• Ново
Клас D стерео усилвател TPA3116+ AK4490 2.1-канален цифров усилвател Bluetooth

Клас D стерео усилвател TPA3116+ AK4490 2.1-канален цифров усилвател Bluetooth

BGN 99.17
BGN 85.00 -14 %

Сума
Налично за поръчка


[xlmodel]-[custom]-[40699]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Засилувач воведе
Драги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!
Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!
Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!
Bluetooth користи I2 S 4.0 Bluetooth модул , декодирање AK4490 декодер чип , користејќи op amp NE5532, Bluetooth постигне ниско ниво на бучава , не тековната звук.
Спецификации : Работа : Класа D Quiescent Струја : 50m A Ефикасност : 90% Номинална Излезна Моќност : 100 W + 2 * 50 W Фреквенција одговор : 20 Hz да 20 KHz Оперативен напон : DC18 V да DC24 V Максимална излезна струја : 3А Димензии : должина 220 MM ( knob на антената ) широк 130 MM висока 45 MM Антена висина 11 CM
Детали За Производот :
Со користење на оригиналните TPA3116 и CSR4.0 Bluetooth модул
Спојување capacitor на Германија Јапонија бренд 1 UF Главниот филтер capacitor употреба Јапонија ELNA electrolytic кондензатори Целосно ограден прашина-доказ potentiometer , стабилни перформанси на Оваа машина прифаќа алуминиумска шасија Bluetooth прием на опсег од 10 метри Bluetooth текст и аналогни на текст, на два начини во исто време да го внесете ја Bluetooth текст приоритет , треба да се симулираат ве молиме исклучете го Bluetooth телефон може да се вклучува на текст
Пакет се Вклучени : TPA3116+ AK4490 2.1-канал Bluetooth дигитален засилувач x1
Answer : ___________________________ Note : не вклучува префрлување на напојување .
[xlmodel]-[фото]-[0000] Фотографии Листа
[xlmodel]-[custom]-[37980]
[xlmodel]-[custom]-[8888] Превозот услуги :
Превозот :
Јас ќе ја испрати својата точка во 4 дена по вашата исплата
Сите ќе бидат испратени од страна на меѓународниот стандард воздухопловната,Понекогаш може да го одложи една недела,
како за вашата Држава Customhouse.
Велика Британија | Сад | Австралија | Канада |( За 15-35 Дена )
Германија | Австрија | Швајцарија |( За 15-35 Дена )
Франција | Италија | ( За 25-60 Дена )
Други | ( За 30-90 Дена )
Ако изберете следниве превозот методи,превозот цената ќе се наплаќа.
EMS ,превозот датум : 5 до 13 дена
DHL ,превозот датум : 2 до 8 дена
FEDEX ,превозот датум : 2 до 8 дена
ТНТ ,превозот датум : 2 до 8 дена
Политика на враќање :
Ако не сте задоволни со нашиот квалитет,Pls испрати назад кон нас,ние ќе ги врати вашите пари, освен превозот цена.
Но ние не прифаќаме на вратите со боја differentia.Бидејќи различни следи имаат различни екранот.И секој пат,
можеби иста боја Бр. ќе имаат малку боја differentia.
Повратни информации :
Почитувани купувачи, ние го цениме вашиот бизнис, ако сте задоволни со нашата служба,
ве молиме да ни остават позитивни повратни информации и да го оценувате деталите на трансакцијата.
Вашиот признавање ќе се направи ни повеќе сигурни да се развие бизнис и служат подобро.
Ве молиме ни e-mail пред да замине негативни повратни информации или да се отвори било спор.
Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се направи нашите напори за решавање на прашањето.
Ве молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.
Напомена :
Ако постои царински трошоци,треба да ги плати даноците на курир на приемот на предмети.

Всичко за продукта

Пакет:
ДА
Максимална Мощност На Канал:
50 W
търговска марка:
ТЯНЬКООЛКЕЙ
Канали:
3 (2.1)
Номер На Модела:
TPA3116+ AK4490
Тип:
Домашен Усилвател

Подобни продукти в категория

YUEPU BG-8T Professional Sound Audio Mixer 8 Channel 48V Phantom Power Reverb FX DJ смесителен пулт USB плейър стерео музика

Спецификации:1, 7 моно и 7 микрофон влезови, 2 стерео влезови, 1 USB влез2, 48 V фантом напојување.3, single channel текст со висок квалитет микрофон засилувач.1, 4 група и 1 излез.5, изграденаво професионални дигитални ехо ефект уред.6, секој канал има висока, средна и ниска 3 сегмент параметрска еквилајзер.7, следење на нивото на екранот.8, убава квалитет на звукот.9, надворешни ниско ниво на бучава напојување дизајн.10 со снимање на влезни и излезни функции11, максимална излезна ниво : 19d Bm (1 KHz, THD=0.5%)12, остаток на бучава : 75d B13, јачина на бучава сооднос : 71d B14, што е еквивалентно на бучава извор на текст electromotive сила : 12d Bm15, приклучок за слушалки излезна моќност : 40m W (1 KHz, THD=0.5%, 200)16, рамнотежа : ниска фреквенција : 80 Hz + 15d B17, ако : 2.5 KHz + 15d BВисока фреквенција : 12 KHz + 15d B18, здобијат со контрола : еден канал : 55d B ~ 0 d B...

BGN 222.40

CD оптично пикап KSS-213C чисто нов оригинален високо качество KSS213C KSS 213C KSS-213 2 бр. Безплатна доставка

Добредојдовте на нашата продавница !Тука, можете да добиете најмногу прифатлива цена и најдобра услуга! Тука , се надеваме дека ќе може да се најде она што го сакате ! 100% задоволството на Клиентите е нашата целВе молиме имајте во предвид ! дека во ласерски глава индустрија, ние сме професионални трговци на големо ! Нашата компанија е главно ангажирани во земјатаизвозник видео ласерски глава и игри дел за повеќе од 10years.Ако ви треба производи во големи количини, ве Молиме контактирајте со нас, да преговара! Соработка Среќен!!Опис : 100% Нови Оригинални KSS213 C CD Оптички Пикап Може да го замени KSS213 B KSS213 E Купи 2 парчиња имаат поповоленПреку Кина Пост или ХОНГКОНГ Пост Регистрирани Воздух Mail Бесплатен Превозот .имаат Следење на БројВнимание : Ласерот има електростатско завари заштита, треба да се користи за Лемење железо отстранување заштита пред инсталацијаКарактеристики : 1.Висок квалитет и конкурентна цена2 Fast испорака3...

BGN 31.00 32.40

2017 нов Nobsound Mini HiFi EL34 Tube Integrated Amplifier Single-Ended Class a Power Tube Amp 8W*2 Бял

Douk Аудио Мини EL34 SingleEnded Класа Цевка Засилувач ПараметриБоја : Бела Тип на : слободенЗаврши Класа Текст чувствителност : 550m V излезна Моќност : 2×8 W(ultraлинеарна поврзаност) S / N сооднос : 85d B Канал : 2.0 Текст отпорност : 100 KΩ Излезна отпорност : 4 ohm, 8 ohm Напојување : 110 V(115 V) / 220 V(235 V) 50 Hz60 Hz потрошувачка на Енергија : 76 W Фреквенција одговор : 30 Hz – 38 KHz Вакуумски цевки : 5 Z2 Px1,EL34x2,6 N1x1 Аудио влез : CD / ПОМОШЕН Текст Jacks Audio излез : Банана Говорникот Приклучоци Димензија : 260 W x 230 D x 175 H mm Тежина : 7.5 КГ Пакет вклучуваат 1× Цевка Засилувач 1× Кабелот за НапојувањеЗа Douk Аудио Студио : Douk Аудио Студио основана во 2013, Ние се стремиме да понудиме најдобрите аудиовизуелна производи по најниска цена за нашите клиенти...

BGN 287.00 318.40

горещи продажба power amp шаси / усилвател на мощност алуминиев корпус / DIY начало аудио усилвател на шасито

Димензии : Висина 140 mm Ширина 430 mm Длабочина 423 mm Внатрешни Димензии : Висина 124 mm Ширина 416mm Длабочина 410 mm дебелината на секој дел : Топ 10мм ,По 3мм Лево и десно 4mm ,горниот и долниот дел од 4mm тежина : 8 кг Предни и задни панели се празни, на горната и долната плоча топлина мијалник се отворени за повеќе намени Додатоци : Моќ седиште, гума машина нозе

BGN 168.00 179.20

150W LM3886*3 паралелен едноканален усилвател на мощност такса ПХБ Free ship

150 W LM3886*3 паралелно единечен канал моќност засилувач PCB одборТехнички Параметри : Оперативен напон : ± 15 V ± 36 VРабота : чиста DC Класа БИзлезна моќност : 150 WТекст отпорност : 47 KИзлезна отпорност : 4Ω8ΩPCB одбор големина 123mm X 31mmPCB дебелина од 1.6 mmPCB одбор бакарна фолија дебелина 2 оз, PCB одбор материјал FR4

BGN 16.00 17.28

Queenway QS-12 12 Powered Subwoofer Active Subwoofer SUB Piano Lacquer Paint Active + Passive Speaker Unit AC100-240V 500W

Здраво посетители и купувачи, Добредојдовте на Queenway продавница!За производи детали, таму ние внимателно да ви кажам : овие специфики произведени од страна на Ali Express систем, некои од овие не се точни или дури и погрешно...

BGN 848.48

PAPRI 1PCS Aluminum CNC 8 дупки обработен алуминий обвързващи стълб RCA Jack Wall Plate Board Hifi DIY Audio

Бренд нови машински алуминиумски ѕид плоча : 8 дупки цената е за 1 PCS Материјал : Цврсти целосна алуминиум, ЦПУ машински Боја : Сребро завршна Површина : Елоксирани, брусен Димензија : 172*86mm Дебелина : 6mm 2 дупки, секоја дупка со дијаметар : 12mm Монтажа завртка дупка растојание : 146mm (центар до центар) Плаќање на цел почнува обработка еднаш исплата е расчисти...

BGN 23.68

гореща продажба 4шт диаметър 30 mm и височина 13 mm алуминиеви крака/домашни аудио шасито на крака

Цврст алуминиум, елоксирани површината експлозија, ЦПУ машинскиБоја : сребрена на СтандардноДијаметар : 30мм,висина : 13mm.Забелешка : цената е за 4pcs...

BGN 15.00 16.00

Последният усилвател клас а HiFi 1969 г. T6S със защитата на веригата UPC1237

Најновите 1969 HIFI класа засилувач T6 S со UPC1237 Коло заштита Напојување : 220 V / 110 VПерформанси параметри : Номинална излезна моќност : 10 W x 2Зачестеност одговор : 20 Hz25 KHzВкупно хармонично нарушување : Shippingtime : Defaultsend од експрес испорака,за 816business дена да пристигне повеќето од europecountries, Русија, Бразил,Африка.Украина и некои други далечински земји willneed некои повеќе денови.Враќање &Exchange : > Someitems врати се прифати, во рок од 7 дена по купувачот примање theitem.(ве молиме погледнете го детално го опишуваат)[Во случај на DOA (Мртов на Пристигнување), pleasereport во рок од 3 дена]>Врати објектот има да биде нов, unworn и во неговата оригинална состојба.> По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот'sprice ( со исклучок на трошоците за превозот до и од )

BGN 287.00 302.40

Събрани L15 2-канален MOSFET Stero Audio Power Amplifier Board САМ IRFP240 IRFP9240 Field effect Tube AMP

Параметри : Зачестеност одговор опсег : 5 HZ 3 db, 250 к HZ 3 dbМоќност : 150 W 8 R ,300 W 4 R, 600 W 2 R (+ 55 v напојување)На сексуалното и репродуктивно > 20 v / НАСTHDSNR > 97 dbНАПОН ДОБИВКА = 36 патиPCB големина : долго= 150 MM , широк = 40 MMAnswer : ___________________________ Note : ова е собрани одбор,имаме тестирани добро.Пакетот вклучува : Собрани L15 2канали MOSFET Stero Аудио засилувач моќ одбор DIY AMP x 1 ( 2канали )( не се вклучуваат на heatsink )

BGN 80.00

430*60*300 мм AV-38 усилвател на шасито / pre-amp шаси / сливане усилвател на шасито / транзистор усилвател на шасито / AMP корпус / скоростна направи си САМ

Засилувач случај деталиДраги пријатели,ви Благодарам за да ја посетите нашата продавница!!Ние ќе го испрати на најдобрите производи и најдобра услуга за вас !!Ви посакувам пријатен шопинг искуство!!1 : името и количината : AV38 Засилувач шасија / пред засилувач шасија / Merge Засилувач Шасија / Транзисторски засилувач Шасија 2 : Состојба : Нова 3 : Додатоци : Панел knob , Машина за нозете, Копчето заграда, Завртки, штекер, Осигурување Блок...

BGN 54.00 62.74

1 чифт TJ Fullmusic 300B вакуумни тръби масивна плоча златни шипове керамична основа алтернатива на други марки 300B вакуумно Туба аудио

Бренд нови TJ Fullmusic Вакуум цевкиПредмет Бр : 300 BСолидна плоча,злато позлатен месинг игли,керамички цевки базаЦената е за 1 Исти пар (2 ПАРЧИЊА, фабрика тест&натпревар)Плаќање на цел почнува обработка еднаш исплата е расчисти...

BGN 316.80

6.4 мм, 1/4 черна пластмасова китара дръжки за DAVIES 1900H педала ефект Stomp Box DJ Mixer Radio 13x16mm

Бренд Нови пластични knobДијаметар : 13mmВисина : 16mmВратило дупка : 6.4 милиметриБоја : ЦрнаСо страна постави заврткаМатеријал : ABS ПластикаДлабочината на вратило дупка : 14.3 mmПогоден за гроздобер stomp кутија, гитара ефект на возилото (DAVIES 1900 H стил)10 PCS=50 PCS=100 PCS=Испорака Детали За : 1...

BGN 9.00 9.44

Заместител на Panasonic DMRXW480GLK CD DVD плейър резервни части Лазерна леща Lasereinheit ASSY Unit оптичен пикап блок Optique

Опис : Сосема нов ласерски собранието Замена За Panasonic DMRXW480 GLKK CD DVD Плеер Резервни Делови Ласерски Леќи Lasereinheit ASSY Единица Оптички Пикап Блок OptiqueКвалитет : Нови и оригиналниПогоден за следните единица(s) : За Panasonic DMRXW480 GLK CD DVD Плеерпакет се вклучени : 1 X Замена За Panasonic DMRXW480 GLK CD DVD Плеер Резервни Делови Ласерски Леќи Lasereinheit ASSY Единица Оптички Пикап Блок Optique

BGN 193.58

SmileMango USB 2.0 DVB-T2/T, DVB-C TV Тунер Stick USB Dongle за КОМПЮТЪР, лаптоп за Windows 7 Windows 8 7/8 за Windows Vista

Карактеристики : Уживајте во иднинадоказ ДИГИТАЛНАT2 / T / C технологија на вашиот КОМПЈУТЕРВиди и да се евидентираат во оригинални дигитални квалитетот на вашиот КОМПЈУТЕРМала и компактна големина лесно да се носатВиди ТВ во целосен екран или scalable прозорецотКористете време да се премине за да го паузирате и премотување назад на телевизија во ЖИВОСнимајте ги вашите омилени емисии или распоред на идни снимкиСистем БарањеMicrosoft, Windows 7 / 8, или Windows Vista со најновите Service Pack, 1 GB RAM меморијаИли Windows XP (32 бита) со најновите Service Pack, 512 MB RAM меморијаЗа HDTV : 2 GHz процесорХард диск со мин...

BGN 35.00 44.70

PAPRI 1бр позлатени RCA Jack +алуминий на CNC 6 дупки обработен алуминий обвързващи стълб RCA Jack стенни плоча за гладене Hifi DIY аудио

Бренд нови машински алуминиумски ѕид плоча : 6 дупки цената е за 1 PCS Материјал : Цврсти целосна алуминиум, ЦПУ машински Боја : Сребро завршна Површина : Елоксирани, брусен Димензија : 86*86mm Дебелина : 6mm 2 дупки, секоја дупка со дијаметар : 12mm Монтажа завртка дупка растојание : 60mm (центар до центар) РКА Материјал : Месинг диригент, Тефлон изолатор завршна Површина : Злато Позлатен, песок експлозија Вкупна Должина : 30мм (1.18") Max.надворешен Дијаметар : 16mm Монтажа намали дијаметар : 8.512mm Погодни за монтажа на говорникот обврзувачки мислења, РКА приклучоци и сл...

BGN 35.20

HD-N3 Karaoke concrete mixer high quality Karaoke Echo Mixer --Sing a song on PC NB Laptop

Бесплатен Превозот во светот страна на курирската служба DHL / UPSот (Не од страна на хонг конг пост воздух mail ), така што е многу брзо .Ако ви треба со HPM ,ве молиме оставете порака за нас ,ние ќе ја намалат цената за вас ,што е потребно 30 денаЌе уживате во караоке без купување на скапи караоке играч.Едноставно поврзете со вашиот DVD плеер & TV.Ќе се читаат на за да пеете караокеЕхо ФункцијаНОВ НАЧИН ДА УЖИВАТЕ во МУЗИКА и ВИДЕО .Адаптер : AC 100240 V Ние providepower адаптер ( 2 Плоча Игли ) само иста како на сликата подолу : Опис : На Ехо караоке миксер е лесензакористење, но сепак софистицирани забава опрема дизајниран и изграден со цел на вкупно забава.На Ехо караоке миксер има две микрофон влезови и еден музички извор влезови...

BGN 72.00

2018 последния Nobsound FU50 вакуумни тръби кола/Автомобил/RV / домашен усилвател на мощност Стерео Hi-Fi усилвател на мощност 12-ватов кола

За Нас : Ние сме посветени да ви ги понудиме најдобрите аудиовизуелна производи по најниска цена за нашите клиенти...

BGN 685.00 856.00

2 елемента MX50 SE LAPT 2SA1295 2sc3264 усилвател на мощност DIY комплект двоен усилвател на мощност

Карактеристики : Долниот нарушување, подобра контрола и резолуцијаЕдна диференцијална текст, singleended напон засилувач фаза, трифаза превртена Darlington излез.Излез фаза користи Високомоќ цевка Sanken 2 SA1295,2 SC3264.ФИЛИП S KEC транзистори, ST, EVOX производство на CBB capacitor.KEMET, TDK монолитна кондензатори.Спецификација : Напон : + 15 V на + 45 VИзлезна Моќност : 100 W8 R (+ 42 V)Напон Стекнат СТЕКНАТ : 34timesТекст Чувствителност : 1.2 V100 W RMS 8 ЕвропаSNR : Повеќе од 98 DBНарушување : Пакетот вклучува : MX50 SE моќ amp одбор X2Answer : ___________________________ Note : Ова е Комплет, А ќе делови треба да заварување и тест за тоа...

BGN 57.58

GD-PARTS 38x22mm черен сребрист алуминиев усилвател регулатор на силата на звука, потенциометър въртяща се маса, Радио КПР бутон за контрол на звука

Сосема Нов Аудио Контрола на Јачина на звук Knob Материјал : Цврст Алуминиум легураCNC Машински Боја : Црна, СребренаЗавршна површина : Елоксирани Дијаметар : 38mm Висина : 22mm Вратило Дупка со Дијаметар : 6mm Прикачите на повеќето АЛПИТЕ potentiometerИспорака Детали За : 1...

BGN 8.80