• Ново
100шт разнообразни бърз бърз удар стъклена тръба предпазител комплект комплект с кутия 5x20mm 0.2 A-15A

100шт разнообразни бърз бърз удар стъклена тръба предпазител комплект комплект с кутия 5x20mm 0.2 A-15A

BGN 7.89
BGN 5.00 -37 %

Сума
Налично за поръчка


BI0002561
Спецификација :
Бренд нови
Тип : стакло осигурач
Актуелни : 0.2 A-15 A
Модели : 0.2 A, 0.5 A, 1 A, 2А, 3А, 5 A, 6 A, 8 A, 10 A, 15 A
Големина : околу 5 x 20mm
Боја : како на сликата покажува
Количина : 100pcs
Оперативниот принцип : кога коло неуспех или абнормални, со зголемувањето на тековниот, како и зголемување на струја во колото може да го оштетат уредот и скапоцени некои важни компоненти, или дури и горење на коло, исто така може да предизвика пожар. Ако коло осигурач правилно поставена, а потоа на спојување ќе биде во тековната исклучок е издигнат до одредена висина и топлина кога неговата осигурач се отсечени од струја, и на тој начин да игра улога во безбедно функционирање на заштита коло.
Пакет се вклучени :
100pcs x електрични стакло осигурач (преполна со кутија)
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-2mm грешки поради прирачник за мерење
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Всичко за продукта

Чупене На Способността На:
Висок
Използването на:
Високо Напрежение
Номер На Модела:
Електрически Стъклен Предпазител
Стандарти За Сигурност:
Друго

Подобни продукти в категория

DC 24V 5A H3Y-4 H3y таймер забавяне на реле време 0-5 секунди 5s 5sec 24VDC & Base

***** Опис : *****24 V DC 5 A H3 Y4 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 05 Вториот 5s 5sec 24 VDC & База Контрола Напон : 24 VDC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

BGN 11.00 12.00

DC 24V H3Y-2 H3y таймер забавяне на реле време 0-60 секунди 60s 60sec 24VDC & Base

***** Опис : *****24 V DC H3 Y2 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 060 Втор 60тите години 60sec 24 VDC & База Време : 60sec Контрола Напон : 24 VDC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

BGN 11.00 12.00

100шт 8-пинов електрически релета с общо предназначение гнездо 14F-2Z-A2 завод директно 10A 300VAC високо качество

1 номинална напон : 300 VAC2 Номинална струја : 10 A3 8 pin реле префрлате4 2 NO+2 NC5 Изолација напон : =3 KV6 Чашката материјал : пламен retardancePA66+GF(V1 / V0)7...

BGN 32.00

3ua 58, Jrs2-80/Z термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TF46 / 3TF47/3TF48/3TF49

Име : Термички релеМодел : 3 UA58Апликацијата 3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 60.80

3ua 62 / JRS2-180 термично реле за претоварване подходящ за контактора ac 3TF50/3TF51/ 3TF52 /3TF53

Име : Термички релеМодел : 3 UA62Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 30.32

5 бр високо количество 12v24v автомобилно реле Рог релета за автомобили водоустойчив bitone Рог реле

5 Компјутери голема количина 12v 24v Автомобилот Реле Рог релеи за автомобили водоотпорен bitone рог релеАко сакате повеќе, цената ќе биде поевтина...

BGN 20.26

Solid state relay модул SSR-75AA SSR-75 AA SSR 75A 80-250VAC влезте в изход 24-380VAC управление на индустрията

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС75 AA Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 75 A Оценет Напон 250 VAC на Текст 80250 VAC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 11.18

SAVP3860D 2-10VDC или 4-20mAadjust напрежение мухъл твердотельное реле регулатор на съпротива напрежение

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0380vacТековната raitings : 40 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

BGN 30.16

3ua 50/JRS2-12.5 термично реле за претоварване подходящ за 3tb40/3TB41/3TF40 / 3TF41contactor

Име : Термички релеМодел : 3 UA50Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 5.55

Добро качество на SA366300D 10A-300A 90-660VAC DC-AC твердотельное трифазни релета SSR релеен модул безплатна доставка

Оптоварување напон : 90660 VACМакс Оптоварување тековната : 300 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 10msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 183.22

41AA1600E Компресор модул Dunhan Bush Compressor Protector напълно замества д-протектор на двигателя INT369R

41 AA Компресор заштита модул(Замена на INT369 R )PTC Поддршка на употребата на Thermistors да се спречи моторни прегревање .Функционална описМоже да се поврзуваат во паралела 3 Група PTC Сензор на текст откривање, ако следење на секој сет на влезни PTC Отпор надминува одговор акција, моторни заштита реле ослободување , се Постигнат целите на заштита ...

BGN 320.00

1 бр твердотельное реле SSR-40DD 40A 3-32V DC Input TO 24-220V DC SSR 40DD SSR-40 DD Industry Control Factory Wholesale Hot

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС40 DD Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 40 A Оценет Напон 250 VAC на Текст 80250 VAC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 5.94

50шт KBU810 8A 1000V Мостов токоизправител

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

BGN 22.00 25.31

Цифрово реле време DH48S-1Z AC 36V реле забавяне на времето с розетка

DH48 S серија временско релеAC 36 V0.01 S~99.99 S;1 S~99m99 S;1m~99h99m Апликација : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.Технички параметар : Напојување : 85~110% на оценет напонНоминална напон : AC 110, 220 V, 380 VDC 12 V, 24 VОдложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 sКонтакт оценка : AC напон 220 V 5 ADC 30 V 5 A(resistive оптоварување)Механички век : ≥10 7 времеЕлектрични век : ≥10 5 времеАмбиентална температура : 10°C~+50°CПотрошувачка : ≤3 WНадморска височина : Тип DH48 S1 Z DH48 S2 Z DH48 S2 ZH DH48 S2 ZА DH48 S2 ZG DH48 SS Работата Вид НА задоцнување на Ослободување на задоцнување Повтори циклус Временски опсег 0.01 S~9999 H Излез контакт SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C)

BGN 10.98

Безплатна доставка реле, ac напрежение SAVP2225 25A модул за регулиране напрежението на 2-10v или 4-20 ma SSR

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0220vacТековната raitings : 25 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

BGN 22.16