• Ново
ZONESUN ръчно стоманена щампа машина за помпи, клапани, един embosser, метал, штемпелевать номинална плаки от алуминиева сплав, етикет etches инструмент

ZONESUN ръчно стоманена щампа машина за помпи, клапани, един embosser, метал, штемпелевать номинална плаки от алуминиева сплав, етикет etches инструмент

BGN 352.00
BGN 320.00 -9 %

Сума
Налично за поръчка

Ембос на сите видови на алуминиум, бакар, нерѓосувачки челик, пластични ознака за механички, електрични, пумпи, вентили, автомобили, мотоцикли, електрични апарати. Тоа embosses променливи параметри : како куче ознака, специфичен модел, датум, број на серија, број, сериски број, сериски број и така натаму. Технички Спецификации : Ознака Материјал : Железо, Алуминиум, Бакар, од не ' Рѓосувачки челик Максимална Етикета Големина : 180*135mm Писма Содржани : А до Ш Броеви од 0 до 9 Ликови : . X / - Лик Висина : 2mm/2.5 mm/3мм/4mm/5mm/6mm Висина и Ширина : 2.0 мм2.0 mm x 1.1 mm (Погоден за плоштадот во рок од 3~4 mm, висина) 2,5 мм2.5 мм х 1.4 mm (Погоден за плоштадот во рок од 4~5 mm висина) 3.0 мм3мм x 1.6 mm (Погоден за плоштадот во рок од 5~6 mm висина) 4.0 мм4mm x 2.1 mm (Погоден за плоштадот во рок од 6~7 mm висина) 5.0 мм5мм х 2.6 mm (Погоден за плоштадот во рок од 7~8 mm висина) 6.0 mm6mm x 2.8 mm (Погоден за плоштадот во рок од 8~10 mm висина) Напомена : Машина дојде со еден степен на пренос, Над Големина Опрема е опција за вас,Што сакате која ве молиме да ни каже. Оваа машина само една Продавница , ако сакате повеќе , pls додадете цена и можете да кликнете на овој линк за купување. Упатство за употреба : 1.Ставање на знаци методи, како Знаци поставени во работа површина како што е прикажано во горниот лев агол, со знаци и магнет клип без компресија плоча расклатување. 2.Тркала за утовар и истовар, прв го употреби зборот тркала клуч за да се отстрани воланот ореви, и избраните десно тркало, заклучување на воланот подготвен да орев, усогласена покажувачот. 3.Печати, и да почне позиција на вредноста, добри знаци поставени на посебно спојката, свртете на страна тркала проред и kerning рака на воланот, така што воланот усогласени знаци кои се испечатени на кутијата локација, само над заклучување продолжување единици, ослободување на спојката лост, под притисок за неколку kerning се хранат рачки може да се види хранење на caliper проред густина (рака на воланот со добра мелодија kerning) depress спојката, свртете на страна тркала, ослободување на спојката лост назад во situ, со дланката од вашата рака шамар на гумени делови, проред по храна се справи со притисокот, за да се постигне печатење. Пакет се Вклучени : 1 x Set Рачни Метал Втиснување Машина

Всичко за продукта

Цвят:
Зъбни прехвърляне на 2мм, зъбни прехвърляне на 2мм, зъбни прехвърляне 3мм, зъбни прехвърляне на 4мм, зъбни прехвърляне 5мм, зъбни прехвърляне 6мм
Номер На Модела:
Щамповане на ламарина
търговска марка:
ZONESUN
Използването на:
Търговско Производство
Тип:
Част Ръчни Инструменти
is_customized:
Yes

Подобни продукти в категория

Yangdong YD385 (модел на автомобила е директно впръскване), комплект горивни инжектори, брой детайли:

Дел име : поставување на гориво инјекторитеДел број : погоден за Yangdong насока на горивото пумпа како YD385, YND485Секој сет содржи 3 парчиња за еден мотор.ако потреби за 4 парчиња, ве молиме пишете ни

BGN 83.95

2X ROLLS TRIMMER LINE ROUND .095 2.4 MM X £ 1 90M за струнен машинката премиум-класа STRING DONUT BRUSHCUTTER аксесоари

2 РОЛНИ X ТРИМЕР ЛИНИЈА КРУГ .095" / 2.4 MM X 1 LB 87~90 M ЗА ТРИМЕР МАШИНА 2 ROLLS / МНОГУ ЕВТИНИ ПРЕМИЈА ОДДЕЛЕНИЕ STRING КРОФНА ДЕЛ И ДОДАТОЦИБЕНЗИН МАЛ МОТОР ТРИМЕР ДЕЛОВИ И ДОДАТОЦИВИСОКО КВАЛИТЕТНИ РЕЗЕРВНИ ЗАМЕНА ДЕЛBRAND NEW ТРИМЕР ЛИНИЈАВИЕ СТЕ ВО ПОТРАГА НА ПОПАЗАР БРЕНД НОВА ТРЕВА ТРИМЕР НАЈЛОН ЛИНИЈА ЗА ТРИМЕР МОТОР / МОТОР...

BGN 64.00 74.98

Changchai engine ZN390T/ZN490T резервни части, комплект горивни дюзи, брой детайли:

Дел име : поставување на гориво инјекторитеДел број : ZN490 QA25000за моторот ZN390 T направени од страна на CHANGCHAI CO., LTD КИНА,Секој сет содржи 3 / 4 парчиња за еден мотор, според вашиот избор, ви благодариме

BGN 70.99

Антистатик четка ПХБ Cleaning Tool ESD ПХБ brush Electronic component Cleaning Desoldering Handtools

BGA rework станица Антистатички Четка PCB Cleaning Tool ESD PCB четка Електронска компонента Чистење Desoldering HandtoolsОпис : 100% сосема новТип : Антистатички ЧеткаТежина : 180gОвие Антистатички Четка отстранува нечистотијата на ПХБ или други чувствителни компоненти, и испуштањето на статички електрицитет на земјата...

BGN 28.00

ДЯСНАТА БОБИНА ЗА ЗАПАЛВАНЕ ЗА HONDA GX610 GX620 GXV670 БЕЗПЛАТНА ПОЩЕНСКА ДОСТАВКА SHT11500 2V77 2V78 ГЕНЕРАТОР НА ДЕТОНАТОРА 30500-ZJ1-845

ПРАВО КАЛЕМИ ЗА ПАЛЕЊЕ ЗА ХОНДА МОДЕЛИ GX610620670 GXV610620670 МОТОР / МОТОР БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ ЕВТИНИ 8.5 KW10 KW 2 V77 2 V78 SHT11500 ГЕНЕРАТОР ЗАМЕНИ ОЕМ ДЕЛ# 30500ZJ1845БЕНЗИН МАЛ МОТОР ДЕЛОВИ И ДОДАТОЦИВРВЕН КВАЛИТЕТ НА РЕЗЕРВНИ ЗАМЕНА ДЕЛВИСОК КВАЛИТЕТ И СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИBRAND NEW ПРАВО ПАЛЕЊЕ СЕРПЕНТИНАОВАА ЛИСТА ОБЈЕКТ Е ПОПАЗАР СОСЕМА НОВ ПАЛЕЊЕ СЕРПЕНТИНАЛЕВО ЗА ХОНДА 182024 HP V БЛИЗНАК 8~10 KW МОТОР / МОТОР.SPECIFCATIONS : САМО ПРАВО ПАЛЕЊЕ СЕРПЕНТИНААПЛИКАЦИИ : СЕ ВКЛОПУВА МИЦУБИШИ МОДЕЛ(S) GX610620670,GXV610620670 182024 HP V TWIN МОТОРИ И ПОВЕЌЕ ...

BGN 41.00 78.34

Пластмасова мухъл шприц за мухъл уреда Precision Медика стерилна пластичной

Внимание : Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL / IGS / STP датотека и вашиот опис на производот...

BGN 3200.00

Машина за поставяне на етикети, опаковки, самозалепващи се ленти чантата бутилка ZONESUN автоматична високоскоростна плоска квадратна

ПрименаОсобено се прилагодат на електронски следење код етикетирање Широко се користи во пакување објекти, како што се медицински, храна, хемиски,козметика, електронски производи, хардвер, Авто Делови, stationeries, батерии, касета, ЦД, krabičkách и така натаму.Функција1.Користење на екран на допир за контрола на оперативниот систем, едноставен, практичен, ефикасно;2.Се прилагодат различни обликот на објектот во врвот етикетирање;3.Завртка прилагодување за да се потисне движења на телото точно;4.Синхронизација синџир механизам обезбеди етикетирање мазна и прецизни калибрација;5.Напредна технологија на пневматски систем за кодирање, печати број на серија, број и истекот јасно.6.Преностип возен шишиња, бидете сигурни дека labels прилог повеќе цврсто;7.Етикетирање транспарентна етикета без меур и навремено;Спецификација1.Етикета ширина : 20150mm2.Етикета должина : 20100mm3.Производи Дијаметар : Должина : 40mm280mmШирина : 40mm200mmВисина : 0.2 мм2mm4.Макс надворешен дијаметар на етикетата се тркалаат : φ280mm5.Внатре дијаметар на етикетата се тркалаат : φ76mm6.Макс Етикетирање брзина : 200pcs / мин7.Точноста на етикетирање : ±1mm8.Напојување : 220 V / 110 V 50 / 60 Hz 1200 W9.Воздушниот Притисок : 4 6 бар или 0.4 0.6 Mpa10.Машина Нето Weihgt : 180 KG11.Машина Димензија : 2200mm x 700 мм x 1450 mm12.Пакување Големина : 276106167 CM13.Бруто Тежина : 230 KG14 : Внесувач Параметар : Должина : 280mm ширина : 40200mm(прилагодливи;висина : 60mm )(ОВА МОЖЕ ДА СЕ ИЗМЕНУВААТ .PLS КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС )

BGN 21840.00 24000.00

испаренный нагревающий елемент ориз, испаренная топлинна тръба на кабинета ориз електрическа, испаренная тръба нагревател колички ориз,ел. част

материјал : не ' рѓосувачки,железомоќност : 6000 W ,9000 W ,12000 Wнапон : 110 V,220 V,230 V,240 V,250 V,330 V,380 Vцевка со дијаметар : 8 mm ,10.5 мм,12 mmMOQ : 20забелешка : Овие се прилагоди.ако имате било каква идеја,ве молиме контактирајте со нас..

BGN 152.00

ABS естествения цвят на пластмасова обвивка за бързо прототипиране проба гладка повърхност

Внимание : Ве молиме не плаќаат, пред да можеме да го цитирам вас .На слика и цените прикажани се само за изложба и изглед на нашето производство .Па ве молиме да се чувствуваат слободни да ни испратите 3 D цртеж со STL / IGS / STP датотека и вашиот опис на производот...

BGN 160.00

10шт UV спойка се противи на печатна платка с UV отверждаемый спойка на голямата мачта поялната маска спойка се противи на 10г

Попаметни Шопинг, Подобар Живот! Напомена :  1.Ние не сноси никаква добивка ,V А Т давачки или оддалечена област такса...

BGN 27.00 37.23

Стартер възвръщаемост жаден старт в събирането на ЩИЛ 023 021 025 MS210 MS230 MS250 детайли резачка замени 1123 080 1802

Опис : 100% Сосема нов и висок квалитет Резервни одвратна стартер / повлече започнете собрание Замена На Дел Број (P / N) : 1123 080 1802 Одговара за STIHL 021 023 025 MS210 MS230 MS250 ПилаГолемина На : Прибл...

BGN 20.43

5KW 12V DC горивната помпа с високо налягане соленоид регулатор за YANMAR L100 L90 L70 L48 L40 на OTVORKO KIPOR 2KW 3KW 7KW дизелов генератор клапани

5 KW 12 V DC ВБРИЗГУВАЊЕ на ГОРИВО ПУМПА SHUTOFF ЕЛЕКТРОМАГНЕТНИОТ ЗА YANMAR L100 L90 L70 L48 L40 KAMA KIPOR итн 2 KW 3 KW 7 KW 10 KW ДИЗЕЛ ВЕНТИЛ ЗА ВБРИЗГУВАЊЕ НА ГЕНЕРАТОР TILLERSКЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ & СПЕЦИФИКАЦИЈА12 V DC , ОРЕВ ТЕМА M24x1.0APLLICATIONS : ЗА YANMAR L100 L90 L70 и ПОВЕЌЕ 2 KW ~10 KW 4 УДАР ДИЗЕЛ МОТОРИ / TILLER / ГЕНЕРАТОРИ.....

BGN 47.00 57.38