• Ново
Нов дистанционно управление на телевизори LCD LED TV подмяна на телевизионно дистанционно управление на всички черен характеристики за телевизор Sony RM-ED011

Нов дистанционно управление на телевизори LCD LED TV подмяна на телевизионно дистанционно управление на всички черен характеристики за телевизор Sony RM-ED011

BGN 7.18
BGN 6.00 -16 %

Сума
Налично за поръчка


Спецификации :
Ова е висок степен на далечинскиот управувач за SONY.
Не програмирање е потребно - само одговара на батерии во.
Ова е сосема нов замена на далечински управувач и на тој ги опфаќа сите функции на оригиналниот далечински.
Потребни 2 батерии со големина AAA (не се испорачува).
Боја : Црна
Материјал : Пластика
Големина : прибл. 215*42*25mm/8.46*1.65*0.98"
Нето тежина : околу. 78g
Компатибилен модел : за SONY РМ-ED011 RMED011 РМ EDO11 MANDO НА DISTANCIA КОМПАТИБИЛЕН ТВ
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3мм се разликува поради прирачник за мерење.
Поради различни екранот и друга светлина, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме за вашето разбирање. 1 x Далечински Управувач(Батерија, не се вклучени)
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата нарачка по истекот на 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. 1. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ОБЈЕКТИ СО
ИСТЕЧЕ ГАРАНЦИЈАТА.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на ! Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.

Всичко за продукта

Воспользуйся:
TV
Честота:
433 Mhz
Канал:
1
Безжична Връзка:
IR
търговска марка:
Сплавное семе
Пакет:
No
Номер На Модела:
127302
Съвместим Модел:
за SONY RM-ED011 RMED011 RM EDO11 МАНДО A DISTANCIA
източник на захранване:
2 x AAA батерии(не са включени)
Характеристика:
Дистанционно За Управление На Телевизор

Подобни продукти в категория

LCD поколение интелигентни многофункционален универсален източник на захранване домашно зарядно за лаптоп адаптер 90 W с 2 ампера USB за мобилен телефон

LCD Генерација на Паметни Мултифункционален Универзална Напојување Дома Полнач за Лаптоп Адаптер 90 W со 2 amp USB за ТелефонотКарактеристики : универзална напојување, решавање на полнење потребите на вашиот лаптоп / таблет / телефон / Mp3 и друга опрема...

BGN 108.00 113.58

чисто Нов n11p-GS1-A2 n11p GS1 A2 безоловен BGA чип с лъжичка добро качество

Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри...

BGN 35.20

Дистанционно управление за Panasonic TX-P46G15E TX-P42G15E TX-L37V10B N2QAYB000354 TX-L32G10 TX-L32GW10 TX-L37G10 LCD Viera HDTV TV

Опис 1.Сосема Нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете АА батерија,батерии не се вклучени.Превозот1.Објектот ќе биде од Кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

BGN 23.20

Захранващ Адаптер за променлив ток AC-DL960 SVD-3986 ACDL960 SVD3986 за камери Sony MHS CM1 Mobile HD Snap / Webbie CM1/D CM1/V Webbie MHSCM1

AC Адаптер ACDL960 SVD3986 ACDL960 SVD3986 за Sony Камери МХЗ CM1 Мобилни HD Snap / Webbie CM1 / D CM1 / V Webbie MHSCM1Пакет се вклучени : 1x AC Адаптер ACDL960; 1x Кабелот за Напојување(ние обезбеди САД / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА кабелот за напојување, ќе се според на вашето барање)Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање кабелот за Напојување вклучени Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез : 9.6 V DC 0.8Ако вашата камера не се тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 19.18

Дистанционно управление за Panasonic TX-P46GW20 TX-P50G20 TX-P50GW20 TX-PF42G20 TX-PF46G20 TX-PF50G20 TX-PR42G20 TX-PR50G20 LCD HDTV TV

Опис 1.Сосема Нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете АА батерија,батерии не се вклучени.Превозот1.Објектот ќе биде од Кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

BGN 23.44

5 компл./Лот ACK-E6 AC Adapter Kit (LP-E6 Лъжливи Battery + Adapter ACE6) за камери на Canon EOS 5D Mark II III 5D2 5D3 6D 7D, 60D

5 Sets / Многу ACKE6 AC Адаптер за Полнење (ЛПE6 Лажни Батеријата + Адаптер ACE6) за Камери Canon EOS 5 D Mark II III 5 D2 5 D3 6 D 7 D 60 DПакет содржина, 5 групи на ACKE6 адаптер колекции, вклучувајќи : 5 парчиња од ACE6 адаптер; 5 парчиња на дрE6 DC Спојка; 5 парчиња на кабелот за напојување( ЕУ / САД / AU / велика БРИТАНИЈА, ќе испрати приклучоци според вашата земја стандард, ако можете да ни оставите порака, да ни кажете кој вид на моќ corder би сакале дека ќе биде прифатена )Карактеристики во Светот на Текст AC : 100v240v DC Излез : 8 V / 3А Комплетен Пакет со Напојување, Кабелот за Напојување и DC Спојка Феритни Славина за да се Подобри Безбедноста и Квалитетот 100% Компатибилен ЗагарантиранаОваа ACKE6 адаптер за полнење ви овозможува да моќ камерата директно од стандардните електрични штекер наместо да се користат батерии...

BGN 56.80

Захранващ Адаптер за променлив ток AC-DL960 за Sony Digital Camera Webbie HD MHS-CM1 MHSCM1 MHSCM1D MHS-CM1/D MHS-CM1/V Mobile HD Snap

AC Адаптер ACDL960 за Sony Дигитален фото апарат Webbie HD МХЗCM1 MHSCM1 MHSCM1 D МХЗCM1 / D МХЗCM1 / V Мобилни HD SnapПакет се вклучени : 1x AC Адаптер ACDL960; 1x Кабелот за Напојување(ние обезбеди САД / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА кабелот за напојување, ќе се според на вашето барање)Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање кабелот за Напојување вклучени Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез : 9.6 V DC 0.8Ако вашата камера не се тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 11.18

Лот 10 бр. K-TYPE Хендсфри Plug гъвкави слушалки Слушалки с микрофон за двойна Радио Baofeng UV5R UV-5R Kenwood Уоки Токи

Ставка Детали : 100% Сосема Нов и Висок Квалитет на Боја Црна Спецификација Компатибилен Бренд за Baiston ,Baofeng, Kenwood,итн Компатибилен Модел за Baiston (BST530, 320,2100,2600 ,650 S) за Baofeng (BFUV5 R, 888 S, 666 S, 777 S, UV5 RA, UV5 REPLUS) за Kenwood (TK2107 / 3107 Pro Разговор,TK2160 / 3160,TK2170 / 3170 / 3173,TK2200 / 3200, TK3101 / 3131 Слободен Разговор, TK3130) итн Димензии & Тежина Димензии 51.18 во x 0.12 во x 0.12 во (130 cm х 0.3 цм х 0.3 цм) Тежина 0.95 оз (27 g) Пакување Листа 10 x Воки Токи Handsfree Слушалка и Микрофон (130cm) Превозот Време Совети : Сите на пакет испратена преку препорачана пошта...

BGN 22.93

Универсално дистанционно управление за IR инфрачервено дистанционно управление за Sony Alpha A700 A900 A500 Professional

На компатибилен камерата е вграден во инфрацрвен приемник за оваа активира далечинскиот уред.Овој производ обезбедува функцијата контролирање на блендата ослободување...

BGN 3.00 3.17

Дистанционно управление за CASIO XJ-SC215 XJ460 XJ-XJ560 XJ-360 XJ-350 XJ-S39 XJ-A130 XJ-A135 XJ-A140 XJ-A141 XJ-A145 DLP-проектор

Опис 1.Сосема нов компатибилен далечински управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете AAA батерија,батерии не се вклучениПревозот1.Објектот ќе биде од кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

BGN 32.24

Дистанционно управление за Samsung BD-P1500 BD-P1000 BD-C5900 BD-C6500 AK59-00070B AK59-00070E AK59-00075C Blu-ray Disc и DVD плейър

Опис 1 Бренд Користи за компатибилен далечински управувач ,Изгледа многу добро,користете ААА2 батерија,батерии не се вклучени.2...

BGN 19.33

NB DF600 32-60 Full Motion TV Wall Mount 6 завъртане на лоста Full Motion LCD Monitor Holder скоба

3260" Целост Предлогот Ѕид ТВ Планината Замав Рака LCD Монитор Носителот ЗаградатаМодел Бр : NB DF600 Материјал : SPCC ладно валање челик Големина на Екран : 3260" (општо 2265") Max...

BGN 43.00 50.18

2 елемента Anti-Scratch LCD Screen Guard Protector Shield Film Cover for Barnes & Noble NOOK 1st Edition аксесоари за електронни ридеров

Карактеристики : Сосема нов, Доаѓа со ткаенина за чистењеБез вода е потребно, трае 510 минути за да инсталиратеПреднамалување на натпреварот екран форма, Покривање на целосна LCD екран стаклоАнтиНула, Штит и да го заштитите екранот од несакани гребнатиниАнтиУВ зраците, филтрираат 99% од УВ светлина од вашиот екран, како одраз на вашите очиНамалување наОтсјај, помогне да се минимизира досадни површината отсјај под светлаНе се меша со еден допир на екранот...

BGN 12.00 12.78

Нов DC12-48V 2CH RF Wireless Remote Control Switch System library door control 2pcs (JRL-6) предавател 1 приемник за обучение код

1, Преглед : Овој DC 12 V48 V широк напон двонасочна далечински управувач префрлување, прекинувачки напојување со користење стручна префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, целосно решавање на отпорот capacitance buck напон нестабилност, што резултира со нестабилност на целиот switch феномен ...

BGN 41.00 46.61

АСК-E5 ACKE5 Digital Camera AC Power Adapter Kit за Canon EOS Rebel XSi XS 450D 500D 1000D Kiss F X2 X3 T1I

ACKE5 ACKE5 Дигитална Камера AC Адаптер за Полнење за Canon EOS Rebel XSi XS 450 D 500 D 1000 D Бакнеж F X2, X3 T1 IПакет се Вклучени : 1 x CAPS700 Моќ AC Адаптер(Излез 7.4 V 2.0 A); 1 x DC Спојка дрE5; 1 X Кабелот за Напојување...

BGN 14.00 14.24

10 компл. / Лот CA590 CA-590 ac адаптер на захранване за Камери Canon DC302 FS10 FS11 FS100 ZR800 ZR830 ZR850 ZR900 ZR930 ZR950 ZR960

10sets / Многу CA590 CA590 Моќ AC Адаптер за видео камера на Canon DC302 FS10 FS11 FS100 ZR800 ZR830 ZR850 ZR900 ZR930 ZR950 ZR960Пакет содржина : 10 парче на CA590 главниот адаптер; 10 парче на моќ corder( ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU, според ќе барање, ве молиме изберете право plug кога ќе го поставите цел )Овој пренослив CA590 AC Адаптер резерви во согласност моќта на вашиот уред преку houshold мрежа штекер...

BGN 144.00