• Ново
Nema 23 Stepper motor 57x100mm 2.5 Nm nema23 CNC stepping motor 357Oz-in D=8mm за металообработващи машини с ЦПУ, 3D-принтер

Nema 23 Stepper motor 57x100mm 2.5 Nm nema23 CNC stepping motor 357Oz-in D=8mm за металообработващи машини с ЦПУ, 3D-принтер

BGN 38.21
BGN 35.00 -8 %

Сума
Налично за поръчка


1pcs x NEMA23 57x100mm Stepper Моторни Вратило 8мм од 2,5 Nm
Општа Спецификација :
Фаза : 2
Чекор Агол : 1.8 сте
Напон : 4.2 v
Актуелни : 3А
Resistence : 1.4 Ω
Inductance : 5m H
Држење вртежен момент : 2.5 Nm Бунари со Дијаметар : 8mm
Answer : ___________________________ Note : Ние, исто така, имаат Двојно Вратило , Ако треба , pls контактирајте со нас.
Параметри :
Жици :
Механички Димензии :
Оваа производи се широко се користи во гравирање машина, печатач, медицинска опрема, везови машина, фаза осветлување, текстил автоматизација, печатење, пакување и други индустрии автоматизација опрема.
Производот тест соба :
Превозот Цена
Нашите производи се продаваат низ целиот свет.
Ако ви треба повеќе предмети во исто време, ве молиме контактирајте со нас однапред да се потврди превозот цена.
Плаќање :
Ние прифаќа paypal кредитни, банкарски трансфер, western union итн.
Плаќањето мора да се изврши во рок од 7days календарски дена од денот на аукција крајот на времето.
Проблем и Повратни информации :
Ве МОЛИМЕ НЕ остави никакви негативни повратни информации пред да контактирате со нас.
Ние сме чесни и корисни снабдувач , ние ќе се обидеме потрудиме да ги решат проблемите со вас.
Вашето задоволство е многу важна за нашата продавница, па ве молиме контактирајте со нас пред сакате да остави негативни повратни информации.
Ви благодариме многу однапред .
Наплата :
Ако НЕ сте ЗАДОВОЛНИ со нашата пакет како производи е штета, ве молиме да не го потпише и контактирајте со нас веднаш.
Ако е можно, ве молиме да се земе некои фотографии или да се направи еден мал видео за тоа. Тоа ќе ни помогне да се решат проблемите.
Answer : ___________________________ Note :
Ние може да произведе производ според нашите клиенти дизајн.
Ако ти треба нешто е многу посебен, ве молиме контактирајте со нас за тоа.
Ние сме спремни да ви помогнат околу тоа.

Всичко за продукта

документ:
ROHS CE, CCC, CE, ISO UL
Тип:
Хибриден
Задържащ Момент:
2.5 Nm
Фаза:
2
търговска марка:
МАШИНА G-PENNY
Номер На Модела:
57HS10030A4D8
Ъгъла на стъпки (Цветово):
1.8
Ток / Фаза:
3A
Размер:
57x57x100mm
Напрежение:
4.2v
текущата:
3A
Устойчивост:
1.4
Индуктивност:
5МЧ
Задържащ Момент:
2.5 Nm
подводящий тел:
4
Диаметър На Вала:
8мм

Подобни продукти в категория

DOP-B04S211 1бр ново сензорно стъкло за тъчпада HMI, ново в кутия.

DOPB04 S211 1 PC нови допир стакло за екран на допир панел УХМР, Нови во кутија.Пакет : Допир Стакло*1pcAnswer : ___________________________ NOTE : Почитувани Купувачи, на DHL треба повеќе за ОДДАЛЕЧЕНИТЕ ОБЛАСТИ...

BGN 35.20

3 axis 48V4.5A CNC stepper комплект за смилане на струг с ЦПУ

Пакетот вклучува : 3 x TB6600 Stepper Моторни Возачот 1 x 5 Оска Интерфејс Збег Одбор V5 тип 1 x Паралелно Кабел 1x USB кабел Збег одбор на англиски јазик прирачник за корисникот ќе испрати по епошта3 Оска за средни Рутер Мелница Плазма или Ласер1...

BGN 108.80

20 броя 4-проводный 2-фазно малък стъпков двигател (диаметър: 6 мм, височина: 8 мм)

20 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper мотор (дијаметар : 6 мм ,Висина : 8 mm)Спецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 8mm Забелешка : Висина : 8 MM Излез окно : 1.5 MM (со мал бар) излез вратило должина : 78 ММДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 20.27

Водоустойчив 24V 100mm ход 500N 50KG 110LBS force industry mini hdmi автомобил с безплатна доставка безплатно данък

Водоотпорен 24 V 100mm Удар 500 N 50 KG 110 LBS сила индустрија мини Линеарна Actuator бесплатен превозот бесплатно данокПочитувани купувачот,Ви благодариме за вашиот линеарна actuator цел.Јас ќе ви испрати 24 V 6 MM / S брзина 100mm удар 500 N оптоварување.Можете да изберете следниве производот,цената е иста.24 V 6mm / s брзина 100mm удар 500 N оптоварување24 V 10мм / s брзина 100mm удар 500 N оптоварување24 V 20mm / s брзина 100mm удар 500 N оптоварувањеГлавната spec1 Тип LA102 Текст 24 V DC3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS4 Брзина 0.24 инчен / sec=6mm / sec5 Удар должина 100mm=4inchLmin=Затворени должина=105+100=205mmLmax=Отворен должина=Lmin+Удар=205+100=305mm6 Ограничен switch Има,утврден во мојата фабрика,Индустриски стандард за квалитет.7 Должност циклус метал опрема, 25% тешки циклус8 Куќа материјал Цинк Легура9 Внатрешната цевка материјал Алуминиум Легура10 Боја На Сребро.11 Операција температура 26 ~ +65 степен12 Кабел должина 40inch / 1 MЦртеж : 1...

BGN 76.78

Хъб 12 led conversion card hub256-T12, координирани с адаптер BX series LED билборд display Adapter card

LED дисплеј адаптер BXHUB12Модел БР : BXHUB12Интерфејс : 16x T12Производ предност : 50 PIIN интерфејс ,компактна структура и прифатлива ценаСкенирање начин : 1 / 16,1 / 8,1 / 4,1 / 2,статичнаИнтерфејс дефиниција : 2 A B C CK ХС R G D 161 O N N N N N N N 15Физички опис : N = земјата (GND), ХС = latch, CK = часовник, O = овозможи (OE)R = црвена податоци, G = зелена податоци, A, B, C, D = линија сигналОва доведе адаптер картичка е посветена се дополнуваат со BX серија картичка.Царинската1...

BGN 62.00

4шт миниатюрен малък електрически мотор с четка 1.5 V-12V DC за модели занаяти роботи високо качество

Минијатурни бранеа DC електричен мотор е идеален за модели, роботика и образовни демонстрација опрема.Спецификации : Номинална Напон : 3 V DCРаботен Опсег : од 1,5 до 4,5 DCНе Оптоварување Тековната : 0.28 Макс.Без Оптоварување Брзина : 16600rpmНоминална Оптоварување : 8.0 g.cmНоминална Оптоварување Тековната : 1.07 Макс.Номинална Оптоварување Брзина : 13100rpmДолжина, со Исклучок на Окно : 25mmДијаметар : 20mmШирина Низ Станови : 15.1 mmВратило Должина : 8.1 mmВратило Дијаметар : 2mmПакет Се Вклучени : 4 x Мали Електрични Мотори

BGN 5.00 5.38

Нов 10шт Япония Canon 4 тел 2 фазно микро-стъпков двигател D7xH4mm с малко разделительным стълб за камерата

НОВИ 10pcs Јапонија Канон 4 Жица 2 Фаза микро stepper моторни D7x H4mm со мала поделба бар за камерата Спецификации : Stepper моторни дијаметар : 7 MM Висина : 4 MM Излез окно : 1.5 MM (со мала поделба бар) излез вратило должина : 19 ММДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 12.05

NEMA52 130mm Industrial Серво Motor+Drive Kit 1.5 KW AC Серво Motor Set 1500w 5NM 2000rpm AC220V JASD15002-20B+130JASM5152K-20B

1.5 KW Серво Мотор 1500w 5 NM 2000rpm NEMA52 130mm Индустриски Серво Мотор и се Вози Комплет AC220 V JASD1500220 B+130 JASM515220 K20 BПакетот вклучува : 1 PCS1.5 KW 20 Bit Апсолутна Енкодер Мотор1 PCS1.5 KW AC220 V Диск1 PCS3m енкодер кабел со приклучок1 PCS3m моќ кабел со приклучок1 PCSCN1 конекторВе молиме контактирајте со нас за англиски јазик прирачник за корисникот ако треба...

BGN 669.00 704.00

Регулатор четки за контрол на скоростта на двигателя DC 24V 250W електрически мотор скутер велосипед L15

Спецификации : Состојба : 100% НовиНоминална Напон : 24 VНоминална Моќност : 250 WСегашниот Лимит : 21 A±1АИсти Мотор : Брусен DC МоторКочница Лост : Механички Нормално ОтворенГолемина : 73x58mm / 2.87x2.28"Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 10.00 11.18

4-Выводный стъпков двигател Nema 17 2800g.cm, 12VDC, 0.4 A CNC Cutting and Mill of Wantai 3D Reprap Printer Robot

Добредојдовте на wantaimotor продавницаОваа ставка вклучува : 1 КОМПЈУТЕР Nema 17 stepper мотор со 4000g.cm држи вртежен момент, 12 VDC,0.4 A,Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута1, Технички СпецификацииДел No...

BGN 11.00 11.36

10 бр 4 тел 2 фаза малък стъпков двигател D6xH7. 5mm с пластмасова шестерней

10 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper моторни D6x H7.5мм со Пластични ОпремаСпецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 7.5 mm, со мали Пластични ОпремаДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 10.19

Драйвер за стъпков мотор CW5045 за стъпков мотор 57/86, драйвер за стъпков мотор DC50V 4.5 A

CW5045 Stepper Моторни возачот за 57 / 86 stepper мотор,DC50 V 4.5 НА Stepper возачотКонфигурација : 1.Влезен напон : 2450 VDC2.Излезна струја : 1.3,1.8,2.3,2.7,3.2,3.7,4.2,4.5 А3.Mircostepping : 1(1.8 сте),1 / 2,1 / 4,1 / 8,1 / 16,1 / 32,1 / 64,1 / 128,1 / 256; 1 / 5,1 / 10,1 / 25,1 / 50,1 / 125,1 / 2504.Прилагодени температура : 15degree на +40degree5.Големина : 118*76*33mmПлаќање•Ние го прифати кредитна картичка,банкарска TT,western union итн•Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 64.00

XINJE Integrated АД XP3-18RT 10-точков цифров вход 8-точков цифров изход 3.7 Blue LCD Integrated PLC & HMI New

Интегрирани САЛАДИН XP318 RT 10точка Дигитален Текст 8точка Дигитален Излез 3.7" Сини LCD Интегрирани САЛАДИН & HMI НовиКарактеристики : Интегрирани САЛАДИН & УХМР, поседува истите функции како XC3 серија,Дигитален текст : 10 поени / оптички неколку изолираниДигитален излез : 8 поени / (реле,транзистори)Лесно уредување, изобилство functionsvLCD дисплеј : 192×64 пиксели(3.7 инчен сина LCD), LCD користење на живот до 20000 часаФункционални копчиња до 26Деликатес и прецизни клучевиУпотреба на истиот кабел за да се Компајлира за HMI и САЛАДИНКомпактен конфигурирате, спаси повеќе просторСпецификации : Влезен напонDC24 VТековната ПотрошувачкаПомалку од 10 W (TYP2.0 W)Дозволената Еден Енергијанамалување наПомалку од 20msНапон ИздржливостAC1000 V10m A 1 минута (сигнал и земјата)Изолирани ОтпорDC500 Vза 10 M? (сигнал и земјата)Операција Температура0~50 °CТемпература На Чување10~60 °CАмбиентниот Влажност20~85%(Некондензирање, сува сијалица)Отпорност На Вибрации10~25 Hz (X,Y,Z насоки за 30 минути 2 G)Пречки ОтфрлањеБучава напон : 1000 VppАтмосфератаСлободни на корозивни гасЗаштита КонфигурацијаIP65 F

BGN 238.40

NEMA 34 stepper motor 151mm / 3.5 A / 1600oz-in with driver, power cutting mill

Објектот вклучува : 1pc Nema34 stepper моторни 1600oz.во една јама должина на оска 37 MM,дијаметар на оска 14 MM( ние, исто така, имаат двојна вратило во акции,ако треба двојна вратило,емејл мене ,во спротивно ние ќе испратиме една вратило директно)1pc возачот DM860 2480 VDC, ВРВ ТЕКОВНАТА 7.8 А,256 microstep1pc напојување 350w,60v1pc 6axis brekaout одбор & 1 компјутер Паралелно кабелAnswer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања.ОписDM860 е еден вид на двефаза хибрид повлекува моторни возачот, На диск напонот на кој е од 24 VDC да 80 VDC...

BGN 239.98