• Ново
Нов Прием На Зубоврачебный Зъб, Зъби Анатомическая Анатомия Модел Детска Дентална Модел

Нов Прием На Зубоврачебный Зъб, Зъби Анатомическая Анатомия Модел Детска Дентална Модел

BGN 59.20
BGN 56.00 -5 %

Сума
Налично за поръчка


Опис на производот Деца 's млечни заби замена модел, млеко трајни заби наизменично прикажување модел со усна комуникација, модел

Всичко за продукта

Тип Елемент:
Избелване На Зъби
Номер На Модела:
модел на зъбите
Размер:
Small
търговска марка:
ДЕАСИН
НЕТНО ТЕГЛО:
150гр

Подобни продукти в категория

Нов прием на 108W LED хирургически медицински преглед светлина 36 дупки LED преносими проверка на светлината МАРКИРОВКАТА за одобрение от FDA

Карактеристики: AC снабдување Долго рака,широк опсег на работа LED извор на светлина,нема температура се зголеми обемот на работа Модел:2036 D3 Моќ:LED 108 W Напон:AC 90240 V Живот:50,000 h DC снабдување време:X DC полнење време:X Тежина:32kg Пакет:1140x625x316 mm

BGN 4935.00 5195.20

Зубоврачебная Лаборатория 1 Комплект Рентгеновата Филм Система За Позициониране Позиционер Притежателя Локатор Инструмент X Филм

Сосема нов и во паркХray Филм Систем за Позиционирање Заврши FPS 3000TPC хray Филм Систем за Позиционирање Заврши ШарениПомагајќи ти да се создаде совршен радиографијаНа FPS3000 филм систем за позиционирање го направи вашиот совршен водич за xзраци, многу полесно...

BGN 58.00 60.80

VSB 2, ОСНОВНИЯТ БЛОК ВГРАДЕНИ СКАЛЕРОВ СЪЩАТА КАТО НА SATELEC, WOODPEKCER-DTE СТОМАТОЛОГИЧЕН БЛОК

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВОЈ Е ИСТ КАКО И ЕМС, DEMETEC, WOODPECKER.ОВА Е САМО ГЛАВНАТА ЕДИНИЦА ЗА ПОПРАВКА НА ВАШИОТ SCALER СО ПРОБЛЕМОТ НА ГЛАВНАТА ЕДИНИЦА, НЕ ВКЛУЧУВАЈЌИ И КАБЕЛ, СОВЕТИ, HANDPIEC, ИТН...

BGN 66.00 88.00

20pcs / 2 BoxDental Burs тренировки нитрат вольфрамовой стомана материал 2.35 мм и зубоврачебная Лаборатория Титан нитрат карбид bora

Добредојдовте во мојата продавница, и се надевам дека ќе бидете среќни кога сте во шопинг!Сигурен продавачот,купи со доверба!1...

BGN 39.00 44.78

Висококачествена и екологично чиста натурална бамбук четка за зъби меки влакна нисковъглеродни четка за зъби зъболекарски грижи за устната кухина за хотел и прес?

Карактеристики : Изработени од екопријателски и нискокарбонски материјал,безбедно да се користи.Мека коса за најдобро искуство на четкање на вашите заби.За патување и за домашна употреба.Практичен и преносни.Количина : 1 PcМатеријал : Бамбус / ДрвоБоја : Црна / Бела / ЖолтаУпотреба : Орална негаПакет се Вклучени : 1*четка за забиСовети : Ве молиме да се свесни дека не може да биде разликата помеѓу phsyical објекти и слики, бидејќи на различни мониторинг и светлината,и големината може да се разликуваат од 13cm според упатство за мерење.

BGN 1.00 1.30

50 бр 2 дупки гумена възглавница запечатване подмяна на възглавници за стоматологична на върха на тренировки

Детални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 45.00 47.68

100шт зъболекар памук притежателя на ролка еднократна изолатор инструмент

100% Сосема Нов и Висок Квалитет, Направени од високо квалитетни пластични Расположливиот Работи со памук ролни да се изолира заби пакување листа : 100pcs Памук се Тркалаат Носителот

BGN 29.00 30.38

Нов ултразвуков скалер заменя дръжката съвет е съвместим кълвач USD сменяем връх

Нови 2016 година НОВИ Стоматолошки најпопуларниот производ и нов изложба покаже објектЕдна година гаранција, формално производители вистинска гаранција, и Comaptible woodpecker серија на различни scaler универзален адаптер, висока температура на стерилизација.Име на производ : scaler рачка (брзи поврзете се справи) Општи EMS / UDS серија scaler интерфејс и совети Направени од скапи Aerospace титаниум алуминиумски, одлични механички својства, не се скршени...

BGN 71.00 75.01

3 X uc1 ( NSK:SG17) микро-раневая екстракция ieeth за рязане на кабели с най-малката рана зуботехническое лабораторно оборудване

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВОЈ СОВЕТ Е САМО КОМПАТИБИЛНИ СО NSK VARIOSURG УЛТРАЗВУЧНО ХИРУРШКИ СИСТЕМОВОЈ СОВЕТ СЕ Користи за сечење на лигаментите, со најмала рана кога извлекувајќи фирма и цврсти заби.СТЕРИЛИЗАЦИЈА : ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА (135 C ) И ВИСОК ПРИТИСОК (0.21 MPa ДА 0.23 MPa)

BGN 77.00 102.38

Високо качество на Нова 6 бр. / комплект зъболекарски лаборатория, стоматология, дентално оборудване detista за избелване на зъбите извит корен асансьор

Опис на производот Пакување листа : 1# 2# 3# 4# 5# 6# секој 1 buc 100% сосема нов и висок квалитет на Хируршки нерѓосувачки челик Autoclavable НОВИ директно од фабриката на Брендот Нови Трајни

BGN 82.00 86.21

1бр пластмасова кутия за съхранение на зъбни протези фалшиви зъби калъф контейнер с огледало

Опис100% Сосема нов и висок квалитетБоја : Бела,ЦрнаГолемина : 83*74*29mmМатеријал : ПластикаКоличина : 1pcМудроста Протеза складирање кутијаТоа се користи за да содржи лажни заби или mouthguard...

BGN 12.00 13.14

1 ТИТУЛЯР НА ВЪРХА ЗА СТЕРИЛИЗАЦИЯ В СТОМАТОЛОГИЯТА, ХИГИЕНА НА УСТНАТА КУХИНА ПРИ ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА И НАЛЯГАНЕ, ЗАДЪРЖАНЕ НА ЗЪБНИ НАКРАЙНИЦИ И НАКРАЙНИЦИ СКАЛЕ?

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : МОЖЕ ДА СЕ СПРАВУВА СО СИТЕ ВИДОВИ НА СОВЕТИ ВО СВЕТОТСтерилизација на висока температура(135 C) и висок притисок.НАПРАВЕНИ ОД ВИСОКО КВАЛИТЕТЕН НЕ ' РЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК.

BGN 29.00 47.98

2018 акумулаторна батерия стоматологичен фаровете за медицинска светлината на прожекторите

Функција Сијалицата моќност : 1 W Работа на пат : 5 Часа, Напон : AC110240 V Интензитет : 1500030000 Лукс Сијалица живот : 10000 Час Батерија се Прилагодува осветленостаДетални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

BGN 46.00 48.00

Стоматологично заболяване на пародонта разбор на зъбите зубочелюстной Типодонт проучване образователна модел

Стоматолошки Парадонтална Болест assort Заби Dentoform Typodont Студија Наставата МоделСо забот обрачот за coreeting на malocclusionВисоко квалитетен материјалЗа стоматолог учење, настава и истражувањеЗа стоматолошка лабораторија за користењеПакување Листа1pc како што е ПОДОЛУ слики100% Нов и Висок Квалитет!

BGN 59.00 62.21

2018 добро качество 10 бр касета за NSK Pana Max PANA-MAX-TU високоскоростен съвет въртящ момент прокара стоманени лагери

NSK PANAМАКС вртежен момент КЕРТРИЏМОДЕЛ : PAXTU кертриџ Одговара за NSK PANAMAX Притисни копче / вртежен момент PB стил Брзина : 28 0,000~350,000 вртежи во минута Бучава : Пониска од 70d B Погоден burs : 1.5951.600 MM Висок квалитет, од Нерѓосувачки имајќи compatibe со оригинални NSK handpiece Погоден за дезинфекција на висока температура пареа во 135° Предности : го брзина силна стабилност,Ниско ниво на Бучава,добро работат, Долг работен векпријател,1 компјутер pana max е на 1 компјутер pana max handpiece(турбина)

BGN 59.00 62.08

Эндодонтические файлове NITI 15 20 25 30 35 40 използва се за почистване на коренови канали, подходящи за SATELEC кълвача UDS DTE scaler съвет

Ендодонтско NITI датотеки со компатибилен со Woodpeck, EMS, Satalec scaler совет Стоматолошки Ендодонтско Датотеки 15# / 20# / 25# / 30# / 35# / 40# за Коренскиот Канал Чистење Апликација : XУлтразвучно испитување датотека е супер флексибилни NITI Датотека за Ендодонтско на коренскиот канал чистење користење.Спецификација : 100% сосема нов.Директно од фабрикаВисок квалитет со CE уверение.Тешко да се скршиДолжина на : 32МИЛИМЕТРИМодел : 15# 32МИЛИМЕТРИ (10pcs / шише)20# 32МИЛИМЕТРИ (10pcs / шише)25# 32МИЛИМЕТРИ (10pcs / шише)30# 32МИЛИМЕТРИ (10pcs / шише)35# 32МИЛИМЕТРИ (10pcs / шише)40# 32МИЛИМЕТРИ (10pcs / шише) 6 модел за избере​

BGN 26.00 31.98

Добро качество на 2017 нов 120 см халогенна работна лампа виси стенен стоматологичен светлина

Мултизаеднички слободна да ротира на Горниот и долниот биланс на вредноста Ѕид испитување светилка Место големина може да се прилагоди Рака должина : 1.2 m Ѕид испитување светилка Ѕидмонтирани : 50 W светилка + рамнотежа + Рака планината со енергија, потребно стоматолошки стол со инсталацијата, контактирајте со сервисот Спецификации : 1.2 m рака рамнотежа, мултизаеднички комбинација, може слободно да се ротира за да се прилагоди на агол во зависност од потребите

BGN 286.00 300.80

Гореща продава 6 бр./компл. модели на бивши основни форми, модели със зъби дентална Лаборатория Безплатна доставка

комбо100% Сосема Нов и Висок Квалитет Совршен алатки специјално дизајнирани за Стоматолошка Лабораторија Работа! Специјален дизајн за вчитување на коцки, погоден за сите видови на коцки, чувајте ги на коцки чисти, санитарни...

BGN 25.00 26.38

Висококачествени точни напречни карбидные боракс зубоврачебные полиращи и довършителни боракс с ISO

Висок квалитет парична Казна Крстот Намали Карбид burs Стоматолошки полирање, а по завршувањето burs со ISOСпецификации : 1...

BGN 21.00 22.13

Безплатна доставка, 100 бр./много добро качество за еднократна употреба четка за зъби пътуване перална хотелски аксесоари на Едро дискове опаковка

Добредојдовте Носат Големо Ние гарантираме дека производите ќе или сте ги купиле е со добар квалитет Ќе имаме внимателно проверете пред сите производи биле испратени надвор...

BGN 39.81

Dr. PERFECT 4 бр. тънък стил дървена четка за зъби бамбук новост бамбук четка за зъби мека четина Capitellum бамбуковое влакна

Препорачаните ПроизводиИзбрани Бамбус Toothrbrush1 компјутер / кутија ЕкоПријателски Бамбус Четка за заби Пурпурна Влакна Ултра Мека Бамбус Јаглен Четка за Чистење на Забите Орален Чистење, Грижа за ЗабитеНашите бамбус четка за заби е направен од природни бамбус...

BGN 13.00 16.32