• Ново
вход за транзистор тестер за диоди диоди LCR-TC пълноцветен графичен дисплей

вход за транзистор тестер за диоди диоди LCR-TC пълноцветен графичен дисплей

BGN 43.01
BGN 34.00 -21 %

Сума
Налично за поръчка

Пакување се вклучени :
1 x Мулти-функционални TFT Транзистори тестер 1 x Електронска компонента сет(Испрати Случајно) 3 x Тест куките
- 160x128 TFT дисплеј
- Мулти копче за функција
- Транзистори тест област
- Zener Диоди тест област
- IR приемник прозорецот
- Micro USB Полнење Интерфејс
- Полнење LED индикатор
1.1 Карактеристики
ТЦ-V2.12k е TFT графички приказ Мултифункционален Тестер.
l Транзистори Тестер
-
- Автоматско откривање на zener диоди 0.01-30 V
- Само тест со автоматска калибрација
l IR декодер
- Поддршка Hitachi IR кодирање
- МО бранови екранот
- Инфраред примање на настава
l Други
- Мерење на резултати со користење на TFT графички приказ(160x128)
- Едно копче операција
- Автоматско Исклучување(Истек На Време Settable)
Вграден-во со висок капацитет батерија Li-ion Батерија
- Li-ion Батеријата напон, детекција - 160x128 TFT дисплеј
- Мулти копче за функција
- Транзистори тест област
- Zener Диоди тест област
- IR приемник прозорецот
- Micro USB Полнење Интерфејс
- Полнење LED индикатор
1.1 Карактеристики
ТЦ-V2.12k е TFT графички приказ Мултифункционален Тестер.
l Транзистори Тестер
-
- Автоматско откривање на zener диоди 0.01-30 V
- Само тест со автоматска калибрација
l IR декодер
- Поддршка Hitachi IR кодирање
- МО бранови екранот
- Инфраред примање на настава
l Други
- Мерење на резултати со користење на TFT графички приказ(160x128)
- Едно копче операција
- Автоматско Исклучување(Истек На Време Settable)
- Поддршка на Кинески и англиски
Предупредување : вградена Li-ion Батерија, тоа е строго забрането тестер се потопува во вода или во близина на извор на топлина!
Предупредување : За вашата лична безбедност, ве молиме строго во согласност со употреба на Li-ion Батерија спецификации и мерки на претпазливост!
1 Оперативни Инструкции 1.1 Клучни оперативни дефиниции
Мулти-копче за функција има две активности :
l Кратко притиснете : Притиснете го копчето а не помалку од 10 ms, ослободување на копче во рок од 1,5 секунди
l Долго притискање : Притиснете го копчето повеќе од 1.5 секунди 1.2 Моќ на
Во исклучете државата, кратко притиснете го копчето за мултифункционален клуч, тестер е вклучен и автоматски да се измери.
l Моќ & мерење интерфејс
1.3 Откривање на транзистори
Во исклучете државата или на тест е завршена, се стави на тест елемент во транзистори тест областа на тест седиште, и притиснете го копчето за заклучување се справи, кратко притиснете го копчето за мултифункционален клуч, тестер автоматски мерка, графички приказ на резултати од мерење при тестирање е завршена.
Предупредување : Секогаш бидете сигурни да ПРАЗНЕЊЕ кондензатори пред да се поврзете на нив да тестер! Тестер може да биде оштетена пред да се префрли на!
Предупредување : не се препорачува користење на тестер за мерење на батеријата! Батеријата напон мора да биде помалку од 4.5 V, инаку тестер може да бидат оштетени!
l Компонента сместување
Тест седиште се поделени во transistors и zener диоди тест област, што е детално наведено во 1.1 Опис.

Всичко за продукта

Диапазон На Измерване На Капацитета На:
както и описание на
Диапазон На Измерване На Ток:
както и описание на
Диапазон На Измерване На Индуктивност:
както и описание на
Работна Температура:
0 - 40 ℃
Номер На Модела:
както и описание на
търговска марка:
FNIRSI
Размери:
както и описание на
Режим На Работа:
както и описание на
Направи си Сам пособия:
Електрически
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Диапазон На Измерване На Съпротивление:
както и описание на
Диапазон На Измерване На Напрежение:
както и описание на

Подобни продукти в категория

XB866 Mini Auto Range LCD Voltmeter Тестер Tool AC / DC джобен цифров мултицет Capacimetro RLC Meter-Test

Карактеристики : 100% квалитет и Сосема нов Насочат дизајн и многу преносни Overrange заштита за сите движи Accuacy е наведен за период од година по калибрација и во 18 степенот до 28 степен со релативна влажност до 75%, Тоа вклучува 7 функцијата со 25 спектар Max...

BGN 12.00 13.41

Дигитален тестер водоустойчив волтметър зелен led дисплей монитор напрежение DC 4.5~30V волтметър за автомобил / мотоциклет / електронен мотор и т.н

Дигитален Тестер Водоотпорен Voltmeter Зелена Led Дисплеј Напон Следи DC 4.5~30 V Volt Метар за Автомобил / Мото / Eвелосипед итнФункција : Димензии : 50 x 30 x 27mm Сечење Големина : 46 x 27mm Мерка опсег : DC4.5~30 V (не треба Напојување, Мерка 4.5~30 V директно ) Минимум текст : DC4.5 V Максимална текст : DC30 V Дозволена Грешка : 1% (+ / 1 Цифра) Дисплеј : три 0.56 "дигитален LED цевка Дисплеј во Боја : Зелена Освежете го оценувате : за 500m S Тековната потрошувачка : за 5~20m A Оперативни температура : 10 °c ~ 65 °c Voltmeter со епоксидна potting, Водоотпорен, Масло на Загадување на Превенција, Moistureproof, Shockproof, Прашинадоказ Со Обратна поларитетот заштитаПакетот Вклучува : 1 x Дигитален Voltmeter

BGN 12.58

1Pcs Аналогов AMP Panel Meter Gauge DC 0~200A 85C1+Shunt съвсем нов

Опис : Аналогни AMP Тековната Панел Метар DC 0~200 A 85 C1 Ammeter+шант Тоа е сосема нов, добар qu ality & високи перформансиТИП : Аналогни AMP МетарСкала Опсег : DC 0~200 AНа Точноста : Класа 2.5Превозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

BGN 15.00 16.62

Монофазни двухпроводный LCD Ваттметр с подсветка консумирана мощност Ват брояч на енергия кВтч AC 5-32A 230V 50Hz електрическа Din-шина

Еден Фаза Два Жица позадинско осветлување на LCD Wattmeter Потрошувачка на Енергија Вати Енергија Метар k Wh AC 532 A 230 V 50 Hz Електрични Din Железнички Планината Карактеристики : Номинална струја : 5 A Максимална струја : 32 A LCD дисплеј со позадинско осветлување 35mm din железнички инсталација на Пакетот вклучува : 1 buc Енергија метар DDS518 L 1 buc англиски операција прирачник за ПЛАЌАЊЕ : 1...

BGN 20.56

LCD-дисплей, бял и черен амперметър амперметър на обхват ac 0-50. 0 a панел на монитора синя подсветка на 80-300V Inpute

Welcom на нашата продавницаПараметри : Напојување : AC 80300 V Мерен Опсег : AC 0~50.0 Тестирање на Точноста : 0.5%(+ / 2 зборови) LCD Дисплеј : 19mm Големина : 78 x 43 x 31mm Инсталација Големина : 70 x 39mmКарактеристики : LCD дисплеј со висока дефиниција и јасно...

BGN 12.32

GWUNW BY42A 100V 50A DC 4 цифров битов измерване на напрежение, ток двоен дисплей червен зелен син светодиод

Технички параметриВолтметар опсег : 00.0099.99 VТековната метар опсег : 050.00 НаВнатрешната отпорност на voltmeter : 400 K ΩВнатрешната отпорност на ammeter : 50 A / 75 MVРаботен напон : DC512 V * 1Точност на мерење на : 0.3%(+ / 2)* 2Оперативен temperatur e : 10℃~60℃Работат на струјата : Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 90gDisplay mode : 4 малку 0.28 инчен LEDЦелокупната димензии : 48 MM*29 MM*21 MM(L*W*H)Отворање големина : 45.5 мм*26.5 mmДоведе жица должина : 13 CM*1 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 12 V и намалување на точноста и живот...

BGN 8.80

3590S-2-102L 3590 S 1k ω точност многооборотный потенциометър регулируем резистор H02

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики Спецификација Технологија : Отпор Број на Модел : 3590 S2102 L Тип : Органски Цврсти Potentiometer Отпор : 1 K ohm Отпор Толеранција : ± 5% Моќ : 2 W Max...

BGN 2.62

10 бр 220 таймер превключвател таймер контролер програма / програмируем таймер прекъсвач 25А усилвател, LCD дисплей

Оваа листа вклучува : 10 компјутери на тајмерот за префрлување, 220 V.Вовед : На обедини може автоматски да го поврзе и затвори моќ на опрема според фиксни процесот за контрола и време ...

BGN 150.00 158.38

All-Sun EM577 12V CCA Digital Автомобили / Car Battery Tester for ColdTemperature Battery Load Charging Voltage Starter Motor

Сите Сонце 12 V ЦЦА Дигитални Автомобилство / Автомобили Батеријата Тестер за ЛадноТемпература / Батерија Load / Полнење Напон / Стартер МоторОвој тестер е со цел да се тестира автомобилска батерија оптоварување напон, полнење на напон и стартер мотор...

BGN 45.00 56.00

Машина за висока точност Измерване на съпротивлението на постоянен работен ток 3.5 инча LCD дисплей се прилага към различни видове резистори микро ом метър тестер AT516

Висока Прецизност DC Отпор Метар 3.5 Инчи LCD Дисплеј Применува За Различни Видови На Отпорници Микро Ohm Метар Тестер AT516 LОписи : AT516 L е сосема нов дизајн DC отпор метар со висока прецизност и висока стабилност, која прифаќа со високи перформанси 32dgt РАКА микро процесор контрола...

BGN 798.21

UNIT UT213C AC DC 400A цифров клещевой Измерване на True RMS амперметър съпротива / капацитет / честота / температура тест NCV

1 10 A / 400 A АС / DC мерење со Салатаефект сензор2 Авто спектар прави мерење, побрзо и поефикасно3 4000 екранот се избројат, 3 / s земање мостри стапка4...

BGN 87.98

ST332B ADSL2+ Тестер / ADSL Tester/ ADSL Installation & Maintenance Tools Medidor (английска версия) емулация на модем

ST332 B ADSL2+ Тестер / ADSL Тестер / ADSL за Инсталација и Одржување Алатки Medidor (англиски верзија) Модем ЕмулацијаФункција : Тест предмети : АДСЛ; ADSL2; ADSL2+; READSL Брзо бакар тестови со DMM (V AC, DC V, Јамка и Изолација Отпор, Capacitance) Го поддржува модем емулација и симулирање најавите на Интернет Го поддржува ISP login (корисничко име / лозинка) и IP Пингтест (WAN ПИНГ Тест, LAN ПИНГ Тест) Ги поддржува сите мултипротокол, PPPo E / PPPo A (ДОО) или VCMUX) Се поврзува со CO преку алигатор клипот или RJ11 Батерија Li Батеријата Звучен сигнал и Led диоди аларм индикации (Помала Моќ, ЈПП, LAN, АДСЛ) Податоци за капацитетот на меморијата : 50 евиденција Во согласност со сите познати DSLAMsОсновната функција : DSL физички слој тест Модем емулација (Замени корисникот Модем целосно) PPPo E бирање (RFC1683,RFC2684,RFC2516) PPPo A бирање (RFC2364) IPo A бирањеТелефон повикување на функцијата : DMM тест (AC Напон : 400 до 400 V;DC Напон : од 0 до 290 V;Capacitance : 0 да 1000n F,Јамка Отпор : 0 да 20 KΩ;Отпор на Изолација : 0 да 50 MΩ;Растојанието Тест)Pingfunction (С & LAN)Податоци испратите на компјутер со RS232 основни и софтвер за управување соПоставување систем параметар : backlight time,го исклучи автоматски време без операција,притиснете на ѕвонење,измени PPPo E / PPPo A dial атрибут,корисничко име и лозинка,враќање на фабрички вредност и така натаму.Пакет Листата : 1 x ST332 B ADSL2+ Тестер XDSL Линија Тестер

BGN 289.00 328.00

Монофазни Цифров измерител на коефициента на мощност cos показател коефициент на мощност COS метър LED HY-H

HEYI Електрични Co., LTD е производител на паметни метар / интелигентни метар, ние ви нудиме добар квалитет и добра цена...

BGN 46.88

13 стойности потенциометър Trimpot променлив резистор гама от кутия комплект 65 бр./компл. D01

100% сосема нов и висок квалитет13 видови на прилагодливи potentiometer,5pcs од секој вид100 Евра (101)200 Евра (201)500 Евра (501)1 K (102)2 K (202)5 K (502)10 K (103)20 K (203)50К (503)100 K (104)200 K (204)500 K (504)1 M (105) Материјал : Пластични и Метални Боја : Видете пи ctures Тип : променлива отпорник Големина : Види на сликата Количина : 65 PcsНема мало пакетAnswer : ___________________________ Note : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 3.00 3.90

1000V 20A A18-J игла Силиконова тел златната плоча на върха на тестовете на тел Пин универсален цифров мултицет тестер полето сонда тел дръжка кабел

супер multimeter сондаСиликони и златоплоча кабел иглаELECALL A18J Силикони жица Игла Совет Сонда Тест Води Pin Топла Универзална Дигитални Multimeter Мулти Метар Тестер Води Истрагата Жица Пенкало Кабел Опис 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Силикон и златоплоча кабел игла Спецификации : Црвено : позитивна Црна : негативни Кабел Должина : 88cm / 34.3" Вкупна должина : 106cm / 41.3" Професионални Тест Максимален Напон : 1000 V 20 A 1...

BGN 8.00 9.57

Тестер на съпротивлението на заземяване DY1400 с обхват на измерване 0,01~1300 ома

DY1400 Земјата Отпор Тестер со мерен опсег 0.01~1300 ohm1.Главните Карактеристики 55*32милиметри вилица големина за поголем земјата прачки Autoranging земјата отпор мерења од 0.01 Ohm да 1000 Ohm со 0.01 Ohm резолуција True RMS AC Истекување тековната низа на 10m A да 30.00 со 50µA резолуција да се Конфигурираат Hi / мал аларм вредност за отпор и за актуелните за поддршка на вашите мерење Ергономски мувла, полн гумена облога за лизга доказ Поедноставува земјата отпор мерења на повеќе точка земјата системи за Верификација на отпорниците се потврди точноста на метар Datalogging со 120 податоци поени Снимање интервали 1 секунди до 8 часа Заврши со тешки случај и верификација отпорник

BGN 760.00 844.80

Нов AC 100-500V 3 мм накрайник за изпитване на напрежение электророзетка отвертка, 3 бр.

Тестер на напон е совршен за директно или индиректно тестирање на AC напон.Право на користење, е единствениот начин да добиете добри перформанси,На следната слика за вашиот referance.Компактен дизајн со клип, Тестер на Напон е добар коработник да електричар,Неонски сијалица ќе биде ligthende кога жица е во живо.Тоа е погоден за употреба за дома, продавница, гаража, автомобили, мотоцикли, чамци, лични watercraft,и др.Име На Производ : Electroprobe ШрафцигерНапон : AC100500 VДупчиња Главата Ширина : 3мм / 0.12 инченВкупната Големина : 120mm x 13mm / 4.7 инчен x 0.5 инчи (L*D)Материјал : Пластични, МеталниБоја : Сина, Сребрена На ЅвонењеТежина : 49gПакет Содржина : 3 x Electroprobe ШрафцигерAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 3.47

Дигитален тестер на съпротивлението на заземяване DY1200

DY1200 Дигитални Земјата Тестер на Отпорност1.Главните Карактеристики 55*32милиметри вилица големина за поголем земјата прачки Autoranging земјата отпор мерења од 0.01 Ohm да 1000 Ohm со 0.01 Ohm резолуција AC Истекување тековната низа на 10m A да 30.00 со 50µA резолуција да се Конфигурираат аларм вредност за отпор и за актуелните за поддршка на вашите мерење Ергономски мувла, полн гумена облога за лизга доказ Поедноставува земјата отпор мерења на повеќе точка земјата системи за Верификација на отпорниците се потврди точноста на метар Datalogging со 99 податоци поени Заврши со тешки случај и верификација отпорник

BGN 671.00 745.60

ATZ9712C 300W 0-60A 0-150V 0.1%+0.1%FS електронна товар dc

Atten ATZ9712 C 300 W 060 A 0150 V 0.1%+0,1% НА FS DC Електронски ОптоварувањеATZ97 Серија DC електронски товар, како нов generatation производ на ATTEN Electronical Ко.Ltd е дизајниран со високи перформанси чипови, висока брзина, висока точност и со резолуција од 0.1 Mv и 0.01 m A(основна точност е 0.03%,основните тековниот пораст на брзината е 2.5 / us),ATZ97 серија има широка примена во производната линија(повик на телефонскиот полнач, мобилен телефон батеријата, електрично возило на батеријата, Префрлување енергија на снабдувачот, линеарна моќ снабдувач)истражувачки институти, automotice електроника, аеронаутика и astronautics, бродови, соларни ќелии, горивни ќелии итн.ATTEN е една од првите бренд на Кина инструмент и првиот бренд на светот заварување станици.Во Кина ние сме првиот комерцијален производител на спектар, аналитичар,Во светот ние сме единствената компанија соработува со највисок дигитални oscilloscope производители...

BGN 1163.20

GWUNW BY436BV {No shell} DC 3.30-30.00 V (30V) 0.36 inch 4 bit Micro voltmeter No shell

Технички параметриМерен опсег : 00.0030.00 VОперативен temperatur : 10℃~60℃Работен напон : DC515 V * 1Работат на струјата : Точност на мерење на : 0.3%(+ / 2)* 2Освежете го оценувате : 3 пати / вторНето тежина : 9gDisplay mode : 4 малку 0.36 инчен LEDДисплеј во боја : Црвена, сина и зелена боја може да се купатЦелокупната димензии : 38.6 ММ*14.4 ММ*10ММ(L*W*H)Доведе жица должина : 13 CMИнсталации метод : црна јавноста негативен пол, црвена мерен порта*1 : инструмент може да работи во dc428v, но тоа ќе биде топло, кога тоа е над 15 V и намалување на точноста и живот...

BGN 2.00 2.40

12V 8-70V LCD Lead Acid Lithium Battery Capacity Indicator цифров волтметър нов S08 Drop ship

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Карактеристики : Подолг животДопрете switch копчето, совршено се чувствувамDual IC интегрирано коло контрола, постабилнаСпецификации : Напон Спектар : 870 V(Обратна заштита)Оперативен струја : backlighting 56 MA ниска моќност автоматски исклучување на светлатаСпиење потрошувачка на енергија : 0.2 МрПроизводот е погоден за водикиселина, 12 V, 24 V, 36 V, 48 V (може да се промени преку клуч, специфични ве молиме видете инструкции за прилагодување како што е подолу)Производот defaults да 12 V оловокиселина и е погодна за 3.7 V литиум серија мултиплатформски, 3 string, 4 string, 5 string, 6 string, 7 низа и 8 string 9 string 10 string 11 string 12 string 13 string 14 string 15 string (може да се промени преку клуч, подетални информации ве молиме да се види како подолу)Инструкции : Чувајте притискање на копчето на предната страна од панелот пред да го поврзете на вашата батерија, на екранот се започне со L значи тоа е за тестирање на литиум батерија, започнете со P значи тоа е за тестирање на оловни батеријата...

BGN 7.06