• Ново
нов E300-2S0015L 1-фазно 220VAC 1.5 kw 2HP 7.5 A 1000hz VFD инвертор за специална гравиране на шпиндела

нов E300-2S0015L 1-фазно 220VAC 1.5 kw 2HP 7.5 A 1000hz VFD инвертор за специална гравиране на шпиндела

BGN 172.80

Сума
Налично за поръчка

нови E300-2 S0015 L 1-фаза 220 VAC 1.5 kw 2 HP 7.5 А 1000 HZ VFD Инверторот за вретено Гравирање посебни
Информација за производот : E300-2 S0015 L
Влез : 1-фаза на AC напон 220 V ±20% 50/60 Hz
Излез : 0~1000 HZ 3phase 0-220v AC
Моќност : 1.5 kw
Карактеристики :
1. User-defined V/F крива и вртежен момент зголеми функција, поддршка моќен сечење способност при обработка
2. Фрекфенција до 1000 Hz, поддршка на барање на високо-брзина на обработка.
3. Високо адаптивни во мрежен напон, и може да застане за ±20% флуктуација. .
4. Особено авто-адаптивни контрола технологија, овозможувајќи за автоматско на сегашните и напон ограничување и под-напон сузбивање за време на работата.
5. Конфигурација на RS485 комуникациски интерфејс, факултативна MODBUS протокол и SUNFAR само-дефиниран протокол; со врски синхрони контролна функција, овозможувајќи за лесно комуникација инвертери со САЛАДИН, индустриски персонални компјутери и други индустриски лична опрема.
6. Панел поддржува биче приклучок, што се применува за системска интеграција за различни апликации.
Примена :
Текстил, храна, пренос, керамика, мелница , центрифугални машина, Гравирање машина, итн
Спецификација :
Превозот :
* *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.
* *DHL,UPS-от, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.
**DHL,UPS-от,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 3-10 работни дена и Кина пост Воздух MAIL/HK пост Воздух Mail превозот обично се 7-65 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.
** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, ups-от, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.
Љубезно ве молиме имајте во предвид :
*Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.
*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.
**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.
**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.
**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.
гаранција&Враќање :
* Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.
*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата/размена.
*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред
*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален/негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашата
Настојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.
Answer : ___________________________ Note : Човек-направени уништување не се опфатени
Повратни информации&Контакт со нас на :
Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .

Всичко за продукта

Номер На Модела:
E300-2S0015L
Тип На Двигателя:
E300-2S0015L

Подобни продукти в категория

NEMA52 130mm Industrial Серво Motor+Drive Kit 1.5 KW AC Серво Motor Set 1500w 5NM 2000rpm AC220V JASD15002-20B+130JASM5152K-20B

1.5 KW Серво Мотор 1500w 5 NM 2000rpm NEMA52 130mm Индустриски Серво Мотор и се Вози Комплет AC220 V JASD1500220 B+130 JASM515220 K20 BПакетот вклучува : 1 PCS1.5 KW 20 Bit Апсолутна Енкодер Мотор1 PCS1.5 KW AC220 V Диск1 PCS3m енкодер кабел со приклучок1 PCS3m моќ кабел со приклучок1 PCSCN1 конекторВе молиме контактирајте со нас за англиски јазик прирачник за корисникот ако треба...

BGN 669.00 704.00

Электрокар бесщеточный контролер на двигателя аксесоари дроссельная клапата 1-4V 36V-250W/48V-350W

мотор,brushless мотор,моторни контролер,brushless мотор контролер,brushless контролер,моторни додатоци,36 V / 48 V,36 V 250 W / 48 V 350 W,сензори моторни Electrocar Brushless Мотор Контролер Додатоци Гас 14 V 36 V250 W / 48 V350 W Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер 36 V 250 W / 48 V 350 W Electrocar Brushless мотор контролер одговара за Електрични скутери, електрични велосипеди answer : ___________________________ Note : само одговара за Мотор со сензори...

BGN 23.00 30.05

V710C10-038 ново сензорно стъкло

Т Електрони Technology Co.,LTD е многу професионални екран на допир панел компанија Имаме Capacitor и отпор допир стакло фабрика може да се прифати ОЕМ .Особено во Автоматизација на индустриски уред...

BGN 94.40

1бр универсална DC10-60V PWM HHO мотор RC регулатор на скоростта преминете контролер 20A

Оперативен напон : DC 10 V60 V Излезна Струја : 0 до 20 A Frequen кип : 25 KHz Континуирана моќност : Макс 1200 W Брзина спектар : Моторната брзина на нула до максимум моторни брзина максимална струја до 20 A радијатор или топлина потребна за да се зголеми фан Материјал : Пластични, метални Големина (LWH) : 76mm44mm26mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 6.00 8.38

XINJE Integrated АД XP3-18RT 10-точков цифров вход 8-точков цифров изход 3.7 Blue LCD Integrated PLC & HMI New

Интегрирани САЛАДИН XP318 RT 10точка Дигитален Текст 8точка Дигитален Излез 3.7" Сини LCD Интегрирани САЛАДИН & HMI НовиКарактеристики : Интегрирани САЛАДИН & УХМР, поседува истите функции како XC3 серија,Дигитален текст : 10 поени / оптички неколку изолираниДигитален излез : 8 поени / (реле,транзистори)Лесно уредување, изобилство functionsvLCD дисплеј : 192×64 пиксели(3.7 инчен сина LCD), LCD користење на живот до 20000 часаФункционални копчиња до 26Деликатес и прецизни клучевиУпотреба на истиот кабел за да се Компајлира за HMI и САЛАДИНКомпактен конфигурирате, спаси повеќе просторСпецификации : Влезен напонDC24 VТековната ПотрошувачкаПомалку од 10 W (TYP2.0 W)Дозволената Еден Енергијанамалување наПомалку од 20msНапон ИздржливостAC1000 V10m A 1 минута (сигнал и земјата)Изолирани ОтпорDC500 Vза 10 M? (сигнал и земјата)Операција Температура0~50 °CТемпература На Чување10~60 °CАмбиентниот Влажност20~85%(Некондензирање, сува сијалица)Отпорност На Вибрации10~25 Hz (X,Y,Z насоки за 30 минути 2 G)Пречки ОтфрлањеБучава напон : 1000 VppАтмосфератаСлободни на корозивни гасЗаштита КонфигурацијаIP65 F

BGN 238.40

OEM 6ES7231-7PL22-0XA0 Simatic S7-200 аналогов модул 231-7PL22-0XA0 2AI, RTD вход модул 16BIT 6ES72317PL220XA0 безплатна доставка

2 AI, RTD ТЕКСТ МО 16 BIT 2317 PL220 XA0Не се направени од страна на Siemens,100% компатибилен со Сименс оригинални производи,24 месеци гаранција.На производи се извезуваат во многу земји,како велика БРИТАНИЈА,Франција,Италија,Холандија,САД, чешка,Германија,Финска,Beligum,Шпанија,Косово,Чиле,Египет,Мали,Мексико,Јужна Африка,Тајланд,Сингапур,Малезија,Саудиска Арабија,ОАЕ,Пакистан,Шри Ланка,Бразил,брегот на слоновата Брег,Индија,Филипините,Монголија и сл.

BGN 414.40

10 бр 4-проводный 2-фазно малък стъпков двигател (диаметър: 6 мм, височина: 8 мм)

10 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper мотор (дијаметар : 6 мм ,Висина : 8 mm)Спецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 8mm Забелешка : Висина : 8 MM Излез окно : 1 MMДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 10.88

SOVik 4 инча, 100 мм ход на линейно устройство 12V DC 750N Max Lift тежкотоварни електрически мултифункционален автомобил с

SOVik 100mm Удар Соларни Tracker Линеарна Actuator 12 V DC 750 N Max Лифт Тешки Електрични МултифункцијаКарактеристики на производот : 100mm удар должина, повече должина 205mm, продолжен должина 305mm 750 N 165lbs Капацитет, Без оптоварување брзина 10мм / s...

BGN 44.80

Хъб 12 led conversion card hub256-T12, координирани с адаптер BX series LED билборд display Adapter card

LED дисплеј адаптер BXHUB12Модел БР : BXHUB12Интерфејс : 16x T12Производ предност : 50 PIIN интерфејс ,компактна структура и прифатлива ценаСкенирање начин : 1 / 16,1 / 8,1 / 4,1 / 2,статичнаИнтерфејс дефиниција : 2 A B C CK ХС R G D 161 O N N N N N N N 15Физички опис : N = земјата (GND), ХС = latch, CK = часовник, O = овозможи (OE)R = црвена податоци, G = зелена податоци, A, B, C, D = линија сигналОва доведе адаптер картичка е посветена се дополнуваат со BX серија картичка.Царинската1...

BGN 62.00

Аналогов модул S7-300 332-5HF00-0AB0 6ES7332-5HF00-0AB0 6ES73325HF000AB0 6ES7 332-5HF00-0AB0 SM332 8 AO x 12 бита безплатна доставка

СМ 332 8 АО x 12 БИТОВИ 3325 HF000 AB0Не се направени од страна на Siemens,100% компатибилен со Сименс оригинални производи,24 месеци гаранција.На производи се извезуваат во многу земји,како велика БРИТАНИЈА,Франција,Италија,Холандија,САД, чешка,Германија,Финска,Beligum,Шпанија,Косово,Чиле,Египет,Мали,Мексико,Јужна Африка,Тајланд,Сингапур,Малезија,Саудиска Арабија,ОАЕ,Пакистан,Шри Ланка,Бразил,брегот на слоновата Брег,Индија,Филипините,Монголија и сл.

BGN 857.60

DC 5V 3200 RPM мини електрическа вибрация двигател вибриращ

Име на производ : DC вибрации на моторот; Номинална напон : 5 V DCБрзина : 3200 вртежи во минутаголемината на телото : 20 × 15 × 25 mm / 0.8 "x 0.6" x 1 "(L * W * H)Vibrating големина : 15 x 7 x 3 mm / 0.6 "x 0.28" x 0.12 "(D * T)"Вкупна должина : 36mm / 1.4 "Главната Боја : Сребро На ЅвонењеМатеријал : МеталТежина : 20gПакет : 1 x DC вибрации мотоAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 5.26

Нов 10шт Япония Canon 4 тел 2 фазно микро-стъпков двигател D7xH4mm с малко разделительным стълб за камерата

НОВИ 10pcs Јапонија Канон 4 Жица 2 Фаза микро stepper моторни D7x H4mm со мала поделба бар за камерата Спецификации : Stepper моторни дијаметар : 7 MM Висина : 4 MM Излез окно : 1.5 MM (со мала поделба бар) излез вратило должина : 19 ММДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 12.05

АД X20 DO 4529, се използва един, 90% външен вид, нов, гаранция 3 месеца , бърза доставка

Производ статус : во Парк Број на модел : X20 DO 4529Услов : се Користи еден , 90% појавата на нови , 3 месеци гаранција , fastly превозот Единица Тип : КОМПЈУТЕРИ Пакет Тежина : 2 КИЛОГРАМИ Пакет Големина : 20cm x 20cm x 20cm Забелешки : 1...

BGN 204.00 240.00

Thetotallength на двигателя 99*45MMSuPengWolong force tyrants775motor литиева зареждане на ударен ключ електрически ключ аксесоари

Со Дин Peng Wolong сила тираните 775 моторни литиум полнење влијание клуч електрични клуч мотор мотор додатоциДефиниција заштита кодот

BGN 53.00 60.80

LX 3KW T Shape H30-R3 SPA Heater & bathtub heater

LX Протокот на Тип Грејач, LX Топла Када СПА Грејач : (LX СПА Грејач : Врвен Квалитет СПА Кадата Топла Када Грејач Во Кина)LX Протокот на Тип Грејач (H10Р3 / H15Р3 / H20Р3 / H30Р3)Карактеристики : СПА Кадата Грејач, LX Топла Када СПА Грејач : HR3 серија СПА Кадата Топла Када Грејач, обвивка се користи на 57(2")цевка од нерѓосувачки челик, нискоенергетски густина грејач елемент на дизајн...

BGN 216.00 243.20

10 бр 4 тел 2 фаза малък стъпков двигател D6xH7. 5mm с пластмасова шестерней

10 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper моторни D6x H7.5мм со Пластични ОпремаСпецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 7.5 mm, со мали Пластични ОпремаДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 10.19