• Ново
WOWCC висок ток 3D поликарбонат шоколад мухъл обувки торта декорация инструменти Начало за печене форма на сладкарски принадлежности инструмент

WOWCC висок ток 3D поликарбонат шоколад мухъл обувки торта декорация инструменти Начало за печене форма на сладкарски принадлежности инструмент

BGN 4.03
BGN 3.00 -26 %

Сума
Налично за поръчка


Печење DIY 3 D Пластични Фондан Висока Пета Чевли Чоколадо Мувла Симпатична Стерео Лејди Чевли Бонбони Мувла Шеќерна Паста Калап За Торта Оркестарот
На располагање да се направи рачно изработени чоколадо, желе пудинг,торта декорација. Отпорни на 120 степени на топлина, па чоколадна течност може да се стави во калап директно. Оваа чевли мувла може да се мијат и се чистат со врела вода. Лесен за употреба и мувла надвор. Материјал : 100% храна одделение пластични Големина : MПрибл.14 X9.3cm
S Прибл. 11 X8cm Боја : бела Транспарентна Pakage : 1pc Висока Пета Мувла.

Всичко за продукта

Цвят:
S 11X8cm, M 14X9. 3cm
Тип:
Инструменти За Торта
документ:
ЕИО, CE / EU, CIQ
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Непристойная Снимка:
No
Материал:
Пластмаса
търговска марка:
WOWCC
Секси Суггестивный:
No
Номер На Модела:
PA0074
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма

Подобни продукти в категория

3 бр./компл. пластмасов нож за тесто черешката фондан стъргало назъбен ръб на тортата шпатула за печене сладкарски инструменти прост елегантен торта гребло

Опис : 1 Сет содржи три парче, три видови на моделирање, може да ги красат различни форми.Убави и корисни.Може да се направи на различни видови на облици.Направени од издржлив материјал и убав дизајн.Одговараат за печење соба, кафуле, роденден или свадбена торта.Спецификација : Материјал : ПластикаГолемина на : Директно scraper големина(L W) : прибл...

BGN 1.00 1.52

1бр дантела силиконови фондан полагане на мухъл торта дъвка паста декорации DIY мухъл популярни нови горещи нови

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!Флексибилни за лесно отстранување, иновативен дизајн, мекаПерат (Рака мие само), лесен за чистење, нестап завршиЛесен за користење и брзо да се исчисти.Погоден за џвакање паста, фондан, чоколадо, торта, занаети, итн.Спецификации : Модел : А, БМатеријал : СиликонБоја : РозеваГолемина : прибл...

BGN 3.00 3.44

Прекрасно бебе момче и момиче фондан cupcake топ на поръчка 3D печатни кутии, кухненски принадлежности

Информации За Производот[ Дизајн ] : Бебе Девојка Момче 3 D Испечатени Фондан Cupcake Врвот Колаче Машина сет[ Size ] : на располагање големина 2 инчи, 3 инчен, 4 инчи, 5 инчен и custome големина.Answer : ___________________________ NOTE : "5 инчен" е "5.5 инчен" како aliexpress не ни дозволуваат да внесете точка".".[ Пакет ] : polybag[ Материјал ] : PLA пластика[ Боја ] : случајниОписОваа 3 D испечатени секачи може да се користи за да се намали фондан, колаче тесто, овошје, сендвич леб, гуми за џвакање паста итн.Сите куки секачи се направени со квалитетот на 3 D печатач во времето на цел.Тие се направени од PLA пластика која е biodegradable и добро за околината.Големини наведени се однесуваат на приближната должина на главната колаче машина.Ова колаче машина има длабочина од 1cm...

BGN 7.00 7.20

Pen Серията Custom Made 3D Printed Cookie Cutter Set кухненски прибори, инструменти за украса на тортата

Информации За Производот[ Дизајн ] : 3 D Испечатени Пенкало, Молив Фондан Cupcake Врвот Колаче Машина сет[ Size ] : на располагање големина 2 инчи, 3 инчен, 4 инчи, 5 инчен и custome големина.Answer : ___________________________ NOTE : "5 инчен" е "5.5 инчен" како aliexpress не ни дозволуваат да внесете точка".".[ Пакет ] : polybag[ Материјал ] : PLA пластика[ Боја ] : случајниОписОваа 3 D испечатени секачи може да се користи за да се намали фондан, колаче тесто, овошје, сендвич леб, гуми за џвакање паста итн.Сите куки секачи се направени со квалитетот на 3 D печатач во времето на цел.Тие се направени од PLA пластика која е biodegradable и добро за околината.Големини наведени се однесуваат на приближната должина на главната колаче машина.Ова колаче машина има длабочина од 1cm...

BGN 8.00 8.80

Каменните листа ръчно изработени сапуни мека силиконова форма шоколад, захарен пудинг мухъл

Камен Остава рачно изработени Сапун Меки Силиконски Калап Чоколадо Шеќер Пудинг МУВЛА Опис Item Име Остава рачно изработени Сапун Меки Силиконски Калап Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY мувла големина / cm7.2 CM*7.0 CM*3.5 СМмувла тежина / g170 G Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

BGN 17.41

Мечка лъв на хипопотам силиконови moldes де шоколад сам ръчни инструменти прекрасна карикатура на животните мухъл

Мечка Лав hippo силикони чоколадо мувла DIY рака алатки прекрасна цртан филм Животинско мувлаСиликонски калапи се едноставни за работа со, лесно да се излезе и да се чисти, тие се нераскинливо, и кога правилно се грижи за, ќе трае цел живот...

BGN 4.58

2 елемента тип пеперуда силиконов каучук топлоизолация пот ястие купа клипове скоба Магнит микровълнова печка защита на ръцете нарукавник

Име : Силикони плоча се земе сендвичКатегорија : Топлина клип ракаБоја : Случајни ИспратиМатеријал : СиликонЗдраво драги пријатели,Добредојдовте на нашиот Благослови Среќа Store(Чување ID 1179200), за вашите добри купување искуство тука,ве молиме да ги забележите следните совети.Ние може да им понуди на Двете трговија на Големо и Мало услуга , ако имате голема цел,Само да не контактирате за добар попуст.Ние не ќе се стави било која фактура или промоција на хартија во парцела за вашите клиенти.Кога ќе треба да се Ревидира вкупниот износ , ве Молиме контактирајте со нас да си ги проверат вкупниот износ за вас, По ред е ставен пред да плаќаат .Ви благодариме!На олово време е за 17 дена...

BGN 2.00 3.18

37 бр. / компл. метален азбука писмо Номер Декоративни инструменти за печене, плодова торта декорация фондан черешката нож мухъл набор от бисквитки

1.Ако вашиот потврда дојде време, се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прошири и датум на испорака прв пат.2.Ако по 60 дена ( Бразил 90 дена), што сепак не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе рефундирање.3.Ве молиме не го направи спорови во рамките на 60days (Бразил 90 дена), ова е несакана.Ние не прифаќаме никакви спорови за да нема следење на број.4.Поради нашите повеќето од производот е свадба / партија производи , испорака датум е многу важно за сите, па ве молиме да ја потврдите вашата свадба / партија датум внимателно, ако не повеќе време, ние би сакале да ве советуваме изберете го изразат наместо на кина пост , можете да ја примите пакет во рамките на 510 дена ако изберете express, ние ќе го избере поевтини изразат за вас.5...

BGN 14.00 15.20

1бр Антипригарный силиконов тампон за фурната торта руло подложка за печене подложка за печене на Торта Pad Roll Pad форма за печене инструменти за печене, кухненски при

Материјал : силика гелТежина : Околу 136 gДолжина Ширина : за 31cm / 12.2"X 26cm / 10.24"Добра флексибилност, лесно да се направи торта ролна, или да искриват или се водат нема да добие надвор од форма.Се тркалаат директно по пече...

BGN 5.00 7.97

15-Кухина Силикон Цвете Роза Шоколадова Торта Сапун Мухъл Печене Тава За Лед Мухъл 3.1

15Шуплина Силикони Цвет Роза Чоколадна Торта Сапун Калап За Печење Мраз Фах МувлаСпецификација : Бренд новиМатеријал : силикон Големина : прибл...

BGN 6.00 6.93

2017 нова коледна звезда лист полагане на мухъл листа силиконови форми на захар цвете текстура мухъл скърпвам торта модел на мухъл

2017 нови poinsettia лист втиснување мувла остава силиконски калап шеќер цвет текстура мувла fudge торта шема мувла Опис Item Име poinsettia лист втиснување мувла Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина / cm 9.9 cm*5.8 cm во калап тежина / g185 G Место на Потекло Пекинг, Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

BGN 23.28

Luyou Luyou 3D Sugar занаятите Border Button cake decorating tools силиконова форма за торта fondant мухъл FM1457

Luyou 3 D Шеќер занает Граница Копчето торта декорирање алатки силикони торта мувла фондан мувла FM1457 Силикони Големина : 51 cm g Пакување : OPP Тип : Торта Алатки Материјал : Силикон Функција : EcoFriendly Certification : CE / ЕУ,од FDA,SGSУпотреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи со1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 4.00

Правоъгълник Силиконова печка сладолед решетки торта печене бонбони като форма на торта тигани ръчно изработени сапун DIY Самун хляб тост мухъл

Опис Храна Одделение Силиконски Топлина Отпорни на Температура 40 до +230 Centigrade (40 да 446 F) Заврши Големина(cm) : 16.5 * 8.5 * 4.7 см, за 6.5 * 3.36 * 1.85 инчи Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Садови, фрижидер, замрзнувач и микробрановаsafeНие брод на сите стоки во рамките 72hours по приемот на плаќање (освен за одмор и за викенд).ЗемјаДојде времеПревозот МетодПревозот Надоместсветот2045 денаМеѓународниот Воздушен MailБесплатен Превозот во светотНие брод од страна на Меѓународниот Воздушен mail од Кина од страна на Кина пост, Обично можете да добиете пакет брзо во рок од 25 дена, но понекогаш тоа може да трае околу 45 дена да пристигнат...

BGN 5.15

Нова Айфеловата кула 3D форма силиконови форми бисквити фондан торта формата на шоколадов пудинг мухъл направи си САМ шоколадови бонбони, сладкарски изделия кухне?

опис на производотТежина : 100 gМатеријал : силиконПакување : opp вреќабоја : РозеваQuanity : 2 парчиња Ајфеловата Кула 3 D Форма Торта КалапиЗабелешка : големината на производот не е голем како вашите замисли...

BGN 5.00 6.19

добър живот сапун мухъл ръчно изработени силиконови форми за декорация шоколад торта мухъл плесен

Функција : 1,Екопријателски течни силикони2,Долг животен век (500 пати повеќе)3, висока температура отпор (40~240 centigrade)4,помек,лесно да се demould&операција5,Разни апликацијаСпецификација : Материјал : течни силиконска гума.Тежина : 150gГолемина на : 5.8*7*3.1 cmБоја : автоматскиПримена : Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.

BGN 18.56

26*20.5*5 вижте САМ кръгла форма 3D Силикон торта мухъл печене инструменти, форми за печене чайник мухъл тава за печене на хляб шоколад като мухъл

26*20.5*5cm DIY Тркалезна Форма 3 D Силикони Торта Калап за Печење Алатки Bakeware Создателот Мувла Садот за Печење Леб Чоколадо Одлуки МувлаОпис : Боја : Случајни Материјал : храна одделение силиконски Големина : прибл 20.5 cm x 26cm Тежина : 156g Пакетот Вклучува : 1 x Силикони Торта Фондан МувлаФункција : Температура опсег : 40 ° C до 230 ° C Материјал : ЕкоПријателски Силиконски, може да помине LFGB и ФДУ Тест Големина : 22 * 22 * 6cm 150 G Пакет : polybag Производ завршувањето на : Надвор и внатре се мат завршна обработка, тоа е лесно да се чисти и одделни со торта.Answer : ___________________________ Note : оваа мувла може да не биде како голем како на вашите замисли, ве молиме да обрнете внимание на големината информации пред да се направи купување.>> Превозот И Ракувањето Со1...

BGN 8.00 9.78

Кривата На Луната Торта Декорация Фондан Фрези, Инструменти, Бумеранг Бисквитки Форма За Печене, Директни Продажби

S S W S SНаправи вкусна десерт треба добар помошникD I Y Украсување Алатки & Печење Калапи за заштита на Животната средина храна одделение од Нерѓосувачки Челик & Силикони Пластични Торта / Колаче / Бисквит / Желе / Суши / Овошје / Зеленчук

BGN 2.00 2.56

3D китайско зеле листа, листа от цветя силиконови форми за кухня печене аксесоари фондан торта декорация инструменти H469

Големина на : 9*5.9*2.1 cmМатеријал : храна одделение силиконскиБоја : испрати по случаен изборКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

BGN 4.99