• Ново
26*20.5*5 вижте САМ кръгла форма 3D Силикон торта мухъл печене инструменти, форми за печене чайник мухъл тава за печене на хляб шоколад като мухъл

26*20.5*5 вижте САМ кръгла форма 3D Силикон торта мухъл печене инструменти, форми за печене чайник мухъл тава за печене на хляб шоколад като мухъл

BGN 9.78
BGN 8.00 -18 %

Сума
Налично за поръчка


26*20.5*5cm DIY Тркалезна Форма 3 D Силикони Торта Калап за Печење Алатки Bakeware Создателот Мувла Садот за Печење Леб Чоколадо Одлуки Мувла
Опис : Боја : Случајни Материјал : храна одделение силиконски Големина : прибл 20.5 cm x 26cm Тежина : 156g Пакетот Вклучува : 1 x Силикони Торта Фондан Мувла
Функција : Температура опсег : -40 ° C до 230 ° C Материјал : Еко-Пријателски Силиконски, може да помине LFGB и ФДУ Тест Големина : 22 * 22 * 6cm 150 G Пакет : polybag Производ завршувањето на : Надвор и внатре се мат завршна обработка, тоа е лесно да се чисти и одделни со торта.
Answer : ___________________________ Note : оваа мувла може да не биде како голем како на вашите замисли, ве молиме да обрнете внимание на големината информации пред да се направи купување.
>> Превозот И Ракувањето Со
1. Обработка на Време : 3-5 дена за сите наредби.
2. Посебни Барања : ве Молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакет, итн.) во Белешки Дел кога проверете.
3. Превозот Начин : Повеќето наредби (помалку од 2 KG) се испраќаат од страна на стандард за испорака / Netherland Пост / Швајцарската Пост.
Под $ 5 нарачки се испраќаат од страна на Продавачот Метод на Превозот.
Било какви други барања за превозот начин, ве молиме контактирајте со нас.
4. Време на испорака : Нормално 15-60 дена да се добие цел, освен во Бразил.Некаде на транзит време може да биде долг и се разликуваат, особено за време на сезона.
Ве молиме да не контактирате доколку ви треба помош за следење.
5. Увозни Давачки : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
>> Врати & Наплата
Политика на враќање : да ја прифатиме политика на враќање; Купувачот плаќа врати превозот.
Политика за наплата : Ние обезбеди сигурен сервис политика. Ако ја прими стоката скршени. Контактирајте со нас за Комплетна пари наплата или замена. Ако не ја прими стоката во наведената време на испорака. Контактирајте со нас за Комплетна пари наплата или замена. Ако ја прими стоката со квалитет проблем, контактирајте со нас за половина или целиот износ за наплата. Било disatified со производ, ве молиме контактирајте со нас да ни наместо наместо да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации.
>> Повратни информации
Ако сте задоволни со точка, а тоа е во добра состојба, искрено да ве покануваме да ни остави сите 5-ѕвезда оценка позитивни повратни информации.
Ако сте disatisfied со предмет или услуга, ве молиме контактирајте со нас прво, ние ќе ги обезбедат најдобро решение и да работат понапорно за да ви даде повеќе одлична услуга.
Ви благодариме.
Можеби сте заинтересирани :

Всичко за продукта

Тип:
Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия
документ:
CIQ, FDA, LFGB, CE / EU
Характеристика:
Съхраняват, Екологично Чист
Номер На Комплекта:
1
Тип Инструменти За Печене И Сладкарски Изделия:
Форма За Торта/Яйчен Пай
Номер На Модела:
C1816XX
Материал:
Силикон
търговска марка:
старлинкстар
Цвят:
Случаен
Размер:
As the picture
Тегло:
156g
is_customized:
Yes

Подобни продукти в категория

6 клетки ледена топка форма за торта мухъл силикон 27*17*4 см коктейл Напитка, кухня шоколад сладолед печене на околната среда мухъл инструменти

6 Клетки Мраз Топката Форма Торта Силиконски Калап 27*17*4cm Коктел Пијат Кујнски Алатки Чоколадо сладолед Печење на Животната средина МувлаБоја : Црвена / Црна / СинаПредмет : МувлаМатеријал : СиликонПроизвод Тежина : 0.18 kgГолемина : 18*12.5*5cmСиликонски Температура Отпор : ФДУ 4 целзиусови степени +230 целзиусови степениОблик : ТопкаУпотреба : Чоколадо Мувла / Торта Мувла / Сладолед МувлаUse2 : Коктел / ПијалакСертификација : ФДУКарактеристики : Животната СрединаМувла Количина : 6 Компјутери

BGN 19.70

Pen Серията Custom Made 3D Printed Cookie Cutter Set кухненски прибори, инструменти за украса на тортата

Информации За Производот[ Дизајн ] : 3 D Испечатени Пенкало, Молив Фондан Cupcake Врвот Колаче Машина сет[ Size ] : на располагање големина 2 инчи, 3 инчен, 4 инчи, 5 инчен и custome големина.Answer : ___________________________ NOTE : "5 инчен" е "5.5 инчен" како aliexpress не ни дозволуваат да внесете точка".".[ Пакет ] : polybag[ Материјал ] : PLA пластика[ Боја ] : случајниОписОваа 3 D испечатени секачи може да се користи за да се намали фондан, колаче тесто, овошје, сендвич леб, гуми за џвакање паста итн.Сите куки секачи се направени со квалитетот на 3 D печатач во времето на цел.Тие се направени од PLA пластика која е biodegradable и добро за околината.Големини наведени се однесуваат на приближната должина на главната колаче машина.Ова колаче машина има длабочина од 1cm...

BGN 8.00 8.80

15-Кухина Силикон Цвете Роза Шоколадова Торта Сапун Мухъл Печене Тава За Лед Мухъл 3.1

15Шуплина Силикони Цвет Роза Чоколадна Торта Сапун Калап За Печење Мраз Фах МувлаСпецификација : Бренд новиМатеријал : силикон Големина : прибл...

BGN 6.00 6.93

Квадратна ръчно мивка мухъл баня гърне форми на бетонова мивка занаят форми мивка силиконова форма с рамка катран

Детали за производот : Ние продаваме силиконски калапи не се конкретни предмети Ние ќе ја испрати преку express (Fedex ,UPSот,DHL .итн) мувла тежина е за 15kg дијаметар на дупка (Потоне drainer (дренажа дупка ))е 4,5 см другите дизајн на Превозот : Ние брод објектот преку Кина, Воздухот Mail пораки Или да се Изразат во 13 работни дена, ако се сретна со викенд, ние ќе го организира превозот прв и испрати веднаш на работа на време...

BGN 712.00 1003.20

Има папка форма на силиконовата форма, скърпвам торта де инструменти, силикон сапун мухъл, Силикон торта мухъл

11Материјал : силиконТип : торта алаткаКоличина : 2 парчињаБоја : автоматскиВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење!!!ако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

BGN 2.00 2.16

1бр Антипригарный силиконов тампон за фурната торта руло подложка за печене подложка за печене на Торта Pad Roll Pad форма за печене инструменти за печене, кухненски при

Материјал : силика гелТежина : Околу 136 gДолжина Ширина : за 31cm / 12.2"X 26cm / 10.24"Добра флексибилност, лесно да се направи торта ролна, или да искриват или се водат нема да добие надвор од форма.Се тркалаат директно по пече...

BGN 5.00 7.97

Luyou Бухал протеин жираф животни торта силиконови форми Лисица фондан торта декорация инструменти шоколад Gumpaste бонбони форма FM1426

Був Верверица Жирафа Животни Торта Силиконски Калапи Фокс Фондан Торта Декорирање Алатки Чоколадо Gumpaste Бонбони Габи FM1426Силиконски Модел : FM1426Силиконски Големина : 13.3*11.7 cmСиликонски Тежина : 200 gПакување : OPPТип : Торта АлаткиМатеријал : СиликонФункција : ЕкоПријателскиСертификација : CE / ЕУ,од FDA,SGSТорта Алатки Тип : Габи,Употреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи соЗошто Купи Од нас??Квалитет : Ние имаме строга проверка пред да се испрати за вас.?Гаранција : Ние и ветуваме на целосна наплата или навредуваат ако пакет беше потврдено изгубени.?Комуникација : имаме професионална услуга тим,можете да не контактирате прекуtrademanager или центарот за пораки.?Професионален : Ние нудиме на Големо, се Прилагодите, Капкапревозот,Агент за Купување, доколку е потребно ние може да ви испрати слики без жиг.Внимание : ?Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса, телефонски број и име и презиме може да се закачите вас.?Ако имате барања од нарачката, ве молиме да ни остават поракаИспорака : Испорака : Ние обично брод нарачки во рок од 3 дена по вашата исплата. Ние брод на налози1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 7.98

сладкиши sugarcraft силиконови форми фондан за декорация инструмент дъвка psate сватбен стол торта мухъл d353

Големина : 6.5 см*5.5 cm*5.5 cmМувла тежина : 137gКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

BGN 7.92

4 дупки Ангели хранително-вкусовата силиконов материал Ангел двойка сапун мухъл торта чайник инструмент

Забелешка!!! Многу продавачи на aliexpress користат лажни силиконски материјал за да копирате WALFOS производи неодамна...

BGN 11.00 18.18

1бр нов регулируем 6-12 сантиметра мус торта пръстен от неръждаема стомана торта кръг мухъл торта мухъл торта декорация печене инструменти LB 002

Член Име : Adustable Торта Мувла Материјал : ФДУ Метал Големина : кол.1630cm висина 8.5 cm Боја : сребро Стил : како прилог Единица тежина : околу 300g / pc Пакет се Вклучени : 1x Cake Мувла без подарок кутија,pls бидат внимание Забелешка : 1.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

BGN 12.78

37 бр. / компл. метален азбука писмо Номер Декоративни инструменти за печене, плодова торта декорация фондан черешката нож мухъл набор от бисквитки

1.Ако вашиот потврда дојде време, се уште не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се прошири и датум на испорака прв пат.2.Ако по 60 дена ( Бразил 90 дена), што сепак не ја прими стоката, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе рефундирање.3.Ве молиме не го направи спорови во рамките на 60days (Бразил 90 дена), ова е несакана.Ние не прифаќаме никакви спорови за да нема следење на број.4.Поради нашите повеќето од производот е свадба / партија производи , испорака датум е многу важно за сите, па ве молиме да ја потврдите вашата свадба / партија датум внимателно, ако не повеќе време, ние би сакале да ве советуваме изберете го изразат наместо на кина пост , можете да ја примите пакет во рамките на 510 дена ако изберете express, ние ќе го избере поевтини изразат за вас.5...

BGN 14.00 15.20

Нова Айфеловата кула 3D форма силиконови форми бисквити фондан торта формата на шоколадов пудинг мухъл направи си САМ шоколадови бонбони, сладкарски изделия кухне?

опис на производотТежина : 100 gМатеријал : силиконПакување : opp вреќабоја : РозеваQuanity : 2 парчиња Ајфеловата Кула 3 D Форма Торта КалапиЗабелешка : големината на производот не е голем како вашите замисли...

BGN 5.00 6.19

2 елемента тип пеперуда силиконов каучук топлоизолация пот ястие купа клипове скоба Магнит микровълнова печка защита на ръцете нарукавник

Име : Силикони плоча се земе сендвичКатегорија : Топлина клип ракаБоја : Случајни ИспратиМатеријал : СиликонЗдраво драги пријатели,Добредојдовте на нашиот Благослови Среќа Store(Чување ID 1179200), за вашите добри купување искуство тука,ве молиме да ги забележите следните совети.Ние може да им понуди на Двете трговија на Големо и Мало услуга , ако имате голема цел,Само да не контактирате за добар попуст.Ние не ќе се стави било која фактура или промоција на хартија во парцела за вашите клиенти.Кога ќе треба да се Ревидира вкупниот износ , ве Молиме контактирајте со нас да си ги проверат вкупниот износ за вас, По ред е ставен пред да плаќаат .Ви благодариме!На олово време е за 17 дена...

BGN 2.00 3.18

Luyou Luyou 3D Sugar занаятите Border Button cake decorating tools силиконова форма за торта fondant мухъл FM1457

Luyou 3 D Шеќер занает Граница Копчето торта декорирање алатки силикони торта мувла фондан мувла FM1457 Силикони Големина : 51 cm g Пакување : OPP Тип : Торта Алатки Материјал : Силикон Функција : EcoFriendly Certification : CE / ЕУ,од FDA,SGSУпотреба на висококвалитетна силиконски материјал и усвои ФДУ и SGS сертификацијаТоа можат да го издржат минус 30 до плус 230 целзиусови степениИздржлив и лесен за чистење, без мирис WuduМоже да се користи во микробранова печка фрижидерЛесно да се справи со1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

BGN 4.00

c399 3 дупки ледена кожа кантонски стил пяна Луната торта мухъл силиконови soapmold печене инструменти

Мувла тежина : 288 грама, Сапун тежина 40 g (еден сапун) Сапун мувла материјал : специјален меки силиконски сапун големина : 6.5*6.5*34*4*2.8 СМ (прирачник за грешка при мерење) тежина околу 40 G (рачно изработени сапун) месечината торта е за 50 GОпис : топлинаотпорни на температура од 40 ℃ на +230 ℃, може да се користи, моделирање роман, мека текстура, промена на стилови, лесно потреба од брзо ослободување, лесен за чистење *За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls pontact нас пред плати, ние ќе ви ги даде попуст!!! Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме ! Во Aliexpress систем, постојат onnot сите земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

BGN 20.00 25.76

добър живот сапун мухъл ръчно изработени силиконови форми за декорация шоколад торта мухъл плесен

Функција : 1,Екопријателски течни силикони2,Долг животен век (500 пати повеќе)3, висока температура отпор (40~240 centigrade)4,помек,лесно да се demould&операција5,Разни апликацијаСпецификација : Материјал : течни силиконска гума.Тежина : 150gГолемина на : 5.8*7*3.1 cmБоја : автоматскиПримена : Тоа може да се користи за да се направи рачно изработени сапун , свеќа,чоколадо ,колачи,бонбони,фондан scraft,и смола занаети,и така натаму.

BGN 18.56

AMW 3D анимационен филм Сова във формата на неръждаема стомана бисквитки нож бисквитки мухъл бисквитки инструменти

5799AMW 3 D Цртан филм Був во Облик на Нерѓосувачки Челик Колаче Машина Бисквит Мувла Колачиња Алаткиматеријал : нерѓосувачки челиктип : колаче машинаголемина;9*8.8*2.5 cm

BGN 4.00 4.78

3D Angel girl торта де инструменти сапун мухъл шоколад десерт украса Fimo силиконови форми на свещ форма си САМ T0968

Ставка Описголемина : 7 CM*3.7 CM weigt : 144gПакување : opp вреќа Производ во Боја : Розова Материјал : 100% Храна Одделение Силиконски Невкусна, нетоксични, отпорни на прашина, трајни, не се продре и лесно да се чисти...

BGN 11.00 12.80

6 бр. / компл. торта мухъл Спорт Футболни обувки торта нож мухъл фондан бисквити занаят

11М јаделе р ial : пластикаТип : торта алаткаКоличина : 1setБоја : автоматскиако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

BGN 4.00 4.30

3 бр./компл. пластмасов нож за тесто черешката фондан стъргало назъбен ръб на тортата шпатула за печене сладкарски инструменти прост елегантен торта гребло

Опис : 1 Сет содржи три парче, три видови на моделирање, може да ги красат различни форми.Убави и корисни.Може да се направи на различни видови на облици.Направени од издржлив материјал и убав дизајн.Одговараат за печење соба, кафуле, роденден или свадбена торта.Спецификација : Материјал : ПластикаГолемина на : Директно scraper големина(L W) : прибл...

BGN 1.00 1.52

Правоъгълник Силиконова печка сладолед решетки торта печене бонбони като форма на торта тигани ръчно изработени сапун DIY Самун хляб тост мухъл

Опис Храна Одделение Силиконски Топлина Отпорни на Температура 40 до +230 Centigrade (40 да 446 F) Заврши Големина(cm) : 16.5 * 8.5 * 4.7 см, за 6.5 * 3.36 * 1.85 инчи Добар квалитет и лесен за употреба и чисти Садови, фрижидер, замрзнувач и микробрановаsafeНие брод на сите стоки во рамките 72hours по приемот на плаќање (освен за одмор и за викенд).ЗемјаДојде времеПревозот МетодПревозот Надоместсветот2045 денаМеѓународниот Воздушен MailБесплатен Превозот во светотНие брод од страна на Меѓународниот Воздушен mail од Кина од страна на Кина пост, Обично можете да добиете пакет брзо во рок од 25 дена, но понекогаш тоа може да трае околу 45 дена да пристигнат...

BGN 5.15