• Ново
2 бр. Комплект новородените момичета дрехи лято ръкави, флорални дантели на гърба памучни рокля+превръзка на главата и Детски дрехи, определени

2 бр. Комплект новородените момичета дрехи лято ръкави, флорални дантели на гърба памучни рокля+превръзка на главата и Детски дрехи, определени

BGN 9.10
BGN 8.00 -12 %

Сума
Налично за поръчка

Опис Опис
Слатка Бебе Девојки Младата Romper Фустан Sunsuit Тимови !!
Висок квалитет и Сосема нови 100%
Главната Боја : Како На Сликата Шоу
Ново во Мода Материјал : Памук, Чипка Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме. Ве молиме љубезно се однесуваат на вашите деца реалната висина и големината на табелата пред купување/наддавање. Ви благодариме.
Пакет се вклучени : 1x Romper Фустан + 1x Headband
Големина На Табелата :
Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме. Големина Должина Половината*2 70 годишна Возраст 36 см 19 cm 0-6 Месеци 80 38 cm 20 cm 7-12 Месеци 90 40 см, 21 см, 13-18 Месеци 100 42 см 22 см 19 до 24 Месеци
Таму е 2-3% разлика според упатство за мерење.
ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.
1 инч = 2.54 см
Ве молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот. Преглед :

Всичко за продукта

Възраст На Детето:
4-6 месеца, 10-12 месеца, 13-18 месеца, от 19 до 24 месеца
Материал:
Памук, Полиестер
Пол:
Малките Момичета
Стил:
Модни модели
Тип Тъкани:
Сукно
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Тип На Затваряне:
Пуловер
Вид Връхни Дрехи:
Жилетка
Вид На Модела:
Цвете
Стил Ръкави:
Редовен
Състав На Материала:
Памук
Яка:
О-Образно Деколте
Отдел Име:
Дете
Тип Елемент:
Комплекти

Подобни продукти в категория

Anlencool baby girls fashion hot winter suit 2018 момичета 1-4 years бебета и малки деца със зимни дрехи кашемировой

Anlencool бебе мода девојки топла зима одговараат 2017 нови девојки 14 години доенчиња и мали деца со зимска облека кашмирОзнака големина Должина облека Биста *2 надвор должина Половината обемот * 2 Референтна висина забелешки 73cm5 код 34 25 41 21 6573 не Може да се отвори датотеката 80см7 код 36 26 43 22 7380 не Може да се отвори датотеката 90cm9 код 38 27 47 23 8090 не ја отворите датотеката 100cm11 код 42 28 51 24 90100 не ја отворите датотеката потсетник : 1, прирачник за мерење, на дозволената грешка е за 2cm, на специфичен вид преовладува...

BGN 27.00 29.76

Рокля за малки момичета, летни памучни, тънки рокли, модна марка Kids Lace Flower Dress, Детски дрехи (18moth-3 години)

ГОЛЕМИНА ИНФОРМАЦИИ1.Големината е само за референца.12cm грешка е нормално.Ова не е производ прашања.2.Поради светлина причини,боја на облека може да биде различен, со оригиналната боја.1cm = 0.39 инчен Облека Големина Водич Направи Големина Возраст Фустан Должина(cm) биста (cm)*2 80 6 11 M 44 28 90 1217 M 47 30 100 1823 M 50 32 110 2432 M 52 34 ОБЈЕКТ ШОУВНИМАНИЕВе молиме контактирајте ме за да го информирате вашиот омилен стил, па јас може да се организира на стоки за вас порано, понекогаш, постои било стилови СЕ НАДВОР ОД АКЦИИТЕ , па ве молиме да се добие контактирајте ме пред да го одржи редот.Напушти или повеќе дополнителни стил броеви за мене во случај дека постои било каква стил надвор од акциите...

BGN 20.00 25.57

Baby Girls Ръкави И Дантели И Копието На Принцеса Рокля Деца С Лък Колан Рокля Детски Дрехи На Марки 2017

Бебе Девојки Без Ракави Чипка Капчиња Принцеза Се Облекуваат Свадба Формално Фустан Издувам Фустан100% Сосема Нов и висок квалитет!Елегантна, Прекрасна, Формално Фустан, Здолниште За Дете Бебе ДевојкиМатеријал : Tulle / ChiffonБои : Бела / РозоваСтил : Принцеза Партија Формално Се ОблекуваатГолемини : XS / S / M / LЗабелешка : на која Возраст е само за препорачуваме,Pls проверка на специфични Градите и Должина...

BGN 5.00 6.54

Боровинки / вино пола пакетче новородено пакетче и превръзка на главата детска пакетче снимка разчита на пълен кожен пакет 16 конструкции TS032

Име на производ : Девојчето Туту Здолниште Новороденче Туту и Headband Бебе Туту Фотографија Проп Целосна Меки TutСоодветна возраст : 06 Месеци (ако ви е потребен поголем големина, ве молиме контактирајте со нас) обем на Половината : 32cm (во голема еластичност),ако ви треба поголем големина, ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме...

BGN 6.00 6.86

Преливащи момичета новородено бебе момче детска пакетче с лък ribbion

Девојки Новородено бебе бебе тутуМатеријал : 100% ПолиестерГолемина се достапни : available : S 02 M Должина : 23 CMМ 24 МИЛИОНИ Должина : 27 CML58 Years Должина : 30 CM

BGN 9.41

Yoyoxiu Детски Рокли Розови Жартиери Рокля Без Ръкави Кръщение Рокли 1 Година Рожден Ден На Момиче Обличам

Забелешка : ве молиме изберете вистинската големина според децата биста и рамо , не го одберете директно според висината или возраст...

BGN 13.00 32.90

2018 Baby girl дантела Baby Момичета рокли деца лук памук бална рокля рокля дантела Принцеса рокля 0.5-2 години

Големина на : 46months=XS : Должина 38cm , Биста 48cm1012months= S : Должина 40cm, Биста 50cm1318months= M : Должина 41cm, Биста 52cm1924months= L : Должина 43cm, Биста 54cmматеријал : 100% памук+ чипкабоја : бела и розоваЗабелешка : Ако имате било какви прашања , ве молиме контактирајте со нас .

BGN 6.00 7.81

Детска пакетче светло розово лилаво детска пола цвете лента за глава набор от младенческих момичета, Детски опаковки лента за глава

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ светло розова боја се виолетови бебе здолниште цвет headband сет,млади девојки tutсет,млади девојки здолниште роденден се облекуваат,бебе headbands цвеќиња и туту здолништа,НОВОРОДЕНИТЕ облека сет,младата здолниште цвеќиња headband,Бебе peittiskirts daisy headband set It е совршен за бебе туш,бебиња роденден,свадба,партија или бебе слика пукаат;Можете да се чувствуваат слободни да изберете боја ви се допаѓа.Оваа симпатична бебе pettiskirts многу меки и удобни...

BGN 15.98

Baby Girl Solid Ivory Dress мода ръкави топката цветни рокли на бебето ежедневно облекло новороденото дете вечерни рокли 3-24 месеца

Сет Вклучуваат : 1 Pc Бебе се ОблекуваатСостојба : Нова со ознакаМатеријал : Полиестер, OrganzaБоја : боја на слонова коска(како слики show)Фустан Должина : Коленото ДолжинаКарактеристики : Бебе Бебе Девојки Принцеза Партија Се Облекуваат...

BGN 24.00 39.17

Baby Girl облекло боди + гледна панталони + лента за глава лук 3шт костюми новородените момичета екипировки Hello World Baby Clothing Set

2016 Бебе Девојки Облека Лак Headband + Точки Панталони + Бебе Rompers Кратко Sleeve Бебе ОблекаГолемина : 424 месециЗа Возраст : 424 месеци

BGN 13.00 16.91

Anlencool 2018 New baby suit spring KT cat on both sides to носете sweater baby clothing baby girl clothes set Безплатна доставка

Дебелина : GeneralМодел : Цртан филм , животноСлика вистински шут : Ѕвезди без моделиДали трговија : НикојСе акции : НикојБоја : Жолта , Западна црвена, синаБесплатен превозот 2018 бебе костум пролет KT мачка на двете страни да носат џемпер бебе облека бебе девојка облека сетПревозот Бесплатен превозот цел ќе биде предаден од страна на Кина, Хонгконг или пост воздух mail ...

BGN 22.00 23.68

Новородените момичета дрехи, комплекти Коледа снегът Звезда печат боди + обувки+превръзки 3шт екипировки пакетче рокля плъзгачи комплекти

Новороденче Девојки Облека Поставува Божиќ Снег Ѕвезда Печати Bodysuits+Чевли+Headbands 3pcs Тимови Туту Фустан Romper ПоставуваМерење Во СМ / Инчен Големина на Облека Должина Биста CM ИНЧЕН CM ИНЧЕН S(03М) 36 14.2 44 17.3 M(46 M) 38 15.0 46 18.1 L(712М) 40 15.8 48 18.9 XL(13124 M) 42 16.6 50 19.7 собата, вклучувајќи : Romper+Headband+Чевли=3pcsСовети : 1) големината на табелата се мери со раце ,13 СМ грешки е дозволено.2)ве Молиме обратете се до големина на табелата пред купување.Купувачот & ПотребниГолемини се илустрирани со конкретни мерења во детални спецификации ве Молиме проверете спецификации пред место и цел...

BGN 11.00 18.62

лято 3шт новороденото дете Кръщение рокля облечи момичето Бяла принцеса дантела шифоновые рокли за Кръщението на новороденото

kami dengan bangga mempersembahkan ини pakaian јанг indah кита benarbenar menarik дан akan menyenangkan setiapgadis kecil или memang или teman јанг membeli itu.Идеален или acara khusseperti pernikahan, pembaptisan, pesta dll dll 2017 Нови 3 PCS Новороденче Крштевка Gown Фустан Девојки Принцезата Бела Чипка Chiffon Фустани за Новороденче Крштевањето warna : Putih, gading ukuran : 3612 untuk 018 bulan...

BGN 37.00 46.38

Комплект дрехи за момичета детски съоръжения сладък прашка върховете на ПП панталони пристрастие Детски дрехи, комплекти от памук лято новородено момиче облекло

[ ИМЕ на ПРОИЗВОД ] Девојки Облека Поставите Бебе Облека Симпатична Прашка Блузи PP Панталони Кавга Бебе Облека Поставува Памук Лето Новородено Бебе Девојка Облека[БОЈА] Како Слика[SIZE] 95 одговараат за 2 T Години бебе[ТКАЕЊЕТО] ПамукПлочка физички мерења, 12 см грешка припаѓа на нормалата, тој возраст само сугерираат , не е точно според различни Деца...

BGN 18.00 36.34

Детски тела 3 бр. комплект дрехи за новородени момичета абстрактен модел пакетче рокля Jumpersuit превръзка на главата обувки

Материјал : мешавина памук, мрежа tulle;0~6months : градите за 38cm; рамо 36cm; должина околу 34cm, манжетната околу 7cm;69months : градите за 40cm; рамо 36cm; должина околу 36cm, манжетната околу 7cm;912months : градите за 42cm; рамо 38cm; должина околу 38cm, манжетната околу 8cm;Фустан во romper стил, 2 копчиња дизајн за лесна промена на пелена;Пакетот вклучува : 1 PC фустан, 1 PC headband, 1 Pair чевли;Сите предмети се направени и кои се испраќаат од Кина во Светот со следење на број;Испратени до САД преку Epack (USPS) преземање на 1020working дена за доставување;Предаден на други земји преку Кина Пост преземање на 1535working дена да испорача, некои земји, како што е Бразил, поради строго обичај, тоа може да ви треба малку повеќе, ако не се примен објект во рамките на 90days, plz љубезно ве молиме да контактирате со мене, јас ќе се реши за вас.За било какви прашања, plz ве молиме контактирајте ме одеднаш.

BGN 20.00 25.58