• Ново
Нов прием на 220V 750W 2.39 NM 3000RPM 80mm AC Серво Мотор Drive Комплекти ECMA-C20807SS+ASD-B2-0721-B масляное печат спирачки с кабел 3M

Нов прием на 220V 750W 2.39 NM 3000RPM 80mm AC Серво Мотор Drive Комплекти ECMA-C20807SS+ASD-B2-0721-B масляное печат спирачки с кабел 3M

BGN 1010.16

Сума
Налично за поръчка


Нови Пристигнување 220 V 750 W 2.39 NM 3000 RPM 80mm AC Серво Мотор Колекции
ECMA-C20807 SS+ASD-B2-0721-Б Нафта Печат Кочница Со 3 M Кабел
Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги плати
данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за
никаква царина или данок на увоз
ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35
Сликата покажува :
Спецификација :
Име На Производ : Серво Мотор Поставен
Модел : ASD-B2-0721-Б + ECMA-C20807 SS
Напон : 220 v
Моќност : 750 W
Вратило дијаметар : 19mm
Прирабница и монтажа : 80mm
Номинална брзина : 3000r/мин
Номинална вртежен момент : 2.39 Nm
Големина : 30 * 20 * 40 CM
Тежина : 6.2 КГ
Јачина на звук : 4.8 KG

Всичко за продукта

Тип:
Axis
търговска марка:
ZJMZYM
Честота:
3000р
Изходна Мощност:
750 W
Номер На Модела:
ASD-B2-0721-B+ECMA-C20807SS
документ:
CE
Фаза:
Монофазни
Защитна Функция:
Друго
Ефективност:
Друго
Напрежение ac:
220V
Номер На Продукта:
FH178
Модел:
ASD-B2-0721-B+ECMA-C20807SS
Име на продукта:
комплект сервомотори
Напрежение:
220v
силата на:
750 W
Диаметър На Вала:
19мм
Фланцово закрепване:
80mm
номинална скорост на въртене:
3000р/мин
Номинален Въртящ Момент:
2,39 Нм
Размер:
30 * 20 * 40CM

Подобни продукти в категория

OEM 6ES7221-1BF22-0XA0 EM221 SIMATIC S7-200 на цифров вход 6ES7 221-1BF22-0XA0 8DI, 24V DC 6ES72211BF220XA0 безплатна доставка

8 ДИ,24 V DC 2211 BF220 XA0Не се направени од страна на Siemens,100% компатибилен со Сименс оригинални производи,24 месеци гаранција.На производи се извезуваат во многу земји,како велика БРИТАНИЈА,Франција,Италија,Холандија,САД, чешка,Германија,Финска,Beligum,Шпанија,Косово,Чиле,Египет,Мали,Мексико,Јужна Африка,Тајланд,Сингапур,Малезија,Саудиска Арабија,ОАЕ,Пакистан,Шри Ланка,Бразил,брегот на слоновата Брег,Индија,Филипините,Монголија и сл.

BGN 88.00

4шт миниатюрен малък електрически мотор с четка 1.5 V-12V DC за модели занаяти роботи високо качество

Минијатурни бранеа DC електричен мотор е идеален за модели, роботика и образовни демонстрација опрема.Спецификации : Номинална Напон : 3 V DCРаботен Опсег : од 1,5 до 4,5 DCНе Оптоварување Тековната : 0.28 Макс.Без Оптоварување Брзина : 16600rpmНоминална Оптоварување : 8.0 g.cmНоминална Оптоварување Тековната : 1.07 Макс.Номинална Оптоварување Брзина : 13100rpmДолжина, со Исклучок на Окно : 25mmДијаметар : 20mmШирина Низ Станови : 15.1 mmВратило Должина : 8.1 mmВратило Дијаметар : 2mmПакет Се Вклучени : 4 x Мали Електрични Мотори

BGN 5.00 5.38

LINSN RV908 пълноцветен RGB led екран прием карти от 12 * HUB75 включени led система за управление на видео RV908T RV908M

Linsn RV908 полна боја led дисплеј испраќање картичка спецификација : 1.Контрола на опсег : 512*256pixels 2.Тип на скенирање : 1 / 2, 1 / 4,1 / 8,1 / 16,1 / 32,статички постојан струја Може да ги поддржи win7,win8,win10,win XP компјутерски системФункција воведRV908 е најнов производ во 2016 година, со иста големина со rv901.и во споредба со RV901 тоа се зголемува се повеќе функционира како што следува : 1...

BGN 29.52

NEMA52 130mm Industrial Серво Motor+Drive Kit 1.5 KW AC Серво Motor Set 1500w 5NM 2000rpm AC220V JASD15002-20B+130JASM5152K-20B

1.5 KW Серво Мотор 1500w 5 NM 2000rpm NEMA52 130mm Индустриски Серво Мотор и се Вози Комплет AC220 V JASD1500220 B+130 JASM515220 K20 BПакетот вклучува : 1 PCS1.5 KW 20 Bit Апсолутна Енкодер Мотор1 PCS1.5 KW AC220 V Диск1 PCS3m енкодер кабел со приклучок1 PCS3m моќ кабел со приклучок1 PCSCN1 конекторВе молиме контактирајте со нас за англиски јазик прирачник за корисникот ако треба...

BGN 669.00 704.00

DOP-B04S211 1бр ново сензорно стъкло за тъчпада HMI, ново в кутия.

DOPB04 S211 1 PC нови допир стакло за екран на допир панел УХМР, Нови во кутија.Пакет : Допир Стакло*1pcAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

BGN 35.20

SOVik 4 инча, 100 мм ход на линейно устройство 12V DC 750N Max Lift тежкотоварни електрически мултифункционален автомобил с

SOVik 100mm Удар Соларни Tracker Линеарна Actuator 12 V DC 750 N Max Лифт Тешки Електрични МултифункцијаКарактеристики на производот : 100mm удар должина, повече должина 205mm, продолжен должина 305mm 750 N 165lbs Капацитет, Без оптоварување брзина 10мм / s...

BGN 44.80

VFD 6632B нова и оригинална LCD панел

Т Електрони Technology Co.,LTD е многу професионални екран на допир панел компанија Имаме Capacitor и отпор допир стакло фабрика може да се прифати ОЕМ .Особено во Автоматизација на индустриски уред...

BGN 139.20

Драйвер за стъпков мотор CW5045 за стъпков мотор 57/86, драйвер за стъпков мотор DC50V 4.5 A

CW5045 Stepper Моторни возачот за 57 / 86 stepper мотор,DC50 V 4.5 НА Stepper возачотКонфигурација : 1.Влезен напон : 2450 VDC2.Излезна струја : 1.3,1.8,2.3,2.7,3.2,3.7,4.2,4.5 А3.Mircostepping : 1(1.8 сте),1 / 2,1 / 4,1 / 8,1 / 16,1 / 32,1 / 64,1 / 128,1 / 256; 1 / 5,1 / 10,1 / 25,1 / 50,1 / 125,1 / 2504.Прилагодени температура : 15degree на +40degree5.Големина : 118*76*33mmПлаќање•Ние го прифати кредитна картичка,банкарска TT,western union итн•Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 64.00

TB6600 драйвер за стъпков мотор Microstep16 DC12-42v 0.5-4a стъпков двигател се използва за Nema17 Nema23

1 x TB6600 Stepper Моторни Возачот 1242v DC 0.54АMicrostep 16Параметри : Име : TB6600 stepper моторни возачотНапон : 1242v DCАктуелни : 0.54А Microstep : 16Карактеристики : Висок интеграција и висока сигурностИнтерфејс сигнали со користење на високобрзински optocoupler изолацијаБиг до 4.5 Една излезна струјаМаксимален влезен напон DC42 VOvervoltage...

BGN 27.18

Нов 10шт Япония Nidec мини стъпков двигател микро-стъпков двигател 2 фаза 4 тел стъпков двигател за камерата

НОВИ 10pcs Јапонија Nidec Мини stepper моторни микро stepper моторни 2 фаза 4 жица повлекува мотор за камератаСпецификации : 100% сосема нов Stepper моторни дијаметар : 6 MM Висина : 8.5 MM Излез окно : 0.8 MM Со дијаметар од 2,8 ММ е пластика менувач со 12 заби За излез вратило должина : 4 ММ (Забелешка : Ова е релативно нов stepper моторот, менувачот тука постои јасна пролет, па излез окно може да се 0.5 MM простор може да се движи нагоре и надолу.) Новиот Јапонски Nidec микро повлекува мотор, широко да дигитални камери и други мали електрични апарати за домаќинство, дигитални производи...

BGN 11.81

RS385 motor micro DC motor микро-мотор 12V-24V сешоар за коса обикновено се използва моторни сешоар за коса

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00 V3800 пак24 V7600 пак

BGN 36.00 41.12

20 броя 4-проводный 2-фазно малък стъпков двигател (диаметър: 6 мм, височина: 8 мм)

20 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper мотор (дијаметар : 6 мм ,Висина : 8 mm)Спецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 8mm Забелешка : Висина : 8 MM Излез окно : 1.5 MM (со мал бар) излез вратило должина : 78 ММДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 20.27

XINJE Integrated АД XP3-18RT 10-точков цифров вход 8-точков цифров изход 3.7 Blue LCD Integrated PLC & HMI New

Интегрирани САЛАДИН XP318 RT 10точка Дигитален Текст 8точка Дигитален Излез 3.7" Сини LCD Интегрирани САЛАДИН & HMI НовиКарактеристики : Интегрирани САЛАДИН & УХМР, поседува истите функции како XC3 серија,Дигитален текст : 10 поени / оптички неколку изолираниДигитален излез : 8 поени / (реле,транзистори)Лесно уредување, изобилство functionsvLCD дисплеј : 192×64 пиксели(3.7 инчен сина LCD), LCD користење на живот до 20000 часаФункционални копчиња до 26Деликатес и прецизни клучевиУпотреба на истиот кабел за да се Компајлира за HMI и САЛАДИНКомпактен конфигурирате, спаси повеќе просторСпецификации : Влезен напонDC24 VТековната ПотрошувачкаПомалку од 10 W (TYP2.0 W)Дозволената Еден Енергијанамалување наПомалку од 20msНапон ИздржливостAC1000 V10m A 1 минута (сигнал и земјата)Изолирани ОтпорDC500 Vза 10 M? (сигнал и земјата)Операција Температура0~50 °CТемпература На Чување10~60 °CАмбиентниот Влажност20~85%(Некондензирање, сува сијалица)Отпорност На Вибрации10~25 Hz (X,Y,Z насоки за 30 минути 2 G)Пречки ОтфрлањеБучава напон : 1000 VppАтмосфератаСлободни на корозивни гасЗаштита КонфигурацијаIP65 F

BGN 238.40