• Ново
VCR Digital Технологична Meter UNIT UT210E Ture RMS Auto Range 2000 Count LCD backlight NCV мултиметри с нулев режим

VCR Digital Технологична Meter UNIT UT210E Ture RMS Auto Range 2000 Count LCD backlight NCV мултиметри с нулев режим

BGN 79.98
BGN 64.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


ВИДЕО Дигитални Менгеме Метар ЕДИНИЦА UT210 E на сличен легален начин RMS Авто Спектар 2000 Смета LCD заднинско осветлување NCV Multimeters со Нула режим
Ве молиме Забелешка : Не се вклучени батеријата.
UT210 E Вовед :
UT210 E мини дигитален менгеме метар карактеристики висока сигурност, безбедност, прецизност и компактен дизајн. Неговата резолуција дажба е 1m A. Максимален домет има максимален опсег од 100 A AC/DC;особено VFC start mode. Внесување овој режим, може точно да се измери напон и струја, која има VFC фреквенција конверзија. Напон или струја одговор екранот е точно валидна вредност. Целиот спектар заштита од преоптоварување, сигурен мерење прецизност и уникатен изглед дизајн го прави одличен новата генерација функционална електричар/електрични мерни инструменти.
Главни Карактеристики :
1.Авто опсег, 2~3/s земање мостри стапка
2.Точно мерење на RMS
3.VFC, фреквенција конверзија функција
4.NCV, Не-Контакт Напон тестирање функција : предизвикаат електрично поле сила преку вилицата
5.Нула режим
6.LCD заднинско осветлување, data hold
7.Автоматско исклучување, индикација за слаба батерија и заштита од преоптоварување
8.Удобно да се одржи и лесно да се носат со (Производ тежина : 160g/170g)
9.Во согласност со CE (Европската Унија) директиви
Пакување Листа :
1*Дигитален менгеме метар UT210 E
1*Тест води
1*торбичката
1*англиски упатство
1*Боја кутија
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.
3. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи.
4. Бидејќи трговијата се транснационални, како и воздухопловната е најевтиниот превозот метод, тоа ќе биде потребно долго време за испорака. Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме изберете ја Изразат и да ја плати таксата.
5. Ние не сме одговорни за вашите Царина.
1. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно. Ние може да се вратат парите или да се препратат на нови една за вас.
2. Ако не сте задоволни со производот, бидејќи на личен избор, може да се врати кај нас во рок од 7 дена. Вие треба да се обрне на товар.
3.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
1.12 месеци гаранција
2.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.

Всичко за продукта

търговска марка:
UNIT
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Диапазон На Измерване На Индуктивност:
Нормален
Размери:
175мм*60мм*33,5 мм
Номер На Модела:
UT210E
Диапазон На Измерване На Ток:
2А / 20А / 100А
Диапазон На Измерване На Напрежение:
200мв/2V/20В200В/600В
Диапазон На Измерване На Съпротивление:
200ом/2ком/20ком/200ком/2 Mω/20 mω
Диапазон На Измерване На Капацитета На:
2nF/20nF/200nF/2uF / 20uF / 200uF/2mF / 20mF
Режим На Работа:
А/М
Работна Температура:
Нормален
Предмет на:
цифров клещевой м
Брой Дисплеи:
2000
Капацитетът На Челюстта:
около 17mm
автоматичен обхват:
ДА
Тест На Диод:
ДА
източник на захранване:
ААА 1.5 V * 2
Непрекъснат Сигнал:
ДА
Автоматично изключване на захранването:
ДА
Входно съпротивление за постоянен ток:
повече или eaual до 10 m ома
Съхранение На Данни:
ДА

Подобни продукти в категория

UNIT UT213C AC DC 400A цифров клещевой Измерване на True RMS амперметър съпротива / капацитет / честота / температура тест NCV

1 10 A / 400 A АС / DC мерење со Салатаефект сензор2 Авто спектар прави мерење, побрзо и поефикасно3 4000 екранот се избројат, 3 / s земање мостри стапка4...

BGN 87.98

10 (100)A 230V Mini Din Rail AC Electric digital Energy watt Meter MK-LEM012SJ

Din Железнички МКLEM012 SJ електрична енергија метар кутија,AC енергија метар мини Стандардна конфигурација 7+1digits LCD дисплејОпис На ПроизводотDin Железнички МКLEM012 SJ електрична енергија метар кутија,AC енергија метар мини АпликацијаLEM012 SG е DIN железнички една фаза два жица активни електронски енергија метар...

BGN 18.00 20.32

3590S-2-102L 3590 S 1k ω точност многооборотный потенциометър регулируем резистор H02

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Спецификација Технологија : Отпор Број на Модел : 3590 S2102 L Тип : Органски Цврсти Potentiometer Отпор : 1 K ohm Отпор Толеранција : ± 5% Моќ : 2 W Max...

BGN 2.62

AC 80-260V LCD Digital 100A Volt Watt Power Meter Амперметър волтметър с високо качество

Dual мерење на AC напон, АС струја со AC струја трансформатор (Тоа не може да се користи за мерење на AC конвертира од DC моќност со инвертер) Мерење на Напон Спектар : AC 80 ~ 260 V Тековната Мерен Опсег : AC 0 ~ 100 A Моќ Мерен Опсег : 0 ~ 22k W Енергија Мерен Опсег : 0 ~ 9999k Wh Оперативни Температура : 10 ºC ~65 ºC Оперативни Влажност : 35~85% RH Големина (L*W*T) : 9x5x2.5cm / 3.54"x1.97"x0.98"(приближно) Количина : 1 компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 17.00 18.56

REK RK2670AN налягане на инжектиране може да издържа на напрежение ac Hipot (0-5кв)

Карактеристики Micprocessor контрола на технологијата Едноставна операција и сигурен перформанси Програмабилни тест сегашните и време Идеален инструмент за производот линија мерење Спецификации

BGN 294.00

1000V 20A A18-J игла Силиконова тел златната плоча на върха на тестовете на тел Пин универсален цифров мултицет тестер полето сонда тел дръжка кабел

супер multimeter сондаСиликони и златоплоча кабел иглаELECALL A18J Силикони жица Игла Совет Сонда Тест Води Pin Топла Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер Води Истрагата Жица Пенкало Кабел Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Силикон и златоплоча кабел игла Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 88cm / 34.3" Вкупна должина : 106cm / 41.3" Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 20 A 1...

BGN 8.00 9.57

Цифров измерител на 0.36 червено led волтметър DC 3~30V волтметър DC 12V 24V монитор напрежение м/тестер за автомобил, мотоциклет

Дигитални Метар 0.36" Црвени Led Voltmeter DC 3~30 V Volt Метар DC 12 V 24 V Напон Следи Метар / Тестер за Автомобил, МотоциклФункција : Сечење големина : 23mm 14mm x Дебелина : 10мм Монтажа Дупка Центар Растојание : 28mm се Измери Напон : DC 3.0~30 V (Нема Потреба за Напојување, Мерка 3.030 V Директно) на Текст Поларитетот : DC Напон Мерење на Точноста : 1% (+ / 2 цифра) Дисплеј : Три 0.36" дигитален LED Цевка Дисплеј во Боја : Црвена Освежете го Оценувате : за 500m S / време Оперативни Температура : 10°c ~ 65°c Апликација : Погоден за 18650 батерии,Мобилни телефони Литиум Батерии,Никелhydride Battery Пак,Автомобили Мотоцикли и други Мерење на Напон и сл.Инсталации : Црвено : Напојување +,Мерење Напон,+, (3.0 ~ 30 V DC) Црна : Напојување , Мерење Напон Пакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter (Тестер на Напон)

BGN 7.49

Монофазни Цифров измерител на коефициента на мощност cos показател коефициент на мощност COS метър LED HY-H

HEYI Електрични Co., LTD е производител на паметни метар / интелигентни метар, ние ви нудиме добар квалитет и добра цена...

BGN 46.88

Машина за висока точност Измерване на съпротивлението на постоянен работен ток 3.5 инча LCD дисплей се прилага към различни видове резистори микро ом метър тестер AT516

Висока Прецизност DC Отпор Метар 3.5 Инчи LCD Дисплеј Применува За Различни Видови На Отпорници Микро Ohm Метар Тестер AT516 LОписи : AT516 L е сосема нов дизајн DC отпор метар со висока прецизност и висока стабилност, која прифаќа со високи перформанси 32dgt РАКА микро процесор контрола...

BGN 798.21

Нов AC 100-500V 3 мм накрайник за изпитване на напрежение электророзетка отвертка, 3 бр.

Тестер на напон е совршен за директно или индиректно тестирање на AC напон.Право на користење, е единствениот начин да добиете добри перформанси,На следната слика за вашиот referance.Компактен дизајн со клип, Тестер на Напон е добар коработник да електричар,Неонски сијалица ќе биде ligthende кога жица е во живо.Тоа е погоден за употреба за дома, продавница, гаража, автомобили, мотоцикли, чамци, лични watercraft,и др.Име На Производ : Electroprobe ШрафцигерНапон : AC100500 VДупчиња Главата Ширина : 3мм / 0.12 инченВкупната Големина : 120mm x 13mm / 4.7 инчен x 0.5 инчи (L*D)Материјал : Пластични, МеталниБоја : Сина, Сребрена На ЅвонењеТежина : 49gПакет Содржина : 3 x Electroprobe ШрафцигерAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 3.47

VICTOR 140 высокочувствительные клещи ток изтичане на клещи за регистрация на данни на амперметър мультитестер

ВИКТОР 140 Висока Чувствителност Истекување Тековната Менгеме Метри Податоци за Најавување Ammeter MultitesterВИКТОР 140 Висока Чувствителност Истекување Тековната Менгеме МетарСпецификации : Пакетот вклучува : 1* ВИКТОР 140 Висока Чувствителност Истекување Тековната Менгеме Метар (батерија не е вклучена во оваа цел)1*упатството заВе Молиме Имајте Во Предвид : 1.Батеријата не се вклучени (бидејќи не convinient за превозот).2...

BGN 129.00 135.81

Точност Ръководят Оптичен Електромера, Оптичен Тест Инструменти За Теглене На Кабели, Тестер, Отслабване На Светлината L15

Карактеристики : Само калибрацијаСе применуваат заменливи или акумулаториПовеќе од 48 часа континуирано работно времеЛинеарни Екранот (m W) и Логаритамски екранот (d Bm) покажуваат на истиот екранПоддршка ВО странска валута / SC / ST интерфејс и брзо префрлувањеАвтоматско префрлувањеСветлото на располагањеСпецификации : Тест Опсег : 70~+3dbmСондата Тип : In Ga AsБранова должина Опсег : 800~1700nmПоддршка бранова Должина(nm) : 850 / 1300 / 1310 / 1490 / 1550 / 1625Резолуција на екранот : Линеарна Екранот 0.1%; Логаритамски екранот 0.01 d BmРабота Темп(℃) : 20~+70℃Складирање Temp(℃) : 30~+80℃Auto Switchoff Time(min) : 10minБатеријата Работен Период : не помалку од 48hrsГолемина : 180x83x28mm / 7.1x3.27x1.1" (Lx Wx T)Напојување : 3 х АА Батерии или Литиум Батерија (Не се Вклучени)Количина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 27.00 29.06

Дигитален тестер DC 0~33V/3A червен син led дисплей волтметър амперметър DC 12V 24V Volt Amp Panel Meter-2in1

Дигитален Тестер на DC 0~33 V / 3А Црвени, Сини Led Дисплеј Voltmeter Ammeter DC 12 V 24 V Volt Amp Панел Метар 2in1Технички Параметри : Дисплеј во боја : Црвено+Сина Display mode : Dual 0.28" ПРЕДВОДЕНА дигитални 4 малку цевка Освежете го оценувате : Околу 200 ms / време Dimenions : 48 x 29 x 26 mm (L*W* H) Сечење големина : 45 x 26 mm (L*W) напон : DC 3.528 V Доведе жица должина : 14 см (5жици) Мерен опсег : DC 0999.9 ма3.000 A(тековен); 0.0033.00 V(напон) Операција температура : 10 °c~65 °c Мерење на точност : ± (0.3% + 2 цифри) Нето тежина : 22gЕкранот опис : Напонски мерен опсег : DC 0.0033.00 V ; минимум резолуција е 10m V Тековната мерен опсег : 0999.9 ма3.000 A ...

BGN 16.80

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет Capacimetro RLC Meter-Test

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

BGN 12.00 13.41

GWUNW BY42A 200V 50A DC 4 цифров битов измерване на напрежение, ток двоен дисплей червен зелен син светодиод

Технички параметриВолтметар опсег : 00.00200.0 VТековната метар опсег : 050.00 НаВнатрешната отпорност на voltmeter : 800 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 50 A / 75 MVРаботен напон : DC512 V * 1Точност на мерење на : 0.3%(+ / 2)* 2Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 90gDisplay mode : 4 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...

BGN 8.80

Цифров мултицет DT-830D с един сигнал квадратна вълна на изходното напрежение на Усилвател ω тестер сонда DC AC LCD дисплей защита от претоварване

3 1 / 2 Дигитален LCD дисплеј, максимална дисплеј 1999 индикација за слаба батерија Заштита од Преоптоварување (0.5 A / 250 V осигурач, 10 A не осигурач) Диоди и транзистори тестирање, континуитет и ѕвончето мерење Со тест сонда води, широк спектар на примена Доаѓаат со ѕвончето, џеб и лесно да се носат, трошоците ефикасна Спецификација : Име на Производ : Дигитални Multimeter Мерење на DC Напон Спектар : 200m V1000 V, Точноста Ниво : ±(1.0%+2dgt) Мерење на AC Напон Спектар : 200 V750 V, Точноста Ниво : ±(2.0%+10dgt) DC Струја Мерен Опсег : 200µA200m A, Точноста Ниво : ±(1.5%+2dgt) Отпор Мерен Опсег : 200Ω2000 KΩ, Точноста Ниво : ±(1.2%+2dgt) Оперативни Инструкции : за Да избегнете електричен шок опасност и / или оштетување на инструментот.Не мерење напони кои би можеле да се надмине 500 V над земјата земјата...

BGN 6.00 8.29

Atten ATZ9711 150W 0-30A 0-150V DC електронна натоварване

Atten ATZ9711 150 W 030 A 0150 V DC Електронски ОптоварувањеATZ97 Серија DC електронски товар, како generatation производ на ATTEN Electronical Ко.Ltd е дизајниран со високи перформанси чипови, висока брзина, висока точност и со резолуција од 0.1 Mv и 0.01 m A(основна точност е 0.03%,основните тековниот пораст на брзината е 2.5 / us),ATZ97 серија има широка примена во производната линија(повик на телефонскиот полнач, мобилен телефон батеријата, електрично возило на батеријата, Префрлување енергија на снабдувачот, линеарна моќ снабдувач)истражувачки институти, automotice електроника, аеронаутика и astronautics, бродови, соларни ќелии, горивни ќелии итн.ATTEN е една од првите бренд на Кина инструмент и првиот бренд на светот заварување станици.Во Кина ние сме првиот комерцијален производител на спектар, аналитичар,Во светот ние сме единствената компанија соработува со највисок дигитални oscilloscope производители...

BGN 737.60

Универсален преносим цифров LCD тестер за батерии за Проверка на Volt Cell AA AAA C, D, 9V универсален ключ елемент черен Безплатна доставка

100% Сосема нов и висок квалитетПреносни рачен дизајн, совршен придружник за патувањеТест за капацитетот на вашата батерија во секундиДвојно лесензачитање колоркодирани скали indelicate енергетско нивоЕден подвижен рака да се приспособат на батеријатаДве копчиња на страна за тестирање 9 volt батерииТест различни големини на батерии во само една единица.Се користи за тестирање на следниве димензии : 1.5 V : ААА, HP16, MN2400, R03АА, HP7, MN1500, UM3C, HP11, MN1300, SP11, LR14, UM2D, HP2, MN1300, SP2, R20, UM19 V : PP3, MN1604, 6 F22, 006 PСите видови на копчето ќелијаБоја : ЦрнаГолемина : Прибл...

BGN 3.00 3.18

13 стойности потенциометър Trimpot променлив резистор гама от кутия комплект 65 бр./компл. D01

100% сосема нов и висок квалитет13 видови на прилагодливи potentiometer,5pcs од секој вид100 Евра (101)200 Евра (201)500 Евра (501)1 K (102)2 K (202)5 K (502)10 K (103)20 K (203)50К (503)100 K (104)200 K (204)500 K (504)1 M (105) Материјал : Пластични и Метални Боја : Видете пи ctures Тип : променлива отпорник Големина : Види на сликата Количина : 65 PcsНема мало пакетAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 3.00 3.90

All-Sun EM577 12V CCA Digital Автомобили / Car Battery Tester for ColdTemperature Battery Load Charging Voltage Starter Motor

Сите Сонце 12 V ЦЦА Дигитални Автомобилство / Автомобили Батеријата Тестер за ЛадноТемпература / Батерија Load / Полнење Напон / Стартер МоторОвој тестер е со цел да се тестира автомобилска батерија оптоварување напон, полнење на напон и стартер мотор...

BGN 45.00 56.00

UNIT UT70B LCD дигитален мултицет автоматичен диапазон на честота на проводимостта на логически тест транзистор температура аналогов дисплей

ЕДИНИЦА UT70 B LCD Дигитален Multimeter Авто Опсег на фреквенција conductance логика тест транзистори температура аналогни екранотUT70 B Multimeter е рачен дигитален инструмент кој разноврсна функции, сигурен перформанси, големи LCD и роман структура...

BGN 109.00 136.59

Тестер на съпротивлението на заземяване DY1400 с обхват на измерване 0,01~1300 ома

DY1400 Земјата Отпор Тестер со мерен опсег 0.01~1300 ohm1.Главните Карактеристики 55*32милиметри вилица големина за поголем земјата прачки Autoranging земјата отпор мерења од 0.01 Ohm да 1000 Ohm со 0.01 Ohm резолуција True RMS AC Истекување тековната низа на 10m A да 30.00 со 50µA резолуција да се Конфигурираат Hi / мал аларм вредност за отпор и за актуелните за поддршка на вашите мерење Ергономски мувла, полн гумена облога за лизга доказ Поедноставува земјата отпор мерења на повеќе точка земјата системи за Верификација на отпорниците се потврди точноста на метар Datalogging со 120 податоци поени Снимање интервали 1 секунди до 8 часа Заврши со тешки случај и верификација отпорник

BGN 760.00 844.80

Мултицет UNIT UT603 професионален м / съпротива индуктивност / кондензаторни / диод / транзистор / непрекъснатост на зумер

ЕДИНИЦА UT603 Модерна Inductance Capacitance МетарОсновните Функции Спектар Најдобри Точноста Отпор 200 W / 2k W / 20k W / 200k W / 2 MW / 20 MW (0.8%+1) Capacitance 2n F / 20n F / 200n F / 2m F / 20m F / 200m F / 600m F (1%+5) Inductance 2m H / 20m H / 200m H / 2 H / 20Ч (2%+8) Посебните Функции Диоди Континуитет Ѕвончето Транзистори слаба Батерија Екранот Max...

BGN 59.98

ST332B ADSL2+ Тестер / ADSL Tester/ ADSL Installation & Maintenance Tools Medidor (английска версия) емулация на модем

ST332 B ADSL2+ Тестер / ADSL Тестер / ADSL за Инсталација и Одржување Алатки Medidor (англиски верзија) Модем ЕмулацијаФункција : Тест предмети : АДСЛ; ADSL2; ADSL2+; READSL Брзо бакар тестови со DMM (V AC, DC V, Јамка и Изолација Отпор, Capacitance) Го поддржува модем емулација и симулирање најавите на Интернет Го поддржува ISP login (корисничко име / лозинка) и IP Пингтест (WAN ПИНГ Тест, LAN ПИНГ Тест) Ги поддржува сите мултипротокол, PPPo E / PPPo A (ДОО) или VCMUX) Се поврзува со CO преку алигатор клипот или RJ11 Батерија Li Батеријата Звучен сигнал и Led диоди аларм индикации (Помала Моќ, ЈПП, LAN, АДСЛ) Податоци за капацитетот на меморијата : 50 евиденција Во согласност со сите познати DSLAMsОсновната функција : DSL физички слој тест Модем емулација (Замени корисникот Модем целосно) PPPo E бирање (RFC1683,RFC2684,RFC2516) PPPo A бирање (RFC2364) IPo A бирањеТелефон повикување на функцијата : DMM тест (AC Напон : 400 до 400 V;DC Напон : од 0 до 290 V;Capacitance : 0 да 1000n F,Јамка Отпор : 0 да 20 KΩ;Отпор на Изолација : 0 да 50 MΩ;Растојанието Тест)Pingfunction (С & LAN)Податоци испратите на компјутер со RS232 основни и софтвер за управување соПоставување систем параметар : backlight time,го исклучи автоматски време без операција,притиснете на ѕвонење,измени PPPo E / PPPo A dial атрибут,корисничко име и лозинка,враќање на фабрички вредност и така натаму.Пакет Листата : 1 x ST332 B ADSL2+ Тестер XDSL Линија Тестер

BGN 289.00 328.00

Универсален Цифров Мултицет Мултицет Тест Тел Сонда Тел Дръжка Кабел Горещ L15

100% сосема нов и висок квалитетМатеријал : СиликонСпецификации : Црвено : позитивна Црна : негативниКабел Должина : 88cm / 34.3"Вкупна должина : 106cm / 41.3"Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 10 A1...

BGN 3.00 3.14