• Ново
Китай високоскоростен постоянен магнит четка за постоянен ток с електрически двигател MY1016Z3 350W 24V

Китай високоскоростен постоянен магнит четка за постоянен ток с електрически двигател MY1016Z3 350W 24V

BGN 48.00

Сума
Налично за поръчка

Кина со голема брзина Постојан Магнет четка dc електричен мотор MY1016 Z3 350 W 24 V
Тип на производ : Четка DC Мотор ;
Мотор Менувач : 9 брзини;
Погоден Синџир : Мал Синџир;
Погоден мотор тип : Електричен Велосипед ,Електричен Скутер ;
Оригиналот : Жеџијанг во Кина;
Спецификација
MY1016 Z 2
MY1016 Z 3
Номинална излезна Моќност
250 W
250 W
350 W
350 W
Номинална Напон
24 V DC
36 V DC
24 V DC
36 V DC
Номинална брзина
3000 RPM
3000 RPM
3000 RPM
3200 RPM
Без оптоварување брзина
3850 RPM
3850 RPM
3850 RPM
3850 RPM
Полно оптоварување Тековната
≤13.4 На
≤9.0 На
≤18.70 На
≤12.50 На
Не оптоварување Тековната
≤2.2 А
≤2.0 На
≤2.20 На
≤2.0 На
Номинална Вртежен Момент
0.80 м Н.
0.80 м Н.
1.11 Н м
1.11 Н м
Ефикасност
≥78%
≥78%
≥78%
≥78%
Cid
9.78 : 1
Примена
Светлината E. V./ E-велосипед
Wenzhou Yalu Електрични Co., Ltd. е технологија,индустрија и трговија интегрирани сеопфатна претпријатието.
Ние сме во постојан магнет DC Мотор професионална производителот. Имаме годишна вредност на производството на различните
видови на постојан магнет DC мотор 8 милиони единици на производниот капацитет.главните производи вклучуваат DC
L&H напон мотор,Менувач мотор,Четка мотор,Brushless мотор и електричен возилото се вози систем.......
П : која е вашата компанија за примерок политика?
A : Ние можеме да им понуди на примерокот на клиентот тестирање на квалитетот. Кога примерокот чини below5 Примерокот чини слободно да го изразуваат трошоците на имате на клиентот должност. Кога се изразуваат трошоците помеѓу 5-20 клиентот плати примерок цена и товар на трошоците. Но примерокот цената може да наплата на клиентот кога масовно цел.
П : какво е вашето плаќање?
А1 : Кога цел износ помалку 5000 % TT Однапред.
А2 : Кога над 5000 % депозит,биланс пред пратката од страна на ТТ.
A3 : Освен TT, ние, исто така, ја прифати L/C,Western union, paypal, Зачувам,moneygram итн.
П : какво е вашето време на испорака?
А1 : За акции предмети, за време на испорака околу 7days;
А2 : За мали цел заеднички објект, за време на испорака околу 7-15days;
A3 : За Масовно цел заеднички објект, за време на испорака околу 20-30days.;
A4 : За специјална изработка на објектот, по реални ситуации дискутира со нашите продажни лице.
П : која е вашата компанија гаранција?
A : Сите стоки се 100% квалитет на тестирање пред превозот. За bursh моторни гаранција време 12months. За brushless мотор гаранција време е 6 месеци. Во текот на гарантниот период,доколку стоката се имате било какви квалитет проблем,ние ќе ви ја испратиме делови за вашиот поправање и замена. Но, ако стоката се оштетени од личен,ние не сме одговорни.
П : Може ли да ве прашам помогне да купите други добавувачи предмети измешајте во еден сад?
A : Да,ние може да понуди humanize услуга за клиентот. Ние би сакале да им помогне на клиентот нека е бизнис едноставно како е можно.
П : Може да понуди ОЕМ или ODM?
A : Да,можеме! Но, ние треба клиент нудат јасни цртеж или примерок.
П : Може ли да биде вашата компанија продажниот агент на нашиот пазар?
A : Да,ние ќе зависи од продажбата се превртуваат и, исто така, направи истражување за вашиот пазар. Ве молиме контактирајте со нашите продажни лице за детали.

Всичко за продукта

Скорост (об / мин):
3200
Въртящ момент:
1.11
документ:
CE, CCC
Комутация:
четка
Изходна Мощност:
350 W
Използването на:
Фен, Електрически Велосипеди,География
Строителство:
Постоянен Магнит
Номер На Модела:
MY1016Z3
Постоянен Ток(А):
18.7 а
Защитна Функция:
Напълно Затворен
Ефективност:
Т.е. 1
Тип:
висока скорост на мотора
Напрежение На Тока(В):
24V

Подобни продукти в категория

Электрокар бесщеточный контролер на двигателя аксесоари дроссельная клапата 1-4V 36V-250W/48V-350W

мотор,brushless мотор,моторни контролер,brushless мотор контролер,brushless контролер,моторни додатоци,36 V / 48 V,36 V 250 W / 48 V 350 W,сензори моторни Electrocar Brushless Мотор Контролер Додатоци Гас 14 V 36 V250 W / 48 V350 W Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку поради фотографија и свој компјутер 36 V 250 W / 48 V 350 W Electrocar Brushless мотор контролер одговара за Електрични скутери, електрични велосипеди answer : ___________________________ Note : само одговара за Мотор со сензори...

BGN 23.00 30.05

10 бр 4-проводный 2-фазно малък стъпков двигател (диаметър: 6 мм, височина: 8 мм)

10 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper мотор (дијаметар : 6 мм ,Висина : 8 mm)Спецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 8mm Забелешка : Висина : 8 MM Излез окно : 1 MMДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 10.88

SOVik 4 инча, 100 мм ход на линейно устройство 12V DC 750N Max Lift тежкотоварни електрически мултифункционален автомобил с

SOVik 100mm Удар Соларни Tracker Линеарна Actuator 12 V DC 750 N Max Лифт Тешки Електрични МултифункцијаКарактеристики на производот : 100mm удар должина, повече должина 205mm, продолжен должина 305mm 750 N 165lbs Капацитет, Без оптоварување брзина 10мм / s...

BGN 44.80

Thetotallength на двигателя 99*45MMSuPengWolong force tyrants775motor литиева зареждане на ударен ключ електрически ключ аксесоари

Со Дин Peng Wolong сила тираните 775 моторни литиум полнење влијание клуч електрични клуч мотор мотор додатоциДефиниција заштита кодот

BGN 53.00 60.80

VFD 6632B нова и оригинална LCD панел

Т Електрони Technology Co.,LTD е многу професионални екран на допир панел компанија Имаме Capacitor и отпор допир стакло фабрика може да се прифати ОЕМ .Особено во Автоматизација на индустриски уред...

BGN 139.20

Водоустойчив 24V 100mm ход 500N 50KG 110LBS force industry mini hdmi автомобил с безплатна доставка безплатно данък

Водоотпорен 24 V 100mm Удар 500 N 50 KG 110 LBS сила индустрија мини Линеарна Actuator бесплатен превозот бесплатно данокПочитувани купувачот,Ви благодариме за вашиот линеарна actuator цел.Јас ќе ви испрати 24 V 6 MM / S брзина 100mm удар 500 N оптоварување.Можете да изберете следниве производот,цената е иста.24 V 6mm / s брзина 100mm удар 500 N оптоварување24 V 10мм / s брзина 100mm удар 500 N оптоварување24 V 20mm / s брзина 100mm удар 500 N оптоварувањеГлавната spec1 Тип LA102 Текст 24 V DC3 Оптоварување 500 N=50 KG=110 LBS4 Брзина 0.24 инчен / sec=6mm / sec5 Удар должина 100mm=4inchLmin=Затворени должина=105+100=205mmLmax=Отворен должина=Lmin+Удар=205+100=305mm6 Ограничен switch Има,утврден во мојата фабрика,Индустриски стандард за квалитет.7 Должност циклус метал опрема, 25% тешки циклус8 Куќа материјал Цинк Легура9 Внатрешната цевка материјал Алуминиум Легура10 Боја На Сребро.11 Операција температура 26 ~ +65 степен12 Кабел должина 40inch / 1 MЦртеж : 1...

BGN 76.78

Регулатор четки за контрол на скоростта на двигателя DC 24V 250W електрически мотор скутер велосипед L15

Спецификации : Состојба : 100% НовиНоминална Напон : 24 VНоминална Моќност : 250 WСегашниот Лимит : 21 A±1АИсти Мотор : Брусен DC МоторКочница Лост : Механички Нормално ОтворенГолемина : 73x58mm / 2.87x2.28"Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 10.00 11.18

4шт миниатюрен малък електрически мотор с четка 1.5 V-12V DC за модели занаяти роботи високо качество

Минијатурни бранеа DC електричен мотор е идеален за модели, роботика и образовни демонстрација опрема.Спецификации : Номинална Напон : 3 V DCРаботен Опсег : од 1,5 до 4,5 DCНе Оптоварување Тековната : 0.28 Макс.Без Оптоварување Брзина : 16600rpmНоминална Оптоварување : 8.0 g.cmНоминална Оптоварување Тековната : 1.07 Макс.Номинална Оптоварување Брзина : 13100rpmДолжина, со Исклучок на Окно : 25mmДијаметар : 20mmШирина Низ Станови : 15.1 mmВратило Должина : 8.1 mmВратило Дијаметар : 2mmПакет Се Вклучени : 4 x Мали Електрични Мотори

BGN 5.00 5.38

TB6600 драйвер за стъпков мотор Microstep16 DC12-42v 0.5-4a стъпков двигател се използва за Nema17 Nema23

1 x TB6600 Stepper Моторни Возачот 1242v DC 0.54АMicrostep 16Параметри : Име : TB6600 stepper моторни возачотНапон : 1242v DCАктуелни : 0.54А Microstep : 16Карактеристики : Висок интеграција и висока сигурностИнтерфејс сигнали со користење на високобрзински optocoupler изолацијаБиг до 4.5 Една излезна струјаМаксимален влезен напон DC42 VOvervoltage...

BGN 27.18

LINSN RV908 пълноцветен RGB led екран прием карти от 12 * HUB75 включени led система за управление на видео RV908T RV908M

Linsn RV908 полна боја led дисплеј испраќање картичка спецификација : 1.Контрола на опсег : 512*256pixels 2.Тип на скенирање : 1 / 2, 1 / 4,1 / 8,1 / 16,1 / 32,статички постојан струја Може да ги поддржи win7,win8,win10,win XP компјутерски системФункција воведRV908 е најнов производ во 2016 година, со иста големина со rv901.и во споредба со RV901 тоа се зголемува се повеќе функционира како што следува : 1...

BGN 29.52

1бр универсална DC10-60V PWM HHO мотор RC регулатор на скоростта преминете контролер 20A

Оперативен напон : DC 10 V60 V Излезна Струја : 0 до 20 A Frequen кип : 25 KHz Континуирана моќност : Макс 1200 W Брзина спектар : Моторната брзина на нула до максимум моторни брзина максимална струја до 20 A радијатор или топлина потребна за да се зголеми фан Материјал : Пластични, метални Големина (LWH) : 76mm44mm26mm Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 6.00 8.38

Bx-5M4 мрежа RJ45 & USB интерфейс 2048*64 pixel single & tri-color led message sign control card асинхронен контролер

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

BGN 71.12

20 броя 4-проводный 2-фазно малък стъпков двигател (диаметър: 6 мм, височина: 8 мм)

20 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper мотор (дијаметар : 6 мм ,Висина : 8 mm)Спецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 8mm Забелешка : Висина : 8 MM Излез окно : 1.5 MM (со мал бар) излез вратило должина : 78 ММДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 20.27

XINJE Integrated АД XP3-18RT 10-точков цифров вход 8-точков цифров изход 3.7 Blue LCD Integrated PLC & HMI New

Интегрирани САЛАДИН XP318 RT 10точка Дигитален Текст 8точка Дигитален Излез 3.7" Сини LCD Интегрирани САЛАДИН & HMI НовиКарактеристики : Интегрирани САЛАДИН & УХМР, поседува истите функции како XC3 серија,Дигитален текст : 10 поени / оптички неколку изолираниДигитален излез : 8 поени / (реле,транзистори)Лесно уредување, изобилство functionsvLCD дисплеј : 192×64 пиксели(3.7 инчен сина LCD), LCD користење на живот до 20000 часаФункционални копчиња до 26Деликатес и прецизни клучевиУпотреба на истиот кабел за да се Компајлира за HMI и САЛАДИНКомпактен конфигурирате, спаси повеќе просторСпецификации : Влезен напонDC24 VТековната ПотрошувачкаПомалку од 10 W (TYP2.0 W)Дозволената Еден Енергијанамалување наПомалку од 20msНапон ИздржливостAC1000 V10m A 1 минута (сигнал и земјата)Изолирани ОтпорDC500 Vза 10 M? (сигнал и земјата)Операција Температура0~50 °CТемпература На Чување10~60 °CАмбиентниот Влажност20~85%(Некондензирање, сува сијалица)Отпорност На Вибрации10~25 Hz (X,Y,Z насоки за 30 минути 2 G)Пречки ОтфрлањеБучава напон : 1000 VppАтмосфератаСлободни на корозивни гасЗаштита КонфигурацијаIP65 F

BGN 238.40

Аналогов модул S7-300 332-5HF00-0AB0 6ES7332-5HF00-0AB0 6ES73325HF000AB0 6ES7 332-5HF00-0AB0 SM332 8 AO x 12 бита безплатна доставка

СМ 332 8 АО x 12 БИТОВИ 3325 HF000 AB0Не се направени од страна на Siemens,100% компатибилен со Сименс оригинални производи,24 месеци гаранција.На производи се извезуваат во многу земји,како велика БРИТАНИЈА,Франција,Италија,Холандија,САД, чешка,Германија,Финска,Beligum,Шпанија,Косово,Чиле,Египет,Мали,Мексико,Јужна Африка,Тајланд,Сингапур,Малезија,Саудиска Арабија,ОАЕ,Пакистан,Шри Ланка,Бразил,брегот на слоновата Брег,Индија,Филипините,Монголија и сл.

BGN 857.60

Нов оригинален електронен таймер TR610 TOP2 високо качество

Нови Оригинални Електронски Тајмер TR610 TOP2 висок квалитетгаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за кориснициПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.

BGN 153.60

V710C10-038 ново сензорно стъкло

Т Електрони Technology Co.,LTD е многу професионални екран на допир панел компанија Имаме Capacitor и отпор допир стакло фабрика може да се прифати ОЕМ .Особено во Автоматизација на индустриски уред...

BGN 94.40

Драйвер за стъпков мотор CW5045 за стъпков мотор 57/86, драйвер за стъпков мотор DC50V 4.5 A

CW5045 Stepper Моторни возачот за 57 / 86 stepper мотор,DC50 V 4.5 НА Stepper возачотКонфигурација : 1.Влезен напон : 2450 VDC2.Излезна струја : 1.3,1.8,2.3,2.7,3.2,3.7,4.2,4.5 А3.Mircostepping : 1(1.8 сте),1 / 2,1 / 4,1 / 8,1 / 16,1 / 32,1 / 64,1 / 128,1 / 256; 1 / 5,1 / 10,1 / 25,1 / 50,1 / 125,1 / 2504.Прилагодени температура : 15degree на +40degree5.Големина : 118*76*33mmПлаќање•Ние го прифати кредитна картичка,банкарска TT,western union итн•Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 64.00

10 бр 4 тел 2 фаза малък стъпков двигател D6xH7. 5mm с пластмасова шестерней

10 КОМПЈУТЕРИ 4 Жица 2 Фаза Минијатурни stepper моторни D6x H7.5мм со Пластични ОпремаСпецификации : дијаметар : 6mm,Висина : 7.5 mm, со мали Пластични ОпремаДвофаза четирижица stepper мотор има две windings : A, B...

BGN 10.19