• Ново
UNIT UT70B LCD дигитален мултицет автоматичен диапазон на честота на проводимостта на логически тест транзистор температура аналогов дисплей

UNIT UT70B LCD дигитален мултицет автоматичен диапазон на честота на проводимостта на логически тест транзистор температура аналогов дисплей

BGN 136.59
BGN 109.00 -20 %

Сума
Налично за поръчка


ЕДИНИЦА UT70 B LCD Дигитален Multimeter Авто Опсег на фреквенција conductance логика тест транзистори температура аналогни екранот
UT70 B Multimeter е рачен дигитален инструмент кој разноврсна функции, сигурен перформанси, големи LCD и роман структура. Тоа може да се измери AC&DC напон,AC&DC струја, отпорност, capacitance, inductance,температура, фреквенција, диоди, транзистори h FE, континуитет и Логика Ниво. На Метар, исто така, нуди податоци се одржи MAX, осветлување, авто поларитетот екранот, над-опсег, индикација,индикација за слаба батерија, полн опсег и заштита од преоптоварување и автоматско исклучување.
Спецификации : Спецификации Спектар Најдобри Точноста на Моделот UT70 B DC Напон (V) 400m V/4 V/40 V/400 V/1000 V (0.8%+1) на AC Напон(V) 4 V/40 V/400 V/750 V (1%+5) DC Струја (А) 400m A/4000m A/40m A/400m A/10 A (1%+2) AC Струја (А) 400m A/4000m A/40m A/400m A/10 A (1.5%+5) Отпор () 400/4k/40k/400k/4 M/40 M (1%+2) Capacitance (F) 4n F/40n F/400n F/4 F/40 F/400 F/4 F/40 F (4%+3) Фреквенција 4k Hz/40k Hz/400k Hz/4 MHz/40 MHz/400 MHz (0.1%+3) Temperture(C) -40 C-1000 C (1%+3) Temperture(F) -40 F-1832 F (1%+4) ВРТЕЖИ во минута 40k RPM (0.1%+3) Карактеристики Спои 10 A Спектар √ Диоди √ Континуитет Ѕвончето √ во Однос мерење √ Целосна на Иконата за Прикажување √ Режим на Спиење √ слаба Батерија Екранот √ Текст Отпорност за DC Напон Мерење 10 M √ Max/Мин Режим √ Врв се Одржи √ Податоци се Одржи √ Екранот Светлото √ Авто кои се Движат √ Max. Екранот 3999 RS232 √ Аналогни Бар График 41 √ Општа Карактеристика Напојување 9 V Батерија (6 F22) LCD екран со Големина 62mm×53mm Производ Големина 195mm×90mm×40mm
Пакет листата :
ЕДИНИЦА UT70 B LCD Дигитален Multimeter*1pc
Оперативен Прирачник*1pc
Тест Доведе *1pair
Тест Клип*1pair
Точка Контактна Температурна Сонда*1pc
RS232 C Интерфејс Кабел*1
Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Батеријата не се вклучени (бидејќи не convinient за превозот).
1. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
2.Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
3. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.
1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работни дена по имаме успешно примено вашето плаќање.
3. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи.
4. Бидејќи трговијата се транснационални, како и воздухопловната е најевтиниот превозот метод, тоа ќе биде потребно долго време за испорака. Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме изберете ја Изразат и да ја плати таксата.
5. Ние не сме одговорни за вашите Царина.
1. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно. Ние може да се вратат парите или да се препратат на нови една за вас.
2. Ако не сте задоволни со производот, бидејќи на личен избор, може да се врати кај нас во рок од 7 дена. Вие треба да се обрне на товар.
3.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
1.12 месеци гаранција
2.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.

Всичко за продукта

Диапазон На Измерване На Напрежение:
400мв/4V/40B/400V / 1000В
Диапазон На Измерване На Капацитета На:
4nF / 40nF / 400nF / 4uF / 40uF / 400uF / 4uF / 40uF
Режим На Работа:
А/М
търговска марка:
UNIT
Размери:
195мм * 90мм*40 мм
Диапазон На Измерване На Съпротивление:
400 / 4k/40k/400k/4M / 40M
Направи си Сам пособия:
Електрически
Номер На Модела:
UT70B
Диапазон На Измерване На Индуктивност:
Нормален
Тип На Дисплея:
Цифров Дисплей
Диапазон На Измерване На Ток:
400мА / 4000ма / 40мА / 400мА / 10А
Работна Температура:
-40℃-1000℃
източник на захранване:
Батерия 9V6F22 (батерията не е включена в този ред)
Предмет на:
цифров мултицет
Номер На Модела:
UT70B
Брой Дисплеи:
1999~3999
LCD дисплей:
ДА
Работна Температура:
- 40C-1000C
Осветяване на lcd дисплея:
ДА
зумер, аларма:
ДА
Функция сън:
ДА
Пиков заключване:
ДА

Подобни продукти в категория

12V 8-70V LCD Lead Acid Lithium Battery Capacity Indicator цифров волтметър нов S08 Drop ship

Надевајќи се дека ќе имаат пријатен шопинг патување, ви благодариме за вашето доаѓање.Карактеристики : Подолг животДопрете switch копчето, совршено се чувствувамDual IC интегрирано коло контрола, постабилнаСпецификации : Напон Спектар : 870 V(Обратна заштита)Оперативен струја : backlighting 56 MA ниска моќност автоматски исклучување на светлатаСпиење потрошувачка на енергија : 0.2 МрПроизводот е погоден за водикиселина, 12 V, 24 V, 36 V, 48 V (може да се промени преку клуч, специфични ве молиме видете инструкции за прилагодување како што е подолу)Производот defaults да 12 V оловокиселина и е погодна за 3.7 V литиум серија мултиплатформски, 3 string, 4 string, 5 string, 6 string, 7 низа и 8 string 9 string 10 string 11 string 12 string 13 string 14 string 15 string (може да се промени преку клуч, подетални информации ве молиме да се види како подолу)Инструкции : Чувајте притискање на копчето на предната страна од панелот пред да го поврзете на вашата батерија, на екранот се започне со L значи тоа е за тестирање на литиум батерија, започнете со P значи тоа е за тестирање на оловни батеријата...

BGN 7.06

Дигитален тестер DC 0~33V/3A червен син led дисплей волтметър амперметър DC 12V 24V Volt Amp Panel Meter-2in1

Дигитален Тестер на DC 0~33 V / 3А Црвени, Сини Led Дисплеј Voltmeter Ammeter DC 12 V 24 V Volt Amp Панел Метар 2in1Технички Параметри : Дисплеј во боја : Црвено+Сина Display mode : Dual 0.28" ПРЕДВОДЕНА дигитални 4 малку цевка Освежете го оценувате : Околу 200 ms / време Dimenions : 48 x 29 x 26 mm (L*W* H) Сечење големина : 45 x 26 mm (L*W) напон : DC 3.528 V Доведе жица должина : 14 см (5жици) Мерен опсег : DC 0999.9 ма3.000 A(тековен); 0.0033.00 V(напон) Операција температура : 10 °c~65 °c Мерење на точност : ± (0.3% + 2 цифри) Нето тежина : 22gЕкранот опис : Напонски мерен опсег : DC 0.0033.00 V ; минимум резолуција е 10m V Тековната мерен опсег : 0999.9 ма3.000 A ...

BGN 16.80

REK RK2681 тестер на съпротивление на изолация тестер на съпротивление на изолация 100K та до 5T ома

RK268 серија на отпор на изолација тестирање инструмент е мерка на дом за домаќинство, апарати за осветлување, електрични грејачи, електронски компоненти, материјали и изолација перформанси...

BGN 339.20

Монофазни Цифров измерител на коефициента на мощност cos показател коефициент на мощност COS метър LED HY-H

HEYI Електрични Co., LTD е производител на паметни метар / интелигентни метар, ние ви нудиме добар квалитет и добра цена...

BGN 46.88

Гореща продажба на висока точност електронна капацитет цифров мост LC метър MLC500 ръчно Измерител на индуктивност 1% точност 500 khz тест

Топла Продажба Висока Точност Електронски Capacitance Дигитален Мост LC Метар MLC500 Рачни Inductance Метар 1% Точност 500 KHz ТестMLC500 LC метар е autoranging компонента тестер, може да се вози до 500 KHz, погоден за мала вредност capacitor и inductor мерење...

BGN 108.00 123.20

ATZ9712C 300W 0-60A 0-150V 0.1%+0.1%FS електронна товар dc

Atten ATZ9712 C 300 W 060 A 0150 V 0.1%+0,1% НА FS DC Електронски ОптоварувањеATZ97 Серија DC електронски товар, како нов generatation производ на ATTEN Electronical Ко.Ltd е дизајниран со високи перформанси чипови, висока брзина, висока точност и со резолуција од 0.1 Mv и 0.01 m A(основна точност е 0.03%,основните тековниот пораст на брзината е 2.5 / us),ATZ97 серија има широка примена во производната линија(повик на телефонскиот полнач, мобилен телефон батеријата, електрично возило на батеријата, Префрлување енергија на снабдувачот, линеарна моќ снабдувач)истражувачки институти, automotice електроника, аеронаутика и astronautics, бродови, соларни ќелии, горивни ќелии итн.ATTEN е една од првите бренд на Кина инструмент и првиот бренд на светот заварување станици.Во Кина ние сме првиот комерцијален производител на спектар, аналитичар,Во светот ние сме единствената компанија соработува со највисок дигитални oscilloscope производители...

BGN 1163.20

AT5110 Цифров тестер съпротива за Китай lcr метър многоканален тестер съпротива / многоканален тестер на съпротива

AT5110 е сосема нов дизајн на широк спектар и мултиканал отпор метар со висока точност, кој може да скенира и тест 10 канали на отпор и може да се постави comparator за секој канал...

BGN 2111.00 2345.60

Дигитален тестер на съпротивлението на заземяване DY1200

DY1200 Дигитални Земјата Тестер на Отпорност1.Главните Карактеристики 55*32милиметри вилица големина за поголем земјата прачки Autoranging земјата отпор мерења од 0.01 Ohm да 1000 Ohm со 0.01 Ohm резолуција AC Истекување тековната низа на 10m A да 30.00 со 50µA резолуција да се Конфигурираат аларм вредност за отпор и за актуелните за поддршка на вашите мерење Ергономски мувла, полн гумена облога за лизга доказ Поедноставува земјата отпор мерења на повеќе точка земјата системи за Верификација на отпорниците се потврди точноста на метар Datalogging со 99 податоци поени Заврши со тешки случај и верификација отпорник

BGN 671.00 745.60

Мултицет UNIT UT603 професионален м / съпротива индуктивност / кондензаторни / диод / транзистор / непрекъснатост на зумер

ЕДИНИЦА UT603 Модерна Inductance Capacitance МетарОсновните Функции Спектар Најдобри Точноста Отпор 200 W / 2k W / 20k W / 200k W / 2 MW / 20 MW (0.8%+1) Capacitance 2n F / 20n F / 200n F / 2m F / 20m F / 200m F / 600m F (1%+5) Inductance 2m H / 20m H / 200m H / 2 H / 20Ч (2%+8) Посебните Функции Диоди Континуитет Ѕвончето Транзистори слаба Батерија Екранот Max...

BGN 59.98

10 бр 220 таймер превключвател таймер контролер програма / програмируем таймер прекъсвач 25А усилвател, LCD дисплей

Оваа листа вклучува : 10 компјутери на тајмерот за префрлување, 220 V.Вовед : На обедини може автоматски да го поврзе и затвори моќ на опрема според фиксни процесот за контрола и време ...

BGN 150.00 158.38

Neoteck висококачествен дигитален мултицет 1000V 10A тест проводник на кабела на сондата червен черен подмяна на мултицет върха на иглата метър

Преглед : На multimeter истрагата е електронски мерни инструменти Опремен со висока чувствителност AC / DC напон, тоа може да се примени за мерење на струја, отпор и напон...

BGN 10.00 16.72

CCFL лампа инвертор тестер за LCD лаптоп екран фоновото осветление на ремонт тест 12 В Нов

Напон : 12 V 2 поврзување кабли Количина : 1pc1 x 12 V LCD CCFL Осветлување Tube Тестер За Лаптоп со Екран Поправка 1 x Голема Порта Светилка Поврзување Проширување Линија 1 x Мали Порта Светилка Поврзување Проширување ЛинијаМногу Ниска цена Само како Промоција...

BGN 4.00 5.23

Bside ACM03 plus 4000 броя Auto Range 400A-AC&DC Current Digital Технологична Meter

Bside ACM03 плус 4000 Точки Авто Спектар 400 AАС&DC Струја Дигитални Менгеме МетарBsideamc03 плус4000точкиавтоспектар400 AАС&DC струјаdigitalменгемеметарсоAC напондетекторСпецификацијаТаа е дизајнирана според IEC1010–1 и IEC1010–2–032 се однесуваат на безбедносни барања.· Се користи за мерење на AC &DC струја· Не контакт детектор на напон,· AC / DC напон,отпор, capacitance,т, фреквенција, диоди и кола, итн.· Auto / Manual опсег.· Тест на континуитет, должност циклус тест· Со LCD дисплеј за да се покажат податоци· Менгеме осветлување & назад светлина.· Податоци може да се одржи.· Екранот е 3999 се брои.· Безбедно и стручно лице.Спецификации : · Дисплеј : 3999 брои· DCV : 400m / 4 V / 40 V / 400 V / 600±0.8%· ACV : 400m V±0.8%,4 V / 40 V / 400 V / 600 V±1.2%· ACA : 40 A / 400 A±3.0%· DCA : 40 A / 400 A±3.0%· Отпор : 400Ω / 4kΩ / 40kΩ / 400kΩ / 4 MΩ±1.2%, 40 MΩ±2.0%· КАПА : 40n F / 400n F / 4µF / 40µF / 100µF±3.0%· Фреквентен : 50 Hz / 500 Hz / 5000 Hz / 50k Hz / 100k Hz±1.0%· NCV : 901000 V(50500 Hz)Нето Тежина : 0.3 kgСпакуван тежина : 0.46 kgПакетот Вклучува : 1 x Менгеме Метар1 х Сет на Тест Води1 x торбичкатаПревозот : НИ цел ќе брод од САД, и сите други налози ќе брод од Кина преку препорачана воздух mail 916 работни дена, повеќето земји' клиенти може да track пакет online на нивните поштата вебсајт, ви благодариме

BGN 55.00 57.58

Универсален преносим цифров LCD тестер за батерии за Проверка на Volt Cell AA AAA C, D, 9V универсален ключ елемент черен Безплатна доставка

100% Сосема нов и висок квалитетПреносни рачен дизајн, совршен придружник за патувањеТест за капацитетот на вашата батерија во секундиДвојно лесензачитање колоркодирани скали indelicate енергетско нивоЕден подвижен рака да се приспособат на батеријатаДве копчиња на страна за тестирање 9 volt батерииТест различни големини на батерии во само една единица.Се користи за тестирање на следниве димензии : 1.5 V : ААА, HP16, MN2400, R03АА, HP7, MN1500, UM3C, HP11, MN1300, SP11, LR14, UM2D, HP2, MN1300, SP2, R20, UM19 V : PP3, MN1604, 6 F22, 006 PСите видови на копчето ќелијаБоја : ЦрнаГолемина : Прибл...

BGN 3.00 3.18

Цифров мултицет DT-830D с един сигнал квадратна вълна на изходното напрежение на Усилвател ω тестер сонда DC AC LCD дисплей защита от претоварване

3 1 / 2 Дигитален LCD дисплеј, максимална дисплеј 1999 индикација за слаба батерија Заштита од Преоптоварување (0.5 A / 250 V осигурач, 10 A не осигурач) Диоди и транзистори тестирање, континуитет и ѕвончето мерење Со тест сонда води, широк спектар на примена Доаѓаат со ѕвончето, џеб и лесно да се носат, трошоците ефикасна Спецификација : Име на Производ : Дигитални Multimeter Мерење на DC Напон Спектар : 200m V1000 V, Точноста Ниво : ±(1.0%+2dgt) Мерење на AC Напон Спектар : 200 V750 V, Точноста Ниво : ±(2.0%+10dgt) DC Струја Мерен Опсег : 200µA200m A, Точноста Ниво : ±(1.5%+2dgt) Отпор Мерен Опсег : 200Ω2000 KΩ, Точноста Ниво : ±(1.2%+2dgt) Оперативни Инструкции : за Да избегнете електричен шок опасност и / или оштетување на инструментот.Не мерење напони кои би можеле да се надмине 500 V над земјата земјата...

BGN 6.00 8.29