• Ново
Аккуратная летни дрехи за момичета жилетка без ръкави деца печат шаблон 4-8 години на Детски дрехи ленти пеперуда бебешка рокля SH5698

Аккуратная летни дрехи за момичета жилетка без ръкави деца печат шаблон 4-8 години на Детски дрехи ленти пеперуда бебешка рокля SH5698

BGN 20.96
BGN 13.00 -38 %

Сума
Налично за поръчка

Промените вашата нарачка количина од 1 на 2 или повеќе да се спаси 2% на секој.Целосна 15 АМЕРИКАНСКИ долари минус 2 АМЕРИКАНСКИ долари
Напомена : Ова е Европа Големина ,сите користете чиста прирачник за мерење.Можеби имаат 1-3cm грешка спектар,на corret големина молиме обратете се на вистински добар.
Големина висина (cm) Градите(cm) Должина(cm) Рамо (cm) 3-4 Y 104cm 48 53 21 4-5 Y 110cm 52 55 22 5-6 Y 116cm 56 57 23 6-7 Y 122cm 60 59 24 7-8 Y 128cm 64 61 25
Точка име : Девојки фустан без ракави Size3-4 Y(4 T) 4-5 Y(5 T) 5-6 Y(6 T) 6-7 Y(7 T)7-8 Y(8 T) Големина во висина : 104cm(4 T)-110cm(5 T)-116cm(6 T)-122cm(7 T)-128cm(8 T) Возраст : 3 Години - 8 Години Материјал : ПАМУК
Technic : печатени
Квалитет : Врвот На извоз квалитет
Ако имате било какви прашања во врска со Големината ,не двоумете се да контактирате со нас

Всичко за продукта

Дете американски размер:
4Т, 5, 6, 7, 8
Отдел Име:
Деца
Пол:
Момичета
Яка:
О-Образно Деколте
Вграден сутиен:
No
Украса:
Лук
Стил:
Сладки
Стил Ръкави:
Редовен
Вид На Модела:
Шарени
Материал:
Памук
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
търговска марка:
Jxs Neat
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Силует:
А-Линия
Номер На Модела:
SH5698

Подобни продукти в категория

2018 пролет лято дънкови поли за момичета мода училище момиче плисирани поли Детски дрехи на Детето Детето е с Висока Талия, поли опаковки

Добредојдовте на нашата продавница2018 Пролет Лето Тексас Здолништа за Девојки Модна Училиште Девојки Pleated Здолништа Детска Облека Бебе Дете Висока Половината Туту ЗдолништаИме на производ : Бебе девојка тексас мини сукњаПол : ДевојкиГолемина на возраст : 2 T,3 T,4 T,5 T,6 T,7 T,8 T,9 TГолемина на висина : 90100110120130140150Боја : СинаМатеријал : памукСтил : Мода,Удобно,УбавиОдговара : Одговара точно на големина,заземаат својата нормална големинаВе молиме љубезно се однесуваат подолу за да изберете соодветна големина.(Единица : cm) Ознака големина Возраст Должина Половината*2 Висина 90 23 T 25 20 90cm 100 34 T 26 21 100cm 110 45 T 27 21 110cm 120 56 T 28 22 120cm 130 67 T 29 22 130cm 140 78 T 30 23 140cm 150 89 T 31 24 150cmAnswer : ___________________________ Note : 1...

BGN 21.00 23.84

Детски Момиче Китайски Стил Рокли С Дълъг Ръкав Цветен Принт Щанд Яка Обличам Украшение На Детски Дрехи

Деца Девојка Во Кинески Стил Kleding Долг Ракав Цветни Печати Стојат Јака Romper Облека Деца ОблекаВисок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : Како На Сликата ШоуНово во Мода Материјал : Памук Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

BGN 11.00 20.51

Дядо Коледа Облекло За Момичета Червени Дантели 1-5 Години Пола, Панталон Принцеса Детски Дрехи Грах Новост Зелен Памук Детски Комплекти

Големина : 80 90 100 110 120 Pls изберете ја оваа големина на табелата да се избере соодветна големина Ние и ветуваме да понудат врвен квалитет, конкурентна цена, добра комуникација, брза испорака и убаво услуга...

BGN 22.56

Чешки момичета рокля на Детски момиче рокли лято цветя широки панталони гащеризон момичета личност за 6 8 10 12 14 16 години

Треба да имате било какви прашања, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас Тоа ќе ни биде големо задоволство да се направи нешто за вас...

BGN 24.00 31.36

Коледа розова рокля на принцеса за 5-16 години Момиче Party Clothes дантелени рокли опаковки Kids Brand Vestidos Children Dress GDR367

4484907929710332 девојки фустан парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеКако да се купи Материјал

BGN 41.00 59.01

8 Цвята Високо Качество На Пролет И Есен Детски Гамаши Танцови Панталони За Момичета Принцеса Ежедневни Панталони

Големина на Табела Мерење Во CM Големина направи цел Панталона Должина Укажуваат на тоа Тело Висина S 18 МИЛИОНИ 4 T 50 80 100 M 5 T8 T 60 100 120 L 9 T11 T 70 120 140 XL 12 T14 T 80 140 160[xlmodel][фото][0000] Фотографии Листа

BGN 7.14

Горещи продажба Baby Kids Girls One-piece ръкави сърцето гледна лигавник Playsuit анцуг, тениска, панталони облекло облекло 2-7Y

Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели.Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет!Материјал : ПамукБоја : ЦрнаСтил : Jumpsuit Големина Висина 2 T 95 3 T 100 4 T 105 5 T 110 6 T 115 7 T 120Таму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.Она Што Ќе Добиете : 1 x Деца JumpsuitПреглед :

BGN 8.93

Сладко Бебе, Момиче, Момче Пуловер Зима Пролет 2018 Момчета С Дълъг Ръкав Вязаная Облекло Децата Есен Леопардовый Пуловер За Момичета Подаръци

Ознака Должина Биста Ракав Дете ни големина80 34cm 60cm 32 =12 M90 37cm 64cm 34 =18 МИЛИОНИ100 40cm 68cm 36 =2 T110 43cm 72cm 38 =3 T120 46cm 76cm 40 =4 5130 49cm 80см 42 =6 7Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 23cm за грешкиПлаќањеПостојат многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress.com како што се кредитни картички, реално банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union).Можете да изберете метод што е најзгодно за вас...

BGN 20.00 27.04

Търговците на дребно 3-10 години на летни детски панталони бакенбарды Детски гамаши, панталони за момичета

**екстра точка ќе добиете дополнителни 5% попуст најголемиот дел цена!***Фабрика Директни Локален Бренд Со*Ние обично го користат тенок и лесен материјал како пластика кеса да пакет на стока, така што ќе може да го спаси цената на превозот да си дозволат нашите клиенти повеќе поевтина цена.Големина на табелата(CM; отстапување : 13 CM)Децата НИ ГолеминаДолги панталониПоловинатаРеферентна Висина3 T43191004 T48201105 T6 T51211207 T8 T55221309 T10 T5823140Пред употреба, машина за миење во топла вода...

BGN 6.27

Дрехи за момичета 2017 Годишният свободно време Детски дрехи колекция сладък котка сарафан + раирана риза костюм деца 2 броя 3-7y

Добредојдовте во мојата продавница!1.Ви благодариме за вкусот на нашите производи,При купување на стоки, ќе се обезбеди вашето име и презиме, детални адреса и куќниот број, правилен поштенски код и телефонски број ќе ги испратите на вас како е можно поскоро!2.Ние сме фабрика директна продажба,ние ќе ви даде најдобар квалитет облека,брза испорака брзина,најниска цена,најдобра услуга .3.Ако имате било какви прашања , не отворен спор , можете да контактирате со нас , ние може да се зборува повеќе работи се реши.Се надевам да имаат пријатен шопинг искуство, имаат убав ден! Децата НИ ГолеминаОзнака големинаОблека должина Градите(cm) должина на Ракав(cm) должина на Здолниште(cm)Половината(cm) Соодветна висина 3 T 38 8090cm 4 T 40 90100cm 5 T 43 100110cm 6 T 46 110120cm 7 T 49 120130cmГолемина на табела,може да се 12cm грешка (1 инч=2.54 см)Ние треба 37 работни дена за да се подготват својата цел, бидејќи на нашите бројни наредби секој ден...

BGN 22.00 22.24

3шт децата Baby Момичета бикини набор от бански бански бански бански костюм и летни детски дрехи детски момиче облекло облекло 1-6Year

Опис ОписНајновите Модата Бебе Девојки Костим За Капење !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : ПолиестерВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

BGN 9.00 11.42

Pudcoco Toddler Детски Дрехи Summer Baby Girls Жилетка Без Ръкави, Потници + Гамаши, Панталони Комплект Дрехи Облекло

Најновите Модата Дете Девојки Облека!!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : Како на СликатаНово во Мода Материјал : ЖанВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

BGN 10.93

С дълъг ръкав лъскава окото балет, танц момичета балетное обличам децата бански пакетче танцови Костюми балетное трика за момичета балерина

Сет Вклучуваат : 1 Pc Балет Леотар ФустанСостојба : Нова со ознакаМатеријал : Полиестер, Памук, MeshКарактеристики : Девојка Балет Танц Леотар Фустан.Круг деколте, долги ракави, памук врвот bodice.2 слоеви здолниште околу еластичен појас, на врвот сјајна мрежа слој со 1 chiffon обвивка.Погоден за танц класа, gymnastic вежби, сценски перформанси, итн.Големина : 212 / Таг #SXXXL (ве МОЛИМЕ проверете вистинските мерење за да се избере вистинската големина.)Големина на Табела : предложениот возраст и висина е само за вашиот референца...

BGN 16.00 25.31

Ellies Bridal Girls Princess Pageant Dress Тюл Къдри Няколко Нива, Вечерни Парти Детски Бални Рокли Кристална Лък Първо Причастие Рокля

Ellies Булчински Девојки Принцеза Церемонија Фустан Tulle Возбудува Нивоа Вечер Партија Деца Топката Наметки Кристал Лак Првата Причест Фустан

BGN 65.00 108.16

Сладък Bowknots детска пола на децата нагънат половин вълнени поли възли точка печат деца дрехи за момичета Коледа Детски дрехи

Симпатична Bowknots Дете Здолниште Деца Pleated Волна Мешавина Здолниште Knited точка печати Години девојки Божиќ облека Бебе облекаголемина : 2t,3t,4,5,6,7;боја : сива,светло сива боја;пакување : 1pcs здолниште; големина на лист(единица / cm) големина 2t : должина 25cm,половината 20cm*2; големина 3t : должина 27cm,половината 21cm*2; големина 4t : должина 29cm,половината 22cm*2; големина 6t : должина 31cm,половината 23cm*2; големина 7t : должина 33cm,половината 24cm*2; Забелешка : плочка мерка,таму можеби 13cm грешка,ве молиме да се разбере,ви благодариме! Висок Квалитет,Фабрика Цена! ќе ги најдете на прекрасен свет! pls се провери мојата продавница websit :

BGN 17.00 17.58

OKLADY деца момичета пролет есен розов син, бежов лейси довършителни пристрастие планински кристал, гамаши децата принцеса памук гамаши

Материјал : памукБоја : како на сликатаГолемина : 5 големини (100cm, 110cm, 120cm, 130cm, 140cm)Опис : децата девојка чипка намали кристал leggings

BGN 10.86

Момичета Пети пола пакетче пола, детска пола пакетче розово+светло лилави ресни

Добредојдовте на Lovely Poung меѓународен ограниченПроизвод девојки туту здолниште MOQ 5pcs / многу примерок цел поддржани,ве молиме контактирајте со нас или ни остави порака пред цел Големина една големина одговара на сите костим за 2 до 8 возраст девојки (Ние продаваме со целосна големина,не може да се избере големини Материјал најлон tulle боја 85%98% сличен на слики,но таму ќе биде малку боја differents поради различни монитори и светла Превозот Кина пост воздухопловната,EMS,DHL,UPSот Забелешка може да се меша со нашиот други предмети за поевтини се комбинираат превозот цена,Ве молиме контактирајте со нас за фотографии, без жиг,ви благодариме ! Имајте пријатен шопингПлаќање1...

BGN 19.00 20.78

Многоцветен Принцеса момиче обличам децата пухкави тюл пакетче рокля топка рокля с лента и панделка на талията деца сватбена рокля

Виножито Боја Девојки Капчиња Туту Фустан Деца рачно изработени Меки Tulle Tutсо Лента Лак Деца Евтини Партија ОблечиГолемина На Табелата : 3...

BGN 31.97

3-9yrs лято Коледа сладък цвете момиче обличам точка на производителността на дрехи без ръкави Принцеса рокли момиче костюм деца момиче

Големина Биста(cm) Lenght(cm) Укажуваат на тоа Висина Укажуваат на тоа век 3 T / 4 T(110) 28*2 57 100 CM 34 Y 5(120) 29*2 60 110 CM 45 Y 6 / 7(130) 30*2 61 120 CM 67 Y 8(140) 31*2 64 125 CM 78 Y 9(150) 32*2 67 130 CM 89 Y

BGN 19.00 21.79

2017 New Spring Fashion Girl Suit потник + панталон 2 бр. костюми модни дрехи Street Beat Style Europe детски Детски дрехи

Бренд Име : Ai Le ЗајакотПроизводи : 2017 нов сет : блузи + панталони = 2piecesMOQ : 1set / многуГолемина : 34567 TПогоден за возраст : 28yearsМатеријал : ПамукПогоден сезона : Летни,Пролет,ЕсенПревозот : EMS, UPSот, DHL, Кина пост воздух пошта и др.Боја : 8598% Сличен на слики , но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла

BGN 17.00 28.75

момичета party носете dress деца 2017 лято ръкави от дантела момичета принцеса сватбена рокля деца party prom dresses диамант мъниста размер на 8

девојки партија носат фустан деца 2017 лето без ракави чипка девојки принцезата свадба облечи деца матурска партија фустани Дијамант Монистра size 8ПлаќањеЗачувам е нашиот препорачува метод на плаќање ние, исто така, ја прифати различни плаќања како што е подолу : Ако постои било каков проблем за плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт........................................................................................За ПодарокВе молиме не't ask ние испрати подарок,beacuse ќе испрати мал подарок по случаен избор........................................................................................ИспоракаПревозот ќе се организира во рок од 7 дена по Завршено плаќање на Сите стоки само ќе биде предаден на превозот адреса што сте ја дале...

BGN 26.00 27.44

2017 лято Принцеса рокля за момиченца Бяла Moana цвете нокти мъниста детски рокли за 3-10 години, Бебешки дрехи за сватба

2016 Лето Принцеза Деца Свадба се Облекуваат Девојка Бели Три Квартал Цвет девојка Партија се Облекуваат Дете Доенче Деца Облека ГОЛЕМИНА ВОВЕД Опција CN големина Должина Биста*2 Половината 3 T 100 58cm 58cm 56cm 4 T 110 63.5 cm 62cm 60cm 5 T,6 T 120 69cm 66cm 64cm 7 T 130 74.5 cm 70cm 68cm 8 T 140 80см 74cm 72cm 9 T,10 T 150 85.5 cm 78cm 76cm ве Молиме љубезно им овозможи на 12 cm разлика се должи на рачно мерење.1cm=0.3937 инч...

BGN 40.00 57.58

3 бр. компл лятото хлапето деца момичета Снежанка Принцеса костюм превръзка на главата си екипировки сладко момиче облекло 2017

Опис2017 Најновите Модни Бебе Девојки Облека !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : ПамукВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

BGN 14.00 16.16

майка детски дрехи ежедневни семейство, мама и аз памук плаж синьо шарени дълги макси рокля

да може да се меша било која боја и големина!може да се одлучи што големина и боја ! печати дизајн треба да додадете други такса,pls ме контактирате доколку ви треба помалку потоа 100pcs,исто така може да ви понуди,но цената ќе се додаде,pls ме контактирате 4 : материјал : 95% памук, 5%spandex ОЕМ БРЗА ИСПОРАКА ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ ПОНИСКА ЦЕНА НАЈДОБРА УСЛУГА 1 : сите производи да може да се меша бојата,само да ме остави порака за она што ви треба.најмалку 2 парчиња боја и големина можете да изберете било quastion можете да cotact мене^^ 2 : за превозот : производство на времето обично е 1520day! pls плаќаат со paypal или продолжување на времето за испорака140kg ќе брод од upsот или fedex , време на испорака : 57days40100kg ќе брод од страна на dhl , време на испорака : 3 дневна 3 : прифати прилагодено дизајн и печатење облека 5 : деца големина : 3m,6m,9m,12m,18 милиони,2t,3t,4t,5t,6t,7t,8t,10t,12t боја : како следете ги сликОпис на производот 1)Стил на родител, дете облека секојдневен семејство мама и мене памук плажа сина лента долга макси фустан 2)Материјал 95%памук, 5%spandex (сплетам памук ) 3)Големинадеца : 3 М 6 М 9 M,12 M18 M,2 T,3 T,4 T,5 T,6 T,7 T,8 T,10 T,12 T возрасни : xs,s,m,l,xl,xxl 4)Боја mutil боја да изберете ,како фотографија,каталог и боја шема...

BGN 640.00

Лятото На 2017 Нов Стил Децата Baby Girl Dress Fold Sleeve Pattern Print Памучни Рокли, Дрехи За Момичета, Деца Дете Vestidos

Почитуван,доколку сакате да видите вистински фотографии,ве молиме contant нас!!!2017 Нов Стил Деца Бебе Девојка Се Облекуваат Кратко Sleeve Печати Шема Памучни ФустаниГолемина : 90100110120130Foa Возраст : 17 Години

BGN 10.35