• Ново
V23086-C2002-a403 реле 10-пинов авто чип, автомобилни с чип

V23086-C2002-a403 реле 10-пинов авто чип, автомобилни с чип

BGN 8.64

Сума
Налично за поръчка


Ве молиме имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори. Ве молиме изберете пожелно еден & остави порака кога ќе се провери од Superioritypecify кои modle што би сакале!!!!
Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги. Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни. Фер & Цел повратни информации е многу ВАЖНА за нашата репутација и ќе ни биде многу благодарен ако може да ни се јавите пред да замине Негативни/Неутрален повратни информации. Ајде да работат заедно Superiorityolve на проблемот се во најраната погодност.
Гаранција
1.- Една година гаранција .
2.- Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).
3.- Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето. За прв 1 месец ние ќе плати еден начин превозот цена( од нас до вашата локација); По 1 месец на купување, купувачот треба да плати два начини на превозот цена.
4.- Еден ние се вратени предмети, ние ќе испратиме замени оние назад колку што е можно поскоро.
5.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови.
Плаќање
1.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот.
2.- Сите плаќања што треба да се расчисти во 7days откако ќе ја прими стварта. Ако навистина имаат потешкотии во плаќањето на објектот, ве молиме контактирајте со нас прво ние ќе ви Superiorityolve тоа.
3.- Ако имате било какви посебни барање за деталите на објектот, ве молиме оставете белешка во својата цел.
Испорака
1.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.
2.- DHL Fed Ex ТНТ ПРОЗОРЦИ ЕМС Кина Пост Хонгконг Пост се сите достапни.
3.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање.
4.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе понудата на објектот.
5.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ на веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор.
Увозните Даноци или Давачки
1.- Увозните даноци и други давачки што се случи во вашата страна не се вклучени во цената на објектот. Овие надоместоци се обезбедени од страна на купувачот.
2.- Ве молиме проверете со вас земја?s Царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да купите.
3.- Ве молиме потврди детални информации за достава на фактурата. На пример колку цената што треба да се напише на товарен лист, фактура, или како да се опише објект итн..
Повратни информации
1.- Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.

Всичко за продукта

Размер:
2PCS, 5PCS
is_customized:
Yes
Източник На Захранване:
AC
Номер На Модела:
V23086-C2002-A403
търговска марка:
ОКВК
Напрежение:
Standard
Използването на:
Стандарт
Информация За Товара:
Стандарт
Теория:
Стандарт
Защитна Функция:
Стандарт
Номер.:
Нанкинское Небето
Съдържанието на реконструкция и строителство:
Монтажни работи
Начин на работа:
Аналог
Точност:
Друго

Подобни продукти в категория

10A SSR, вход 3-32V DC изход 40-480VAC монофазен ssr твердотельное реле Безплатна доставка

Оптоварување напон : 40480 VACМакс Оптоварување струја : 10 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 332 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 100msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 16.69

3ua 52 / JRS2-25 термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TB42/3TB43/3TF42/3TF43

Име : Термички релеМодел : 3 UA52Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 5.55

F1010E IRF1010E чисто нов внесен оригинала 5PCS/10PCS

Опис на производот =Околу нас= Ние сме лидер на пазарот во онлајн eдистрибутери и БУМ решенија Ако купите повеќе квантитет, ве молиме контактирајте со нас, и јас ќе нудат поволни цени...

BGN 8.00

Цифрово реле време DH48S-1Z AC 36V реле забавяне на времето с розетка

DH48 S серија временско релеAC 36 V0.01 S~99.99 S;1 S~99m99 S;1m~99h99m Апликација : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.Технички параметар : Напојување : 85~110% на оценет напонНоминална напон : AC 110, 220 V, 380 VDC 12 V, 24 VОдложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 sКонтакт оценка : AC напон 220 V 5 ADC 30 V 5 A(resistive оптоварување)Механички век : ≥10 7 времеЕлектрични век : ≥10 5 времеАмбиентална температура : 10°C~+50°CПотрошувачка : ≤3 WНадморска височина : Тип DH48 S1 Z DH48 S2 Z DH48 S2 ZH DH48 S2 ZА DH48 S2 ZG DH48 SS Работата Вид НА задоцнување на Ослободување на задоцнување Повтори циклус Временски опсег 0.01 S~9999 H Излез контакт SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C)

BGN 10.98

SAVP3860D 2-10VDC или 4-20mAadjust напрежение мухъл твердотельное реле регулатор на съпротива напрежение

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0380vacТековната raitings : 40 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

BGN 30.16

Реле за забавяне на времето AC 110V реле време DH48S-1Z цифров св времето DH48S-1Z с жак

DH48 S серија временско релеAC 110 V0.01 S~99.99 S;1 S~99m99 S;1m~99h99m Апликација : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.Технички параметар : Напојување : 85~110% на оценет напонНоминална напон : AC 110, 220 V, 380 VDC 12 V, 24 VОдложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 sКонтакт оценка : AC напон 220 V 5 ADC 30 V 5 A(resistive оптоварување)Механички век : ≥10 7 времеЕлектрични век : ≥10 5 времеАмбиентална температура : 10°C~+50°CПотрошувачка : ≤3 WНадморска височина : Тип DH48 S1 Z DH48 S2 Z DH48 S2 ZH DH48 S2 ZА DH48 S2 ZG DH48 SS Работата Вид НА задоцнување на Ослободување на задоцнување Повтори циклус Временски опсег 0.01 S~9999 H Излез контакт SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C)

BGN 10.96

Нов тежкотоварни DC 24V 200 ампера главен Контактор соленоид безплатна доставка

НОВИ Тешки 24 V DC 200 Amp главниот Контактор Електромагнетниот бесплатен превозотZJW200 D : Еден Пол,Единствен Фрли,Номинална струја : 200 A,Калеми : 12 V да 80 VСпецификација : Номинална Струја : 200 AНапон : се Движи од 12 V да 80 VAnswer : ___________________________ Note : други спецификации може да се прилагоди на различните потреби.Животната средина состојба : Амбиентална температура : 25 o C ~+40 o CAlbiude опсег : 0~2000mMax.релативна влажност : 90% под 25 о CВибрации : 10~50 Hz,10m / s 2Моќ напон флуктуација : 0.7~1.1 UeДолжност : 8h континуирано

BGN 79.15

Добро качество на SA366300D 10A-300A 90-660VAC DC-AC твердотельное трифазни релета SSR релеен модул безплатна доставка

Оптоварување напон : 90660 VACМакс Оптоварување тековната : 300 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 10msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 183.22

3ua 50/JRS2-12.5 термично реле за претоварване подходящ за 3tb40/3TB41/3TF40 / 3TF41contactor

Име : Термички релеМодел : 3 UA50Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 5.55

SA34060D 60A трифазно твердотельное реле за постоянен ток в променлив SSR, входно напрежение 4-32VDC, изходното напрежение на 40-530VAC, 60A

Оптоварување напон : 40530 VACМакс Оптоварување тековната : 60 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 100msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 49.39

1 бр твердотельное реле SSR-40DD 40A 3-32V DC Input TO 24-220V DC SSR 40DD SSR-40 DD Industry Control Factory Wholesale Hot

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС40 DD Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 40 A Оценет Напон 250 VAC на Текст 80250 VAC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 5.94

Водоустойчив ключ таймер AC 220V-240V цифров св Програмируеми с предавателна доказателства за времето

***** Опис : ***** дигитални програмабилни неделно 220 V 16 A тајмер префрлатеТехнички параметриМоделCn101 AПолно Работно Време Опсег1 Min168 HoursНоминална Напон12±10% VAC 50 / 60 HZКонтактирајте Со Капацитет16 A 220 V Внатрешна батерија 1.2 V / 40m A(акумулатори)Димензии60x 60x32mmЕлектричната енергија меморија60 денаЕлектрични Живот10 7 патиМеханички Живот10 7 патиРаботат Температура10~+40°CПрограмабилни17times / недела или денминимален интервал1 минутаИнсталација метод : завртки, приклучок за поврзувањеКопче Копче : 1.часовник, тајмер, ден, h+(поставување на часови), m+(поставување на минути), прирачник заобиколува, го ресетирате;Совети : 2.Пред започнувањето на програмата, тајмерот треба да биде обвинет за најмалку 5 минути како inbuild батеријата може да биде без батерија3.Пред поставување на програмата, притиснете го копчето за скролување копче за ресетирање, да се расчисти запаметат податоци за нови инструкции;4.По програмата се направени, ве молиме внесете го тајмерот за да го приклучокот...

BGN 12.00 12.80

1 бр. solid state relay модул SSR-100VA 100A 500K та до 24-380V AC SSR 100VA SSR-100 VA регулатор на съпротива

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Модул Тип на РБС100 VA Номинална Струја 100 A Излез AC 24380 V Отпор 500 KΩ / 2 W Реле Големина 6.3 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9"(L*W*T) Материјали, Пластика, Електрични Дел Главна Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 118g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба Реле МодулМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 20.80

Плоска лампа 2 x5x7 червен и зелен двоен цветен лампион 2 * 5 * 7 трехфутовый мъгла има led подсветка светоизлучающего крушка

Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи u0026 услуги Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни...

BGN 17.98

3ua 55, Jrs2-45/Z термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TF45

Име : Термички релеМодел : 3 UA54Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 8.08

Термично реле за претоварване 3UA 60/JRS2-135 подходящ за контактора ac 3TF50/3TF51

Име : Термички релеМодел : 3 UA60Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 30.32

Solid state relay модул SSR-75AA SSR-75 AA SSR 75A 80-250VAC влезте в изход 24-380VAC управление на индустрията

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС75 AA Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 75 A Оценет Напон 250 VAC на Текст 80250 VAC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 11.18

Автоматична скоростна гнездото на предпазителя 6 притежателя на реле 5 Път за кабинков лифт на автомобила камион suv Застраховка нов спад на кораба

Спецификација : Материјал : ABS + Метал Напон : 12 V Заштита Ниво : PA6 4 видови на терминали : A : 25 Компјутери Б : 12 Компјутери C : 2 Buc D : 2 Buc Големина : 73x134x96mm Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 14.00 16.30

ADM3222 ADM3222ARU ADM3222ARUZ TSSOP20 5 бр. / лот aliexpress

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

BGN 6.00 7.12

DC 5V 12V 1 канал мултифункционално реле забавяне таймер преминете време за самостоятелно блокиране на PLC led двигател за умни домове

Функција : 1 18 видови на модул функции за да се задоволат потребите на повеќе апликација2.Ниско ниво предизвикани, optoизолирани влезови3.Зголемување на понудата антиобратна функција, власта нема да ја оштети модул ред4.Употреба на висококвалитетна енергија еластична модули, дискретни напојување пред замена на системот за повеќе стабилен и сигурен5.Зголемување во aytomatic заштеда на енергија функција, корисниците можат самостојно да сетСпецификација : Димензија : 75x44x16mmНапон : DC 5 V / 12 VАпликации : Дома осветлување систем, Далечински управувач прекинувач, Далечинското заклучување, Паметни Дома / Home, Автоматизација, DC 5 V / 12 V LED осветлување, Флуоресцентна светилка, 5 V / 12 V DC Мотор, Флуоресцентна светилка, Автомобилската електроника, Индустриска автоматизација и контролаКонекции : Модул за контрола на страна : постојат 3жица интерфејс, сите интерфејси се терминал1...

BGN 6.00 6.18

2 елемента 220V 2Z макара хранене реле JQX-14FC-2C 8Pins DPDT

2 ПАРЧИЊА 220 V 2 Z Серпентина Моќ Реле JQX14 FC2 C 8 Pins DPDTСекој обид за 2 КОМПЈУТЕРИ!!! Објектот Моќ Реле JQX14 FC2 C 220 V, 8 Пина, DPDT Тип Стандарден Контакт Форма DPDT Иглички 8 База Тип Квадрат Контакт Amp Оценка (Resistive) 10 Контакт Amp Оценка (Индуктивен) 7 HP @ 240 V 1 / 2 Серпентина Volts 220 V Серпентина Потрошувачка на Енергија во ЕДНОНАСОЧНА(W) 0.53 Работат време(Номинална напон) ≤20ms Ослободување време(Номинална напон) ≤20ms Dielectric Сила Помеѓу контакти 1000 VAC / 1 мин (Истекување струја од 1 m A) Dielectric Сила Помеѓу контакти (Различен Пол) 1000 VAC / 1 мин (Истекување струја од 1 m A) Dielectric Сила Помеѓу контакт и серпентина 5000 VAC / 1 мин (Истекување струја од 1 m A) Инсталирате Модел Plugin терминали / PCB терминал како Производи OMRON : G2 R, FUJITSU : FBR610 Исти Реле Штекер SRB08E, SRC08E, SRC08P

BGN 19.31