• Ново
Импулсно захранване 350W 12v 30A, един изход Дзпо източник на захранване за led лента, трансформатор AC110V/220V към DC 12V, led драйвер

Импулсно захранване 350W 12v 30A, един изход Дзпо източник на захранване за led лента, трансформатор AC110V/220V към DC 12V, led драйвер

BGN 31.84

Сума
Налично за поръчка

Повеќе Модели За Да Изберете
SCN
ПРЕСТАПНА Напојување
Д-р Din Железнички Напојување
MDR Din Железнички Напојување
Ако сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.
Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!
1. Ниска цена и висока сигурност
2. 105 степен целзиусови степени излез capacitor
3. AC влез енергија погоден за светот
4. Висока ефикасност и ниска операција температура
5. Мека-започнете со струја може да ја намали AC влез влијание ефикасно
6. Со кратки-коло, и преоптоварување заштита
7. Компактни димензии, мала тежина
8. 100% целосна-оптоварување горат-во тест
9. Инсталирање со EMI филтер, минимум бран
Пакет Содржина :
1 x Switch Напојување 350 W 12 V 29А
Испорака
Плаќање
Ние прифаќаме Alipay, T/T, Western Union и Visa платежни. Освен Alipay, истакнати задолжен е да се клиентот страна. Ве молиме да обрнете нарачката во рок од 3 дена, и ние ќе го организира испорака 1-2 дена. По Услуга
Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. Ако овој објект е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, се смета дека се користи и НИЕ ЌЕ НЕ ИЗДАДЕ ЌЕ ВРАЌАЊЕ НА парите ИЛИ ЗАМЕНА. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од . ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. Повратни информации
За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ако имате било какви проблеми, ве молиме да бидат слободни да контакт прво пред да остави негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.

Всичко за продукта

Изходно Напрежение:
5V, 12V, 15V, 24V, 48V
търговска марка:
ДЖОЕКОЛ
Изходна Мощност:
301-400W
Тип Изход:
Единична стая
Номер На Модела:
S-350-12
Изходна Честота:
50 Hz/60 Hz
is_customized:
Yes
Церификат:
CE, ROHS
Размер:
215*115*50
стандарти:
EN60950 UL1950
Защита:
Късо съединение, претоварване
Постоянен ток се регулира:
10%
ВХОДНО ПРОМЕНЛИВО НАПРЕЖЕНИЕ:
110В, 220V,230V 50/60 Hz за цял свят

Подобни продукти в категория

Истински Meanwell Led driver PWM-60-12 60W 5A 12V PWM output IP67 ПФК dimmable Power Supply

Вистински Meanwell Led драјвер PWM6012 60 W 12 V 5 A PWM излез IP67 ПРЕСТАПНА dimmable НапојувањеПрименаPWM серија LED напојување е погоден за работа за сува, влажни или мокри локации, тоа е опремен со diming функција која варира должност циклус на производството, обезбедување на голема флексибилност за LED ленти, декоративни LED светлина, LED архитектура светлина, Внатрешна LED осветлување, итн.Нашата КомпанијаНие нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителотMeanwell бренд...

BGN 46.00 53.60

Чиста синусоидална инвертор на постоянен ток в променлив от 600 Вата за домашна употреба

Чиста синусна бран dc да ac инвертор 600 W за домашна употребаПроизводи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TEP600121 TEP600241 TEP600122 TEP600242 Номинална Моќност 600 W 600 W 600 W 600 W Инстант Врв Моќност 1200 W 1200 W 1200 W 1200 W DC влезниот напон 12 V 24 V 12 V 24 V AC излезен напон 100 V / 110 V / 120 V НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V / 230 V / 240 V AC Неоптоварување тековната 0.6 0.3 А 0.6 0.3 AC излезна фреквенција 50 Hz / 60 HZ AC излез waveform Чиста синусен облик Waveform Изобличување THD Ефикасност >88% >90% >88% >90% DC влезниот напон спектар 10.515 V 2130 V 10.515 V 2130 V Низок Напон Аларм 10.5+ / 0.3 V 21+ / 0.3 10.5 V+ / 0.3 V 21+ / 0.3 V Нисконапонски Исклучување 10+ / 0.3 V 20+ / 0.3 V 10+ / 0.3 V 20+ / 0.3 V Текот Напон Заштита 15.5+ / 0.5 31 V+ / 1 V 15.5+ / 0.5 31 V+ / 1 V Низок Напон за Обновување на 12+ / 0.5 24 V+ / 1 V 12+ / 0.5 24 V+ / 1 V Над Напон Обновување 14.8 V 29.5 V 14.8 29.5 V VЗаштитна Функција Ниска / Над напон : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот вчитај : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот температура : LED Црвено светло, автоматско обновување Краток спој : LED Црвено светло, автоматско обновување на Текст обратна врска : Осигурач изгори надвор Работа Темп...

BGN 188.80

DC 48v към AC 230V домашна Слънчева система 500W инвертор

48v DC да 230 V AC Соларни Дома Инверторот 500 WПроизводи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TEP500481 TEP500482 Номинална Моќност 500 W 500 W Инстант Врв Моќност 1000 W 1000 W DC влезниот напон 48 V 48 V AC излезен напон 100 V / 110 V / 120 V НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V / 230 V / 240 V AC Неоптоварување тековната 0.15 НА 0.15 AC излезна фреквенција 50 Hz / 60 HZ AC излез waveform Чиста синусен облик Waveform Изобличување THD Ефикасност >92% >92% DC влезниот напон спектар 4260 V 4260 V Низок Напон Аларм 42+ / 0.3 42 V+ / 0.3 V Нисконапонски Исклучување 40+ / 0.3 40 V+ / 0.3 V Текот Напон Заштита 62+ / 2 V 62+ / 2 V Низок Напон Обновување 48+ / 2 V 48+ / 2 V Над Напон Обновување 59 V 59 VЗаштитна Функција Ниска / Над напон : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот вчитај : LED Црвено светло, автоматско обновување во Текот температура : LED Црвено светло, автоматско обновување Краток спој : LED Црвено светло, автоматско обновување на Текст обратна врска : Осигурач изгори надвор Работа Темп...

BGN 163.20

1000 W Инвертор 48 220 На 1 кВт инвертор мощност 48/220 1000 W чиста синусоидална инвертор

1000 w инверторот 48v 220v 1kw моќ инвертер 48v / 220v 1000w чиста синусен облик инвертер1000w чиста синусен облик моќ инвертер 48v да 220vПроизводи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот;Чиста синусен облик излез waveform;Softstart функција;Силна адаптибилност и стабилност;Со автоматско надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата;Безбеден и сигурен, со изграден во осигурач;Функција Детали : МоделTE1000 P481TE1000 P482Номинална Моќност1000 W1000 WMax...

BGN 229.00 254.40

инвертор 24v 220v 50hz 4000w(чиста синусоидална инвертор)

инверторот 24v 220v 50 hz 4000w(чиста синусен облик инверторот)Производи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TEP4000121 TEP4000241 TEP4000122 TEP4000242 Номинална Моќност 4000 W 4000 W 4000 W 4000 W Max...

BGN 832.00

19V DC DC конвертор 24V to 19V 10A 190W dc-to-dc конвертор, модул безплатна доставка

19 V DCDC Конвертор 24 V да 19 V 10 A 190 W dc да dc конвертор модул бесплатен превозот Карактеристики на Сите епоксидни запечатени контејнери со Водоотпорен УмреФрлија Алуминиумски Домување; Светлина компактен, лесен за употреба и транспорт; Неизолирани Висока ефикасност : поголема од 90%; Сигурен, добри топлина дисипација преку алуминиумски домување Max...

BGN 43.18

US type DC 48v to AC 110V/120V Off Grid Pure Sine wave Solar Inverter 2500watts

НИ тип 48v DC да AC 110 V / 120 VИсклучување Мрежа Чиста Синусна бран Соларни Инверторот 2500wattsПроизводи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TEP2500481 TEP2500482 Номинална Моќност 2500 W 2500 W Max...

BGN 547.20

Инвертор 12v/24v сила на вълната на синусите домашно инвертор 5000w чисто към 220v, 5kw 230v

5000w дома инверторот чиста синусен облик моќ invertor 12v / 24vПроизвод Карактеристики1.Услужни почеток : мазна startup на апарати2.Чиста синусен облик излез waveform3.DC / AC Изолиран4.Универзална Заштита Коло : во Текотнапон,термичка заштита,земјата грешка заштита,заштита од преоптоварување,лилјак.Обратна поларитетот заштита,низок напон за заштита на5.Ниските пречки Технологија6.Со моќ / ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот и на Два боја LED индикатор : Моќ,Вина7.На пренапони моќ два пати како номинална моќност8.Термички Методи : ладење фанови,30% оптоварување auto.на9.1 години гаранцијаПроизвод Апликации1...

BGN 1060.80

48VDC до 120VAC 6000watts чисто инвертор сила на вълната на синусите

48 VDC да 120 VAC 6000watts Чиста синусен облик Моќ Инвертер Спецификација : Спецификација за 6000w чиста синусен облик моќ инвертер 48v да 120v Производи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција Детали : Модел TE6000 P481 TE6000 P482 Номинална Моќност 6000 W 6000 W Max...

BGN 1030.00 1144.00

До 6V 18W Max 3A източник на захранване водоустойчив DC / DC преобразувател 12V Step Down G08 Drop ship

Опис : Количина : 1 pc Влезен напон : DC 12 V (Влезен Напон мора да се Повисоки од 3 V Излезниот Напон) Излезниот напон : 6 V Излез Тековната : 3А Моќност : 18w Конверзија ефикасност : 96% Големина : 46mm X26mm X14mm / 1.81"X1.02"X0.55"Пакетот вклучува : 1 x DC / DC Buck Конвертор Чекор Надолу Автомобил Напојување на Модулот

BGN 4.34

SMCJ400CA СОС телевизори диоди оригинални 50 бр. / лот Безплатна доставка

Добредојдовте на нашата Продавница, Доколку купувате повеќе квантитет или други Електроника состав ве Молиме контактирајте со нас ве молиме контактирајте Trade Manager или на skype : xinadz или email : [email protected] 1...

BGN 20.61

Истински инвертор слънчева енергия на вълните на синусите слънчев 2000w / 2kw dc 12v към ac 220v

Точно синусен облик соларна енергија инвертер соларни 2000w2 KW dc 12v на ac напон 220vСпецификација за 2000 W чиста синусен облик моќ инвертер Производи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска заштита и обновување; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TEP2000121 TEP2000241 TEP2000122 TEP2000242 Номинална Моќност 2000 W 2000 W 2000 W 2000 W Max...

BGN 413.00 459.20

Чиста синусоидална инвертор 6000 Вата за домашна употреба dc 12v/24v към ac 110v/220v

6000 W чиста синусен облик инверторот за домашна употреба dc 12v / 24vПроизводи Функција : Висок Трансформира ефикасност, брзо на проектот; Чиста синусен облик излез waveform; Softstart функција; Силна адаптибилност и стабилност; Со автоматска надструја и излез краток спој заштита за да се избегне оштетување на опремата; Безбедна и сигурна со изграден во осигурач; Функција детали : Модел TE6000 P121 TE6000 P241 TE6000 P122 TE6000 P242 Номинална Моќност 6000 W 6000 W 6000 W 6000 W Max...

BGN 1028.00 1142.40