• Ново
Hfd27 / 024-S на нови и оригинални релета HFD27 2A 24V 8 фута и безплатна доставка.

Hfd27 / 024-S на нови и оригинални релета HFD27 2A 24V 8 фута и безплатна доставка.

BGN 17.71

Сума
Налично за поръчка


Ве молиме имајте предвид дека 'наслов' на оваа листа содржи различни модели е да се понуди што повеќе избори. Ве молиме изберете пожелно еден & остави порака кога ќе проверите за да одредите која modle што би сакале!!!!
Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи и услуги. Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни. Фер & Цел повратни информации е многу ВАЖНА за нашата репутација и ќе ни биде многу благодарен ако може да ни се јавите пред да замине Негативни/Неутрален повратни информации. Ајде да работат заедно за да се реши проблемот, во најраната погодност.
Гаранција
1.- Една година гаранција .
2.- Ако објектот е неисправен по приемот тоа треба да биде во рамките на 7days од денот на приемот за размена на нова (Купувачот треба да се вратат сите оригинални и неоштетени предмети под ре-saleable состојба).
3.- Ние ги доставуваме бесплатна поправка на услугата во рок од една година од купувањето. За прв 1 месец ние ќе плати еден начин превозот цена( од нас до вашата локација); По 1 месец на купување, купувачот треба да плати два начини на превозот цена.
4.- Еден ние се вратени предмети, ние ќе испратиме замени оние назад колку што е можно поскоро.
5.- Нашата гаранција не се применува на сите производи кои се физички оштетени или под он-нормални работни услови како резултат на злоупотреба или неправилна инсталација на делови.
Плаќање
1.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата исплата сметка е достапна пред да конкурираат на објектот.
2.- Сите плаќања што треба да се расчисти во 7days откако ќе ја прими стварта. Ако навистина имаат потешкотии во плаќањето на објектот, ве молиме контактирајте со нас прво ние ќе ви помогнат да се реши тоа.
3.- Ако имате било какви посебни барање за деталите на објектот, ве молиме оставете белешка во својата цел.
Испорака
1.- Ние можеме да брод на сите производи во светот.
2.- DHL Fed Ex ТНТ ПРОЗОРЦИ ЕМС Кина Пост Хонгконг Пост се сите достапни.
3.- Објектот ќе бидат испратени со 3 дневна по добивањето на плаќање.
4.- Ве молиме бидете сигурни дека вашата испорака, адреса и контакт телефонски број се точни кога ќе понудата на објектот.
5.- Можете да ги пратите на состојбата на вашиот производ на веб-сајт, откако тие се испраќаат надвор.
Увозните Даноци или Давачки
1.- Увозните даноци и други давачки што се случи во вашата страна не се вклучени во цената на објектот. Овие надоместоци се обезбедени од страна на купувачот.
2.- Ве молиме проверете со вас земја?s Царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да купите.
3.- Ве молиме потврди детални информации за достава на фактурата. На пример колку цената што треба да се напише на товарен лист, фактура, или како да се опише објект итн..
Повратни информации
1.- Како вашите повратни информации е многу важен за нашиот развој срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации и за нас, доколку сте задоволни со нашите производи и услуги.

Всичко за продукта

Номер На Модела:
Стандарт
is_customized:
Yes
Източник На Захранване:
AC
Напрежение:
24V
търговска марка:
ОКВК
Използването на:
Стандарт
Информация За Товара:
Стандарт
Теория:
Стандарт
Защитна Функция:
Стандарт
реле:
Два открити и два закрити

Подобни продукти в категория

ADM3222 ADM3222ARU ADM3222ARUZ TSSOP20 5 бр. / лот aliexpress

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

BGN 6.00 7.12

AC 220V H3y-2 H3y забавяне таймер, реле за време 0-60 секунди 60s 60sec 220VAC & Base

***** Опис : *****AC напон 220 V H3 Y2 H3 Y Одложување Тајмер временско Реле 060 Втор 60тите години 60sec 220 VAC & База Време : 5sec Контрола Напон : 220 VAC Контакт капацитет : 250 VAC 5 A***** *****Превозот : Брод за АМЕРИКА : 715 денаБрод за други земји : 725 работни дена

BGN 11.00 12.00

Цифрово реле време DH48S-1Z AC 36V реле забавяне на времето с розетка

DH48 S серија временско релеAC 36 V0.01 S~99.99 S;1 S~99m99 S;1m~99h99m Апликација : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.Технички параметар : Напојување : 85~110% на оценет напонНоминална напон : AC 110, 220 V, 380 VDC 12 V, 24 VОдложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 sКонтакт оценка : AC напон 220 V 5 ADC 30 V 5 A(resistive оптоварување)Механички век : ≥10 7 времеЕлектрични век : ≥10 5 времеАмбиентална температура : 10°C~+50°CПотрошувачка : ≤3 WНадморска височина : Тип DH48 S1 Z DH48 S2 Z DH48 S2 ZH DH48 S2 ZА DH48 S2 ZG DH48 SS Работата Вид НА задоцнување на Ослободување на задоцнување Повтори циклус Временски опсег 0.01 S~9999 H Излез контакт SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C)

BGN 10.98

3ua 50/JRS2-12.5 термично реле за претоварване подходящ за 3tb40/3TB41/3TF40 / 3TF41contactor

Име : Термички релеМодел : 3 UA50Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 5.55

1 бр. solid state relay модул SSR-100VA 100A 500K та до 24-380V AC SSR 100VA SSR-100 VA регулатор на съпротива

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Модул Тип на РБС100 VA Номинална Струја 100 A Излез AC 24380 V Отпор 500 KΩ / 2 W Реле Големина 6.3 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9"(L*W*T) Материјали, Пластика, Електрични Дел Главна Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 118g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба Реле МодулМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 20.80

Реле за забавяне на времето AC 110V реле време DH48S-1Z цифров св времето DH48S-1Z с жак

DH48 S серија временско релеAC 110 V0.01 S~99.99 S;1 S~99m99 S;1m~99h99m Апликација : DH48 S воведе во странство технологија,снабдување напредни големи размери, посебно IC и LED,според странство технологија стандард,може да го замени H5 CN на OMRON компанијата и истиот производи,производот има убава outlook,широк временски опсег,висока прецизност,ниска потрошувачка на енергија,долг живот,голем контакт капацитет virtures и слично,се користи во контролирање елемент на автоматскиот систем за контрола.Технички параметар : Напојување : 85~110% на оценет напонНоминална напон : AC 110, 220 V, 380 VDC 12 V, 24 VОдложување на контрола на прецизност : ≤0.3%±0.05 sКонтакт оценка : AC напон 220 V 5 ADC 30 V 5 A(resistive оптоварување)Механички век : ≥10 7 времеЕлектрични век : ≥10 5 времеАмбиентална температура : 10°C~+50°CПотрошувачка : ≤3 WНадморска височина : Тип DH48 S1 Z DH48 S2 Z DH48 S2 ZH DH48 S2 ZА DH48 S2 ZG DH48 SS Работата Вид НА задоцнување на Ослободување на задоцнување Повтори циклус Временски опсег 0.01 S~9999 H Излез контакт SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C) SPDT(2 C) SPDT(1 C) SPDT(2 C)

BGN 10.96

14awg Wire In-line Car Автомобили Mini Blade Fuse Holder Fuseholder 20A

Сосема нов и висок квалитет на Компактен Влага доказ и водоотпорен Со 14 AWG црвено изолирана жица Номинална струја : 20 Amp, 32 V DC (6 V / 12 V / 24 V)Сосема нов и висок квалитетКомпактенВлага доказ и водоотпоренСо 14 AWG црвено изолирана жицаНоминална струја : 20 Amp, 32 V DC (6 V / 12 V / 24 V)Тип : fuseholderПогоден за автомобилиЈачина на звук : малиНапон : Низок напонОблик : сечилотоПримена на стандарди : Национален СтандардOprerating температура : 30°CТемпература контролирана опсег : 30°C ~ 170°CКабел должина : 1314cm (право и лево)Кабелот тип : 14 AWGпакет содржи : 1 x FuseholderAnswer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа...

BGN 1.50

10A SSR, вход 3-32V DC изход 40-480VAC монофазен ssr твердотельное реле Безплатна доставка

Оптоварување напон : 40480 VACМакс Оптоварување струја : 10 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 332 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 100msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 16.69

Добро качество на SA366300D 10A-300A 90-660VAC DC-AC твердотельное трифазни релета SSR релеен модул безплатна доставка

Оптоварување напон : 90660 VACМакс Оптоварување тековната : 300 AИзолација се обложуваат Во & Out : ≥ 2000 VAC 1minИзолација на случај : ≥ 2000 VAC 1minКонтрола на Напон : 432 VDCКонтрола на струјата : 625m AПресврт на напонот : ≤ 1.3 VOffчленка на истекување : ≤ 3m AOffдржава DV / dt : 300 V / насOn или off time : 10msFrepuenty опсег : 47 / 63 HzОперативен температура : 40~80Контрола Метод : DC да AC

BGN 183.22

100шт 8-пинов електрически релета с общо предназначение гнездо 14F-2Z-A2 завод директно 10A 300VAC високо качество

1 номинална напон : 300 VAC2 Номинална струја : 10 A3 8 pin реле префрлате4 2 NO+2 NC5 Изолација напон : =3 KV6 Чашката материјал : пламен retardancePA66+GF(V1 / V0)7...

BGN 32.00

Добро качество, безплатна доставка регулатор вольтагер SAVP22100D 2-10VDC или 4-20 ma регулиране на напрежението мухъл

Напомена : Овој тип имаат три режими,кои еден е за вас,ве молиме оставете порака на нас,ви благодарам многуA : 210 VDCБ : 420m Aоптоварување прилагодување на напон : 0220vacТековната raitings : 100 AAdgusting отпор : 210 VDC или 420m AИзолација на случај : >2500 VAC 1 МИНТемпературата на работа : 4080

BGN 34.88

DC 5V 12V 1 канал мултифункционално реле забавяне таймер преминете време за самостоятелно блокиране на PLC led двигател за умни домове

Функција : 1 18 видови на модул функции за да се задоволат потребите на повеќе апликација2.Ниско ниво предизвикани, optoизолирани влезови3.Зголемување на понудата антиобратна функција, власта нема да ја оштети модул ред4.Употреба на висококвалитетна енергија еластична модули, дискретни напојување пред замена на системот за повеќе стабилен и сигурен5.Зголемување во aytomatic заштеда на енергија функција, корисниците можат самостојно да сетСпецификација : Димензија : 75x44x16mmНапон : DC 5 V / 12 VАпликации : Дома осветлување систем, Далечински управувач прекинувач, Далечинското заклучување, Паметни Дома / Home, Автоматизација, DC 5 V / 12 V LED осветлување, Флуоресцентна светилка, 5 V / 12 V DC Мотор, Флуоресцентна светилка, Автомобилската електроника, Индустриска автоматизација и контролаКонекции : Модул за контрола на страна : постојат 3жица интерфејс, сите интерфејси се терминал1...

BGN 6.00 6.18

3ua 58, Jrs2-80/Z термично реле за претоварване подходящ за контактора 3TF46 / 3TF47/3TF48/3TF49

Име : Термички релеМодел : 3 UA58Апликацијата 3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 60.80

Плоска лампа 2 x5x7 червен и зелен двоен цветен лампион 2 * 5 * 7 трехфутовый мъгла има led подсветка светоизлучающего крушка

Како чесен продавачот ние се посвети на себе си да нуди најдобри производи u0026 услуги Ние разбираме понекогаш може да имате проблем со купувањето но, што и да е, ве молам, верувај дека ќе се обиде најдобро да се направи сте задоволни...

BGN 17.98

Термично реле за претоварване 3UA 60/JRS2-135 подходящ за контактора ac 3TF50/3TF51

Име : Термички релеМодел : 3 UA60Примена3 UA серија термички преоптоварување реле е погоден за користење во енергетски систем со AC 50 / 60 Hz, отценети операција напон до 660 V и 1000 V, струја од 0.1 да 630 A...

BGN 30.32

Нов тежкотоварни DC 24V 200 ампера главен Контактор соленоид безплатна доставка

НОВИ Тешки 24 V DC 200 Amp главниот Контактор Електромагнетниот бесплатен превозотZJW200 D : Еден Пол,Единствен Фрли,Номинална струја : 200 A,Калеми : 12 V да 80 VСпецификација : Номинална Струја : 200 AНапон : се Движи од 12 V да 80 VAnswer : ___________________________ Note : други спецификации може да се прилагоди на различните потреби.Животната средина состојба : Амбиентална температура : 25 o C ~+40 o CAlbiude опсег : 0~2000mMax.релативна влажност : 90% под 25 о CВибрации : 10~50 Hz,10m / s 2Моќ напон флуктуација : 0.7~1.1 UeДолжност : 8h континуирано

BGN 79.15

Solid state relay модул SSR-75AA SSR-75 AA SSR 75A 80-250VAC влезте в изход 24-380VAC управление на индустрията

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.Име на производ Цврста Состојба Реле Тип на РБС75 AA Материјал Метал, Пластика, Електрични Делови Номинална Струја 75 A Оценет Напон 250 VAC на Текст 80250 VAC Излез 24380 VAC Монтажа Дупка Големина Мали Кол : 4mm / 0.16", Биг : 7 x 4.3 mm / 0.27" x 0.16"(L*W) Реле Големина 6.4 x x 4.5 2.3 см / 2.5" x 1.8" x 0.9" (L*W*T) Главни Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива Тежина 112g Пакет Содржина 1 x Цврста Состојба РелеМожете да изберете и други модели на РБС во следнава листа...

BGN 11.18

41AA1600E Компресор модул Dunhan Bush Compressor Protector напълно замества д-протектор на двигателя INT369R

41 AA Компресор заштита модул(Замена на INT369 R )PTC Поддршка на употребата на Thermistors да се спречи моторни прегревање .Функционална описМоже да се поврзуваат во паралела 3 Група PTC Сензор на текст откривање, ако следење на секој сет на влезни PTC Отпор надминува одговор акција, моторни заштита реле ослободување , се Постигнат целите на заштита ...

BGN 320.00

Бобина 24V Волта 5A макара хранене реле JQX-13 F-MY2NJ HH52P-L 8 контакти DPDT с клъстер основание

24 V 5 A Серпентина Моќ Реле JQX13 FMY2 NJ HH52 PL 8 Пина DPDT Со Чашката База на Објектот Моќ Реле JQX13 FMY2 NJ 24 VDC, 8 Пина, DPDT Тип Стандарден Контакт Форма DPDT Иглички 8 База Тип Квадрат Контакт Amp Оценка (Resistive) 7 Контакт Amp Оценка (Индуктивен) 5 HP @ 240 V 1 / 6 Серпентина Volts 24 VDC Серпентина Потрошувачка на Енергија во ЕДНОНАСОЧНА(W) 0.9 Работат време(Номинална напон) ≤20ms Ослободување време(Номинална напон) ≤20ms Dielectric Сила Помеѓу контакти 1000 VAC / 1 мин (Истекување струја од 1 m A) Dielectric Сила Помеѓу контакти (Различен Пол) 1000 VAC / 1 мин (Истекување струја од 1 m A) Dielectric Сила Помеѓу контакт и серпентина 1800 VAC / 1 мин (Истекување струја од 1 m A) Инсталирате Модел Plugin терминали / PCB терминал Како Производи FUJITSU : HH52 P ; OMRON : MY2; P&B : L10 KH2 Исти Реле Штекер SYF08 A, SYF08 AE, SYF08, SYF080, SKB08E, SKC08E, TP58 X, PYF08.5 A

BGN 6.24