• Ново
2017 нов AC220V 250V 380V 30A 2CH 2Channe RF wireless remote switch control System, 3 x предавател + 1 X приемник,315/433 Mhz

2017 нов AC220V 250V 380V 30A 2CH 2Channe RF wireless remote switch control System, 3 x предавател + 1 X приемник,315/433 Mhz

BGN 48.61
BGN 43.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка

2017 Нови AC220 V 250 V 380 V 30 A " 2 CH 2 Channe RF безжичниот далечински управувач вклучите Системот, 3 X Предавателот + 1 X Приемник,315/433 MHZ Овој вид на AC220-380 V широк напон двонасочна далечински управувач прекинувач, прекинувач за напојување, професионална префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, комплетно решение отпор капацитет чекор-долу и да го направи напојување напонот не е стабилна, доведе до целиот switch нестабилен феномен.Далечинскиот управувач префрлете се усвојува 30 реле, може да се вчита високо-енергетски електрични апарати, учење микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе за далечинска контрола, едноставна операција поддршка флексибилни;за да се Префрлате прекинувачот е донесен да ја подобри switch излез работа начин, динамичен, self-locking, interlocking (точка) може да биде случаен избор лесен за употреба, уште еден нов начин на рачна работа.Однесуваат на повеќе области различни цели;Резервирани за излез на податоци битови заварување плоча, може да се добијат преку кратки различни лемење заеднички локација избор на далечинска контрола на копчиња, погодно клиент поддршка на различни далечински управувач што себеси се допаѓа, за да се избегне стариот фиксна еден дизајн копчиња можете да одговара на срам на далечинскиот управувач.
Главно се користи во гаражни врати контрола, осветлување контрола, електрични вратата, далечински управувач завеси, укинување на опрема, моторика, пумпа за вода, проекција на екранот лифт контрола и безбедност на индустријата и другите полиња, е лесно да се инсталира, користи предностите на едноставен и безбеден и сигурен.
Спецификации :
Оперативен Напон : AC220-380 V
Оперативен Фреквенција : 315 /433 MHZ
Температурата на работа : -40 C ~ +80 C
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Максимално оптоварување : 3000 w, отценети оптоварување 1500 w
Учење код : бутване/Не-Latched .интер-заклучување/Latched . авто-заклучување /Self-Latched
PCB големина : 92 мм * 65 mm * 32 мм
Излез работи начин : Преку toggle прекинувач, бутване, self-locking, interlocking
1, врвот на нулта позиција за блокирам
2, на врвот на N позиција за авто-заклучување
1, 2, не се до-повлечете за бутване
Трето, методи за учење
Притиснете го копчето за учење копчето за 2 секунди, индикатор за светло (покажува дека има влезе на учење државата), за ослободување на учење за повикување, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, на индикатор светлото трепка три пати после тоа, успехот на учењето.
Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксна шифра / учење код и други 16 различни кодирање на далечински управувач, со цел да се расчисти најраните надвор од далечинскиот управувач.
Четврто, отстранување методи
Притиснете и задржете за учење копчето за за околу 8 секунди. Индикаторот светлина оди од долго да трепка три пати, а потоа се гаси, што укажува на успешно отстранување.
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
3. Пакет Се Вклучени :
1 x Приемник
3 x Предавател ( вклучени се и батеријата)
.

Всичко за продукта

търговска марка:
ВЪЗРАСТ АОКЕ
Канал:
2
Номер На Модела:
220V-2ch
Пакет:
No
Безжична Връзка:
RF
Воспользуйся:
Универсален
Честота:
315 mhz/433 Mhz

Подобни продукти в категория

10 компл. / Лот CA590 CA-590 ac адаптер на захранване за Камери Canon DC302 FS10 FS11 FS100 ZR800 ZR830 ZR850 ZR900 ZR930 ZR950 ZR960

10sets / Многу CA590 CA590 Моќ AC Адаптер за видео камера на Canon DC302 FS10 FS11 FS100 ZR800 ZR830 ZR850 ZR900 ZR930 ZR950 ZR960Пакет содржина : 10 парче на CA590 главниот адаптер; 10 парче на моќ corder( ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU, според ќе барање, ве молиме изберете право plug кога ќе го поставите цел )Овој пренослив CA590 AC Адаптер резерви во согласност моќта на вашиот уред преку houshold мрежа штекер...

BGN 144.00

3Pack за iwown i6 HR пълно покритие на мека TPU протектор на екрана взривозащитен каишка за часовник спортен смарт гривна гривна филм

3 Pack За iwown i6 HR Целосна Покриеност Мека TPU Екран Заштитник ЕксплозијаДоказ види бенд Спортски Smart Wristband Хривнија Филм

BGN 6.00 7.98

Дистанционно управление за Panasonic TH-L37U30 TH-L42E3 TH-L42U30 TH-P42X30 TH-P42X50 TH-P46U30 TH-P50U30 TH-P50U50 Viera LED HDTV TV

Опис 1.Сосема Нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете АА батерија,батерии не се вклучени.Превозот1.Објектот ќе биде од Кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

BGN 24.50

10 компл. / Лот адаптер за променлив ток AC-L25 AC-L20 AC-L200 за камери Sony Sony Cyber-shot и Handycam DCR-ПР DVD HC SR PC HDR-UX HC

10 Sets / Многу AC Адаптер ACL25 ACL20 ACL200 за Sony Sony Cybershot фото Апарати и камери и видео камери DCRIP DVD РК СР PC HDRРК UXПакет(секоја Многу) вклучува 10 групи на ACL200 адаптер за полнење, секој сет вклучувајќи : 1x ACL200 главниот адаптери; 1x кабелот за Напојување( ние обезбедуваме ЕУ / САД / AU приклучоци , ако треба велика БРИТАНИЈА приклучокот, ве молиме контактирајте со нас пред место цел)Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување 12 Нога Конектор Кабел Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање кабелот за Напојување вклучени 24 месеци гаранцијаАко вашата камера или видео камера нема тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 89.00 89.44

Нов DC12-48V 2CH RF Wireless Remote Control Switch System library door control 2pcs (JRL-6) предавател 1 приемник за обучение код

1, Преглед : Овој DC 12 V48 V широк напон двонасочна далечински управувач префрлување, прекинувачки напојување со користење стручна префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, целосно решавање на отпорот capacitance buck напон нестабилност, што резултира со нестабилност на целиот switch феномен ...

BGN 41.00 46.61

Дистанционно управление за Samsung BD-P1500 BD-P1000 BD-C5900 BD-C6500 AK59-00070B AK59-00070E AK59-00075C Blu-ray Disc и DVD плейър

Опис 1 Бренд Користи за компатибилен далечински управувач ,Изгледа многу добро,користете ААА2 батерија,батерии не се вклучени.2...

BGN 19.33

Търговия на едро с 5 диска Grade A+ 4.7 GB 16x Blank Printable DVD+R Disc

СпецификацииОдделение : Одделение А+Складирање на податоци : Многу стабилнаТип : dvd+rБрзина : 1x да 16x мулти брзинаГолемина : 4.7 gbКористење : Сите медиуми и складирање на податоциПакет : opp заврши или shrink wrapAnswer : ___________________________ Note : 5 двд дискови од пакет, а не 5 пакети​

BGN 6.35

ACK500 ACK600, CA PS400 PS500 PS600 адаптер за цифров фотоапарат Canon Powershot A80 A85 A90 A95 A610 A620 A630 A640 A650...

ACK400 ACK500 ACK600 CA PS400 PS500 PS600 за Canon Дигитални Камери Powershot A80 A85 A90 A95 A610 A620 A630 A640 A650..Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување 9 Нога Конектор Кабел Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање Тенок Дизајн Совршени за употреба со моќност ленти & пренапони заштитници 24 месеци гаранцијаАко вашата дигитална камера не се тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 10.40

тест е много добър продукт n13m-GS-B-A2 n13m GS B A2 reball BGA чипсет

Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри...

BGN 21.60

10 бр. / лот 4.3 V, 1.5 A камера адаптер CA-PS400 CA-PS500 CA-PS600 АСК 400 500 600 за Canon Powershot A10 A30 A50 A70 A85 A95 A60

10 Pcs / Многу 4.3 V 1.5 Камера AC Адаптер CAPS400 CAPS500 CAPS600 ACK 400 500 600 за Canon Powershot A10 A30 А50 A70 A85 A95 A60Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување кабелот за Напојување вклучени(ние обезбедуваме ЕУ НИ АУ или велика БРИТАНИЈА приклучокот, според вашето барање); Тенок Дизајн Совршени за употреба со моќност ленти & surge protector 24 месеци гаранцијаАко вашата дигитална камера не се тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 90.56

Нов AC220V 250V 380V 30A 2CH дистанционното управление на ключа за лампата релеен изход модул радио и обтегач на колана предавател

Нови AC220 V 250 V 380 V 30 A " 2 CH Далечински Управувач Светлина Switch Реле Излез Радио Приемник Модул и Појас тока Предавателот Овој вид на AC220380 V широк напон двонасочна далечински управувач прекинувач, прекинувач за напојување, професионална префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, комплетно решение отпор капацитет чекордолу и да го направи напојување напонот не е стабилна, доведе до целиот switch нестабилен феномен.Далечинскиот управувач префрлете се усвојува 30 реле, може да се вчита високоенергетски електрични апарати, учење микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе за далечинска контрола, едноставна операција поддршка флексибилни;за да се Префрлате прекинувачот е донесен да ја подобри switch излез работа начин, динамичен, selflocking, interlocking (точка) може да биде случаен избор лесен за употреба, уште еден нов начин на рачна работа.Однесуваат на повеќе области различни цели;Резервирани за излез на податоци битови заварување плоча, може да се добијат преку кратки различни лемење заеднички локација избор на далечинска контрола на копчиња, погодно клиент поддршка на различни далечински управувач што себеси се допаѓа, за да се избегне стариот фиксна еден дизајн копчиња можете да одговара на срам на далечинскиот управувач.Главно се користи во гаражни врати контрола, осветлување контрола, електрични вратата, далечински управувач завеси, укинување на опрема, моторика, пумпа за вода, проекција на екранот лифт контрола и безбедност на индустријата и другите полиња, е лесно да се инсталира, користи предностите на едноставен и безбеден и сигурен.Спецификации : Оперативен Напон : AC220380 VОперативен Фреквенција : 315 / 433 MHZТемпературата на работа : 40 C ~ +80 CПримачот на Осетливост : 105d BmМаксимално оптоварување : 3000 w, отценети оптоварување 1500 wУчење код : бутване / НеLatched .интерзаклучување / Latched ...

BGN 41.00 46.08

Дистанционно управление за Samsung BN59-01223A UN32J5500AF UN40JU6500F UN40JU650DF UN32J6300AF UN40J5500AF UN40J6300AF Full HD LED TV

Опис 1 Сосема Нов компатибилен далечински управувач користете АА2 батерија,батерии не се вклучени.2 Бидат погодни за наведениот модел и толку многу други,како што се UN40 J6300 AF UN40 JU6500 F UN40 JU650 DF UN48 J5500 AF UN48 J6300 AF UN48 JU6500 F UN50 J5500 AF UN50 J6300 AF UN50 JS7000 F UN50 JU6500 F UN50 JU650 DF UN55 J6300 AF UN55 JS7000 F UN55 JS700 DF UN55 JU6500 F UN55 JU650 DF UN60 J6300 AF UN60 JS7000 F UN60 JS700 DF UN60 JU6500 F UN60 JU650 DF UN65 J6300 AF UN65 J630 DAF UN65 JU6500 F UN65 JU650 DF UN75 J6300 AF UN75 J630 DAF UN75 JU6500 F UN75 JU650 DF UN32 J5500 AFXZA UN32 J6300 AFXZA UN40 J5500 AFXZA UN40 J6300 AFXZA UN40 JU6500 FXZA UN40 JU650 DFXZA UN48 J5500 AFXZA UN48 J6300 AFXZA UN48 JU6500 FXZA UN50 J5500 AFXZA UN50 J6300 AFXZA UN50 JS7000 FXZA UN50 JU6500 FXZA UN50 JU650 DFXZA UN55 J6300 AFXZA UN55 JS7000 FXZA UN55 JS700 DFXZA UN55 JU6500 FXZA UN55 JU650 DFXZA UN60 J6300 AFXZA UN60 JS7000 FXZA UN60 JS700 DFXZA UN60 JU6500 FXZA UN60 JU650 DFXZA UN65 J6300 AFXZA UN65 J630 DAFXZA UN65 JU6500 FXZA UN65 JU650 DFXZA UN75 J6300 AFXZA UN75 J630 DAFXZA UN75 JU6500 FXZA UN75 JU650 DFXZA3...

BGN 21.09

LCD поколение интелигентни многофункционален универсален източник на захранване домашно зарядно за лаптоп адаптер 90 W с 2 ампера USB за мобилен телефон

LCD Генерација на Паметни Мултифункционален Универзална Напојување Дома Полнач за Лаптоп Адаптер 90 W со 2 amp USB за ТелефонотКарактеристики : универзална напојување, решавање на полнење потребите на вашиот лаптоп / таблет / телефон / Mp3 и друга опрема...

BGN 108.00 113.58

(2 бр./лот)нов дистанционно управление, климатик, за HAIER 0010401715c v98472d8356d

Нова клима уред далечински управувач За ХАИЕР 0010401715c v98472d8356d Слободни Ние брод на светот Ве молиме погледнете нашите превозот калкулатор за да се утврди превозот цена...

BGN 18.00 20.80

Нов DC12-48V 2CH RF безжично дистанционно управление превключвател на системи за управление на библиотеката врати, 2 елемента (JRL-2) предавател 1 приемник за обучение код

1, Преглед : Овој DC 12 V48 V широк напон двонасочна далечински управувач префрлување, прекинувачки напојување со користење стручна префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, целосно решавање на отпорот capacitance buck напон нестабилност, што резултира со нестабилност на целиот switch феномен ...

BGN 41.00 46.48

NB DF600 32-60 Full Motion TV Wall Mount 6 завъртане на лоста Full Motion LCD Monitor Holder скоба

3260" Целост Предлогот Ѕид ТВ Планината Замав Рака LCD Монитор Носителот ЗаградатаМодел Бр : NB DF600 Материјал : SPCC ладно валање челик Големина на Екран : 3260" (општо 2265") Max...

BGN 43.00 50.18

чисто Нов n11e-GE-A1 n11e GE A1 безоловен BGA чип с лъжичка добро качество

Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри...

BGN 51.20

Нов DC12-48V 2CH RF Wireless Remote Control Switch System library door control 1бр (JRL-5) предавател 1 приемник за обучение код

1, Преглед : Овој DC 12 V48 V широк напон двонасочна далечински управувач префрлување, прекинувачки напојување со користење стручна префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, целосно решавање на отпорот capacitance buck напон нестабилност, што резултира со нестабилност на целиот switch феномен ...

BGN 37.00 41.76