2040 D 2040 Италија HSD atc вретено cnc рутер, цпу дрво машина, atc cnc машина
Рингишпил алатка промени 2040 ATC
Примена : atc cnc машина
1.Мебел : идеално погоден за обработка кабинет вратата,дрвена врата,цврсто дрво мебел,панел мебел,канцелариски мебел,прозорци,маси и столици,итн.
2.Добро прилагодени за обработка на панел, изолациони материјали,пластични,епоксидна смола,јаглерод мешано сложени,итн.
Работни Примероци :
Мебел : дрвени врати, кабинети. Плоча, канцеларијата на дрво и мебел, маси, столови, врати и прозорци.
Дрво, производи : глас кутија, игра кабинети, компјутерски маси, машини за шиење маса, инструменти.
Машина за детали : atc cnc машина
Параметар : atc cnc машина НЕМА Опис Параметар 1 X,Y,Z,Б Работна Површина 2000x4000x250mm 2, Табела Големина 2210*4200 3 X,Y,Z Патуваат Прецизноста на Позиционирањето ±0.01/300мм 4 X,Y,Z Repositioning Точност : ±0.03 mm/300мм 5 Табела Површината Т-слот and Vacuum работна табела 6 Рамка Тешки Челични Цевки Структура 7 X, Y Структура во Решетката и Крило Диск,Hiwin Железнички Линеарни Лагери 8 Z Структура Hiwin Железнички Линеарни Лагери и Топката Завртка 9 Max. Потрошувачка На Енергија (Без Вретено) 8.5 Kw 10 Max. Брза Патување го Оценувате 80000mm/мин 11 Max. Работна Брзина 50000mm/min 12 Вретено Моќ 9.0 KW HSD(Италија)/9kw Changsheng (Кина) 13 Вретеното Брзина 0-24000 RPM 14 Вози Мотори серво мотор Yaskawa Јапонски 750w 15 Работен Напон AC380 V/50/60 Hz,3 PH (Опција : 220 V)) 16 Команда Јазик G Код 17 Оперативен Систем Тајван Syntec Систем за Контрола 18 Компјутерски Интерфејс со USB / Ethernet 19 Флеш Меморија 512 M 20 Collet ER32 21 X,Y Резолуција 22 Софтвер Компатибилност Type3/Ucancame V9 софтвер (Опција : Artcam софтвер) 23 Работи Средина Температура Од 0 - 45 Centigrade 24 Релативна Влажност 30% - 75% 25 Пакување Големина 3520*2250*1900mm 26 N.W. 1600 KG 27 G. W. 1850 KG 28 Опционални Делови Simens систем за Контрола алатка секачи Вакуум Пумпа Ротари Систем Магла-Систем за ладење
За нас
Acctek Машини Ко.Ltd е лоцирана во Jinan град, Shandong провинција. Секогаш сме биле отстапување на истражување и производство на CNC гравирање машини. Имаме R & D Производство Оддел, Контрола на Квалитетот на Одделот, како и со Продажба и Услуга Оддел. Нашите производи се широко се користат во Машини, Рекламирање, Модел, Електрични, CAD/CAM Индустрија Модел, Облека, Пакет Печатење, Означување, Ласерски Запечатување и така натаму.
Пакување & Испорака
Компанијата Информации
Информации за контакт
Во потрага агент од целиот свет !
Ве молам да ми кажете што е вашето специфичната користи машината да се направи : )Тогаш јас може да ви препорача соодветна машина !!
Алис meng
Mail : export12/на/acctekcnc.com
Whatsapp : +8618353179068
Skype : acctek12

Всичко за продукта

CNC или не:
CNC
Състояние:
НОВО
търговска марка:
ACCTEK
Номер На Модела:
AKM2040D atc преса с ЦПУ
Модел:
AKM2040D
Ос:
Въздушно охлаждане на мотора на шпиндела HSD 9.0 KW ATC
Система За Управление На:
Mach3 / Syntec
Двигател:
Доставчик и износител Delta серво motor / Yaskawa серво мотор
Инвертор:
Фулинговый инвертор
Дизайн на струг:
тялото е машина, голяма производителност
смяна на инструмента:
Тип изменитель диск инструмент, 8 piecs
работна площ:
2000*4000*250мм
Напрежение:
380 / 220V 3-фаза
водач на наклона:
Тайван hiwin линеен ръководство на релсите

Подобни продукти в категория

Nema 23 Leadshine 5.8 A 3 фазно стъпков двигател 573S20 за CO2 лазерно гравиране и рязане

СпецификацијаЗаедничка ОценкаСпецификацијаЧекор Агол1.2°Големината На РамкатаNEMA 23Прецизноста На Позицијата± 5%Одржување На Вртежен Момент1.3 N·MDielectric Сила500 VAC 1 MinТековната / фаза5.8 НаОтпорност На Изолација100 MOhm (500 VDC)Должина76mm / 2.99"Класа На ИзолацијаБВратило Големина8mm / 0.315"Temp Пораст (Max)80 KБрој на Проводници6Радијална ИграMax.0.06 mm (Load 450g)Тежина0.75 kgAxial ИграMax.0.08 mm (Load 450g)Натпреварот Дискови3 DM580 / 3 DM683Производот За ТрофеиМеханички

BGN 64.00 67.20

целият набор механични компоненти за инсталиране на CO2 лазерно рязане и гравиране с лазерна глава

целиот сет механички компоненти за инсталирање на co2 ласерско сечење и гравирање машина ласерски главаФункција : 1.X,Y редуктор е 1 : 3 (24teeth и 72teeth);2.ласерската глава и огледало месеци е за дијаметар 20mm co2 laser фокусот на објективот и дијаметар 25mm огледала;3.цевката носители се за на цевка со дијаметар од 50mm да 80mm;4...

BGN 304.00

никакъв данък в Русия! Струг с ЦПУ 3040 T-D300 4axis CNC carving гравиране машина с външен USB адаптер

CNC машина резба 3040 ТD300 4axis cnc рутер гравирање машина со USB100 Надворешен USB адаптер за DIYcnc рутер Технички ПараметриМашина Димензии: 660×570×450 ммРек материјал: 6061 и 6063 Тешко алуминиум легура (Единствена и посветен на мувла истиснување профили, Нека фалсификаторите џуџиња.)Гравирање површина: 400 X300mmZОската Удар: 60mm, Гравирање длабочината зависи од должината на алатката работ)Прифатливи материјални дебелина: ≤60mmЖелезнички тип: Chromeplate вратило+Линеарни Лагери,)(Површината стврднување 61 HRC)Вид на завртка: 1404 Двојно тема Трапезоидна ЗаврткаВретено мотор: НОВИ DC300 W / 12000r / min(Многу мал шум)Collet тип: ER11,1 / 8"(3.175 mm) ColletStepper мотор и се вози: НОВИ двефаза хибрид повлекува мотор , 3А / ФАЗА,50 N.cm, 8 сегменти диск.Максимална оперативен брзина: 4000mm / min (Гравирање брзина : 3003000mm / мин)Повторете Прецизноста на позиционирањето: <0.03 mmКомуникациски интерфејс: Паралелна порта (+ USB100 Надворешен USB адаптер )Софтвер Compatability: Mach3 / Emc2 / Kcam, (Type3,Wentai, Art CAM,coppercam)Команда код: G code / .nc / .ncc / .tab / .txtМашина тежина: 32kgРотација на Оската (4 Оска)Опис : Чак Големина : 50mm, автоцентрирање чакЦентар висина : H = 51mmСтегање дијаметар : 50mm или помалкуЗабавување на владата : синхрони тркала / појасЗабавување на односот : 4 : 1Stepper мотор : НОВИ 57 тип / 3АStepper Диск : T65оската дискПрецизноста на позиционирањето : 0.075 °Тежина : 4kgcnc гравирање мелење машина за Пакување листа : 1× CNC 3040 Гравирање машина1× Контрола кутија1× Паралелни порт кабел 25pin1× Моќ кабел1× алатница и алатки3× Оска моторс1× Ротација На Оската1× USB100 Надворешен USB адаптер1× ЦД на прирачник и софтвер MACH3 (ако не добие, може да се изгуби во царината, ве молиме контактирајте со нас)Купувачите Мора да се прочитаТарифни & Царинење забелешкаА Продавачот е одговорноста е само продажба и превозот, за царинење прашање, ние не се во можност да ја преземе контролатаБ...

BGN 1672.51

Handheld въздушно преносима машина за етикетиране на Сондата специалните училища за штемпелевать VIN номера на мотора

Рачен Пренослив Пневматски Точка Pin Означување на Машина за Печат Моторни ВИН БроевиШто е модел PMKG01?1.Пневматски модел,треба воздухот се вози за работа;со 7"LCD контролер, што нема потреба од дополнителни КОМПЈУТЕР ;2.Дарежлив : 80x 40mm означување на прозорецот е задоволување на барањата на повеќето апликации.(За поголеми означување области на рачни единици видите PMKE02 и PMKE03)Способен за означување на сите видови на метални или nonmetal материјали до 60 HRC3.Точка Peen означување на опремата, е постојан, непосреден дел означување на процесот на користење на pin карбидда алинеја обележување на површината за да формираат точки линии, логоа и 2 D Податоци Матрица бар кодови.

BGN 2079.00 2188.80

1212 Acctek High Speed 1212 вакуум маса свд фреза с ЦПУ дървообработване

1212 Acctek Голема Брзина 1212 Вакуум Маса Ballscrew CNC Рутер ДрвоСпецификации на CNC Рутер ДрвоCNC Рутер Дрво1) 1.5 kw вода за ладење вретено2) TBI топката завртка та3) Подобра услуга4) CEТехнички параметри на CNC Рутер ДрвоМоделAKG1212 CNC Рутер ДрвоРаботна Површина1200×1200×150mmВретено Мотор1.5 KW вода за ладење вретено ( 2.2 KW вретено е опционално)Работен РежимLeadshine возачиСистем За КонтролаMach3 контролирање на системот( DSP е опционално)Вози Механизамx,y оска z оската Тајван TBI топката заврткаТабела ПовршинаVaccum / Tслот extrusionsРамкацелосно челична конструкцијаДвижење Прецизноста На Позиционирањето± 0.03 / 300ммRepositioning Точноста± 0.05 mmМакс Брзина На Движење50,000 mm / минМакс Брзина Гравирање30,000 mm / минРотирачка Брзина на Вретеното2,4000 вртежи во минутаZоска прилагодувањеАвто Z потекло алатка сензорДиктира ФорматGкод, *.u00, *.mmg, *.pltОперативен Напон3phase 380vСофтверОригиналниот Artcut софтверПакување Големина1850*1800*1680 MMСистем За ПодмачкувањеМасло за подмачкување системНето тежина / Бруто Тежина400kg / 450kgМашински делови на Машини CNC РутерCNC Рутер Дрво ПримерокДруги машиниКомпанијата ИнформацииПакување & ИспоракаИсто така постојат и некои опционални делови на машината како што се воздухот за ладење вретено,вакуум маса,вакуум пумпа,ротари и така натаму.Ако треба,ние може да се прилагоди на вашите барања.Нашите предности како што следува : 1.Висок квалитет и конкурентна цена .2.увезени додатоци во странство .3.Линија на производство проток4.Имаат професионален инженер.5.24 часа онлајн услуга .6.Ако се направи голема цел,може да ви даде попуст(вклучуваат некои подароци)7.Можете слободно да ја посетите нашата фабрика или можеби имаат патување во Jinan градКонтакт со нас на : M s ...

BGN 5040.00

безплатна доставка 3.0 kw шпиндела motor 105 мм вретено тела

Производ параметри1 105mm плоштадот вретено се стега, вретено месеци, фрлија алуминиум, sandblasted ѕидот, ѕидот е многу мазна, тежина околу 1,5 кг.2 Вретено менгеме завртка дупка во средината, која не стиска до другата страна на вретено завртка дупки за монтажа погодност хуманизирано дизајн (со средината завртка нежно еден, добра собранието вретено)...

BGN 94.38

6012 фреза с ЦПУ завъртане на оста на струг с ЦПУ машина AKG6012 за извършване на занаятчийски подаръци, мебели

6012 Cnc рутер ротари оска цпу струг машина AKG6012 за Занает Подарок одлуки,МебелОпис На ПроизводотПараметар1 Име на Модел Cnc рутер ротари оска AKM6012 2 X Y Z работна површина 600*1200*150mm 3 Целата структура Висока кревет и Трошоците за железо структура 4 Табела површината Тслот табела со ПВЦ 5 Движење делови Тајван TBI Топката завртка пренос 6 Вретено 1.5 kw / 2.2 kw вода за ладење вретено 7 Вретеното брзина 24000 ВРТЕЖИ во минута 8 Вози Мотор Leadshine M860 возачот / Хибрид серво мотор HBS758 9 Max...

BGN 4958.40

1бр пръстен гравьор злато и сребро гривна конци на машина DIY пръстен вътрешно дупка гравиране печат оборудване

Прстен Engraver Злато и сребро алка резба машина DIY Прстен Внатрешниот дупка гравирање и печатење опрема се поврзете со компјутерНапојување барања : AC220 V 5060 hz (според барањето може да се менува за да AC110 V)Електрична енергија : 75 wОпрема големина : 380 mm * 180 mm * 230 mmНето тежина : 8.5 kgНа фонтот висина : англиски Броеви 0.530 мм / Кинески Фонт 30 mmРезба надворешниот прстен дијаметар : 1580mmРезба внатрешниот прстен дијаметар : 1560 mmСликата покажува :

BGN 1888.00

DSP контролер A15 Multi-Spindle CNC controller A15E 3 ос offline USB motion control system

DSP контролер A15 МултиВретено CNC контролер A15 E 3 оска присутен USB движење контрола систем Пакет се вклучени : 1 x A15 S DSP Контролер 1 x 50 pin кабел 1 x USB кабел за податоци за Спецификација : 1...

BGN 896.00

Машина за етикетиране на лазерни влакна 10W машини за етикетиране на Логоса

Опис на производот Главните Карактеристики на AK10 F логото означување на машина1 Висок квалитет на ласерски пат погоден за деликатна означување...

BGN 7520.00

680 W мини електрическа Пробивна машина с променлива скорост микро Пробивна машина, мелница за Перлата на DIY части

680 W Мини Електрична Машина за Дупчење Променлива Брзина на Микро Вежба Притиснете Мелница Бисер DIY делови Апликација : Микро дупчење за механички, пластика, очила, метали, керамика, електроника, накит, часовници, жад, стакло, хемикалии, машини, модел, декорација, електрични апарати, играчки, скала модели одбор...

BGN 248.00

2 * 56 мм, сплав висока честота на гравиране стилус; Безплатна доставка

Пневматски означување pin (вклучувајќи пролет, Опрстени, перо , pin капак)Пневматски означување pin предности : а.Висока цврстина, ниска цена, и издржливб.Pin совет можат да бидат полирани,в.Тоа е многу економичен потрошен на пневматски означување на машинаг.длабоко означување и тесен одбележување е поддржаноПримена : Автомобилот, лакот на мотоцикл, автомобил рамка ,автомобилската шасија, мотор, машински дел, машински алатки,метална цевка, опрема, пумпа тело, вентил, разни цврстина производи од пластични маси, хардверски дел, Аеронаутика, Електроника,војна и лесна индустрија за означување на челик, железо, бакар, алуминиум и пластични делови и разни nameplate означувањеПараметри : Pin покрие Материјал : Алуминиум (изборен боја), бакар, железо ценаПеро материјал : вечера тешко легураПеро цврстина : 93 HRA (68 HRC)По повод одбележувањето материјал цврстина : ≤ 60 HRA (HRC30)По повод одбележувањето Предмети : пластика, железо, бакар, алуминиум и други металиПо повод одбележувањето длабочина : 0.1 mm5mmПеро дијаметар : Φ2, Φ2.5, Φ3, Φ4, Φ5, Φ6, Φ8 ( прилагодено поддржани)Тема големина : M18, M24, M26, M27, M32 (прилагодено поддржани), конец теренот 1mmПеро должина : 30мм, 42mm, 45mm, 53mm, 56mm, 60mm, 75мм, 76mm, 110mm (прилагодено поддржани)Перо глава дијаметар : 10.7 милиметри, 12.8 мм, 16mm, 17.2 mm (прилагодено поддржани)Воздушниот Притисок : 0.30 .6 paКако да се избере Пневматски означување pin?(1) За перо големина на : а.Φ2, Φ2.5 : погоден за алуминиум итн...

BGN 320.00 336.80

Кръгова Плетене Машина Използва Сензор За Движение, Спиране На Пропастта Памучна Прежда

Кружно Плетење Машина Се Користи Памук Предиво Пауза Запре Сензор За ДвижењеСтр ayment1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 80.00

безплатна доставка 80 mm шпиндела motor тела 80 mm шпиндела патронник за ЦПУ шпиндельный скоба 80 мм

Производ параметри1 Тоа е 80mm дијаметар гравирање машина алуминиум sandblasted тела, тоа во споредба со профили(1) повисока точност и ниска дисторзија...

BGN 89.58

1 бр. сиво лазерен гумен лист масло устойчивост на износване точната печат гравиране уплътняване на печат A4 размер 297 x 211 x 2.3 mm

HW0000616Спецификација : Бренд новиМатеријал : ГумаБоја : Сива, како слика покажуваДебелина : прибл 0.09" / 2.3 mmГолемина : прибл...

BGN 13.00 18.54

CE сертифицирани мотор на шпиндела рутер цпу AKM2030 за метал филируя за дърво, пластмаса, Акрил, алуминий, камък

AKM2030 CE потврдија cnc рутер вретено мотор за метал мелничката За Дрво, Пластика, Акрилик, АлуминиумДетали за AKM2030 cnc рутер вретено мотор за метал мелничкатаПараметар на AKM2030 cnc рутер вретено мотор за метал мелничкатаМодел2030Работна површина2000*3000*200mmТабела структуравакуум маса ( алуминиум Тслот табела за задолжително)Работна точностОд 0,05 mmRepositioning точноста0.03 mmПреносопрема и управување со пренос на X,Y;топката завртка tranmission за ZMax...

BGN 10400.00

220v Mini cut out mini saw Митра отпи метал цветен метал пластмаса дърво мини-машина за рязане на мини-инструмент за триони

Мини отсечени мини видов митра видов метал обоени метали пластика дрво Мини машина за сечењеМини алатка пилиСликата покажуваЗабелешка : Доколку имате било какви прашања во врска со нашите производи, или она другото дали сакате да знаете , ве молиме контактирајте со нас ,ви благодариме.

BGN 123.20

BG tax no мултифункционален електрически настолен тип беспыльной рязане машина за рязане на камък дърво

MK без данок Мултифункционален електрични табела тип прашина сечење машина за сечење на камен дрво Производ параметар : Потекло : Кина машина за Сечење тип : Вертикален машина за сечење Режим на работа : Табела mode Режим на напојување : DC период на Гаранција : 1 години Класификација : големина : 800 X800 големина : 1000 X1000 големина : 1200x1200 Модел : L78 A1

BGN 1136.00

Кътър лазер КНК 1300*2500мм, машина за рязане на лазер влакна 750В 1200В от неръждаема стомана

1300*2500 MM CNC Ласер Машина , 750 W 1200 W Влакна Ласерски Машина за Сечење за Нерѓосувачки ЧеликПараметри на 1300*2500 MM CNC Ласерски Машина Работна површина 1300*2500mm / 1500*3000mm опција Систем за Контрола Cypcut Ласерски глава LASERMECH Водич железнички Тајван HIWIN линеарна водич железнички 30мм Пренос Тајван YYC Опрема рек Електронски Компоненти француски Шнајдер Моторни Јапонски YASKAWA серво мотор Макс Сечење Брзина 35m / мин X оската максимална брзина 65m / мин Y оска максимална брзина 100 / min Z оската максимална брзина 30m / мин X оската max забрзување 1 G Y оска max забрзување 1 G Ладење Начин Вода за Ладење Мин линија ширина 0.1 mm Моќ Барања 380 V, 50 / 60 Hz, 16 A Континуирано Работно Време 24 Hoursстандардни делови од метален накит влакна ласерски машина за сечење Машина тело 1500*3000mm работна површина 1 сет Ласерски генератор Стандард 1 сет Вода чилер ладење ласер главата и генератор 1 наместите кутијата за Контрола Cypcut систем за контрола 1 постави Ласерско сечење на главата Авто следниве функција 1 постави Заштитна леќа стандард 1 компјутер Фокусот на леќата стандард 1 сет (2 парчиња)Потрошни делови на 1300*2500 MM CNC Ласерски МашинаИмеКористете животЦена(УСД)Предложи количинаЗаштитна леќа600 часа60 / pc5 компјутериФокусот на објективот600 часа650 / set2 поставуваМлазницата600 часа20 / pc10 компјутериПримена на 1300*2500 MM CNC Ласерски МашинаГлавно се користи за сечење јаглероден челик, силициум челик, нерѓосувачки челик, алуминиум, титаниум алуминиумски, поцинкуван челичен лим, мариноване одбор, алуминиум цинк плоча, бакар и многу видови на метални материјали за сечење и така натаму.Кои се применуваат во лим обработка, авијација, spaceflight, електроника, електрични апарати, метрото делови, автомобили, машини, прецизност компоненти, бродови, металуршки опрема, лифт, апарати за домаќинство, подароци и занаети, со алатката за обработка, украс, рекламирање, метал странски обработка на разни производство преработувачките индустрии.Детали слики : Предности на 1300*2500 MM CNC Ласерски Машина1...

BGN 35040.00