• Ново
нов TO-220 капсулиране Триод слюда размер на 18 x13 мм топлоизолация теплопроводная gasketFree доставка

нов TO-220 капсулиране Триод слюда размер на 18 x13 мм топлоизолация теплопроводная gasketFree доставка

BGN 22.66

Сума
Налично за поръчка


Ве молиме имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори. Ве молиме изберете пожелно еден & остави порака кога ќе проверите за да одредите која modle што би сакале!!!!
Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги. Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни. Фер & Цел повратни информации е многу ВАЖНА за нашата репутација и ќе ни биде многу благодарен ако може да ни се јавите пред да замине Негативни/Неутрален повратни информации. Ајде да работат заедно за да се реши проблемот, во најраната погодност.
Гаранција
1.- Една година гаранција .
2.- Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).
3.- Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето. За прв 1 месец ние ќе плати еден начин превозот цена( од нас до вашата локација); По 1 месец на купување, купувачот треба да плати два начини на превозот цена.
4.- Еден ние се вратени предмети, ние ќе испратиме замени оние назад колку што е можно поскоро.
5.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови.
Плаќање
1.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот.
2.- Сите плаќања што треба да се расчисти во 7days откако ќе ја прими стварта. Ако навистина имаат потешкотии во плаќањето на објектот, ве молиме контактирајте со нас прво ние ќе ви помогнат да се реши тоа.
3.- Ако имате било какви посебни барање за деталите на објектот, ве молиме оставете белешка во својата цел.
Испорака
1.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.
2.- DHL Fed Ex ТНТ ПРОЗОРЦИ ЕМС Кина Пост Хонгконг Пост се сите достапни.
3.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање.
4.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе понудата на објектот.
5.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ на веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор.
Увозните Даноци или Давачки
1.- Увозните даноци и други давачки што се случи во вашата страна не се вклучени во цената на објектот. Овие надоместоци се обезбедени од страна на купувачот.
2.- Ве молиме проверете со вас земја?s Царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да купите.
3.- Ве молиме потврди детални информации за достава на фактурата. На пример колку цената што треба да се напише на товарен лист, фактура, или како да се опише објект итн..
Повратни информации
1.- Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
Стандарт
is_customized:
Yes
Източник На Захранване:
AC
търговска марка:
ОКВК
Напрежение:
Standard
Използването на:
Стандарт
Информация За Товара:
Стандарт
Теория:
Стандарт
Защитна Функция:
Стандарт

Подобни продукти в категория

Реле за забавяне на времето AC 110V реле време DH48S-1Z цифров св времето DH48S-1Z с жак

DH48 S серија временско релеAC 110 V0.01 S~99.99 S;1 S~99m99 S;1m~99h99m Апликација : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.Технички параметар : Напојување : 85~110% на оценет напонНоминална напон : AC 110, 220 V, 380 VDC 12 V, 24 VОдложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 sКонтакт оценка : AC напон 220 V 5 ADC 30 V 5 A(resistive оптоварување)Механички век : ≥10 7 времеЕлектрични век : ≥10 5 времеАмбиентална температура : 10°C~+50°CПотрошувачка : ≤3 WНадморска височина : Тип DH48 S1 Z DH48 S2 Z DH48 S2 ZH DH48 S2 ZА DH48 S2 ZG DH48 SS Работата Вид НА задоцнување на Ослободување на задоцнување Повтори циклус Временски опсег 0.01 S~9999 H Излез контакт SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C)

BGN 10.96

Добро качество, безплатна доставка регулатор вольтагер SAVP22100D 2-10VDC или 4-20 ma регулиране на напрежението мухъл

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0220vacТековната raitings : 100 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

BGN 34.88

DC 5V 12V 1 канал мултифункционално реле забавяне таймер преминете време за самостоятелно блокиране на PLC led двигател за умни домове

Функција : 1 18 видови на модул функции за да се задоволат потребите на повеќе апликација2.Ниско ниво предизвикани, optoизолирани влезови3.Зголемување на понудата антиобратна функција, власта нема да ја оштети модул ред4.Употреба на висококвалитетна енергија еластична модули, дискретни напојување пред замена на системот за повеќе стабилен и сигурен5.Зголемување во aytomatic заштеда на енергија функција, корисниците можат самостојно да сетСпецификација : Димензија : 75x44x16mmНапон : DC 5 V / 12 VАпликации : Дома осветлување систем, Далечински управувач прекинувач, Далечинското заклучување, Паметни Дома / Home, Автоматизација, DC 5 V / 12 V LED осветлување, Флуоресцентна светилка, 5 V / 12 V DC Мотор, Флуоресцентна светилка, Автомобилската електроника, Индустриска автоматизација и контролаКонекции : Модул за контрола на страна : постојат 3жица интерфејс, сите интерфејси се терминал1...

BGN 6.00 6.18

Ditigal таймер, реле брояч ZN48 20V ~ 265V AC-DC универсален IB004

Ditigal временско реле контра ZN48 20 V ~ 265 V ACDC УниверзалнаФункција : ZN48 интелигентни двојно дигитален мерен уред карактеристики вклучуваат : временско реле (singleодложување, циклус временско задоцнување), уморни, фреквенцијата, брзина, контра, постојат 32 видови на функции, секој со различни реле акција, целосно да се задоволат потребите на контрола на сајтот.Реле може да се постави на вредноста на зголемување a, b ??вредности, поставување на тековното време кога ќе се уморни, тековната nonvolatile смета вредност, броење на пулс ширина прилагодливи.Влезниот сигнал : switch, контактирајте сигнал на ниво на пулсот (НИСКА : 30 V ~ +0.5 V); Максимална : +4 V ~ +30 V, 4 V ~ 30 V AC синусоидален сигнал.За надворешни сензори : близината прекинувачи, Сала прекинувачи, фотоелектрически прекинувачи.Напојување : 20 V ~ 265 V ACDC УниверзалнаИнсталација : панел монтажадупка големина : 45 * 45Димензии : 48 * 48 * 85mm

BGN 51.20

1 бр твердотельное реле SSR-40DD 40A 3-32V DC Input TO 24-220V DC SSR 40DD SSR-40 DD Industry Control Factory Wholesale Hot

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС40 DD Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 40 A Оценет Напон 250 VAC на Текст 80250 VAC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 5.94

DC 24V 5A H3Y-4 H3y таймер забавяне на реле време 0-5 секунди 5s 5sec 24VDC & Base

***** Опис : *****24 V DC 5 A H3 Y4 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 05 Вториот 5s 5sec 24 VDC & База Контрола Напон : 24 VDC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

BGN 11.00 12.00

Плоска лампа 2 x5x7 червен и зелен двоен цветен лампион 2 * 5 * 7 трехфутовый мъгла има led подсветка светоизлучающего крушка

Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи u0026 услуги Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни...

BGN 17.98

Безплатна доставка чисто нов оригинален реле 10 бр. / лот HUIKE реле на сигнал HKV6-DC12V HKV6-12V 5PIN 20A 12V T78

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

BGN 14.08

3ua 50/JRS2-12.5 термично реле за претоварване подходящ за 3tb40/3TB41/3TF40 / 3TF41contactor

Име : Термички релеМодел : 3 UA50Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 5.55

41AA1600E Компресор модул Dunhan Bush Compressor Protector напълно замества д-протектор на двигателя INT369R

41 AA Компресор заштита модул(Замена на INT369 R )PTC Поддршка на употребата на Thermistors да се спречи моторни прегревање .Функционална описМоже да се поврзуваат во паралела 3 Група PTC Сензор на текст откривање, ако следење на секој сет на влезни PTC Отпор надминува одговор акција, моторни заштита реле ослободување , се Постигнат целите на заштита ...

BGN 320.00

3ua 58, Jrs2-80/Z термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TF46 / 3TF47/3TF48/3TF49

Име : Термички релеМодел : 3 UA58Апликацијата 3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 60.80

3ua 62 / JRS2-180 термично реле за претоварване подходящ за контактора ac 3TF50/3TF51/ 3TF52 /3TF53

Име : Термички релеМодел : 3 UA62Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 30.32

Автоматична скоростна гнездото на предпазителя 6 притежателя на реле 5 Път за кабинков лифт на автомобила камион suv Застраховка нов спад на кораба

Спецификација : Материјал : ABS + Метал Напон : 12 V Заштита Ниво : PA6 4 видови на терминали : A : 25 Компјутери Б : 12 Компјутери C : 2 Buc D : 2 Buc Големина : 73x134x96mm Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

BGN 14.00 16.30

Добро качество на SA366300D 10A-300A 90-660VAC DC-AC твердотельное трифазни релета SSR релеен модул безплатна доставка

Оптоварување напон : 90660 VACМакс Оптоварување тековната : 300 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 10msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 183.22

Твердотельное реле SSR40DA 40A, еднофазно ssr FOTEK

***** Опис : *****Бренд Нови Цврста Состојба Реле РБС40 DA 40 A / 250 V 332 VDC / 24380 VACВлезен напон : 332 VDCИзлезен напон : 24380 VACИзлезна струја : 40 AНа напон : ≤1 VЕднократна Време : ≤10msИсклучување на Струја на истекување : ≤2m A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

BGN 9.00 9.12

Безплатна доставка реле, ac напрежение SAVP2225 25A модул за регулиране напрежението на 2-10v или 4-20 ma SSR

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0220vacТековната raitings : 25 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

BGN 22.16

Термично реле за претоварване 3UA 60/JRS2-135 подходящ за контактора ac 3TF50/3TF51

Име : Термички релеМодел : 3 UA60Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 30.32