• Ново
SmileMango USB 2.0 DVB-T2/T, DVB-C TV Тунер Stick USB Dongle за КОМПЮТЪР, лаптоп за Windows 7 Windows 8 7/8 за Windows Vista

SmileMango USB 2.0 DVB-T2/T, DVB-C TV Тунер Stick USB Dongle за КОМПЮТЪР, лаптоп за Windows 7 Windows 8 7/8 за Windows Vista

BGN 44.70
BGN 35.00 -22 %

Сума
Налично за поръчка


Карактеристики :
Уживајте во иднина-доказ ДИГИТАЛНА-T2/T/C технологија на вашиот КОМПЈУТЕР
Види и да се евидентираат во оригинални дигитални квалитетот на вашиот КОМПЈУТЕР
Мала и компактна големина лесно да се носат
Види ТВ во целосен екран или scalable прозорецот
Користете време да се премине за да го паузирате и премотување назад на телевизија во ЖИВО
Снимајте ги вашите омилени емисии или распоред на идни снимки
Систем Барање
Microsoft, Windows 7/8, или Windows Vista со најновите Service Pack, 1 GB RAM меморија
Или Windows XP (32 бита) со најновите Service Pack, 512 MB RAM меморија
За HDTV : 2 GHz процесор
Хард диск со мин. 300 MB слободен капацитет (1 GB слободен капацитет препорачува)
Звук и графика со поддршка за Direct X 9 или повисоко
USB 2.0 порта
CD/DVD диск за инсталација на софтвер
Спецификации :
Тјунер Поддржан од : ДИГИТАЛНА-T2, ДИГИТАЛНА-Т, DV VHF-/UHF бенд
Стерео / dual channel звук
Антена текст : IEC конектор
ТВ снимање формати на датотеки : MPEG-2 транспорт крак
MPEG-4 Х. 264 (AVC)
Материјал : Пластика
Боја : Црна + Бела + Сребро.
Нето Тежина : 78.1 g
ТВ Тјунер : 92mm x 28mm x 12mm
Далечински Управувач : 86mm x 40mm x 7mm
Пакетот Вклучува :
1 x USB 2.0 ТВ Тјунер
1 x Мини Далечинска Контрола
1 x ДИГИТАЛНА-Т и T2 Антена
1 x CD Возачот
Answer : ___________________________ Note :
Царинската се ограничи за објектот со батерија, со цел да ги споделите пакет помине Царинската добро, ние го отстраните батеријата во Мини Далечински Управувач. Ви благодариме.

Всичко за продукта

Тип Елемент:
телевизионна пръчка
дистанционно управление:
не inclusive
Номер На Модела:
ZC56600
Запис:
No
Конектори:
USB
търговска марка:
maxgboom
Капацитет На Твърдия Диск:
< 100 GB

Подобни продукти в категория

2 елемента MX50 SE LAPT 2SA1295 2sc3264 усилвател на мощност DIY комплект двоен усилвател на мощност

Карактеристики : Долниот нарушување, подобра контрола и резолуцијаЕдна диференцијална текст, singleended напон засилувач фаза, трифаза превртена Darlington излез.Излез фаза користи Високомоќ цевка Sanken 2 SA1295,2 SC3264.ФИЛИП S KEC транзистори, ST, EVOX производство на CBB capacitor.KEMET, TDK монолитна кондензатори.Спецификација : Напон : + 15 V на + 45 VИзлезна Моќност : 100 W8 R (+ 42 V)Напон Стекнат СТЕКНАТ : 34timesТекст Чувствителност : 1.2 V100 W RMS 8 ЕвропаSNR : Повеќе од 98 DBНарушување : Пакетот вклучува : MX50 SE моќ amp одбор X2Answer : ___________________________ Note : Ова е Комплет, А ќе делови треба да заварување и тест за тоа...

BGN 57.58

Заместител на Panasonic DMRXW480GLK CD DVD плейър резервни части Лазерна леща Lasereinheit ASSY Unit оптичен пикап блок Optique

Опис : Сосема нов ласерски собранието Замена За Panasonic DMRXW480 GLKK CD DVD Плеер Резервни Делови Ласерски Леќи Lasereinheit ASSY Единица Оптички Пикап Блок OptiqueКвалитет : Нови и оригиналниПогоден за следните единица(s) : За Panasonic DMRXW480 GLK CD DVD Плеерпакет се вклучени : 1 X Замена За Panasonic DMRXW480 GLK CD DVD Плеер Резервни Делови Ласерски Леќи Lasereinheit ASSY Единица Оптички Пикап Блок Optique

BGN 193.58

гореща продажба 4шт диаметър 30 mm и височина 13 mm алуминиеви крака/домашни аудио шасито на крака

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребрена на СтандардноДијаметар : 30мм,висина : 13mm.Забелешка : цената е за 4pcs...

BGN 15.00 16.00

Готов класически QUAD405 клонинг аудио усилвател усилвател на мощност 100 W+100 W ONSEMI MJ15024

Класичен QUAD405 Клон Моќност засилувач Аудио засилувач 100 W+100 W ONSEMI MJ15024Класичен не може да оди надвор , КЛОН нека спомени reborn !Машината референца оригиналната машина за дизајн и производство на алуминиумска шасија дизајниран и малку подобрена, остана оригиналната структура...

BGN 352.00

6.4 мм, 1/4 черна пластмасова китара дръжки за DAVIES 1900H педала ефект Stomp Box DJ Mixer Radio 13x16mm

Бренд Нови пластични knobДијаметар : 13mmВисина : 16mmВратило дупка : 6.4 милиметриБоја : ЦрнаСо страна постави заврткаМатеријал : ABS ПластикаДлабочината на вратило дупка : 14.3 mmПогоден за гроздобер stomp кутија, гитара ефект на возилото (DAVIES 1900 H стил)10 PCS=50 PCS=100 PCS=Испорака Детали За : 1...

BGN 9.00 9.44

Събрани L15 2-канален MOSFET Stero Audio Power Amplifier Board САМ IRFP240 IRFP9240 Field effect Tube AMP

Параметри : Зачестеност одговор опсег : 5 HZ 3 db, 250 к HZ 3 dbМоќност : 150 W 8 R ,300 W 4 R, 600 W 2 R (+ 55 v напојување)На сексуалното и репродуктивно > 20 v / НАСTHDSNR > 97 dbНАПОН ДОБИВКА = 36 патиPCB големина : долго= 150 MM , широк = 40 MMAnswer : ___________________________ Note : ова е собрани одбор,имаме тестирани добро.Пакетот вклучува : Собрани L15 2канали MOSFET Stero Аудио засилувач моќ одбор DIY AMP x 1 ( 2канали )( не се вклучуваат на heatsink )

BGN 80.00

горещи продажба power amp шаси / усилвател на мощност алуминиев корпус / DIY начало аудио усилвател на шасито

Димензии : Висина 140 mm Ширина 430 mm Длабочина 423 mm Внатрешни Димензии : Висина 124 mm Ширина 416mm Длабочина 410 mm дебелината на секој дел : Топ 10мм ,По 3мм Лево и десно 4mm ,горниот и долниот дел од 4mm тежина : 8 кг Предни и задни панели се празни, на горната и долната плоча топлина мијалник се отворени за повеќе намени Додатоци : Моќ седиште, гума машина нозе

BGN 168.00 179.20

YUEPU BG-8T Professional Sound Audio Mixer 8 Channel 48V Phantom Power Reverb FX DJ смесителен пулт USB плейър стерео музика

Спецификации:1, 7 моно и 7 микрофон влезови, 2 стерео влезови, 1 USB влез2, 48 V фантом напојување.3, single channel текст со висок квалитет микрофон засилувач.1, 4 група и 1 излез.5, изграденаво професионални дигитални ехо ефект уред.6, секој канал има висока, средна и ниска 3 сегмент параметрска еквилајзер.7, следење на нивото на екранот.8, убава квалитет на звукот.9, надворешни ниско ниво на бучава напојување дизајн.10 со снимање на влезни и излезни функции11, максимална излезна ниво : 19d Bm (1 KHz, THD=0.5%)12, остаток на бучава : 75d B13, јачина на бучава сооднос : 71d B14, што е еквивалентно на бучава извор на текст electromotive сила : 12d Bm15, приклучок за слушалки излезна моќност : 40m W (1 KHz, THD=0.5%, 200)16, рамнотежа : ниска фреквенција : 80 Hz + 15d B17, ако : 2.5 KHz + 15d BВисока фреквенција : 12 KHz + 15d B18, здобијат со контрола : еден канал : 55d B ~ 0 d B...

BGN 222.40

4 бр алуминиева сплав 33 мм * 22 мм аудио усилвател foot говорител на ноктите статив амортисьор възглавници

Засилувач случај деталиДраг пријателВи благодариме за посетата на нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!Материјал : Алуминиум легура.Листата : 4* звучници нога ноктиБоја : сребрена, црна.ГолеминаДијаметар : 33mm, висина : 22mm...

BGN 16.00 19.18

YIsheng гравиран британски NAD отделна парче тонален предусилвател ПХБ Free ship

Врежани Британски NAD дискретни piec тон preamp PCBДвојно двострано позлатени PCB, FR4 лист дебелина 2 MM бакарна фолија 75 U dual channel дизајн.Големина : 138*81 MM

BGN 22.00 23.68

QUEENWAY ARC front all Aluminum САМ Power Amplifier case шаси 434мм * 90мм*308мм 434 * 90*308мм

Купување забелешки : 1 Ве молиме укажуваат на посебни барања, инаку ние нема да бидат одговорни за!2 Производ е на товар моќност засилувач школка, не содржи внатрешни делови.3...

BGN 176.00

Laochen 300B клиенти усилвател за HIFI EXQUIS Single-ended Class A Собственоръчно OldChen Amp Black Version

Manufactuer "Lao Chen" има 3 брендови име : "Oldchen" , "Lao Chen", "Aiqin", Па за овој производ, имаме некои засилувач можеби дојде со "Oldchen" зборовите на предната плоча , и други доаѓаат со "Lao Chen" , ве молиме да обрнете внимание, Со Сите Цевки опција е со сите цевкаBluetooth Со Цевка верзија е со сите цевка и Б luetooth модул ,Без Никакви Цевка верзија е без некоја цевка и ниту Bluetooth модулИмето на брендот се променила во "Oldchen", тоа секогаш е ист производител од AiqinПараметри : Напон цевки : 2 x Посебни прилагодите SHUGANG или руски 6 SN7 / 6 N8 P / 6 H8 C Rectifier цевка : 1 x Посебни прилагодите SHUGANG направени 5 Z3 PA / 5 U4 G Моќ цевки : 2 x PSVANE посебни прилагодите за Aiqin верзија 300 BSE Излезна моќност : 8 Wx2, Моќ трансформатор Моќност : 150 W Фреквенција одговор : 15 Hz35 KHz Излезна Отпорност : 4 ohm, 8 ohm Вкупно Хармонично Нарушување : ≤ 1% (1k Hz) Текст Отпорност : 100 K ohm Текст Чувствителност : 500m V2000m V SNR : 88db Големина (W × D × H) : 370mm × 250mm × 220mm Нето тежина : 16 кг Цевка за заштита на решетката 3kg Шасија Боја : Црна Верзија Влезен напон : costomize за 110 240 V / 5060hzКарактеристики : Psvane велика БРИТАНИЈА верзија 300 B ви даде најдобар вокал и многу фини звучен ефект...

BGN 681.00 801.50

MUZISHARE OFHCSE САЩ стандартен Криоконсервационный захранващ кабел HIFI EXQUIS Ofhc мед

Карактеристики : Звук стил : чисти,ниска фреквенција и добро се протега на детали (Hifi exquis 1101017) Висока чистота Криопрезервација OFHC заробени како бакар проводници партија core со двојно дебела алуминиумска фолија и висока густина бакарна плетенка блиску соодветно да се зајакне понатаму штит, ова посебно супер антимешање обработка и двојна изолација...

BGN 253.00 281.60

2018 последния Nobsound FU50 вакуумни тръби кола/Автомобил/RV / домашен усилвател на мощност Стерео Hi-Fi усилвател на мощност 12-ватов кола

За Нас : Ние сме посветени да ви ги понудиме најдобрите аудиовизуелна производи по најниска цена за нашите клиенти...

BGN 685.00 856.00