• Ново
Стандартен набор от игла форма плочи и фуражни кучета за промишлени Одноигольных машини 147150LGW +149057

Стандартен набор от игла форма плочи и фуражни кучета за промишлени Одноигольных машини 147150LGW +149057

BGN 4.10
BGN 4.00 -2 %

Сума
Налично за поръчка


ИНДУСТРИСКИ ШИЕЊЕ СТАНДАРДНА ИГЛА ПЛОЧА & ФИДЕР ПОСТАВИТЕ Опис :
СОСЕМА НОВ СЕТ НА СТАНДАРДНИ ФИТИНГ ИГЛА ПЛОЧА И ФИДЕР ЗА ИНДУСТРИСКИ ЕДНА ИГЛА ЗА ШИЕЊЕ МАШИНИ.
Овој сет се состои од игла плоча #147150 LGW и се хранат куче #149057. Ова е стандардна игла плоча & фидер кој е инсталиран на нови машини во фабрика. Можете да го замените стариот утврдени со овој висок квалитет на сосема нов сет дури и ако тие не се исти како погоре броеви, но мора да го замени и плочата & фидер во исто време.
Овој нов дел сет ќе одговара на повеќето Индустриски Една Игла, Машина за Шиење, вклучувајќи :
УМЕТНИЧКИТЕ : 196 R, 5550 N, 8500 N, ZJ-100
БРАТ : B705, B707, B715, B716, B735, B737, B738, B745, B755, B757, B758, B767, B781
CONSEW : 30, 98, 99, 102, 103, 105, 210, 217, 218, 219, 220, 230, 290, 310, 2230, 7360 R-1
FEIYUE : FY8500, FY8700
GEMSY : 8700
JUKI : DDL-127, DDL-227, DDL-500, DDL-552, DDL-ГЛЕДАТЕ Е ОКОЛУ 553, DDL-555, DDL-5530, DDL-5550, DDL-5600, DDL-8300, DDL-ИМА ОКО 8500, DDL-8700, DDL-8900
МИЦУБИШИ : ДБ-120, ДБ-121, ДБ-122, ДБ-126, ДБ-130, ДБ-170, ДБ-189, ДБ-199, LS2-130, LS2-150, LS2-180, LS2-190, LS2-1130
СИГУРЕН : MSK-8800, MSK-8550 M, MSK-8870 M
РЕКС : RX8500
ПЕЈАЧОТ : 95, 96, 120 U, 121 C, 121 D, 188 K, 191 D, 195 K, 196 K, 241, 251, 281, 366 K, 400 W, 402 W, 451 K, 491 D, 591 D, 600 W, 660 A, 691 D, 770 D, 771 D, 2191, 2491 D
SUNSTAR : KM-123 A, КМ-123 B, КМ-137 A, КМ-137 B, КМ-146 BL, КМ-250
TACSEW : 5550, T8700
TAIKO : TK-505, TK-510
YAMATA : FY8500, FY8700
И многу повеќе.
Ве молиме e-mail со направете/модел на вашиот машина за шиење ако се двоумите.
Ви благодариме за гледање!!

Всичко за продукта

Цвят:
храна dog149057, 147150LGW 149057
Тип:
Комплекти Инструменти
Материал:
неръждаема стомана
Воспользуйся:
шевна машина
Тип:
Комплекти Инструменти
Материал:
неръждаема стомана
Воспользуйся:
Друго
Занаят:
Шиене
MPN:
147150LGW/149057
UPC:
747465149928

Подобни продукти в категория

480m 0.5 mm 500D кожена шевна вощеная конец Polyster за ремонт на обувки занаяти

480m 0.5 mm 500 D Кожа Шиење Восок Тема Polyster За Занает Поправка на ЧевлиФункција : Може да се користи за да се шие било тешки материјал ,leathercraft , DIY итн., Поправка на чевли, purses и багаж себе си во еден кадар, шатори, ранци, вреќи за спиење, и tarps како нови , општа домаќинство, saddles & harnesses , атлетска опрема ,авто блузи , тапацир,плови и така натаму ....

BGN 6.00 7.52

5D Сам Диамант живопис кръстат бод стадо, пиле пълен кръг Диамант бродерия ръкоделие планински кристал, мозайка занаяти 1120

Answer : ___________________________ Note : Ние обезбеди бесплатен превозот само со кина пост воздух mail, не ЕМС превозот времето е 1560 дена...

BGN 8.00 14.00

Пълен кв. / през цялата тренировка 5D САМ Диамант живопис животни крави 3D Бродерия Бод мозайка от планински кристал начало декор подарък

Мали платно е само погоден за почетници и за деца! Поголем платно, повеќе совршен деталите!Кликнете на за да внесете предмет за производотartoonОвошје Слика ЦветВе молиме Имајте во предвид : Дијамант Сликарство големина е големината на сликата не големина на екранот (имаат 12 cm грешка).Мозаикот сликарство не HD слика...

BGN 7.00 10.88

Резба нож ножица с пластмасова капачка Шивач за шиене инструмент за направи си САМ craftwork-30 бр. / лот смесени цветове безплатна доставка

Тема Машина Ножици со Пластичен Капак Прилагоди на Шиење Алатка за DIY craftworkМатеријали : метални + пластикаВкупната Големина : прибл 11.5 x 1.7 cmБоја : како фотографија, измешани бои и случајноОбјект како што е прикажано подолу :

BGN 58.40

REALSHINING ръкоделие очила котката лежи на дивана, чете книга Диамант живопис мозайка Диамант бродерия начало декор FS1241

Нашата Идеја : Ние сме професионални домаќинство продавницата на Aliexpress за пет години Ние ви препорачуваме можете да додадете "Омилен магазин" и "Wish list" што е повеќе погоден за вашата следна посета.Бренд име : Примена : Home / хотел / канцеларија декорација & подарокДијамант тип : 3 D Полн Плоштад ДијамантЗа дијамант количина : Со 20% поголема количина на дијамант, апсолутна доволноДијаметарот на дијаманти : 2,5 mmAnswer : ___________________________ Note : Ние сите дијамант сликарство колекции не вклучуваат надвор рамка bordeИме на производ : REALSHINING Везана Очила Мачка Лежи На Троседот Читање книга Дијамант Слика Мозаик Дијамант Везови Дома Декор FS1241Големина 1 : 20x25cmГолемина на 2 : 24x30cmГолемина 3 : 30x40cmГолемина 4 : 40x50cmГолемина 5 : 45x60cmГолемина 6 : 50x65cmГолемина 7 : 55x70cmДефиниција слика : База : Увезената Нафта Платно со Јасни Симболи.Производството чекори : 01...

BGN 9.00 12.64

Двуглазая игла дубликат част за плетене на иглата машина Brother KR588 KR710 KR830 KR850 Home САМ Занаятите пуловер шевни инструменти аксесоар

Опис : Бренд НовиДвоенОчиТрансфер ИглаОбјектот Специфики : Тип На : Машини За ПлетењеЦелата Должина : 9.1 cm(1cm=0.39 Инчи)Погоден Модел : KR588, KR710, KR830, KR838, KR850(Брат)SRP50, SRP60(Пејач / СреброReed)Одговара на сите(Тојота)Овој ДвоенОчиТрансфер Игла Ribber само одговара за употреба во 4.5 мм (5.6 Колосек) Стандардни Машини за Плетење.Answer : ___________________________ Note : 1.Ве молиме овозможи 13cm грешка поради прирачник за мерење...

BGN 2.00 2.56

Ново Ръкоделие Диамантена Живопис Красив Сняг Зимен Пейзаж Диамантена Бродерия Всичко Е Квадратно Тренировка Планински Кристал, Мозайка Панел

Почитувани, се обрне внимание! Ние се продава дијамант слики се полуготовиот производ не содржи рамка!Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија...

BGN 6.00 9.81

Пълен квадратен Диамант 5D САМ Диамант живопис Candy house кръст Бод планински кристал, мозайка, живопис декор подарък D1494

Добредојдовте наПродавница име : Функција : Полн Плоштад / Круг дијамант сликарствоПримена : home / хотел / канцеларија декорација & подарокБоја Количина : 2045 БоиЗа Вежба : 100% Полн плоштад / круг вежбаМатеријал : Плоштадот / Круг Смола ДијамантГолемина на слика : Секоја големина може да се прилагодиЗа Рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка Платно Пакет : Навивам , Избегне НабориПакет Вклучуваат : Комплетна вежба дијамант , печатен текстил, алаткиСовети : Ние ви Препорачуваме Да Избор Големи Димензии Да се Направи Ред, Како и Големината На Дијаманти Е Околу 2,5 мм, Па Фото Големина на Повеќе Големи, Ефектот Ќе Биде многу Подобро.Ако ви треба други големина, ве молиме контактирајте со нас,Ние може да се направи според вашите побарувачката големина.DIY дијамант сликарство карактеристики : 1...

BGN 7.00 10.56

Сензор игла 1/8*13N за шевни машини заключване Multi-игла SIRUBA VC008 1/4-1/8-1/8-1/8-1/4 E9113 D9113 P9113D M9113 L9113

1 / 8*13 N игла мерач за SIRUBA VC008 Мултиигла блокирам машина за шиењеигла plate E9113 : Еден е Микс игла мерач 1 / 41 / 81 / 81 / 81 / 4 и Б is1 / 8 игла мерач(2 стил може да го изберете) се хранат куче D9113 presser нога P9113 D игла менгеме M9113looper носителот L9113retainer носителот R9113

BGN 152.00

5d САМ диамантена живопис кръст Бод синьото небе, езеро, планина, ръкоделие 5D диамантена мозайка Диамантена бродерия живопис кристали

5d DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод сино небо,Езеро,планина,Везана 5 D Дијамант Мозаик Дијамант Везови Сликарство Rhinestones Големина : 20x25cm 25x30cm 30x40cm 40x50 cm 45 x60cm 50x65cm 55x70cm 60x80cmИмеDiy дијамант сликарствоМатеријалПамук и смола дијамантСтавки вклучени1...

BGN 9.00 15.42

Направи си сам 5d Диамант живопис китара подарък кръстат бод Диамант бродерия кристали мозайка ръчно изработени стикери стена Начало стикер

Diy 5d Дијамант Сликарство Гитара Подарок Крстот Бод Дијамант Везови rhinestones Мозаик рачно изработени Ѕид Налепници Дома decal sГолемина на Слика : 20x20,25x25,30x30,40x40,50x50,60x60cm Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting emborideryРубикова Коцка дијамант Сликарство Функција ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полн Плоштад дијамант вез Материјал : Нова генерација Смола Дијамант со 477 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и БарDIY Дијамант сликарство производството чекори a...

BGN 11.00 19.76

Религия 5D САМ диамантена живопис кръст Бод религия вградени декоративна живопис ръчна бродерия ръкоделие кръст бод

Религии 5 D DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод Религија Инкрустирани Декоративни Сликарство рачно изработени Везови Везана крстбод Големина на Слика : 20x25,25x30,30x40,40x50,50x60,60x75cm Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting emborideryРубикова Коцка дијамант Сликарство Функција ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полн Плоштад дијамант вез Материјал : Нова генерација Смола Дијамант со 477 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујната, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и БарDIY Дијамант сликарство производството чекори a...

BGN 11.00 20.24

Нов 5D САМ Диамант живопис Бялата сова животно бродерия пълен квадратен Диамант кръст Бод планински кристал, мозайка, живопис декор подарък

Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting Рубикова Коцка дијамант Сликарство Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полна дијамант вез Материјал : Нова генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант ...

BGN 6.00 7.20

Каменна мозайка сам Диамант кръст бод свещ кана пълна с паста за зъби 3D смола кръгла брилянтен бродерия планински кристал GT322

Answer : ___________________________ Note : Нашата дијамант сликарство е врамено, тоа не е завршена сликарството и што треба да заврши себе...

BGN 8.00 13.28

Повърхността на планетата е Диамант живопис кръстат бод комплекти за пълен квадратен бормашина платно планински кристал diamond мозайка Луната стая стикер за стена

Површината на Планетата Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Полн Плоштад Вежба Платно Кристал Дијамант Мозаик Месечината Соба Ѕид Налепница Големина на Слика : 20x25,25x30,30x40,40x50,50x60,60x75cm Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting emborideryРубикова Коцка дијамант Сликарство Функција ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полн Плоштад дијамант вез Материјал : Нова генерација Смола Дијамант со 477 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и БарDIY Дијамант сликарство производството чекори a...

BGN 11.00 20.29

9шт! Плетене на стан цветето Маргаритка шаблон производител на Игли за инструменти вълна една кука цвете ръкоделие комплект за шиене инструмент

1set = 9pcs Плетење Loom Цвет Daisy Шема Создателот Плетење алатки Волнени Капчиња Цвет Алатка Комплет за Шиење ДодатоциКарактеристики : 1.100% сосема нов и висок квалитет.2.Сет на фантастичен и корисни плетење алатка .3.Идеален за плетење убави цвеќиња и модели .4.Одлична текстура и лесни, но сепак многу компактен и издржливи .5.Лесно и смешни сет да направи посебни волна предиво украси.6...

BGN 14.34