• Ново
3 бр./компл. пластмасов нож за тесто черешката фондан стъргало назъбен ръб на тортата шпатула за печене сладкарски инструменти прост елегантен торта гребло

3 бр./компл. пластмасов нож за тесто черешката фондан стъргало назъбен ръб на тортата шпатула за печене сладкарски инструменти прост елегантен торта гребло

BGN 1.52
BGN 1.00 -34 %

Сума
Налично за поръчка


Опис :
1 Сет содржи три парче, три видови на моделирање, може да ги красат различни форми.
Убави и корисни.
Може да се направи на различни видови на облици.
Направени од издржлив материјал и убав дизајн.
Одговараат за печење соба, кафуле, роденден или свадбена торта.
Спецификација :
Материјал : Пластика
Големина на :
Директно scraper големина(L W) : прибл. 12 X 8.1 cm/4.72 X 3.18 инчен
цик-цак scraper големина(L W) : прибл. 11 X 7.5 cm/4.33 X 2.95 инчен
полу-круг scraper големина(L W) : прибл. 12 X 8.5 cm/4.72 X 3.34 инчен
Тежина : околу. 33g
Употреба : торта декорација
Забелешки :
1. Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики. Ви благодариме!
2. Ве молиме овозможи 1-3cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.
3 X Торта Scraper

Всичко за продукта

Тип:
Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия
документ:
CIQ, CE / EU
Номер На Комплекта:
3
Номер На Модела:
Пластмасов Глазура За Тестото Помадная Маса
Характеристика:
Съхраняват
търговска марка:
САНГЕМАМА
Материал:
Пластмаса
Тип Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия:
стъргало за червило
Материал:
Пластмаса
Директен размер стъргало(Д Ш):
прибл. 12 X 8,1 cm/4,72 X 3,18 инча
размер зигзагообразного стъргало(L W):
около 11 X 7,5 см/4,33 Х 2,95 инча
с полукръгла размер стъргало(L W):
прибл. 12 X 8,5 см/4,72 X 3,34 инча
Тегло :
прибл. 33g

Подобни продукти в категория

Нова Айфеловата кула 3D форма силиконови форми бисквити фондан торта формата на шоколадов пудинг мухъл направи си САМ шоколадови бонбони, сладкарски изделия кухне?

опис на производотТежина : 100 gМатеријал : силиконПакување : opp вреќабоја : РозеваQuanity : 2 парчиња Ајфеловата Кула 3 D Форма Торта КалапиЗабелешка : големината на производот не е голем како вашите замисли...

BGN 5.00 6.19

1бр листенца на маргаритка цвете Силикон торта мухъл за печене на десерт, мус домашна хартия за печене на хляб торта декорация инструменти мухъл

Приоритет да добиваат сини картони, повеќе поевтиниСпецификации : 100% сосема нов и висок квалитет Лесно да го подготвите совршена палачинки со Фантастична Nonstick Палачинка Прстен Најдобри резултати кога прстени се постават рамно на готвење површината Nonstick површината Материјал : Храна одделение Силиконски Големина : 20*20*5cm / 7.87 во * 7.87 во * 1.96 во ве Молиме Имајте во предвид : Поради рака мерка, големината може да има 12 см грешка Поради Различни Монитор, бојата може да има разлика Поради долгото време на превозот, објектот може да го оштети во транзит, ако објектот штета, pls контактирајте со нас прво, веднаш пред да ја напуштат повратни информации, ви благодариме за вашето разбирање.УслугаDorpshipping1.вашиот клиент место цел во вашата продавница или вебсајт...

BGN 14.00 28.11

2 елемента тип пеперуда силиконов каучук топлоизолация пот ястие купа клипове скоба Магнит микровълнова печка защита на ръцете нарукавник

Име : Силикони плоча се земе сендвичКатегорија : Топлина клип ракаБоја : Случајни ИспратиМатеријал : СиликонЗдраво драги пријатели,Добредојдовте на нашиот Благослови Среќа Store(Чување ID 1179200), за вашите добри купување искуство тука,ве молиме да ги забележите следните совети.Ние може да им понуди на Двете трговија на Големо и Мало услуга , ако имате голема цел,Само да не контактирате за добар попуст.Ние не ќе се стави било која фактура или промоција на хартија во парцела за вашите клиенти.Кога ќе треба да се Ревидира вкупниот износ , ве Молиме контактирајте со нас да си ги проверат вкупниот износ за вас, По ред е ставен пред да плаќаат .Ви благодариме!На олово време е за 17 дена...

BGN 2.00 3.18

3D Роза сърце сапун мухъл свещ мухъл украса силиконови форми за художествени занаяти

Спецификација : Материјал : екопријателски силиконска гума.Тежина на свеќа мувла : 200 gГолемина на готови свеќа : 77*62*40mmБоја : розева

BGN 26.69

Newcomdigi 3D Fish Shape Bakeware Aluminum Fondant Cake Baking Мухъл инструменти за готвене[5]

[Спецификација]Голем Крап : Надвор големина приближно 27.7 cm * 15.5 cm * 6.5 смМедиум Крап : надворешниот големина од околу 25см * 13.8 cm * 6cmМали Крап : димензии приближно 19.5 cm * 11.5 cm * 5cmПакување : 1 x Риба МувлаПлаќање1...

BGN 4.98

Сладък овце САМ сапун мухъл 3D животински силиконови форми шоколад захар занаят форма

Спецификација : Материјал : екопријателски течни силиконска гума.Тежина на сапун мувла : 120 грамаГолемина на готови сапун : 75*56*34mmБоја : розева

BGN 18.56

Търговия на едро /на дребно, безплатна доставка, силикагел торта мухъл шоколад мухъл ръчно изработени сапун кубче лед тава полукръг мухъл дупка 3,8 *2 см

детали за производот Совети : O ur производи се направени од НАС ФДУ храна степен на суровини,доколку не е мирис само затоа што калапи беа направени неодамна,ве молиме обидете се стави на празни калапи во печка за некое време и потоа мирисот ќе бидат отстранети.

BGN 8.00 10.88

3шт печене на сладкиши мистрия, шпатула за торта стъргало крем крем гладък гребен, цветя, торта декор стъргало печене инструмент

3 Pcs Печење Тесто Шпатула Торта Шпатула Scraper Путер Крем Неспокојот Чешел Цвеќиња Торта Оркестарот Scraper Печење Алатка Опис : Карактеристики : Оваа торта чешел е погодна алатка за да додадете торта декорација за вашиот вкусна торта...

BGN 12.00 16.51

1бр дантела силиконови фондан полагане на мухъл торта дъвка паста декорации DIY мухъл популярни нови горещи нови

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!Флексибилни за лесно отстранување, иновативен дизајн, мекаПерат (Рака мие само), лесен за чистење, нестап завршиЛесен за користење и брзо да се исчисти.Погоден за џвакање паста, фондан, чоколадо, торта, занаети, итн.Спецификации : Модел : А, БМатеријал : СиликонБоја : РозеваГолемина : прибл...

BGN 3.00 3.44

15-Кухина Силикон Цвете Роза Шоколадова Торта Сапун Мухъл Печене Тава За Лед Мухъл 3.1

15Шуплина Силикони Цвет Роза Чоколадна Торта Сапун Калап За Печење Мраз Фах МувлаСпецификација : Бренд новиМатеријал : силикон Големина : прибл...

BGN 6.00 6.93

Кристално Прозрачен Торта Диск Сладкарски Изделия Захар Следобеден Чай Закуска Грам Сила Десерт

2 парчиња бела 3 слоја свадба плоча партија резерви 11 парчиња торта стои бела свадба торта алатки cupcake декорација послужавник за партиски настан десерт бонбони плоча bakeware екранот 9 компјутери злато партија торта стојат поставени cupcake стојат украсување готвење торта алатки bakeware поставите партија dinnerware Сет од 12 парчиња злато торта стојат свадба cupcake стојат поставена стаклена купола кристал чоколадо торта декорација алатки bakeware поставите 15pcs Злато Свадба Десерт Фах Торта Стојат Cupcake Пан торта се прикаже табела декорација Партија Снабдување злато свадба торта стојат поставени 12 парчиња cupcake стојат barware украсување готвење торта алатки bakeware поставите партија dinnerware 12 Gold Свадба Десерт Фах Торта Стојат Cupcake Пан Партија Снабдување 12 PCS / Set ,торта табела бесплатен превозот Гроздобер декорација торта фах злато огледало стакло cupcake колектор парфем носителот огледува шминка фах свадба партија дом занает

BGN 65.00 72.00

Едро и дребно, безплатна доставка, 9 дупки влак силикон торта мухъл сапун мухъл дупка: 8*5*3 см

Совети : O ur производи се направени од НАС ФДУ храна степен на суровини ,доколку не е мирис само затоа што калапи беа направени неодамна,ве молиме обидете се стави на празни калапи во печка за некое време и потоа мирисот ќе бидат отстранети.Торта, леб, овошје желе, приготвена храна, чоколадо, мразУпотреба : рерна, микробранови печки, фрижидери и другибоја : испорачуваат по случаен избор.големина : 34*22*3cm*За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls pontact нас пред плати, ние ќе ви ги даде попуст!!! Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме ! Во Aliexpress систем, постојат onnot сите земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

BGN 17.00 22.08

Luyou Бухал протеин жираф животни торта силиконови форми Лисица фондан торта декорация инструменти шоколад Gumpaste бонбони форма FM1426

Був Верверица Жирафа Животни Торта Силиконски Калапи Фокс Фондан Торта Декорирање Алатки Чоколадо Gumpaste Бонбони Габи FM1426Силиконски Модел : FM1426Силиконски Големина : 13.3*11.7 cmСиликонски Тежина : 200 gПакување : OPPТип : Торта АлаткиМатеријал : СиликонФункција : ЕкоПријателскиСертификација : CE / ЕУ,од FDA,SGSТорта Алатки Тип : Габи,Употреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи соЗошто Купи Од нас??Квалитет : Ние имаме строга проверка пред да се испрати за вас.?Гаранција : Ние и ветуваме на целосна наплата или навредуваат ако пакет беше потврдено изгубени.?Комуникација : имаме професионална услуга тим,можете да не контактирате прекуtrademanager или центарот за пораки.?Професионален : Ние нудиме на Големо, се Прилагодите, Капкапревозот,Агент за Купување, доколку е потребно ние може да ви испрати слики без жиг.Внимание : ?Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса, телефонски број и име и презиме може да се закачите вас.?Ако имате барања од нарачката, ве молиме да ни остават поракаИспорака : Испорака : Ние обично брод нарачки во рок од 3 дена по вашата исплата. Ние брод на налози1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 7.98

Прекрасно бебе момче и момиче фондан cupcake топ на поръчка 3D печатни кутии, кухненски принадлежности

Информации За Производот[ Дизајн ] : Бебе Девојка Момче 3 D Испечатени Фондан Cupcake Врвот Колаче Машина сет[ Size ] : на располагање големина 2 инчи, 3 инчен, 4 инчи, 5 инчен и custome големина.Answer : ___________________________ NOTE : "5 инчен" е "5.5 инчен" како aliexpress не ни дозволуваат да внесете точка".".[ Пакет ] : polybag[ Материјал ] : PLA пластика[ Боја ] : случајниОписОваа 3 D испечатени секачи може да се користи за да се намали фондан, колаче тесто, овошје, сендвич леб, гуми за џвакање паста итн.Сите куки секачи се направени со квалитетот на 3 D печатач во времето на цел.Тие се направени од PLA пластика која е biodegradable и добро за околината.Големини наведени се однесуваат на приближната должина на главната колаче машина.Ова колаче машина има длабочина од 1cm...

BGN 7.00 7.20

3d 6 дупки кръгли понички торта мухъл силиконови понички мухъл печене желе фондан мухъл чаша торта, шоколад за декорация за печене инструмент

6 Дупки Крофни Силиконски Калап Тркалезна Форма Doughnuts Калап За Печење Желе Фондан Мувла Торта Чоколадна Мувла Декорација За Печење Тесто АлаткаКарактеристики На Производот : 1.Материјал : Силикон2.Големина : за 24.3 * 16.5 * 2.5 cm / 9.57 * 6.50 * 0.98 во3.Спецификација за производ : 6линк дупка4.Температурата опсег : 40 ~ 230 ℃Карактеристики На Производот : 1.без мирис, нетоксичен, прашинаотвратителен, трајни, impermeable, лесно да се чисти, се безбедни за употреба во печки, микробрановите, dishwashers и фрижидери.2.Се применуваат за : правење колачи, леб, косата, желе, климатизација храна, чоколадо и така натамуУпатство за употреба : Силиконски нови мувла може да имаат мирис во неколку раните денови откако ќе ги примите објект, но овој мирис ќе исчезнат по неколку пати употреба...

BGN 6.00 7.15

2017 нова коледна звезда лист полагане на мухъл листа силиконови форми на захар цвете текстура мухъл скърпвам торта модел на мухъл

2017 нови poinsettia лист втиснување мувла остава силиконски калап шеќер цвет текстура мувла fudge торта шема мувла Опис Item Име poinsettia лист втиснување мувла Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина / cm 9.9 cm*5.8 cm во калап тежина / g185 G Место на Потекло Пекинг, Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

BGN 23.28

37 бр. / компл. метален азбука писмо Номер Декоративни инструменти за печене, плодова торта декорация фондан черешката нож мухъл набор от бисквитки

1.Ако вашиот потврда дојде време, се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прошири и датум на испорака прв пат.2.Ако по 60 дена ( Бразил 90 дена), што сепак не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе рефундирање.3.Ве молиме не го направи спорови во рамките на 60days (Бразил 90 дена), ова е несакана.Ние не прифаќаме никакви спорови за да нема следење на број.4.Поради нашите повеќето од производот е свадба / партија производи , испорака датум е многу важно за сите, па ве молиме да ја потврдите вашата свадба / партија датум внимателно, ако не повеќе време, ние би сакале да ве советуваме изберете го изразат наместо на кина пост , можете да ја примите пакет во рамките на 510 дена ако изберете express, ние ќе го избере поевтини изразат за вас.5...

BGN 14.00 15.20

50 бр / пакет безплатна доставка на 2 нива мини-пръстен за торта стойка рамка се използва за сватба, парти торта домашен интериор

производ icom : НОВ СТИЛ МИНИ ПРСТЕНКарактеристики : · 100% Сосема Нов · Боја : злато.сребро.црна.бела.mattsilver.бронза · Материјал : Метал · Метал миење : 1.4(OD) x 0.6(ID) x 0.05 cm · Пена за миење : 1.6(OD) x 0.6(ID) x 0.1 cm · Завртки : 1 x 1.6 см · Тие се убави и елегантен дизајн и, исто така, се многу практични...

BGN 120.00

100 Бр Сладкарски Чанта, Тръбопроводи Мухъл Sugarcraft Торти Декор На Инструменти За Еднократна Употреба

Карактеристики : Состојба : Brand New Големина : Како слики во Боја : Како на сликите Направени од расположливиот plasti...

BGN 5.00 5.87

c399 3 дупки ледена кожа кантонски стил пяна Луната торта мухъл силиконови soapmold печене инструменти

Мувла тежина : 288 грама, Сапун тежина 40 g (еден сапун) Сапун мувла материјал : специјален меки силиконски сапун големина : 6.5*6.5*34*4*2.8 СМ (прирачник за грешка при мерење) тежина околу 40 G (рачно изработени сапун) месечината торта е за 50 GОпис : топлинаотпорни на температура од 40 ℃ на +230 ℃, може да се користи, моделирање роман, мека текстура, промена на стилови, лесно потреба од брзо ослободување, лесен за чистење *За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls pontact нас пред плати, ние ќе ви ги даде попуст!!! Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме ! Во Aliexpress систем, постојат onnot сите земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

BGN 20.00 25.76

6 бр. / компл. торта мухъл Спорт Футболни обувки торта нож мухъл фондан бисквити занаят

11М јаделе р ial : пластикаТип : торта алаткаКоличина : 1setБоја : автоматскиако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

BGN 4.00 4.30