• Ново
UNIT UT216A цифров клещевой Метър автоматичен обхват на AC / DC / съпротива / капацитет/ задържане на данни LCD подсветка дигитален скоба Multitester

UNIT UT216A цифров клещевой Метър автоматичен обхват на AC / DC / съпротива / капацитет/ задържане на данни LCD подсветка дигитален скоба Multitester

BGN 76.64
BGN 61.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


ЕДИНИЦА UT216 A Дигитални Менгеме Метар Авто Спектар AC/DC/Отпор/Capacitance/ Data Hold LCD заднинско Осветлување Дигитални Менгеме Multitester
Ве молиме имајте во предвид : испрати без батерија
Пакување листа :
1*Менгеме метар
1*торба Торбичка
1*Температурна сонда
1*англиски настава
1*Clor кутија
Производот се воведе :
UT216 серија true RMS дигитални менгеме метар е нова генерација на практични electrotechnical мерење метар која има карактеристики на висока сигурност, висока безбедност, автоматски опсег и рачни тип, е полн опсег и заштита од преоптоварување и уникатен изглед дизајн, се повеќе одличен во однос на перформансите, и е идеална алатка за откривање, одржување и поправка на различни универзитети и колеџи, топење, комуникација, производство, нафта, за национална одбрана, електрични, моќ и коло опрема.
UT216 A (главните карактеристики)
1.600 AC струја мерење
2.True RMS одговор за ACV и ACA
3.99.99 мф capacitance мерење
4.Не-контактирајте со напон, детекција со LED индикација
5.Светлото за работа на темно средина
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.
3. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи.
4. Бидејќи трговијата се транснационални, како и воздухопловната е најевтиниот превозот метод, тоа ќе биде потребно долго време за испорака. Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме изберете ја Изразат и да ја плати таксата.
5. Ние не сме одговорни за вашите Царина.
1. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно. Ние може да се вратат парите или да се препратат на нови една за вас.
2. Ако не сте задоволни со производот, бидејќи на личен избор, може да се врати кај нас во рок од 7 дена. Вие треба да се обрне на товар.
3.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
1.12 месеци гаранција
2.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Всичко за продукта

търговска марка:
UNIT
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Диапазон На Измерване На Индуктивност:
Нормален
Размери:
220мм*75мм*40 мм
Номер На Модела:
UT216A
Диапазон На Измерване На Ток:
6A/60А/600А
Диапазон На Измерване На Напрежение:
600мв/6V/60В/600В/1000В
Диапазон На Измерване На Съпротивление:
600Ω/6KΩ/60kΩ/600kΩ/6MΩ/60MΩ
Диапазон На Измерване На Капацитета На:
99.99 nF/999.9 nF/9.999 UF/99.99 UF/999.9 UF/9.999 МАТ/59.99 ЛЕВА
Режим На Работа:
А/М
Работна Температура:
Нормален
Предмет на:
Цифров Клещевой Метър Автоматичен Обхват
автоматичен обхват:
ДА
dispaly count:
6000
Съхранение На Данни:
ДА
Тест На Диод:
ДА
Непрекъснат Сигнал:
ДА
Капацитетът На Челюстта:
30мм
Осветяване на lcd дисплея:
ДА
светкавица:
ДА
източник на захранване:
ААА 1.5 V*3(не е включен в комплекта )

Подобни продукти в категория

Дигитален тестер на съпротивлението на заземяване DY1200

DY1200 Дигитални Земјата Тестер на Отпорност1.Главните Карактеристики 55*32милиметри вилица големина за поголем земјата прачки Autoranging земјата отпор мерења од 0.01 Ohm да 1000 Ohm со 0.01 Ohm резолуција AC Истекување тековната низа на 10m A да 30.00 со 50µA резолуција да се Конфигурираат аларм вредност за отпор и за актуелните за поддршка на вашите мерење Ергономски мувла, полн гумена облога за лизга доказ Поедноставува земјата отпор мерења на повеќе точка земјата системи за Верификација на отпорниците се потврди точноста на метар Datalogging со 99 податоци поени Заврши со тешки случај и верификација отпорник

BGN 671.00 745.60

LCD-дисплей, бял и черен амперметър амперметър на обхват ac 0-50. 0 a панел на монитора синя подсветка на 80-300V Inpute

Welcom на нашата продавницаПараметри : Напојување : AC 80300 V Мерен Опсег : AC 0~50.0 Тестирање на Точноста : 0.5%(+ / 2 зборови) LCD Дисплеј : 19mm Големина : 78 x 43 x 31mm Инсталација Големина : 70 x 39mmКарактеристики : LCD дисплеј со висока дефиниција и јасно...

BGN 12.32

USB current voltage детектор, зарядно устройство current детектор USB volmeter ammeter double USB single color 3.2-15V

Овој USB производ може да се прикаже USB полнење напон и струја на екранот во исто со компактна големина.Овој производ усвојува текст од еден порт и излез од две порти.

BGN 9.55

Цифров измерител на 0.36 червено led волтметър DC 3~30V волтметър DC 12V 24V монитор напрежение м/тестер за автомобил, мотоциклет

Дигитални Метар 0.36" Црвени Led Voltmeter DC 3~30 V Volt Метар DC 12 V 24 V Напон Следи Метар / Тестер за Автомобил, МотоциклФункција : Сечење големина : 23mm 14mm x Дебелина : 10мм Монтажа Дупка Центар Растојание : 28mm се Измери Напон : DC 3.0~30 V (Нема Потреба за Напојување, Мерка 3.030 V Директно) на Текст Поларитетот : DC Напон Мерење на Точноста : 1% (+ / 2 цифра) Дисплеј : Три 0.36" дигитален LED Цевка Дисплеј во Боја : Црвена Освежете го Оценувате : за 500m S / време Оперативни Температура : 10°c ~ 65°c Апликација : Погоден за 18650 батерии,Мобилни телефони Литиум Батерии,Никелhydride Battery Пак,Автомобили Мотоцикли и други Мерење на Напон и сл.Инсталации : Црвено : Напојување +,Мерење Напон,+, (3.0 ~ 30 V DC) Црна : Напојување , Мерење Напон Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter (Тестер на Напон)

BGN 7.49

UNIT UT70B LCD дигитален мултицет автоматичен диапазон на честота на проводимостта на логически тест транзистор температура аналогов дисплей

ЕДИНИЦА UT70 B LCD Дигитален Multimeter Авто Опсег на фреквенција conductance логика тест транзистори температура аналогни екранотUT70 B Multimeter е рачен дигитален инструмент кој разноврсна функции, сигурен перформанси, големи LCD и роман структура...

BGN 109.00 136.59

Тестер на съпротивлението на заземяване DY1400 с обхват на измерване 0,01~1300 ома

DY1400 Земјата Отпор Тестер со мерен опсег 0.01~1300 ohm1.Главните Карактеристики 55*32милиметри вилица големина за поголем земјата прачки Autoranging земјата отпор мерења од 0.01 Ohm да 1000 Ohm со 0.01 Ohm резолуција True RMS AC Истекување тековната низа на 10m A да 30.00 со 50µA резолуција да се Конфигурираат Hi / мал аларм вредност за отпор и за актуелните за поддршка на вашите мерење Ергономски мувла, полн гумена облога за лизга доказ Поедноставува земјата отпор мерења на повеќе точка земјата системи за Верификација на отпорниците се потврди точноста на метар Datalogging со 120 податоци поени Снимање интервали 1 секунди до 8 часа Заврши со тешки случај и верификација отпорник

BGN 760.00 844.80

Дигитален тестер DC 0~33V/3A червен син led дисплей волтметър амперметър DC 12V 24V Volt Amp Panel Meter-2in1

Дигитален Тестер на DC 0~33 V / 3А Црвени, Сини Led Дисплеј Voltmeter Ammeter DC 12 V 24 V Volt Amp Панел Метар 2in1Технички Параметри : Дисплеј во боја : Црвено+Сина Display mode : Dual 0.28" ПРЕДВОДЕНА дигитални 4 малку цевка Освежете го оценувате : Околу 200 ms / време Dimenions : 48 x 29 x 26 mm (L*W* H) Сечење големина : 45 x 26 mm (L*W) напон : DC 3.528 V Доведе жица должина : 14 см (5жици) Мерен опсег : DC 0999.9 ма3.000 A(тековен); 0.0033.00 V(напон) Операција температура : 10 °c~65 °c Мерење на точност : ± (0.3% + 2 цифри) Нето тежина : 22gЕкранот опис : Напонски мерен опсег : DC 0.0033.00 V ; минимум резолуција е 10m V Тековната мерен опсег : 0999.9 ма3.000 A ...

BGN 16.80

VICTOR 140 высокочувствительные клещи ток изтичане на клещи за регистрация на данни на амперметър мультитестер

ВИКТОР 140 Висока Чувствителност Истекување Тековната Менгеме Метри Податоци за Најавување Ammeter MultitesterВИКТОР 140 Висока Чувствителност Истекување Тековната Менгеме МетарСпецификации : Пакетот вклучува : 1* ВИКТОР 140 Висока Чувствителност Истекување Тековната Менгеме Метар (батерија не е вклучена во оваа цел)1*упатството заВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Батеријата не се вклучени (бидејќи не convinient за превозот).2...

BGN 129.00 135.81

Универсален преносим цифров LCD тестер за батерии за Проверка на Volt Cell AA AAA C, D, 9V универсален ключ елемент черен Безплатна доставка

100% Сосема нов и висок квалитетПреносни рачен дизајн, совршен придружник за патувањеТест за капацитетот на вашата батерија во секундиДвојно лесензачитање колоркодирани скали indelicate енергетско нивоЕден подвижен рака да се приспособат на батеријатаДве копчиња на страна за тестирање 9 volt батерииТест различни големини на батерии во само една единица.Се користи за тестирање на следниве димензии : 1.5 V : ААА, HP16, MN2400, R03АА, HP7, MN1500, UM3C, HP11, MN1300, SP11, LR14, UM2D, HP2, MN1300, SP2, R20, UM19 V : PP3, MN1604, 6 F22, 006 PСите видови на копчето ќелијаБоја : ЦрнаГолемина : Прибл...

BGN 3.00 3.18

CCFL лампа инвертор тестер за LCD лаптоп екран фоновото осветление на ремонт тест 12 В Нов

Напон : 12 V 2 поврзување кабли Количина : 1pc1 x 12 V LCD CCFL Осветлување Tube Тестер За Лаптоп со Екран Поправка 1 x Голема Порта Светилка Поврзување Проширување Линија 1 x Мали Порта Светилка Поврзување Проширување ЛинијаМногу Ниска цена Само како Промоција...

BGN 4.00 5.23

1000V 20A A18-J игла Силиконова тел златната плоча на върха на тестовете на тел Пин универсален цифров мултицет тестер полето сонда тел дръжка кабел

супер multimeter сондаСиликони и златоплоча кабел иглаELECALL A18J Силикони жица Игла Совет Сонда Тест Води Pin Топла Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер Води Истрагата Жица Пенкало Кабел Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Силикон и златоплоча кабел игла Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 88cm / 34.3" Вкупна должина : 106cm / 41.3" Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 20 A 1...

BGN 8.00 9.57

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет Capacimetro RLC Meter-Test

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

BGN 12.00 13.41

REK RK2670AN налягане на инжектиране може да издържа на напрежение ac Hipot (0-5кв)

Карактеристики Micprocessor контрола на технологијата Едноставна операција и сигурен перформанси Програмабилни тест сегашните и време Идеален инструмент за производот линија мерење Спецификации

BGN 294.00

Нов AC 100-500V 3 мм накрайник за изпитване на напрежение электророзетка отвертка, 3 бр.

Тестер на напон е совршен за директно или индиректно тестирање на AC напон.Право на користење, е единствениот начин да добиете добри перформанси,На следната слика за вашиот referance.Компактен дизајн со клип, Тестер на Напон е добар коработник да електричар,Неонски сијалица ќе биде ligthende кога жица е во живо.Тоа е погоден за употреба за дома, продавница, гаража, автомобили, мотоцикли, чамци, лични watercraft,и др.Име На Производ : Electroprobe ШрафцигерНапон : AC100500 VДупчиња Главата Ширина : 3мм / 0.12 инченВкупната Големина : 120mm x 13mm / 4.7 инчен x 0.5 инчи (L*D)Материјал : Пластични, МеталниБоја : Сина, Сребрена На ЅвонењеТежина : 49gПакет Содржина : 3 x Electroprobe ШрафцигерAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 3.47

5 бр. / лот цифров волтметър DC 4.5~30V син led дисплей монитор напрежение метър DC 12V 24V волтметър водоустойчив панел метър

5 КОМПЈУТЕРИ / МНОГУ Дигитални Voltmeter DC 4.5~30 V Сини Led Дисплеј Напон Следи Метар DC 12 V 24 V Volt Метри Водоотпорен Панел МетарФункција : Димензии : 50 x 30 x 27mm Сечење Големина : 46 x 27mm Мерка опсег : DC4.5~30 V (не треба Напојување, Мерка 4.5~30 V директно ) Минимум текст : DC4.5 V Максимална текст : DC30 V Дозволена Грешка : 1% (+ / 1 Цифра) Дисплеј : три 0.56 "дигитален LED цевка Дисплеј во Боја : Сина Освежете го оценувате : за 500m S Тековната потрошувачка : за 5~20m A Оперативни температура : 10 °c ~ 65 °c Voltmeter со епоксидна potting, Водоотпорен, Масло на Загадување на Превенција, Moistureproof, Shockproof, Прашинадоказ Со Обратна поларитетот заштитаПакетот Вклучува : 5 x Дигитален Voltmeter

BGN 46.00

REK RK2681 тестер на съпротивление на изолация тестер на съпротивление на изолация 100K та до 5T ома

RK268 серија на отпор на изолација тестирање инструмент е мерка на дом за домаќинство, апарати за осветлување, електрични грејачи, електронски компоненти, материјали и изолација перформанси...

BGN 339.20

GWUNW BY436BV {No shell} DC 3.30-30.00 V (30V) 0.36 inch 4 bit Micro voltmeter No shell

Технички параметриМерен опсег : 00.0030.00 VОперативен temperatur : 10℃~60℃Работен напон : DC515 V * 1Работат на струјата : Точност на мерење на : 0.3%(+ / 2)* 2Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 9gDisplay mode : 4 малку 0.36 инчен LEDДисплеј во боја : Црвена, сина и зелена боја може да се купатЦелокупната димензии : 38.6 ММ*14.4 ММ*10ММ(L*W*H)Доведе жица должина : 13 CMИнсталации метод : црна јавноста негативен пол, црвена мерен порта*1 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 15 V и намалување на точноста и живот...

BGN 2.00 2.40

13 стойности потенциометър Trimpot променлив резистор гама от кутия комплект 65 бр./компл. D01

100% сосема нов и висок квалитет13 видови на прилагодливи potentiometer,5pcs од секој вид100 Евра (101)200 Евра (201)500 Евра (501)1 K (102)2 K (202)5 K (502)10 K (103)20 K (203)50К (503)100 K (104)200 K (204)500 K (504)1 M (105) Материјал : Пластични и Метални Боја : Видете пи ctures Тип : променлива отпорник Големина : Види на сликата Количина : 65 PcsНема мало пакетAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 3.00 3.90

Монофазни Цифров измерител на коефициента на мощност cos показател коефициент на мощност COS метър LED HY-H

HEYI Електрични Co., LTD е производител на паметни метар / интелигентни метар, ние ви нудиме добар квалитет и добра цена...

BGN 46.88

Мултицет UNIT UT603 професионален м / съпротива индуктивност / кондензаторни / диод / транзистор / непрекъснатост на зумер

ЕДИНИЦА UT603 Модерна Inductance Capacitance МетарОсновните Функции Спектар Најдобри Точноста Отпор 200 W / 2k W / 20k W / 200k W / 2 MW / 20 MW (0.8%+1) Capacitance 2n F / 20n F / 200n F / 2m F / 20m F / 200m F / 600m F (1%+5) Inductance 2m H / 20m H / 200m H / 2 H / 20Ч (2%+8) Посебните Функции Диоди Континуитет Ѕвончето Транзистори слаба Батерија Екранот Max...

BGN 59.98

Гореща продажба на висока точност електронна капацитет цифров мост LC метър MLC500 ръчно Измерител на индуктивност 1% точност 500 khz тест

Топла Продажба Висока Точност Електронски Capacitance Дигитален Мост LC Метар MLC500 Рачни Inductance Метар 1% Точност 500 KHz ТестMLC500 LC метар е autoranging компонента тестер, може да се вози до 500 KHz, погоден за мала вредност capacitor и inductor мерење...

BGN 108.00 123.20

Машина за висока точност Измерване на съпротивлението на постоянен работен ток 3.5 инча LCD дисплей се прилага към различни видове резистори микро ом метър тестер AT516

Висока Прецизност DC Отпор Метар 3.5 Инчи LCD Дисплеј Применува За Различни Видови На Отпорници Микро Ohm Метар Тестер AT516 LОписи : AT516 L е сосема нов дизајн DC отпор метар со висока прецизност и висока стабилност, која прифаќа со високи перформанси 32dgt РАКА микро процесор контрола...

BGN 798.21

12V 8-70V LCD Lead Acid Lithium Battery Capacity Indicator цифров волтметър нов S08 Drop ship

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Карактеристики : Подолг животДопрете switch копчето, совршено се чувствувамDual IC интегрирано коло контрола, постабилнаСпецификации : Напон Спектар : 870 V(Обратна заштита)Оперативен струја : backlighting 56 MA ниска моќност автоматски исклучување на светлатаСпиење потрошувачка на енергија : 0.2 МрПроизводот е погоден за водикиселина, 12 V, 24 V, 36 V, 48 V (може да се промени преку клуч, специфични ве молиме видете инструкции за прилагодување како што е подолу)Производот defaults да 12 V оловокиселина и е погодна за 3.7 V литиум серија мултиплатформски, 3 string, 4 string, 5 string, 6 string, 7 низа и 8 string 9 string 10 string 11 string 12 string 13 string 14 string 15 string (може да се промени преку клуч, подетални информации ве молиме да се види како подолу)Инструкции : Чувајте притискање на копчето на предната страна од панелот пред да го поврзете на вашата батерија, на екранот се започне со L значи тоа е за тестирање на литиум батерија, започнете со P значи тоа е за тестирање на оловни батеријата...

BGN 7.06

ST332B ADSL2+ Тестер / ADSL Tester/ ADSL Installation & Maintenance Tools Medidor (английска версия) емулация на модем

ST332 B ADSL2+ Тестер / ADSL Тестер / ADSL за Инсталација и Одржување Алатки Medidor (англиски верзија) Модем ЕмулацијаФункција : Тест предмети : АДСЛ; ADSL2; ADSL2+; READSL Брзо бакар тестови со DMM (V AC, DC V, Јамка и Изолација Отпор, Capacitance) Го поддржува модем емулација и симулирање најавите на Интернет Го поддржува ISP login (корисничко име / лозинка) и IP Пингтест (WAN ПИНГ Тест, LAN ПИНГ Тест) Ги поддржува сите мултипротокол, PPPo E / PPPo A (ДОО) или VCMUX) Се поврзува со CO преку алигатор клипот или RJ11 Батерија Li Батеријата Звучен сигнал и Led диоди аларм индикации (Помала Моќ, ЈПП, LAN, АДСЛ) Податоци за капацитетот на меморијата : 50 евиденција Во согласност со сите познати DSLAMsОсновната функција : DSL физички слој тест Модем емулација (Замени корисникот Модем целосно) PPPo E бирање (RFC1683,RFC2684,RFC2516) PPPo A бирање (RFC2364) IPo A бирањеТелефон повикување на функцијата : DMM тест (AC Напон : 400 до 400 V;DC Напон : од 0 до 290 V;Capacitance : 0 да 1000n F,Јамка Отпор : 0 да 20 KΩ;Отпор на Изолација : 0 да 50 MΩ;Растојанието Тест)Pingfunction (С & LAN)Податоци испратите на компјутер со RS232 основни и софтвер за управување соПоставување систем параметар : backlight time,го исклучи автоматски време без операција,притиснете на ѕвонење,измени PPPo E / PPPo A dial атрибут,корисничко име и лозинка,враќање на фабрички вредност и така натаму.Пакет Листата : 1 x ST332 B ADSL2+ Тестер XDSL Линија Тестер

BGN 289.00 328.00

Точност Ръководят Оптичен Електромера, Оптичен Тест Инструменти За Теглене На Кабели, Тестер, Отслабване На Светлината L15

Карактеристики : Само калибрацијаСе применуваат заменливи или акумулаториПовеќе од 48 часа континуирано работно времеЛинеарни Екранот (m W) и Логаритамски екранот (d Bm) покажуваат на истиот екранПоддршка ВО странска валута / SC / ST интерфејс и брзо префрлувањеАвтоматско префрлувањеСветлото на располагањеСпецификации : Тест Опсег : 70~+3dbmСондата Тип : In Ga AsБранова должина Опсег : 800~1700nmПоддршка бранова Должина(nm) : 850 / 1300 / 1310 / 1490 / 1550 / 1625Резолуција на екранот : Линеарна Екранот 0.1%; Логаритамски екранот 0.01 d BmРабота Темп(℃) : 20~+70℃Складирање Temp(℃) : 30~+80℃Auto Switchoff Time(min) : 10minБатеријата Работен Период : не помалку од 48hrsГолемина : 180x83x28mm / 7.1x3.27x1.1" (Lx Wx T)Напојување : 3 х АА Батерии или Литиум Батерија (Не се Вклучени)Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 27.00 29.06