• Ново
Нов AC220V 250V 380V 30A 2CH дистанционното управление на ключа за лампата релеен изход модул радио и обтегач на колана предавател

Нов AC220V 250V 380V 30A 2CH дистанционното управление на ключа за лампата релеен изход модул радио и обтегач на колана предавател

BGN 46.08
BGN 41.00 -11 %

Сума
Налично за поръчка

Нови AC220 V 250 V 380 V 30 A " 2 CH Далечински Управувач Светлина Switch Реле Излез Радио Приемник Модул и Појас тока Предавателот Овој вид на AC220-380 V широк напон двонасочна далечински управувач прекинувач, прекинувач за напојување, професионална префрлување напојување за управување со чип, напојување напонот стабилност, комплетно решение отпор капацитет чекор-долу и да го направи напојување напонот не е стабилна, доведе до целиот switch нестабилен феномен.Далечинскиот управувач префрлете се усвојува 30 реле, може да се вчита високо-енергетски електрични апарати, учење микроконтролерски декодирање, можат да научат повеќе за далечинска контрола, едноставна операција поддршка флексибилни;за да се Префрлате прекинувачот е донесен да ја подобри switch излез работа начин, динамичен, self-locking, interlocking (точка) може да биде случаен избор лесен за употреба, уште еден нов начин на рачна работа.Однесуваат на повеќе области различни цели;Резервирани за излез на податоци битови заварување плоча, може да се добијат преку кратки различни лемење заеднички локација избор на далечинска контрола на копчиња, погодно клиент поддршка на различни далечински управувач што себеси се допаѓа, за да се избегне стариот фиксна еден дизајн копчиња можете да одговара на срам на далечинскиот управувач.
Главно се користи во гаражни врати контрола, осветлување контрола, електрични вратата, далечински управувач завеси, укинување на опрема, моторика, пумпа за вода, проекција на екранот лифт контрола и безбедност на индустријата и другите полиња, е лесно да се инсталира, користи предностите на едноставен и безбеден и сигурен.
Спецификации :
Оперативен Напон : AC220-380 V
Оперативен Фреквенција : 315 /433 MHZ
Температурата на работа : -40 C ~ +80 C
Примачот на Осетливост : -105d Bm
Максимално оптоварување : 3000 w, отценети оптоварување 1500 w
Учење код : бутване/Не-Latched .интер-заклучување/Latched . авто-заклучување /Self-Latched
PCB големина : 92 мм * 65 mm * 32 мм
Излез работи начин : Преку toggle прекинувач, бутване, self-locking, interlocking
1, врвот на нулта позиција за блокирам
2, на врвот на N позиција за авто-заклучување
1, 2, не се до-повлечете за бутване
Трето, методи за учење
Притиснете го копчето за учење копчето за 2 секунди, индикатор за светло (покажува дека има влезе на учење државата), за ослободување на учење за повикување, притиснете на било кое копче на далечинскиот управувач, на индикатор светлото трепка три пати после тоа, успехот на учењето.
Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксна шифра / учење код и други 16 различни кодирање на далечински управувач, со цел да се расчисти најраните надвор од далечинскиот управувач.
Четврто, отстранување методи
Притиснете и задржете за учење копчето за за околу 8 секунди. Индикаторот светлина оди од долго да трепка три пати, а потоа се гаси, што укажува на успешно отстранување.
Answer : ___________________________ Note : 433mhz и 315 mhz се достапни ,315mhz ќе бидат испратени ако не постои побарувачка на фреквенција
3. Пакет Се Вклучени :
1 x Приемник
1x Предавател ( вклучени се и батеријата)
.

Всичко за продукта

търговска марка:
ВЪЗРАСТ АОКЕ
Канал:
2
Номер На Модела:
220V-2ch
Пакет:
No
Безжична Връзка:
RF
Воспользуйся:
Универсален
Честота:
315 mhz/433 Mhz

Подобни продукти в категория

Захранващ Адаптер за променлив ток AC-DL960 за Sony Digital Camera Webbie HD MHS-CM1 MHSCM1 MHSCM1D MHS-CM1/D MHS-CM1/V Mobile HD Snap

AC Адаптер ACDL960 за Sony Дигитален фото апарат Webbie HD МХЗCM1 MHSCM1 MHSCM1 D МХЗCM1 / D МХЗCM1 / V Мобилни HD SnapПакет се вклучени : 1x AC Адаптер ACDL960; 1x Кабелот за Напојување(ние обезбеди САД / ЕУ / AU / велика БРИТАНИЈА кабелот за напојување, ќе се според на вашето барање)Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање кабелот за Напојување вклучени Влез : 100240 V AC 50 / 60 Hz Излез : 9.6 V DC 0.8Ако вашата камера не се тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 11.18

10 компл. / Лот CA590 CA-590 ac адаптер на захранване за Камери Canon DC302 FS10 FS11 FS100 ZR800 ZR830 ZR850 ZR900 ZR930 ZR950 ZR960

10sets / Многу CA590 CA590 Моќ AC Адаптер за видео камера на Canon DC302 FS10 FS11 FS100 ZR800 ZR830 ZR850 ZR900 ZR930 ZR950 ZR960Пакет содржина : 10 парче на CA590 главниот адаптер; 10 парче на моќ corder( ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU, според ќе барање, ве молиме изберете право plug кога ќе го поставите цел )Овој пренослив CA590 AC Адаптер резерви во согласност моќта на вашиот уред преку houshold мрежа штекер...

BGN 144.00

Търговия на едро с 5 диска Grade A+ 4.7 GB 16x Blank Printable DVD+R Disc

СпецификацииОдделение : Одделение А+Складирање на податоци : Многу стабилнаТип : dvd+rБрзина : 1x да 16x мулти брзинаГолемина : 4.7 gbКористење : Сите медиуми и складирање на податоциПакет : opp заврши или shrink wrapAnswer : ___________________________ Note : 5 двд дискови од пакет, а не 5 пакети​

BGN 6.35

AC-L200 AC-L25A AC-L25B AC-L25C AC захранващ адаптер за Sony Cyber-shot Фотоапарати и Handycam DCR-ПР / DVD / HC / SR / PC HDR-HC / UX

ACL200 ACL25 A ACL25 B ACL25 C AC Адаптер за Sony Cybershot Камера и камери и видео камери DCRIP / DVD / HC / СР / PC HDRHC / UX видео камераПакет содржина : 1 парче од ACL200 главниот адаптери; 1 парче на кабелот за напојување( ние обезбедуваме ЕУ / САД приклучоци , ако треба други приклучоци АУ или велика БРИТАНИЈА, ве молиме контактирајте со нас пред место цел)Карактеристики : Лесен Адаптер Обезбедува енергија кога е потребно 100240 Volts World wide употреба / Идеален за меѓународно патување 12 Нога Конектор Кабел Обезбедува дополнителна погодност за внатрешна снимање кабелот за Напојување вклучени 24 месеци гаранцијаАко вашата камера или видео камера нема тешки затворен работно место, или сакате да се запре губењето на вашиот батеријата кога вие не треба да се...

BGN 20.00

Дистанционно управление за Panasonic TH-L37U30 TH-L42E3 TH-L42U30 TH-P42X30 TH-P42X50 TH-P46U30 TH-P50U30 TH-P50U50 Viera LED HDTV TV

Опис 1.Сосема Нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете АА батерија,батерии не се вклучени.Превозот1.Објектот ќе биде од Кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

BGN 24.50

чисто Нов n11e-GE-A1 n11e GE A1 безоловен BGA чип с лъжичка добро качество

Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри...

BGN 51.20

Универсално дистанционно управление за IR инфрачервено дистанционно управление за Sony Alpha A700 A900 A500 Professional

На компатибилен камерата е вграден во инфрацрвен приемник за оваа активира далечинскиот уред.Овој производ обезбедува функцијата контролирање на блендата ослободување...

BGN 3.00 3.17

NB AVT1800-60-2A Dual Screen TV Mobile Cart 40-60 LED LCD Plasma TV Mount Trolley Stand With AV Срок And Camera Holder

Тешки Двоен Екран ТВ Мобилни Количка NB AVT1800602 A 40"60" LED LCD Плазма ТВ Количка Стои Со AV Полица И Камера Носителот* Мазна елоксирани двојна колони со прилагодливи flatпанел ТВ висина...

BGN 567.00 637.60

3Pack за iwown i6 HR пълно покритие на мека TPU протектор на екрана взривозащитен каишка за часовник спортен смарт гривна гривна филм

3 Pack За iwown i6 HR Целосна Покриеност Мека TPU Екран Заштитник ЕксплозијаДоказ види бенд Спортски Smart Wristband Хривнија Филм

BGN 6.00 7.98

2 елемента Anti-Scratch LCD Screen Guard Protector Shield Film Cover for Barnes & Noble NOOK 1st Edition аксесоари за електронни ридеров

Карактеристики : Сосема нов, Доаѓа со ткаенина за чистењеБез вода е потребно, трае 510 минути за да инсталиратеПреднамалување на натпреварот екран форма, Покривање на целосна LCD екран стаклоАнтиНула, Штит и да го заштитите екранот од несакани гребнатиниАнтиУВ зраците, филтрираат 99% од УВ светлина од вашиот екран, како одраз на вашите очиНамалување наОтсјај, помогне да се минимизира досадни површината отсјај под светлаНе се меша со еден допир на екранот...

BGN 12.00 12.78

Arc-4a5 универсален arc-4ae arc-459 single cold за дистанционно управление, климатик на Samsung.

Пакет : 1 парче далечински управувач без батерија Гаранција и Гаранција : 1 Сите производи биле тестирани во добра работна пред брод...

BGN 24.00

10 компл. / Лот AC Charger AC Adapter-FX150 FX150 AC-FX110 FX110 DVP-FX820 DVP-FX811 за преносими DVD плейъри на Sony и MP3 устройства

10 Sets / Многу AC Адаптер за Полнач ACFX150 FX150 ACFX110 FX110 DVPFX820 DVPFX811 за Sony Portable ДВД & MP3 УредиПакет се вклучени 10 групи на ACFX150 AC адаптер, секој поставува вклучувајќи : 1x 9.5 V 2.0 AC адаптер ACFX150; 1x кабелот за Напојување ( ЕУ / САД приклучокот, а ако ви треба АУ или велика БРИТАНИЈА приклучоци, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас кога ќе го поставите цел)Карактеристики : им Овозможува на напојување со струја од AC штекер на вашиот Cybershot...

BGN 120.00

5 компл./Лот ACK-E6 AC Adapter Kit (LP-E6 Лъжливи Battery + Adapter ACE6) за камери на Canon EOS 5D Mark II III 5D2 5D3 6D 7D, 60D

5 Sets / Многу ACKE6 AC Адаптер за Полнење (ЛПE6 Лажни Батеријата + Адаптер ACE6) за Камери Canon EOS 5 D Mark II III 5 D2 5 D3 6 D 7 D 60 DПакет содржина, 5 групи на ACKE6 адаптер колекции, вклучувајќи : 5 парчиња од ACE6 адаптер; 5 парчиња на дрE6 DC Спојка; 5 парчиња на кабелот за напојување( ЕУ / САД / AU / велика БРИТАНИЈА, ќе испрати приклучоци според вашата земја стандард, ако можете да ни оставите порака, да ни кажете кој вид на моќ corder би сакале дека ќе биде прифатена )Карактеристики во Светот на Текст AC : 100v240v DC Излез : 8 V / 3А Комплетен Пакет со Напојување, Кабелот за Напојување и DC Спојка Феритни Славина за да се Подобри Безбедноста и Квалитетот 100% Компатибилен ЗагарантиранаОваа ACKE6 адаптер за полнење ви овозможува да моќ камерата директно од стандардните електрични штекер наместо да се користат батерии...

BGN 56.80

Дистанционно управление за Panasonic TX-P46GW20 TX-P50G20 TX-P50GW20 TX-PF42G20 TX-PF46G20 TX-PF50G20 TX-PR42G20 TX-PR50G20 LCD HDTV TV

Опис 1.Сосема Нова универзална замена на далечинскиот управувач.2.пакување детали : стандарден пакет со мали картон за секое парче.3.количина попуст е достапен.4.користете АА батерија,батерии не се вклучени.Превозот1.Објектот ќе биде од Кина во светот.2.Во главно превозот начин е DHL,EMS и Сингапур пост.Ќе добиете вашиот објект во околу 35 дена од DHL, Или ќе го добие во околу 57 работни дена од EMS,1722business дена од Сингапур Пост.3.На следење на број ќе им бидат дадени на интернет во рок од 2 работни дена, така што на купувачот може да го најдете објект онлајн, купувачите се одговорни за царинските тарифи.4.Ние би сакале да испорака на објектот со други средства,но купувачот треба да се одговорни за дополнителните такси превозот.5.Купувачи се одговорни за дополнителните ТРЕСКА давачки, ДДВ, Царински такси и Должност за увоз (ако ги има)...

BGN 23.44

чисто Нов n11p-GS1-A2 n11p GS1 A2 безоловен BGA чип с лъжичка добро качество

Почитувани Купувачи, ве Молиме обрнете внимание на следново настава по приемот на нашата чипови На BGA чипови ќе купите од нашата компанија се од висока технологија, како и прецизни како нанометри...

BGN 35.20